mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1114, 1115, 1116, 1117, 1118, 1119, 1120 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 cze 2015, 21:18 
Cytuj  
@embe
zwracam honor- nie oglądałem filmiku

sondaż o sterowaniu- trochę tendencyjny :)
to , że ktoś jest w jakiejś komisji- to stwierdzenie faktu- tu akurat też tendencyjne , choć dodaje smaczka :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 cze 2015, 21:39 
Cytuj  
lordyp - ja tam tylko kopiuję styl i poziom wypowiedzi mediów przychylnych PO. Zresztą nie tylko mediów. Cała dekada poziomu szamba, której zresztą przyklaskiwałeś i co mnie nie przestanie dziwić nadal przyklaskujesz.

Ty na serio myślisz, że spadające poparcie dla PO to jak to określasz "moda"? Żenada...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 cze 2015, 22:18 
Cytuj  
marek ale ty masz klapki na oczach- typowy leming- przestań pisać pls jak to stale przyklaskuje PO- choćby mój post powyżej Twojego, są posty , tu na forum , w których PO krytykuje i to za KONKRETNE rzeczy- powtórzę po raz n-ty - po prostu nie jestem zwolennikiem PIS, a ty za cholerę nie możesz tego zrozumieć JAK MOŻNA NIE POPIERAĆ PIS ???? i taki człowiek AUTOMATYCZNIE dla ciebie jest zwolennikiem PO , wiesz tylko dla prezesa jest tak ze jemu nikt nie wmówi , że czarne jest czarne a białe jest białe :)

co do mody
wiesz bo ja rozumiem jak ktos stale umiał napisać co sądzi o obecnych ( w danej chwili) rządach- stare posty embe, czy nawet mrynara, a co innego , jak ktoś NAGLE odkrył jak to źle mu się żyło za czasów PO i chce "rozwalić system"
teraz po prostu jak ktoś chce rozwalić system to jest cool- ide o zakład jaki procent młodych wie o co w ogóle w tym rozwaleniu chodzi :)

heh taka posucha na rynku mmo , że gdzieś coś trzeba napisać :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 06:05 
Cytuj  
Zwyczajnie nie da się być zwolennikiem jakiejkolwiek partii, ktokolwiek przemyslal sprawe.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 06:10 
Cytuj  
zwolennikiem PiSu nie jestes, wybierasz "mniejsze zlo". A lecace na pysk poparcie PO to nic innego jak szczeniacki wybryk malo rozumnych mlodych.
Powtorze - ja pierdole, zenada. Wlasnie takim ludziom bym odbieral prawa wyborcze.

Highlander - realistycznie patrzac - tak naprawde niewiele da sie zrobic. PO mialo dekade na odwrocenie czy chociazby powstrzymanie exodusu. Przylordypuje - Dajmy im kolejna dekade, bo inaczej to chyba PiS bedzie rzadzil lub ten Kukiz...

"głupia moda" na zmiany - a potrzebne nam jakiekolwiek zmiany?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 08:03 
Cytuj  
Właściwie to po spełniło swoje obietnice, miał być spokój od krwawych siepaczy z pisu, to profesor zwyczajny Niesiołowski zdrowia i życia nie szczędził żeby ich powstrzymać. A że spokój w państwie na dorobku to ostatnie czego potrzeba... głos ludu, głos Boga. Zresztą nastąpiła w międzyczasie zmiana pokoleniowa i dziadki ze styropianu mogą wypierdalać na akademie ku czci; wchodzą młodzi, obyci w świecie, chętni do zmiany okrągłostołowego status quo. Ciekawe że Kaczafi jeszcze w czasach "dobrego" Ziobry szykował takie zmiany, a reszta wyjadaczy dopiero teraz za to się wzięła i zostali z Ogórkiem i Muchą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 08:04 
Cytuj  
Ale... trzeba też brać pod uwagę na czym "jedzie" PiS, skrajne głoszenie jak to w Polsce jest źle, jak to ludzie uciekają za chlebem, jakie to mamy wielkie koszty pracy, jacy to nasi przedsiębiorcy są wspaniali i by się rozwijali, niemcy i rosja gotowe to rozbioru itd.
Serio takie coś też mi się nie podoba bo w żadnym z w/w punktów nie ma aż tak skrajnej rzeczywistości.
Ludzie emigrują z wygody, lenistwa, wielu faktycznie lepiej tam zarobi ale, koszty pracy u nas to średnia europejska, a jak jakiś pracodawca płacze że 1800zł to za dużo to niech zamknie firmę i zajmie się czymś innym jesli nie potrafi zapłacić za prace pracownikowi uczciwie, sytuacja międzynarodowa jest jaka jest, Polska nie liczy się ponieważ nie mamy żadnej karty przetargowej i tak jak nas ruchano tak nas ruchają nadal, tego nie zmieni ani PiS ani nowe PO.

