mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1460, 1461, 1462, 1463, 1464, 1465, 1466 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:08 
Cytuj  
http://www.sadistic.pl/psychotyczny-pla ... 392441.htm
lol, pro artykuły są pro


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:27 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jak beda mieli strate finansowa, to moze wpadna na to, ze 18 latkowie moga pracowac, a nie opierdalac sie na kwadratach.


już widzę , jak wysyłasz swoje dzieciaki do pracy :)
zobaczymy za te kilka-naście lat :)
z tego co piszesz to ma być jakiś standard ,że 18 zaczynają pracować- to ja zapytam- wiesz ile tych 18 i wiecej latków ( zanim ukończą nauki) jest w Polsce- wiesz ile to miejsc pracy i jak wpłynie na bezrobocie ?- teorycrafting to uprawiaj w grze - realne życie nie jest tak proste, nie jest to sfera życzeń bo byłaby to utopia- ile 18 pójdzie do pracy , nawet nie z braku chęci , ale z prostego braku pracy ?

Mendol napisał(a):
po NIC nie dalo i wedlug ciebie to bylo FAJNE.

tak wiem , nic nie dało , zrujnowało Polskę przez 8 lat- ile razy to jeszcze napiszesz?
wiem ,że jak coś się powtarza w kółko to w końcu się w to wierzy
ehhh szkoda gadać
ja się dziwie ,że w naszym kraju jest tak źle skoro mamy tylu fachowców :), a jakie pomysły na przyszłość- 18 latkowie do pracy !!!!, 18 latkowie przewodnią siła narodu !!!

:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:37 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
natemat.pl/164937,pierwszy-zagraniczny-bankier-puszcza-oko-do-pis-zaplaca-podatek-bankowy-nie-beda-wysysac-kapitalu-z-polskiej-spolki


No wlasnie. Polski system bankowy to dojna krowa dla zachodnich bankierow, po wprowadzeniu podatku bedzie tylko troche mniej dojna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:40 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mendol napisał(a):
już widzę , jak wysyłasz swoje dzieciaki do pracy :)
zobaczymy za te kilka-naście lat :)
z tego co piszesz to ma być jakiś standard ,że 18 zaczynają pracować- to ja zapytam- wiesz ile tych 18 i wiecej latków ( zanim ukończą nauki) jest w Polsce- wiesz ile to miejsc pracy i jak wpłynie na bezrobocie ?- teorycrafting to uprawiaj w grze - realne życie nie jest tak proste, nie jest to sfera życzeń bo byłaby to utopia- ile 18 pójdzie do pracy , nawet nie z braku chęci , ale z prostego braku pracy ?


juz ci napisalem - skoncz pierdolic.
pracy nigdy nie brakowalo i nie brakuje, dla osob, ktore chca pracowac i zarobic.
zastanow sie raz przez chwile o tym co piszesz i wtedy pogadamy. naprawde nie chce mi sie tlumaczyc podstawowych rzeczy, komus, kto kiedys sprawial wrazenie w miare inteligentnej osoby.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:40 
Cytuj  
Jak już chcemy wspierać dzietność to imo trzeba podejść do problemu w szerszym kontekście.


1. 500 zl na dziecko do 18 roku zycia
2. 1500 zł na dziecko 18+ aż do zakończenia studiowania :P

Taka pomoc zapieni skokowy wzrost dzietności i będziemy mieli najbardziej wykształcone społeczeństwo na świecie :P. Sytuacja WIN WIN WIN i wszyscy zadowoleni.

Mendol napisał(a):
po NIC nie dalo i wedlug ciebie to bylo FAJNE.


Krótka pamięć

- Ulga podatkowa dla rodzin z dziećmi. Nie tak medialna jak 500+ ale dla rodzin płacących PIT. A nie dla każdego czy to stoi czy to leży i pije.
- 1000 zł dla rodziny po urodzeniu dziecka (becikowe)

mrynar napisał(a):
No wlasnie. Polski system bankowy to dojna krowa dla zachodnich bankierow, po wprowadzeniu podatku bedzie tylko troche mniej dojna.


Tak banki zarabiały, ale większość zysku wracała do banku dzięki temu zdolności kredytowe rosły. Porównaj ostatnie 10 lat zdolności kredytowych banków

Druga przekłamanie to transfer kasy do zachodnich właścicieli. Tu tez nie jest czarno białe. banki w 2015r wypłaciły 4.5 mld zł dywidendy z zysków (reszta zysków zwiększyła zdolność kredytową). Z tego 2 mld zł trafiło do akcjonariuszy polskich.


