mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1274, 1275, 1276, 1277, 1278, 1279, 1280 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 17:55 
Cytuj  
http://www.fakt.pl/finanse/nowe-podatki ... Interakcja

hmmm


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 17:58 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
- poprawki ustawy o zamówieniach publicznych

nie znam więc się nie wypowiem

Cytuj:
- ulgi podatkowe na kolejne dzieci

czyli socjalizm - in minus

Cytuj:
- liberalizacja dostępu do zawodów

tu już nie zaprzeczyłem lordypowi.

Cytuj:
- poprawki prawa budowlanego, m.in. likwidacja obowiązku otrzymania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego

nic się nie zmieniło w praktyce. Teraz jest zgłoszenie, które może być odrzucone pod byle pretekstem.

Cytuj:
- szybsza rejestracja działalności gospodarczej

Chyba nie zakładałeś co? 2005 rok - na założenie działalności starczał 1 dzień.
Zasada jednego okienka wydłużyła ten okres do 7-14 dni.

Cytuj:
- nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn

to chyba jednak PiS ;)

Cytuj:
- nowelizacja procedury karnej i zmiana procesu na kontradyktoryjny
- największa od 1997 r. nowelizacja kodeksu karnego

nie znam się

Cytuj:
- nowelizacja ustaw dot. ruchu drogowego

Na bardziej opresyjne - in minus

Cytuj:
- zmiany w ustawie o ubezpieczeniach na korzyść klientów towarzystw ubezpieczeniowych

czyli dla mnie in minus

Cytuj:
- zmiany lub regulacja kwestii finansowych w dziedzinie kredytów konsumenckich

nie znam się, mam to w dupie, może przybliż (starczy link do ustawy/noweli) to ocenię ;)

Zera nie zrobili, ale bilans jest generalnie ujemny.

@lordyp - podręczniki "darmowe". Nie płaci rodzic, płaci każdy. Nawet ten co nie ma dzieci. Nie ma konkurencji więc jest drożej. Serio nie śmierdzi Ci to ustawkami i łapówkami?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:03 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
http://www.fakt.pl/finanse/nowe-podatki-dla-malych-przedsiebiorstw-,artykuly,586566.html?utm_source=Interakcja

hmmm


mam nadzieje ze to tylko projekt a w ustawa jednak bedzie zmieniona bo to jeden z sztandarowych postulatow i pisu i chyba kukiza a opodatkowanie firm ktore i tak place podatki w polsce to bylby strzal w stope.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:05 
Cytuj  
Ja pierd... jakbym TVN oglądał, tam też ból dupy że za PO było świetnie, a od dwóch dni Polska upada.

Czy to jest tak trudne do zrozumienia że mimo rządów PO daliśmy jakoś radę, pierdolenie że dzięki jakimś politykom jest mi lepiej, kur... zapierdalałem od 16 roku życia na to co mam, jebały mnie rządy solidarności, rządy komuchów, aws i PO, jeśli PiS będzie mi mniej utrudniał życie to zagłosuje na nich za cztery lata.

Liczę bardzo że ustawy i przepisy, którymi jarała się cała celebrycka elita PO czyli gender, invitro, związki partnerskie itp będą szybko zamknięte, pierdoły euro komuny jak gazy cieplarniane i imigracji mam nadziej że też szybko zamknie PiS, pora zabrać się za służbę zdrowia, socjal emerytur, armie, policje, uporządkować górnictwo i energetykę, zrobić przejrzyste przepisy dla małych firm, pozwolić ludziom godnie żyć jako jeden z krajów EU.
Reszta w naszych rękach i zapieprzać do roboty.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:05 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
@lordyp - podręczniki "darmowe". Nie płaci rodzic, płaci każdy. Nawet ten co nie ma dzieci. Nie ma konkurencji więc jest drożej. Serio nie śmierdzi Ci to ustawkami i łapówkami?


+10


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:08 
Cytuj  
No trochę straszy tytuł, a w treści miszmasz, nie bardzo idzie się coś dowiedzieć. Trza poczekać na projekt konkretny.

PIS zniósł spadek w I grupie, ale tu chyba chodziło o tą nowelizacje co weszła teraz, że nie dziedziczysz z automatu w całości tylko z dobrodziejstwem inwentarza czy coś w ten deseń.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:12 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
http://www.fakt.pl/finanse/nowe-podatki-dla-malych-przedsiebiorstw-,artykuly,586566.html?utm_source=Interakcja

hmmm


mam nadzieje ze to tylko projekt a w ustawa jednak bedzie zmieniona bo to jeden z sztandarowych postulatow i pisu i chyba kukiza a opodatkowanie firm ktore i tak place podatki w polsce to bylby strzal w stope.