PO musi zostać odsunięte od władzy, czy to zrobi PiS czy inni jest nie istotne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 08:09 
Cytuj  
Highlander napisał(a):


fajny artykul. i do tego niestety prawdziwy - u nas zanim otworzysz mala dzialalnosc gastronomiczna, to juz nie masz sily na jej rozwoj, bo wczesniej panstwo cie totalnie wykonczy - jeszcze zanim rozpoczniesz.
do tej pory pamietam jak w latach 90 chinczyki chodzily po lodzi i sprzedawaly pierozki (jjinppang mandu czy jakos tak) z rowerow.
nikt sie w zyciu nie zatrul, a za pare zlotych mozna sie bylo fajnie najesc.

dzieki strazy miejskiej powstalo wiele miejsc pracy i jak widac jest ona niezbedna do funkcjonowania panstwa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 08:22 
Cytuj  
embe napisał(a):
PO musi zostać odsunięte od władzy, czy to zrobi PiS czy inni jest nie istotne.


true, chociaz jezeli zrobi to NowoczesnaPL to chyba niewiele sie zmieni;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 09:50 
Cytuj  
Ano ano, byle nie Petru i powtorka z rozrywki z banksterami w tle.

Cytuj:
Ludzie emigrują z wygody, lenistwa...

:o
wielu takich znasz?
Sami kurewa lenie i wygodnisie Ci emigranci. :lol:

Ja się cieszę, bo PO zrobiło konwencje programową, na której ogłosiła po 8 latach, że program zaczynają pisać, powołali 10 zespołów i już na miesiąc przed wyborami ponoć coś ma być...
Oni po prostu nie potrafią zrobić ostatnio czegokolwiek, bez strzelania sobie w stopę. :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 134
Dołączył(a): 2.10.2007
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 10:50 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
...
Cytuj:
Ludzie emigrują z wygody, lenistwa...

:o
wielu takich znasz?
Sami kurewa lenie i wygodnisie Ci emigranci. :lol:


My wyjechalismy z PL z lenistwa i wygody, jeszcze przed wejscie do EU :wink: szczerze, nie chcialo mi sie zapierdalac zeby cos osiagnac, jestem leniem. Akurat wielu ludzi znam w podobnej sytuacji (nie w IRL - a rozumiem ze tam spedzasz teraz czas), aczkolwiek wiadomo wiekszosc to emigracja niestety z rozpaczy i bezsilnosci, badz smutna czysto zarobkowa.


_________________
. .. ...zap zap... .. .

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 10:54 
Cytuj  
No o większość mi raczej chodziło. Sam wyjechałem, bo musiałem zmienić otoczenie z powodów osobistych, a zostałem, bo tu jest mniej stresująco, płacą lepiej i żyją dłużej...mam czas i możliwości żeby spędzać czas z dziećmi kiedy jeszcze tego chcą, a nie jebać nadgodziny w pracy :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 11:22 
Cytuj  
Nie chwytajcie za słówka, wiecie dobrze o co chodzi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 11:32 
Cytuj  
embe po prostu jesteś głupi. Oh ci źli pracodawcy. O rentowności w biznesie to Ty chyba nigdy nie słyszałeś.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 12:07 
Cytuj  
Paweł Kukiz czyli rokosz w XXI wieku


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 12:44 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
embe po prostu jesteś głupi. Oh ci źli pracodawcy. O rentowności w biznesie to Ty chyba nigdy nie słyszałeś.


