mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1405, 1406, 1407, 1408, 1409, 1410, 1411 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 18:58 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Isengrim napisał(a):
To jak rozumiesz niezawisłość sędziowską?

Niezawisłość sędziego w uproszczeniu polega na tym, że orzeka na podstawie Konstytucji, ustaw i własnego sumienia.
J


[quote]


gdzies mam orzeczenie sadu w swojej sprawie gdzie sedzia ewidentnie powolujac sie na prawo i wyroki sadow przyznaje mi racje ale sprawe przegralem bo oswiadczyl ze on sie z tym nie zgadza. z drugiej strony wiedzialem ze sprawa przegrana bo akurat ten sedzia ma rozne fobie do czlowieka, ze wsi w ktorej podczas wojny mordowano zydow rzucil tekst na dzien dobry a to wy zydow pomordowaliscie? potrafil wyjezdzac z tekstami a co pan rockefeller ?, to nie ameryka.

pamietam tez prowokacje dziennikarska gdzie sedzia po uslyszneiu ze dzownia od tuska to sie tylko dopytywal co zrobic zeby bylo dobrze.

rozumiem w sprawach karnych co innego ale pozostalych licza sie uprzedzenia, swiatopoglad itd. sedziego.

heh jakis koles z pisu do poslanki z po w tak jest , ze po nie wykonalo lub nie zastosowalo sie do wyrokow tk a poslanka po : e tam. jakze to podobna filozfia do tej: jakies tam pieniadze wynikajace z jakichs tam dzialan.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:04 
Cytuj  
Gdyby to Kaczor nadał to reżimowy mainstream miałby temat na nagłówki przez conajmniej dwa tygodnie, a w tym wątku przybyłoby z 10 stron.
Ale to Tusk, liberał, kapitalista, brzydzący się prywatą, zawsze z daleka trzymający się od wszelkich afer. Cóż kobieta wyłącznie zasłużyła. I bardzo dobrze, że dostała!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:05 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Junkier napisał(a):
Isengrim napisał(a):
To jak rozumiesz niezawisłość sędziowską?

Niezawisłość sędziego w uproszczeniu polega na tym, że orzeka na podstawie Konstytucji, ustaw i własnego sumienia.
J


Cytuj:


gdzies mam orzeczenie sadu w swojej sprawie gdzie sedzia ewidentnie powolujac sie na prawo i wyroki sadow przyznaje mi racje ale sprawe przegralem bo oswiadczyl ze on sie z tym nie zgadza. z drugiej strony wiedzialem ze sprawa przegrana bo akurat ten sedzia ma rozne fobie do czlowieka, ze wsi w ktorej podczas wojny mordowano zydow rzucil tekst na dzien dobry a to wy zydow pomordowaliscie? potrafil wyjezdzac z tekstami a co pan rockefeller ?, to nie ameryka.

pamietam tez prowokacje dziennikarska gdzie sedzia po uslyszneiu ze dzownia od tuska to sie tylko dopytywal co zrobic zeby bylo dobrze.

rozumiem w sprawach karnych co innego ale pozostalych licza sie uprzedzenia, swiatopoglad itd. sedziego.

heh jakis koles z pisu do poslanki z po w tak jest , ze po nie wykonalo lub nie zastosowalo sie do wyrokow tk a poslanka po : e tam. jakze to podobna filozfia do tej: jakies tam pieniadze wynikajace z jakichs tam dzialan.



dlatego masz apelację od wyroku
a potem kasację


dlatego sędziami TK powinny być moim zdaniem osoby z osiągnięciami prawniczymi (wybitni teoretycy), albo osiągnięciami sędziowskimi (wybitni praktycy), a nie jak w chujowej ustawie PO, która pozwoliła 'wybrać' wazony(politycznych) PiS.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:07 
Cytuj  
Piszpan - double standards. Musisz po prostu wyjść z odpowiedniego założenia, i fakty dopasować do tych odpowiednich założeń, nigdy odwrotnie. Wtedy dołączysz do grupy wykształconych i z dużych miast. A na razie to wsiok Piszpan... jak to bodajże junkier napisał, prawo nie musi być sprawiedliwe. Jak cieżko to pojać, to takie alogiczne kretynizmy które PO wmawiało ludziom przez dekady po prostu trzeba wkuć na pamięć i powtarzać jak mantrę. I już możesz do Almy po kawałek sera maszerować ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:27 
Cytuj  
pisalem na szybko. posel pis: ale po nie wykonalo 48 wyrokow trybunalo konstytucyjnego (48!) a poslanka po: e tam. kurwa standarty.

