mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1385, 1386, 1387, 1388, 1389, 1390, 1391 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:24 
Cytuj  
Zubik z tk w "aktach po faktach" umywa ręce od wybierania którzy sędziowie są kosher. Jeszcze na spoko ze trzy miechy będzie tej karuzeli.

Pihowicz mogła sobie darować stwierdzenie ze Jaruzel byl lepszy od Dudy, są jakieś granice.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:26 
Cytuj  
Chyba wszyscy zapomnieli ze Ustawę PO przegłosowało 25 czerwca 2015r i właściwie do października nikt nie miał z nią problemów.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:29 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Ej embe wytłumacz czemu PIS cofnął swoją skargę na nowelizację PO.

nie wiem, ogólnie to wszystko jest jednym wielkim szambem, nie wiem czy jestem naiwny ale liczę że to jakoś się unormuje mimo że PiS jest tu decyzyjny


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:30 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Pihowicz mogła sobie darować stwierdzenie ze Jaruzel byl lepszy od Dudy, są jakieś granice.

Mówiła o okresie po 89 i szanowaniu konstytucji. Co było o tyle łatwe łatwe, że Jaruzelski rok później wycofał się z życia politycznego, hehehe.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:31 
Cytuj  
no coz kazdy orze jak moze. wczesniej przy waznych ustawach czy ciagle rosnacym dlugu publicznm mielismy rozne magdy nie magdy teraz bedzie pol roku albo i wiecej o tk a w tym czasie pis wprowadzi swoje chujowe ustawy jak z zusem. pieszczoch to kompletnie zabije male przedsiebiorstwa a nie ze upadnie pare firm jak pisze lordyp. zreszta oni chca chyba dac zus od przychodu nawet a nie dochodu to juz wogole kosmos. robiac milion czy dwa obrotu ile zusu trzeba by zaplacic? a ile firm jest takich ze zyski maja male % ale nadrabiaja wysokim obrotem. bedzie wiecej ludzi po zasilki, pracy na czarno i nowych firm zarejestrowancyh w anglii/czechach. zeby jeszcze te peiniadze szly na jakies wymierne efekty a to po prostu zapychanie dziury w zusie.

polityka polityka i jeszcze raz polityka. po dopiero teraz dala ustawe do tk bo jej wyrok zamyka jakby droge pisowi do kombinacji z tk. a pis wycofal bo to tak jakby saper wszedl na mine ktora widac z kilometra. zabawy z tk bedzie jescze dlugo a temat fajny medialny. duzo expertow mozna pozapraszac i podyskutowac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:37 
Cytuj  
@Piszpan PIS wygrał obiecując ludziom miliardy i teraz musi dotrzymać słowa jeżeli chce rządzić dłużnej i widać ze są zdeterminowani to zrobić. Wiec przycisną grupy które według nich są "złe" podatkami" jednocześnie powiększając deficyt. Same propozycje dudy powrotu do emerytur 60/65 to jest 10-15 mld zł rocznie.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:40 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
no coz kazdy orze jak moze. wczesniej przy waznych ustawach czy ciagle rosnacym dlugu publicznm mielismy rozne magdy nie magdy teraz bedzie pol roku albo i wiecej o tk a w tym czasie pis wprowadzi swoje chujowe ustawy jak z zusem. pieszczoch to kompletnie zabije male przedsiebiorstwa a nie ze upadnie pare firm jak pisze lordyp. zreszta oni chca chyba dac zus od przychodu nawet a nie dochodu to juz wogole kosmos. robiac milion czy dwa obrotu ile zusu trzeba by zaplacic? a ile firm jest takich ze zyski maja male % ale nadrabiaja wysokim obrotem. bedzie wiecej ludzi po zasilki, pracy na czarno i nowych firm zarejestrowancyh w anglii/czechach. zeby jeszcze te peiniadze szly na jakies wymierne efekty a to po prostu zapychanie dziury w zusie.

polityka polityka i jeszcze raz polityka. po dopiero teraz dala ustawe do tk bo jej wyrok zamyka jakby droge pisowi do kombinacji z tk. a pis wycofal bo to tak jakby saper wszedl na mine ktora widac z kilometra. zabawy z tk bedzie jescze dlugo a temat fajny medialny. duzo expertow mozna pozapraszac i podyskutowac.