_________________
Bishop - Teon


Ostatnio edytowano 19 gru 2015, 14:54 przez montezuma, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:46 
Cytuj  
porownaj sobie ta ulge z 500 rocznie.
ten kto stoi i pije dostawal w ciagu roku w chuj wiecej niz wynosila sama ulga, wiec tez argument z dupy.
co nie zmienia faktu, ze jest to oczywiscie do poprawki i tym pis tez powinien sie zajac, bo, ze po nie potrafilo to wszyscy wiemy.

a, becikowe - jednorazowa zapomoga. tez ni chuja ma sie do tego co proponuje pis.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 14:59 
Cytuj  
Mendol, wiesz że odpieranie ich argumentów z dupy powoduje że zaraz okrzykną cie pisiorem ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:01 
Cytuj  
tosiek, ale przeciez nikt nie zwraca uwagi na jakies internetowe randomki, ktore nawet w gry nie graja, tylko siedza tutaj zeby normy wyrabiac.
a, z nudow mozna poklikac, jak sie na siege czeka albo omlety robi ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:01 
Cytuj  
Niahu, to nie linki tylko ogólne stwierdzenie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:05 
Cytuj  
W Krakowie ludzie myśleli że biedronka robi promocje karpia na rynku i się ustawili ale jak im dali w ręce transparenty to się rozeszli.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:09 
Cytuj  
z tymi wedlinami to masz troche racji.
ale kurde z drugiej strony, bylem 2 miesiace temu na wedzeniu i tak dobrych wedlin/kurczakow w zyciu nie jadlem.
a mieso kupione w grocie (taka w uj duza masowa produkcja miesa i wedlin w lodzkim).
wszystko niestety znowu, jak za czasow prl'u, sprowadza sie do znajomosci.
na swieta kupilem schab/karczek/szynke za posrednictwem kumpla, ktory od lat kupuje mieso bezposrednio w jakiejs ubojni pod lodzia.
jak opierdolilem schabowego to przypomnialem sobie smak miesa sprzed 30 lat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:14 
Cytuj  
u mnie w pracy część osób się jara jak to teraz mogą jeść zajebiste eko, sreko produkty poparte certyfikatami :roll:
Bo droższe, w ładnym zielonym opakowaniu to na pewno lepsze.

Ja tam twierdze, że tylko można mieć pewność jeśli bierze się od zaufanego znajomego, albo robi cos samemu.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:18 
Cytuj  
Mnie to już trochę męczy, zamiast iść kupić wędlinę w jednej z wielu masarni jakie były to mam do wyboru albo krakowski kredens, jakieś lepsze sieciówki wędliniarskie lub przez znajomych z własnego uboju czy z malutkich masarni ( jest jedna masarnia co raz na miesiąc kupuje tusze i przerabia je na kiełbasy, przy okazji szynka i boczek, wędzą tradycyjnie na wiśni, których mają sterty ).
Niestety ale tradycyjne wędzenie jakie w moim rejonie było od zawsze zanika, co z tego że to stowarzyszenie ma certyfikat jak nie wolno im wędzić jak dawniej tylko zgodnie z normami EU.

Nie dawno jadłem kaczkę taką normalnie nazwijmy to "ze wsi", jakie do kurwa dobre jest.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:30 
Cytuj  
Zachowanie mendola i tośka pokazuje, że pospólstwo łatwo przekupić. Żeby było śmiesznej ich własnymi pieniędzmi. Co za durnie, jak to pospólstwo.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:38 
Cytuj  
ja wiem, ze ty nie jestes przyzwyczajony do wlasnych pieniedzy i ciezko ci zrozumiec, do tej pory tylko mi je zabierano.
a teraz czesc przynajmniej dostane z powrotem, jedynym durniem jestes wiec ty, bo ja wyjde na tym na plus.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 15:40 
Cytuj  
o kurwa, o krakowskim kredensie to lepiej poczytaj, bo pare lat temu to ich produkty to byl jeden wielki przekret jakosciowy.

niestety nie mam dostepu do kaczek ze wsi, 2 razy zaryzykowalem na rynku i niestety byly bardzo srednio jadalne :(

ja czekam do srody, bedzie schab i szynka wedzona z zeszlotygodniowego uboju, 2 tygodnie w solance, dzien wedzenia - ciekaw jestem co z tego bedzie.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 16:09 
Cytuj  
sula napisał(a):
http://www.wprost.pl/ar/527626/Jeden-z-najbogatszych-Polakow-chce-nowego-podatku-dla-najwiekszych-Nie-ma-narodowosci/