co do unii to akurat rysiek dobrze mowi ze jesli chca wiekszego poparcia dla pisu to niech sie burza w uni bo unia co moze zrobic? wosjka onz wprowadzic? :P a pis bedzie mial fajne argumenty.

i tak nie wierze w niezawislosc i sprawiedliwosc sedziow bo wystarczy porozmawiac z pierwszym lepszym prawnikiem (a nie junkierem) to wam powie ze liczy sie i to bardzo ktory bedzie sedzia prowadzil sprawe i orzekal.

jeszcze co do panstwa prawa i oburzenia ludzi ktorzy uwazaja ze juz nie zyja w panstwie prawa to niech ich ch. strzeli bo jak byly jazdy z nagraniami z kulczykiem z prezesem nik z miliardami tylko z glupiego ciechu to nikt sie nie burzyl ze to nie panstwo prawa.

pis jest glupie imho jak but. bo ja bym najpierw zrobil dobra prase, wprowadzil pare dobrych ustaw, zostal jarek polske zbaw i wtedy zaczal gmerac przy tk a na oburzenie mial argument ze tyle dobrego i czeka wiecej ale tk zlozony z po i psl nam nie pozwala. ale coz do polityki garna sie ludzie jacy garna.

zaczynam sie powaznie obawiac ryska bo chlop jest inteligentny i wie jak wykorzystywac sytuacje i emocje. zobaczymy.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:33 
Cytuj  
@Piszpan, PiS nie moglo zagrac inaczej z TK bo niestety zostali wybrani kiedy termin mija, i wlasnie dlatego PO wprowadzilo swoja ustawe zaraz przed wyborami.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:43 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
gdzies mam orzeczenie sadu w swojej sprawie gdzie sedzia ewidentnie powolujac sie na prawo i wyroki sadow przyznaje mi racje ale sprawe przegralem bo oswiadczyl ze on sie z tym nie zgadza. z drugiej strony wiedzialem ze sprawa przegrana bo akurat ten sedzia ma rozne fobie do czlowieka, ze wsi w ktorej podczas wojny mordowano zydow rzucil tekst na dzien dobry a to wy zydow pomordowaliscie? potrafil wyjezdzac z tekstami a co pan rockefeller ?, to nie ameryka.

A mnie kiedyś sędzia opierdolił na sali sądowej za to, że ośmielam się występować na rozprawie bez krawata. True story.
Jaki związek ma ta i parę innych nieprzyjemnych przygód jakie miałem z polskimi sądami z łamaniem prawa przez PIS i zamiarem "zrobienia rozpierdolu w sądownictwie" nie mam pojęcia.

Nie zrozum mnie źle, mamy w tym kraju bardzo wielu ludzi pełniących funkcję sędziego, którzy się do tego nie nadają. Osobiście uważam np, że stanowisko sędziego powinno być ukoronowaniem kariery prawnika jak ma to miejsce w krajach anglosaskich (które to rozwiązanie również nie jest pozbawione wad, na co zwrócono uwagę w The Wire m.in. w tej scenie)
Tylko, że tego problemu nie rozwiąże podporządkowanie sądownictwa władzy wykonawczej. To taka ciemna strona mocy, którą ludzie z autorytarnymi zapędami mamią ludzi poszukujących prostych rozwiązań.
Cytuj:
i tak nie wierze w niezawislosc i sprawiedliwosc sedziow bo wystarczy porozmawiac z pierwszym lepszym prawnikiem (a nie junkierem) to wam powie ze liczy sie i to bardzo ktory bedzie sedzia prowadzil sprawe i orzekal.