Obudziłeś się w końcu z tych marzeń od dobrej zmianie? Chyba umknęły ci hasła z jakimi szedł PiS do wyborów. Witamy w rzeczywistości. Szkoda, że ludzie budzą się po wyborze, a nie przed.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:53 
Cytuj  
Może wstrzymacie się z panika, bo ten art z rzepy został zdementowany.ozusowienie faktycznej pracy jest planowane od dawna i przez wszystkich, to że cwaniaczki szukają sposobow na ucieczkę przed tym, nie znaczy ze ktokolwiek będzie udupial uczciwych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 20:55 
Cytuj  
Oredzie

https://www.youtube.com/watch?v=esHhdq5IrM4


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:11 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Piszpan napisał(a):
no coz kazdy orze jak moze. wczesniej przy waznych ustawach czy ciagle rosnacym dlugu publicznm mielismy rozne magdy nie magdy teraz bedzie pol roku albo i wiecej o tk a w tym czasie pis wprowadzi swoje chujowe ustawy jak z zusem. pieszczoch to kompletnie zabije male przedsiebiorstwa a nie ze upadnie pare firm jak pisze lordyp. zreszta oni chca chyba dac zus od przychodu nawet a nie dochodu to juz wogole kosmos. robiac milion czy dwa obrotu ile zusu trzeba by zaplacic? a ile firm jest takich ze zyski maja male % ale nadrabiaja wysokim obrotem. bedzie wiecej ludzi po zasilki, pracy na czarno i nowych firm zarejestrowancyh w anglii/czechach. zeby jeszcze te peiniadze szly na jakies wymierne efekty a to po prostu zapychanie dziury w zusie.

polityka polityka i jeszcze raz polityka. po dopiero teraz dala ustawe do tk bo jej wyrok zamyka jakby droge pisowi do kombinacji z tk. a pis wycofal bo to tak jakby saper wszedl na mine ktora widac z kilometra. zabawy z tk bedzie jescze dlugo a temat fajny medialny. duzo expertow mozna pozapraszac i podyskutowac.


Obudziłeś się w końcu z tych marzeń od dobrej zmianie? Chyba umknęły ci hasła z jakimi szedł PiS do wyborów. Witamy w rzeczywistości. Szkoda, że ludzie budzą się po wyborze, a nie przed.


szkoda ze ludzie nie czytaja zanim cokolwiek napisza. idz na lekcje do junkiera on ponoc czyta wszystkie posty.

ta oby to nie byla tylko panika. ale mowie poczatki byly zajebiste. dobrzy ludzie na stanowskiach od gospodarki i chyba wiekszosc sie spodziewala ze bedzie realizowany scenriusz typu gospodarke rozkreca uwalnia i zrobia krzyze i smolensk. a tu klops. trzeba zaczekac na szczegoly ale kazmierczak juz grzmi i mam nadzieje ze ktos go poslucha.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:16 
Cytuj  
Nie chce by to zabrzmialo na chwalenie PiSu. Ale w porownaniu do PO to zapierdalaja ostro z tymi ustwami.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:28 
Cytuj  
Chwalenie PiS to przyznanie się do katoszołomstwa, wiejskiego pochodzenia i braków w wykształceniu - uważaj, obciach jak cholera.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:35 
Cytuj  
Coś widać ze Duda nie planuje zaprzysiężenia wybranych w październiku sędziów a politycy PiS twierdza ze nie ma problemu ponieważ TK odniósł się do ustawy która już nie istnieje Ponieważ sejm przegłosował nowa ustawę o sędziach TK. a sędziowie zostali wybrani i zaprzysiężeni dzisiaj.


_________________
Bishop - Teon

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:47 
Cytuj  
Czyli tak jak myślałem. Wszystko jest legit i trybunał niech sie buja. Grubo jadą.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:53 
Cytuj  
Lech podłożył bratu świnię zza grobu.
http://www.prezydent.pl/archiwalne-aktu ... iazek.html
http://www.prezydent.pl/archiwalne-aktu ... prawa.html
Cytuj:
Trybunał Konstytucyjny jako instytucja kontroli konstytucyjności (...) jest instytucją utrwaloną w kulturze europejskiej. (...) tam gdzie istnieje praworządne państwo, tam istnieją i organy kontroli konstytucyjności. Nawet jeżeli w moim przekonaniu każda władza może podlegać krytyce, a więc także i Trybunał, to jest to władza, której istnienie, kompetencje są co do zasady niepodważalne. To też niezwykle wzmacnia pozycję tych, którzy funkcje sędziów Trybunału objęli. Zdaję sobie sprawę, że między różnymi organami władzy, organami władzy sądowej, władzy wykonawczej, ustawodawczej bywają napięcia. To jest rzecz normalna w demokracji. Jest również rzeczą normalną, że orzecznictwo Pań i Panów sędziów może być przedmiotem dyskusji. Ale nie zmienia to faktu, że ta dyskusja, szczególnie po wydaniu orzeczenia, ma jedynie teoretyczny charakter, ponieważ zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenie takie ma moc powszechnie obowiązującą.
(...)
W krótkim czasie, Szanowne Panie i Szanowni Panowie, nastąpią dalsze zmiany w Trybunale – będzie 6 nowych sędziów. Ale nie oznacza to, jak sądzę, żeby podstawowa substancja, jeżeli chodzi o prace Trybunału, uległa jakimś istotniejszym zmianom. I nikt tego rodzaju zmian nie oczekuje. Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym i, jak wszyscy w Polsce zauważyli, pilnie owej niezależności strzegącym. Nie sądzę, żeby cokolwiek mogło temu stanąć na przeszkodzie.

