mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1472, 1473, 1474, 1475, 1476, 1477, 1478 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 19:42 
Cytuj  
embe napisał(a):
"Rząd przyjął projekt budżetu na przyszły rok. Deficyt wyniesie 54,7 mld zł, a zakładany wzrost PKB to 3,8 proc. Deficyt sektora finansów publicznych ma nie przekroczyć 2,8 proc. PKB."
Czyli deficyt większy tylko o 100mln w stosunku do 54,6 mld zł projektu PO.


Jednocześnie wzrosły dochody oraz wydatki, czyli wzrósł poziom fiskalizmu mierzonego jako budżet/PKB.

Taki budżet zwiększa ryzyko bo o ile wydatki w miarę łatwo policzyć i zrealizować to już z przychodami jest inaczej. Nie wiadomo na ile uda się uszczelnić pobór VATu. Nie wiadomo jaka będzie ściągalność nowych podatków (bankowy i supermarketowy) bo wprowadzenie każdego podatku ma wpływ na bazę będącą przedmiotem opodatkowania.

Założony poziom inflacji (im wyższa tym w wyższy VAT) wydaje się być ciut wysoki. Założony wzrost PKB jest odważny, ale jest do zrealizowania jeśli zadziałają mechanizmy zwiększające popyt wewnętrzny. Z drugiej strony możemy oberwać jeśli spowolni zagranica.

Ogólnie taki budżet zwiększa ryzyko niezrealizowania planu i konieczność nowelizacji i zwiększenia deficytu.

Edit: Zbyt długo pisałem :/ Wyprzedzili mnie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 19:49 
Cytuj  
aha, no to brać transparenty i na ulice, nie wiem na co czekacie
podejrzewam że taka będzie z wami dyskusja przez następne prawie cztery lata


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 19:53 
Cytuj  
@Lokken Zaskakuje właśnie zakładany wzrost PKB. Nie wiem co ich przekonało do tego optymizmu. Może wierzą, że gospodarka jest w świetnym stanie wbrew temu co mówili w kampanii.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 19:59 
Cytuj  
embe napisał(a):
aha, no to brać transparenty i na ulice, nie wiem na co czekacie
podejrzewam że taka będzie z wami dyskusja przez następne prawie cztery lata


Jaka dyskusja ? Ja podałem jakieś argumenty, wskazałem jakie są wg mnie ryzyka i z czego one wynikają.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:14 
Cytuj  
hehe jaka tępota wśród posłów PIS na komisji ustawodawczej - przegłosowali "przez pomyłkę " przerwę do 7 stycznia

qwa jak Jarek nie podpowie jak mają głosować to się gubią :)
a wy sie dziwicie ,że jarek nimi steruje- on musi to robić bo tam w ogóle już nie ogarniają co i jak :)

ps
odnośnie inflacji - założenie ,że będzie 1,7 % gdy obecnie mamy deflację - trochę ryzykowne :) no ale większa inflacja to większe wpływy- budżet się domyka


Ostatnio edytowano 21 gru 2015, 20:16 przez lordyp, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:16 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
troche przesadziles z tym akta tor - to byl raczej ruch ogolnoeuropejski i glownie mlodziezowy.
w sprawach waznych dla demokracji/kraju nikt dupy nie ruszyl, a teraz nagle sie obudzili.
ciezko mi w to uwierzyc.

Ale jaki cel ma umniejszanie tego że odbył się taki protest/marsz, na oko tam tysiak może i był ale jak było 500 to tez sporo jak na społeczeństwo, które od ponad 25 lat nie protestuje masowo w żadnej sprawie.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:23 
Cytuj  
Żeby było jasne. Prognozy 1,8% inflacji i 3,8% PKB pochodzą z budżetu PO.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:24 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No i pytanie ile będą przesuwać z tego roku. W listopadzie deficyt był mniejszy niż zakładany, więc jest pokusa, żeby dziurę zwiększyć w tym roku przesypując na 2016.



Cytuj:
Rząd wpisał też do przyszłorocznego budżetu dochody z tegorocznej sprzedaży częstotliwości LTE - 9,2 mld zł, wpłatę z zysku NBP - 3,2 mld zł, dywidendy - 4,8 mld zł oraz wpływy z ceł - 3 mld zł. W sumie dochody mają urosnąć do 313,8 mld zł.


_________________
Bishop - Teon

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:26 
Cytuj  
przykład postępowania demokratycznego PIS na komisji- wynik głosowania jest niewłaściwy wobec tego głosujemy jeszcze raz tak aby głosowanie było jak należy
ktoś ma jeszcze wątpliwości odnośnie POSZANOWANIA demokracji przez PIS ?

czekam na memy marka i embe ile złego PO zrobiło :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:48 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
odnośnie inflacji - założenie ,że będzie 1,7 % gdy obecnie mamy deflację - trochę ryzykowne :) no ale większa inflacja to większe wpływy- budżet się domyka

Obecna deflacja to wynik taniej ropy, od grudnia paliwo potaniało o 35%, taniej nie będzie, a te wyliczenia są podobne do tych PO, więc dwa źródła są pewniejsze.

lordyp napisał(a):
czekam na memy marka i embe ile złego PO zrobiło :)

no tak, ponowne głosowanie w komisji wyprowadzi ludzi na ulice


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:54 
Cytuj  
uważasz ,że jak głosowanie nie jest na rękę jakiejś partii to można stwierdzić ,że głosujemy jeszcze raz?
bo oni nie ogarnęli tematu głosowania i się pomylił?
jaka pewność ,że w innych głosowaniach tez się nie pomylą?