Miło mi, że nie uważasz mnie za pierwszego lepszego prawnika, ale ja akurat też ci tak powiem. :roll:

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:45 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
@Piszpan, PiS nie moglo zagrac inaczej z TK bo niestety zostali wybrani kiedy termin mija, i wlasnie dlatego PO wprowadzilo swoja ustawe zaraz przed wyborami.


ustawa przegłosowana w czerwcu. wybory w październiku. I to ma być zaraz przed wyborami? PiS napisał swoja ustawę rano, a wieczorem już ją przegłosowali.


_________________
Bishop - Teon

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:45 
Cytuj  
@Zaboleq
Ale ty to od Kukiza to się odpierdol :)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:53 
Cytuj  
Cytuj:
Minister rozwoju, Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe podejście do promowania eksportu. Wicepremier powiedział, że w przyszłym roku powstanie agencja wspierania eksportu z prawdziwego zdarzenia. Według Mateusza Morawieckiego agencja powinna też wspierać ekspansję polskiego kapitału za granicą


Nareszcie polska zacznie coś exportować, a co najważniejsze będziemy mieli nową agencje co oznacza nowe miejsca pracy :P


_________________
Bishop - Teon

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:01 
Cytuj  
Jak najbardziej sie przypierdalaj do Kukiz15!

Czekamy na jakiekolwiek projekty ustaw, m.in. konstytucji (Jacek Wilk od lat pisze nowa Konstytucje, i jakos nie widac endu, podstawa dla Kukiz15 jest)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:03 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Cytuj:
Minister rozwoju, Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe podejście do promowania eksportu. Wicepremier powiedział, że w przyszłym roku powstanie agencja wspierania eksportu z prawdziwego zdarzenia. Według Mateusza Morawieckiego agencja powinna też wspierać ekspansję polskiego kapitału za granicą


Nareszcie polska zacznie coś exportować, a co najważniejsze będziemy mieli nową agencje co oznacza nowe miejsca pracy :P


Polska Agencja Kosmiczna, Nareszcie polska zacznie coś exportować, a co najważniejsze będziemy mieli nową agencje co oznacza nowe miejsca pracy :P


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 8 gru 2015, 20:12 przez Nefastus, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:05 
Cytuj  
i monti znokautowany.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:07 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
montezuma napisał(a):
Cytuj:
Minister rozwoju, Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe podejście do promowania eksportu. Wicepremier powiedział, że w przyszłym roku powstanie agencja wspierania eksportu z prawdziwego zdarzenia. Według Mateusza Morawieckiego agencja powinna też wspierać ekspansję polskiego kapitału za granicą


Nareszcie polska zacznie coś exportować, a co najważniejsze będziemy mieli nową agencje co oznacza nowe miejsca pracy :P


Polska Agencja Kosmiczna, Nareszcie polska zacznie coś exportować, a co najważniejsze będziemy mieli nową agencje co oznacza nowe miejsca pracy :P


Ja jestem całkowicie na tak. Sytuacja win win win.


_________________
Bishop - Teon

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:10 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Po co od razu w drugą skrajność?
Jakiś czas temu przy okazji nowej ustawy PO o TK marek wrzucił linka do wypowiedzi Pawłowicz o tym, że ustawa ta pozwala marszałkowi sejmu i TK przeprowadzenie zamachu stanu i odebranie władzy prezydentowi, z własnym komentarzem o doganianiu Białorusi. W odpowiedzi napisałem przydługiego posta z analizą konkretnych przepisów ustawy wskazującego, że Pawłowicz pierdoli głupoty, a marek te głupoty łyka jak pelikan. Marek nic już nie odpisał, za to przyszedł nefastus i autorytatywnie stwierdził, że jestem zjebem. Tak wygląda dyskusja na tym forum, kiedyś wdam się z tobą w rozmowę o ekonomii to może zrozumiesz o co mi chodzi.