Mnie to nie dziwi, bo PiS to w końcu socjaliści. Może do następnego razu przedsiębiorcy nauczą się odróżniać socjalizm od kapitalizmu, bo jak na razie nie odrobili lekcji głosując na POPiS.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:15 
Cytuj  
A oprócz Korwina to jacyś jeszcze kapitaliści są w Polsce?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:19 
Cytuj  
Nie. :(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:23 
Cytuj  
jak naród płaci na darmowe podręczniki to niezbyt dobrze
a jak np płaci na wcześniejsze emerytury górników to ok?

chyba to raczej normalne ,że żeby było coś darmowe trzeba dać z budżetu , czyli z naszych podatków
- te wszystkie 500 zł to niby skad- też osoba nie mająca dzieci np tczewiak ( chyba nie ma :) ) moze się oburzać dlaczego z jego podatków ma iść kasa dla Mendola?

tak jest w demokratycznym państwie - wszystkie zasiłki, wszelka pomoc idzie z naszych podatków- wole te darmowe podręczniki sto razy od zasiłku dla menela , który to przepije
a że nie wiadomo kto na tym zarabia-= no cóż- może nie znasz Mendol i inni branży, ale nie chce się powtarzać jakie przekręty do tej pory były na podręcznikach- szła wycieczka dla pani od geografii żeby używała w danej szkole podręcznik danego wydawnictwa - wtedy było ok ? :)
z tego też powodu nie handlowałem podręcznikami bo to w pewnym momencie zrobiła się patologia

a czy te podręczniki są dobre- są różne opinie- jak zwykle


Ostatnio edytowano 28 paź 2015, 18:30 przez lordyp, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:26 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Nie. :(

Dzięki Bogu.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 18:31 
Cytuj  
Okay lewaku.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 19:28 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
@lordyp - podręczniki "darmowe". Nie płaci rodzic, płaci każdy. Nawet ten co nie ma dzieci. Nie ma konkurencji więc jest drożej. Serio nie śmierdzi Ci to ustawkami i łapówkami?

Widzę większy problem i zagrożenie w innym aspekcie 'darmowego podręcznika'. Śmierdzi "jedynym słusznym elementarzem dla młodych towarzyszy".

Wpisuję się to ładnie w kierunek reformy szkolnictwa, która polegała m.in. na kompletnej eliminacji autonomii szkoły i nauczyciela w tworzeniu i realizowaniu planu zajęć.

Jak sobie pogadałem ostatnio z nauczycielką ze szkoły średniej to szkoła "przed reformami" vs to co jest teraz (i dalej postępuje) jawi się jako ostoja wolnego myślenia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 19:59 
Cytuj  
sula napisał(a):
tczewiak napisał(a):
@lordyp - podręczniki "darmowe". Nie płaci rodzic, płaci każdy. Nawet ten co nie ma dzieci. Nie ma konkurencji więc jest drożej. Serio nie śmierdzi Ci to ustawkami i łapówkami?

Widzę większy problem i zagrożenie w innym aspekcie 'darmowego podręcznika'. Śmierdzi "jedynym słusznym elementarzem dla młodych towarzyszy".

Wpisuję się to ładnie w kierunek reformy szkolnictwa, która polegała m.in. na kompletnej eliminacji autonomii szkoły i nauczyciela w tworzeniu i realizowaniu planu zajęć.

Jak sobie pogadałem ostatnio z nauczycielką ze szkoły średniej to szkoła "przed reformami" vs to co jest teraz (i dalej postępuje) jawi się jako ostoja wolnego myślenia.


"darmowy podrecznik" januszu co by tu dzis zrobic, zrobimy darmowe podreczniki :) hania je napisze da studenciakom po fajrancie zarobi pare baniek lesiu je wydrukuje tez cos wpadnie i zrobimy kampanie medialna jacy to jestesmy zajebisci. ty ale te podreczniki kijowe trzeba bedzie wymienic, janusz i dobrze znowu kaska wpadnie :)

to ze doplacamy do gornikow nie jest dobre, to ze sa darmowe podreczniki na ktorych zarabia klika tez nie (kurwa na podrecnziki zawsze byly z mopsu dotacje sracje ale na tym nie dalo sie zarobic) ale zeby nie kumac ze te durne 500 zl na dziecko to taki maly kamyk moze wrecz ziarnko piasku ktore moze ruszyc troche gospdoarke? bo wiecej pieniedzy jest u ludzi w portfelach? taa przepija itp. niech pija wiekszosc i tak bedzie dobrze wydane. ze beda plodzic na potege? i o to kurwa chodzi. niech plodza. tylko w dlaszej prespektywie zrefoprmowac caly ten mops. ech ciezko ciezko sie wam mysli perspektywicznie. "darmowy podrecznik" to jakis geniusz biznesu wymyslil z po, powinni go dac na MF :) alby bym go wzial na prezesa firmy tylko ze mnie nie stac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 20:02 
Cytuj  
Lista Milczanowskiego https://facebook.com/PoselGirzynski/albums/791013481009435/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 28 paź 2015, 21:19 
Cytuj  
George Friedman, "Europe: Destined for Conflict?"
https://www.youtube.com/watch?v=QeLu_yyz3tc
Piękny wykład, polecam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2015, 13:27 
Cytuj  
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,4726 ... wierc.html

W końcu coś z tym zrobił sąd. Trochę późno, ale dobrze, że zajęli się kwestią przestrzegania prawa przez katolików.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2015, 14:09 
Cytuj  
Napisałem spory post ale go skasowałem, w takiej sprawie jest dziesiątki wątków i za cholerę nie wiem jak do tego podejść, poddaje się.


Isengrim napisał(a):

Ciekawa lista, czekam na kogos co to przesortuje bo jak mówi sam autor większość z wymienionych tam ludzi nie ma nic wspólnego z współpracą ze służbami komunistycznymi.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2015, 14:29 
Cytuj  
https://www.facebook.com/novakovsky/vid ... 338100783/

Idziecie?
Idziemy


hehehehe


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 paź 2015, 14:36 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Idziecie?
Idziemy

Najpierw buńczuczne wypowiedzi, a po chwili idą jak na smyczy. :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1274, 1275, 1276, 1277, 1278, 1279, 1280 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.