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 20:56 
Cytuj  
embe napisał(a):
Obecna deflacja to wynik taniej ropy, od grudnia paliwo potaniało o 35%, taniej nie będzie, a te wyliczenia są podobne do tych PO, więc dwa źródła są pewniejsze.


NBP prognozuje niższą http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityka ... lacji.html

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 21:02 
Cytuj  
Lokken i Profeta, podajcie wykres zlotego, z przed wyborow i jaki jest teraz? ;)

Tylko tak przypomne ze mowilem ze ZAWSZE przed wyborami (podczas kampanii) gielda i ceny leca na pysk, a po wyborach wychodza na swoje.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 21 gru 2015, 21:21 przez Nefastus, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 21:13 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Lokken i Profeta, podacje wykres zlotego, z przed wyborow i jaki jest teraz? ;)

Tylko tak przypomne ze mowilem ze ZAWSZE przed wyborami (podczas kampanii) gielda i ceny leca na pysk, a po wyborach wychodza na swoje.


A co to ma do rzeczy ? Wcześniej pisałeś, że wklejałem jakiś artykuł o zachowaniu się giełd po wyborach czego nie robiłem.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 21:18 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Lokken i Profeta, podacje wykres zlotego, z przed wyborow i jaki jest teraz? ;)

Tylko tak przypomne ze mowilem ze ZAWSZE przed wyborami (podczas kampanii) gielda i ceny leca na pysk, a po wyborach wychodza na swoje.


A co to ma do rzeczy ? Wcześniej pisałeś, że wklejałem jakiś artykuł o zachowaniu się giełd po wyborach czego nie robiłem.


Mialem na mysli Profeta.


Ale czekam na wykresy.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 22:17 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Lokken1 napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Lokken i Profeta, podacje wykres zlotego, z przed wyborow i jaki jest teraz? ;)

Tylko tak przypomne ze mowilem ze ZAWSZE przed wyborami (podczas kampanii) gielda i ceny leca na pysk, a po wyborach wychodza na swoje.


A co to ma do rzeczy ? Wcześniej pisałeś, że wklejałem jakiś artykuł o zachowaniu się giełd po wyborach czego nie robiłem.


Mialem na mysli Profeta.


Ale czekam na wykresy.



jesteś trochę otępiały?

http://stooq.pl/q/?s=wig20



to głosowanie na komisji to kpina, ale czego oczekiwać od PiS.

Piotrowicz, Pawłowicz i Ast to takie ogarniacze, że nowy druk ustawy będzie się czytać dla beki :lol:

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 22:22 
Cytuj  
Szkoda mi Morawieckiego. Gdyby naprawdę miał coś do gadania to miałbym jakieś nadzieje.

http://www.tvn24.pl/glinski-o-ustawie-5 ... 935,s.html

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 22:28 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
Szkoda mi Morawieckiego. Gdyby naprawdę miał coś do gadania to miałbym jakieś nadzieje.

http://www.tvn24.pl/glinski-o-ustawie-5 ... 935,s.html




Gliński napisał(a):
Zdaniem wicepremiera Glińskiego ustawa 500 plus obejmie również dzieci emigrantów. - Generalnie tak. 500 zł na dziecko będzie dotyczyło także emigrantów, ale nie powiem, jak to będzie rozwiązane technicznie - stwierdził. - Czy to będzie także obejmowało dzieci mieszkające za granicą to nie wiem, bo nie wiem, jak to technicznie się rozwiąże. Jeśli cała rodzina się wyprowadziła, nie ma związku z Polską - to nie wiem, jak to będzie realizowane - powiedział.



:lol: :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 22:43 
Cytuj  
PiS chyba chce przepchać dziś w nocy nowa ustawę o TK. Ustawa rozpieprza TK i nie zostawia vacatio legis, żeby TK nie zdążył się nią zająć.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 22:50 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Lokken1 napisał(a):
Szkoda mi Morawieckiego. Gdyby naprawdę miał coś do gadania to miałbym jakieś nadzieje.

http://www.tvn24.pl/glinski-o-ustawie-5 ... 935,s.html




Gliński napisał(a):
Zdaniem wicepremiera Glińskiego ustawa 500 plus obejmie również dzieci emigrantów. - Generalnie tak. 500 zł na dziecko będzie dotyczyło także emigrantów, ale nie powiem, jak to będzie rozwiązane technicznie - stwierdził. - Czy to będzie także obejmowało dzieci mieszkające za granicą to nie wiem, bo nie wiem, jak to technicznie się rozwiąże. Jeśli cała rodzina się wyprowadziła, nie ma związku z Polską - to nie wiem, jak to będzie realizowane - powiedział.



:lol: :lol:


Jak tam jest zloty, kurewski imbecilu'?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1472, 1473, 1474, 1475, 1476, 1477, 1478 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.