Cytuj:
Daje on szansę na rozwój dla małych i średnich przedsiębiorstw, bo nową daninę będą płacić tylko ci najwięksi. Dzisiaj mały polski przedsiębiorca nie ma szansy wybić się na krajowym, a tym bardziej zagranicznym rynku, bo od razu musi konkurować z gigantycznymi, globalnymi graczami mającymi olbrzymią przewagę konkurencyjną. Wielkie koncerny, które miałyby płacić nowy podatek, od razu przerzucą te koszty na klientów i dostawców. Jeśli nawet tak się stanie, to będą mniej konkurencyjni od małych i średnich firm, które dziś korzyści skali mają dużo mniejsze albo w ogóle ich nie mają. To zwiększy konkurencyjność całego biznesu i przyspieszy rozwój gospodarczy.


W tym wywiadzie w ogóle nie ma wzmianki o tym, że taki podatek będzie w bardzo różnym stopniu obciążał firmy. Kluczowa jest tu branża a co za tym idzie rentowność oraz system rachunkowości.

Przykładowo taki Orlen miał w 2014 ponad 100 mld przychodów (cześć wypracowana za granicą), a Lotos niecałe 30 mld bo taka jest specyfika tej branży. Bardzo wysokie przychody, ale zyski niskie bo marża na sprzedaży jest niska. To samo w przypadku detalistów i hurtowników. Taki Eurocash miał niecałe 17 mld.

A np. banki które stosują inną rachunkowość (przychody dzielą się na przychody z odsetek i przychody z prowizji) mają relatywnie niskie przychody - np PKO BP 14 mld i 3 mld zysku. Wolumen produkcji takiej np. rafinerii jest widoczny w rachunku zysków i strat ale w przypadku banku przychodem jest już różnica między oprocentowaniem depozytów i kredytów. A cały nominał kredytów/depozytów jest widoczny jedynie w bilansie.

Podobnie z ubezpieczycielami, którzy mają jeszcze inną rachunkowość.

I teraz wszystkim (po przekroczeniu progu) mamy walnąć 1% od przychodów ?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 16:14 
Cytuj  
@Lokken1

Wrzuciłem to jako ciekawostkę tylko.

Zresztą ten "1% podatek od przychodu" to jest mniej ciekawą częścią tego artykuliku. Bardziej ciekawą częścią jest stwierdzenie przez bogatego przedisiębiorcę i to jeszcze we Wprost, że dla konkurencyjności na rynku i zdrowej gospodarki mniejsze podmioty muszą być uprzywiejowane podatkowo wobec większych.

Czego to się doczekałem. Zaraz pewnie będzie Ikonowicz w jakiejś Trybunie Ludu czy czymś takim przekonywał, że trzeba bogatym podatki obniżyć :wink:

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 16:25 
Cytuj  
sula napisał(a):
Zresztą ten "1% podatek od przychodu" to jest mniej ciekawą częścią tego artykuliku. Bardziej ciekawą częścią jest stwierdzenie przez bogatego przedisiębiorcę i to jeszcze we Wprost, że dla konkurencyjności na rynku i zdrowej gospodarki mniejsze podmioty muszą być uprzywiejowane podatkowo wobec większych.


Najzupełniej przypadkowo przychody Fakro są grubo poniżej progu 1 mld euro ;)

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2015, 16:26 
Cytuj  
sula napisał(a):
@Lokken1

Wrzuciłem to jako ciekawostkę tylko.

Zresztą ten "1% podatek od przychodu" to jest mniej ciekawą częścią tego artykuliku. Bardziej ciekawą częścią jest stwierdzenie przez bogatego przedisiębiorcę i to jeszcze we Wprost, że dla konkurencyjności na rynku i zdrowej gospodarki mniejsze podmioty muszą być uprzywiejowane podatkowo wobec większych.


I ten bogaty przedsiębiorca stawia siebie jako mniejszy podmiot. Czy zastanowiłeś się dlaczego on podaje granice 1mld ? Podpowiem ci. Fakro ma obroty poniżej 1 mld. Jego główny konkurent VELUX ma ponad 1.5 mld

A teraz coś z dobrej zmiany PIS. Kolejny kompetentny dyrektor

Cytuj:
Prowadziła konkursy na najładniejszy balkon, ogród i ozdobę choinkową. Teresa Patsidis, animatorka kultury i była asystentka posła Jarosława Sellina, właśnie została dyrektorem Muzeum w Piaśnicy.


_________________
Bishop - Teon

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1460, 1461, 1462, 1463, 1464, 1465, 1466 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.