Cytuj:
Chcę tylko podkreślić, że zdaję sobie sprawę, tak jak wszyscy politycy i prawie wszyscy przedstawiciele świata nauki, że Trybunał Konstytucyjny jest nieodłączną częścią systemu ustrojowego państwa prawnego, a więc był, jest i pozostanie dopóki Polska będzie miała taki charakter. Miejmy nadzieję, że na zawsze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 22:09 
Cytuj  
he he

pis zlozyl ustawe o podatku bankowym

chyba jaro juz olal TK i robi dalej rozpierdol :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 22:27 
Cytuj  
Nie olał, bo 3 sedziowie przyjeci w czerwcu nadal nie sa zaprzysiężeni przez Prezydenta :)


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 23:22 
Cytuj  
no ale teraz jesli za 4 lata pis przegra to albo to sie juz dawno po kosciach rozejdzie albo rysiek bedzie probowal zrobic TS dla dudy tylko pytanie czy da rade i raczej watpie ze ktokolwiek da. pis bedzie raczej robil swoje. ciagle jeszcze mam nadzieje ze moze jednak z korzyscia dla polskiej gospodarki, ze sie obudza. ten zoll caly mnie smieszy, w czerwcu nie zauwazyl ustawy lamiacej konstytucje bo byl zajety praca hue hue :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 23:40 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
no coz kazdy orze jak moze. wczesniej przy waznych ustawach czy ciagle rosnacym dlugu publicznm mielismy rozne magdy nie magdy teraz bedzie pol roku albo i wiecej o tk a w tym czasie pis wprowadzi swoje chujowe ustawy jak z zusem. pieszczoch to kompletnie zabije male przedsiebiorstwa a nie ze upadnie pare firm jak pisze lordyp. zreszta oni chca chyba dac zus od przychodu nawet a nie dochodu to juz wogole kosmos. robiac milion czy dwa obrotu ile zusu trzeba by zaplacic? a ile firm jest takich ze zyski maja male % ale nadrabiaja wysokim obrotem. bedzie wiecej ludzi po zasilki, pracy na czarno i nowych firm zarejestrowancyh w anglii/czechach. zeby jeszcze te peiniadze szly na jakies wymierne efekty a to po prostu zapychanie dziury w zusie.

polityka polityka i jeszcze raz polityka. po dopiero teraz dala ustawe do tk bo jej wyrok zamyka jakby droge pisowi do kombinacji z tk. a pis wycofal bo to tak jakby saper wszedl na mine ktora widac z kilometra. zabawy z tk bedzie jescze dlugo a temat fajny medialny. duzo expertow mozna pozapraszac i podyskutowac.



Szczerze, to spodobała mi się jedna odpowiedź na komentarz pod artykułem nt. tego ozusowania na money.pl

"No wyborcy PiS czyli emeryci, renciści i patologia będą zadowoleni bo wydoja resztę społeczeństwa..."

I ta riposta:

"co to w ogóle znaczy ? 'wydoją' ? ja na swoją emeryturę zapracowałam 40 latami pracy i składkami w wysokości 3000/mc, a jak dostanę 2200 emerytury do bęczie wielkie hoho.Wręcz czuję się okradziona przez to dojone przeze mnie społeczenstwo,które nie płaci składek i dlatego ja mam żyć w biedzie,bo moją kasę oddano innym.Trzeba coś rozumieć aby pisać.Doją ci co nie płacą."

I całe zasrane koło się zatacza. Miało stare pokolenie za komuny wszystko, oprócz zachodnich produktów, żłobki, przedszkola, wyposażone szkoły, odprawki, wakacje, kolonie dla dzieci, pełne zwolnienia zdrowotne, a teraz się dziwią dlaczego kasy nie ma ;)

To będzie jakiś szał z tym zusem. Osobiście mam to gdzieś z poziomu "ja i moja rodzina", ponieważ przeniosę działalność (już od kilku dni zawieszona) i mi się nic nie stanie. Problem jest taki, że wszyscy wokół mnie będą mieć problem, kosmetyczki, fryzjerzy, taksówkarze, kurierzy, adwokaci, lekarze, prywatni przewoźnicy. 10% społeczeństwa po prostu pieprznie z dnia na dzień. Pomijam przedsiębiorców co zatrudniają na te dzieła, to już dłuższy temat ile ludzi wyleci na bezrobocie.

Pytanie czy samozatrudnieni wyemigrują, czy stworzą poważną konkurencję dla "etatowców" - ponieważ taki samozatrudniony statystycznie pracuje więcej, nie ma zwyczaju chodzić na zwolnienia, pracuje efektywniej, jest bardziej niezależny. Pierdzistołki też będą protestować "my chcemy dalej pracować 2h na facebooku i 1h przy przerwach, a nie mieć tych eks-samozatrudnionych zapieprzaczy obok".

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 23:45 
Cytuj  
@Junkier - to nie swinia, to doskonały wstęp pod nową ustawę o tk. Rada, nowy trybunał i powiedzmy Wojciechowski na prezesa.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1385, 1386, 1387, 1388, 1389, 1390, 1391 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.