Nie chce mi się dyskutować przecież teraz jest w modzie narzekać jakie to są wysokie koszty pracy u nas, jaki to pracodawca jest gnębiony podatkiem i zus-em za to że daje aż 1800zł pracownikowi.
Dlatego stwierdzam, jak nie stać pracodawcy na przyzwoite płace to niech zamknie firmę i zrobi miejsce tym, którym się opłaca, gospodarka wolnorynkowa sobie z tym poradzi, a tak mamy zaniżanie płac i wieczne skomlenie "biznesmenów" jakie to straszne koszty ponoszą, a pracownik stoi w kolejce za tymi 1800zł i to nie tylko w gównianych firemkach ale i wielkich koncernach, które korzystają z tego i płacą podobnie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 12:51 
Cytuj  
Ty tak na serio? :o
Nieee to tylko trolling, right?

Wiesz, że w IRL, jak zarabiasz mniej jak €1525 miesięcznie, to nie płacisz składek na ZUS, zdrowotne kosztuje Cię €35 a podatek to €30. Pracodawca płaci w tym czasie za ciebie 8,5% składki czyli €130.

Czyli Twoje miejsce pracy go kosztuje €1655, a Ty z tego widzisz €1460

Koszt składek dla pracodawcy w IRL, to 2 stawki, 8,5% do €18512 rocznie i 10,75% powyżej.

Popraw mnie, ale w PL składki płacone przez pracodawcę to:
składka emerytalna– 9,76% (od kwoty brutto),
składka rentowa – 6,50% (od kwoty brutto),
składka wypadkowa – 1,93% (od kwoty brutto),
składka na FP – 2,45% (od kwoty brutto),
składka na FGŚP – 0,10% (od kwoty brutto),
składka na FEP – 1,50% (od kwoty brutto).

W sumie 22.24%?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 13:22 
Cytuj  
Serio ponieważ walczy się obecnie o zmniejszenie kosztów pracy i dawanie przywilejów czy zwolnień dla pracodawców ale jednocześnie ci sami pracodawcy płaczą o płace minimalne ponieważ dobrze wiemy że obecnie w naszych warunkach interes pracodawcy jest sprzeczny z interesem pracownika.

Polska ma koszty pracy bardzo wysokie pod warunkiem że bierzemy pod uwagę minimalne pensje, jak wejdziemy w przedziały średniej płacy to wypadamy w europie całkiem dobrze.
Dlatego powinniśmy walczyć o to by ludzie w Polsce zaczęli zarabiać lepiej, a nie za wszelką cenę byc obozem pracy za 1800zł dla łaskawców otwierających u nas montownie na pełnych zwolnieniach podatkowych bo już dawno pokazało że jest ślepym zaułkiem.

Słuchałem wczoraj Sadowskiego i Kuczyńskiego dyskutujących o programie Gwiazdowskiego z CAS, bardzo podobnie się wypowiadali, czyli, większe kwoty nieopodatkowane, większy nadzór nad poborem podatku vat i akcyzy, podnosić pensje minimalne i też padły słowa o tym że pracodawcy nie potrafiący sobie poradzić z godnymi płacami powinni zrobić miejsce tym, którzy sobie poradzą.

Nie wiem czy zapoznaliście się z programem Gwiazdowskiego ale śmierdzi to utopią.

Niech przykładem będą polskie i niemieckie firmy transportowe, o których ostatnio było głośno odnośnie minimalnej płacy w niemczech, firmy z obu krajów pracują na podobnych stawkach co jest chronione przepisami o nieuczciwej konkurencji, jednak to nasze firmy płacą swoim pracownikom dużo dużo mniej, a jednak konkurują na rynku europejskim.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 13:24 
Cytuj  
Embe kurwa, ale ty pierdolisz.
Pracownik dostaje 1286zł, a pracodawca za to płaci 2110zł. Plus koszty kadrowych, księgowości.
Czyli 39%.
Jak ci praca nie pasuje to spierdalaj na bezrobocie zamiast dawać zarabiać temu krwiopijcy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2015, 13:29 
Cytuj  
Policz sobie jak ktoś zarabia 4k, zresztą możesz znaleźć wiele moich postów na temat wkurwy na temat kosztów pracy, nic się nie zmieniło.

Gorb, ja znam te wyliczenia, od wielu lat to wałkujemy, jednak dostrzegaj też czasami drugą stronę medalu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1114, 1115, 1116, 1117, 1118, 1119, 1120 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.