Odpowiedziałem jedynie skrajnością na skrajność.
Rozumiem o co Ci chodzi w przykładzie, ale moim zdaniem jest zupełnie nieadekwatny.
Ja nic o prawnym aspekcie całości nie napisałem (poza tym, że uważam, że TK uzna niekonstytucyjność), nie pchałem się w prawne dysputy, komentowałem jedynie polityczną otoczkę posiłkując się komentatorem politycznym.
Nie pchałem się więc tam, gdzie rzeczywiście trzeba mieć większe pojęcie o prawie.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 8 gru 2015, 20:21 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:13 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
pis jest glupie imho jak but. bo ja bym najpierw zrobil dobra prase, wprowadzil pare dobrych ustaw, zostal jarek polske zbaw i wtedy zaczal gmerac przy tk a na oburzenie mial argument ze tyle dobrego i czeka wiecej ale tk zlozony z po i psl nam nie pozwala. ale coz do polityki garna sie ludzie jacy garna.


nie PIS a Jarek , a co by nie mówić o Jarku to łeb ma
widzisz Piszpan - gdyby najpierw dał 500 itp a potem gmerał przy TK to ludzie mając krótką pamięc pamiętaliby pewnie to o TK i wybory mogłyby być przegrane - a tak najpierw porobi co chce , potem wprowadzi 500 a w połowie kadencji pewnie zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przed następnymi wyborami ludzie nawet nie będą pamiętać co się działo 4 lata do tyłu tylko to co ostatnio, a że na końcu PIS bedzie rozdawał na lewo i prawo to i szansa na dobry wynik jest

chyba ze zrobią coś bardzo głupiego co się im zapamięta
w sprawie o TK postępują wbrew prawu, wedle swojego widzi mi się , ale przeciętnego Polaka ani to grzeje ani ziąbi, dadzą temu Polakowi po 500 i poparcie będzie- przykre ale tak jest i oni o tym wiedzą

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:21 
Cytuj  
montezuma napisał(a):
Nefastus napisał(a):
montezuma napisał(a):
Ja jestem całkowicie na tak. Sytuacja win win win.


Kto powolal PAK? Win win win jest chyba dla dyrektrow tej wlasnie niezbednej instytucji ktora pracuje na rzecz naszych Polskich naukowcow, bo nie astronautow.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:32 
Cytuj  
junkier ma to taki zwiazek ze pisales ze sedziowie sa niezawisli postepuja zgodnie z prawem itd itd. nie i to idzie od dolu a sedzia tk to zwykle jakis byly sedzia regionalny czy tam jakis inny. i nie nijak opeirdolenie za brak krawat ma sie do z gory przgranej sprawy bo sedzie ma uprzedzenia do danej miejscowosci. i tego jest masa, ba jest to nawet zarejstrowane. ale zaden prawnik ci z czyms takim nie wyskoczy bo bedzie mial pozamiatane. pozniej taki sedzia trafia kiedys do tk i orzeka... i tu sie z toba kompletnie zgodze ze sedzia tk to ktos kto cieszy sie poszanowaniem, kto ma nienanaganna reputacje, kto nie ma zadnych powiazan politycznych czy biznesowych (prezes tk obecny...) tylko kto mialby ich opiniowac i zglaszac jakas rada sedziow? bo napewno nie sejm. i tu sie z toba kompeltnie nie zgodze bo tk jest obecnie upolityczniony i kropka. i jeszcze co do konstytucji ktora nijak nie broni prostego obywatela ktorego mozna wywlaszczyc z ziemi albo ktory bedzie zbieral cale zycie pieniadze w zusie umrze i chuja dostanie. korwin akurat dobrze gada.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:42 
Cytuj  
PGE (czyli Panstwo) placi dyrektorom elektrowni nuklearnych, ktorych nie mamy i pewnie nigdy nie bedziemy mieli, a jednoczesnie placimy za utrzymanie "Polska Agencje Kosmiczna", obie za sprawa PO.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 21:19 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
PGE (czyli Panstwo) placi dyrektorom elektrowni nuklearnych, ktorych nie mamy i pewnie nigdy nie bedziemy mieli, a jednoczesnie placimy za utrzymanie "Polska Agencje Kosmiczna", obie za sprawa PO.


Widzę ze już atakujesz najjaśniej panującego prezydenta Dude. To on samotnie w chinach nawiązał kontakty z firmami które maja nam wybudować elektrownie atomową. Ta wizyta była przełomowa a ty w swojej podłości próbujesz sugerować ze elektrowni nigdy nie bedzie.... Na szczęście dla takich malkontentów i burzycieli porządku zbliża się kres.


_________________
Bishop - Teon

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1405, 1406, 1407, 1408, 1409, 1410, 1411 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.