mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1537, 1538, 1539, 1540, 1541, 1542, 1543 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 10:10 
Cytuj  
Portugalia to klasyczny przypadek podziału kraje południa vs kraje północy. Katolicyzm vs protestantyzm. Kilka lat temu czytałem, że młodzi Portugalczycy emigrują do Angoli[sic!], bo tam są lepsze płace i perspektywy dla nich.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 10:23 
Cytuj  
Tak tak klasyczny przyklad niczym katolicka bawaria i katolicka austria, juz nie mowiac o tym jak bardzo sie rózni katolicka lombardia od sycyli o dziwo tez katolickiej ;) Bo jak dla mnie to bardziej klasyczny przyklad podejscia mañana tam gdzie warunki geograficzne sa lagodne i mozna zawsze przelozyc wszystko na jutro,a tam gzie jak nie zrobisz dzis to masz przegwizdane bo jutro mróz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 10:27 
Cytuj  
Przecież o geografii napisałem najpierw. Z resztą pewnie protestantyzm ze swoją kulturą pracy nie bez przyczyny znalazł podatny grunt w krajach o surowszym klimacie.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 10:28 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No proszę. Fanem Bowiego nie byłem, ale znam go na tyle, żeby być zaskoczonym, że taki prawilny chłopak jak ty go słuchał.


Bo mnie nie znasz tylko masz swoje wyimaginowane pierdoły które ciągle sobie wmawiasz.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 10:38 
Cytuj  
Protestantyzm to raczej znalazl podatny grunt w krajach gdzie bylo to na reke wladcy ( a w gre wchodzily wplywy polityczne/sukcesje tronu/wplywy podatkowe itd...) badz tam gdzie ludzi razil przepych sukienkowych. O Etyce pracy to mozna mowic teraz po kilkuset latach bo ich uwielbienie skromnosci i ciezkiej pracy owocowlao rowniez chetnym oskarzaniem sasiadek o praktyki czarnoksieskie i zapalaniem takiej ilosci stosow ze swieta inkwizycja katolicka moglaby sie poczuc zazdrosna ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 10:39 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Bo mnie nie znasz

Z dedykacją dla twojej wrażliwej duszy:
https://www.youtube.com/watch?v=h_8UokCj-oo


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 11:10 
Cytuj  
Cytuj:

Morawiecki powołał Rady ds. Innowacyjności. "Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji"


Polska właśnie stała się przodującym krajem w innowacji.


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 11:10 
Cytuj  
Obrazek


_________________
@polygamia

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 11:14 
Cytuj  
Obrazek
Bardziej odpowiednie tło


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:00 
Cytuj  
Lemmy :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:03 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
w drugim linku jest podana masa nieprawdziwych informacji, niezłe gunwo :lol:


czy "guwno" jest niezłe nie wiem, nie próbowałem...gówna zresztą też nie jadłem, ale jeżeli chcesz się dzielić takimi doświadczeniami, to załóż oddzielny temat.

Monte te Twoje próby strasznie desperackie...za dużo kodeiny łyknąłeś ostatnio?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:08 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Z dedykacją dla twojej wrażliwej duszy:
https://www.youtube.com/watch?v=h_8UokCj-oo


Skacowana, rodem z Radomia?
No no Tor...
Dzieje się dzieje :wink: :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
może i przesadzone, ale tak wyludnionego kraju jak Portugalia to ja nie widziałem i chyba już nie zobaczę. Wydrenowany dokumentnie przez EU, jakieś wycyckane kładki dla pieszych nad drogami po których raz na pół godziny przejedzie auto albo i nie. Co 10-ty pracuje w budżetówce, dwucyfrowe bezrobocie, unijne ceny, płace niewiele wyższe niż w PL.


kolejna głodna historyjka o krwiożerczej Unii Europejskiej z błędem poznawczym (albo nawet więcej niż jednym) w tle - ktoś inny jest winny

uświadom sobie, że ktoś nimi rządzi (bądź rządził) nieskutecznie


@rzeznik
jak łykasz takie 'artykuły' to pozdro, do tej pory jak pomyślę o podanej liczbie 8 milionów mieszkańców Włoch na koniec wieku w artykule, który przytoczyłeś jako argument, to kąciki ust idą mimowolnie w górę :lol: :lol:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:19 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
@rzeznik
jak łykasz takie 'artykuły' to pozdro, do tej pory jak pomyślę o podanej liczbie 8 milionów mieszkańców Włoch na koniec wieku w artykule, który przytoczyłeś jako argument, to kąciki ust idą mimowolnie w górę :lol: :lol:


Tu masz bio ziomka który przeprowadzał te kalkulacje na których opierał się autor wpisu.
https://researchers.anu.edu.au/researchers/mcdonald-pf


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:25 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Monte te Twoje próby strasznie desperackie...za dużo kodeiny łyknąłeś ostatnio?


Jakie straszenie? Ciebie już całkiem poje****


To co napisałem to komentarz do sposobu "rozwiązywania problemów" przez PiS. W Polsce jest niska innowacja. Co robi PiS? Ogłasza koniec ery imitacji i początek ery innowacji tworząc rade. Problem rozwiązany. Tak samo jak rozziewali problem kopalń. Kupili zalegający węgiel.


_________________
Bishop - Teon

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:25 
Cytuj  
"Brytyjski demograf Peter McDonald przewiduje, iż „przy obecnym przyroście naturalnym, populacja Włoch zmniejszy się o 86% i pod koniec naszego wieku będzie liczyć tylko 8 milionów osób . Podobnie populacje Hiszpanii, Niemiec oraz Grecji zmniejszą się odpowiednio o 85, 83 i 74 procent"


kurwa, dzietność Włochów musiała by spaść 2-3 krotnie żeby do tego doszło :lol:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:29 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
"Brytyjski demograf Peter McDonald przewiduje, iż „przy obecnym przyroście naturalnym, populacja Włoch zmniejszy się o 86% i pod koniec naszego wieku będzie liczyć tylko 8 milionów osób . Podobnie populacje Hiszpanii, Niemiec oraz Grecji zmniejszą się odpowiednio o 85, 83 i 74 procent"


kurwa, dzietność Włochów musiała by spaść 2-3 krotnie żeby do tego doszło :lol:


Spoko, jesteś ekspertem, badasz ten temat przez całe swoje życie. Masz rację, co tam będę słuchał jakiegoś profesora. Coraz zabawniejsza jest ta wasza paruwkowa desperacja :lol:


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:33 
Cytuj  
"Pearce says: "Demographer Peter McDonald calculates that if Italy gets stuck with recent fertility levels, and fails to top up with foreign migrants, it will lose 86% of its population by the end of the century, falling to 8 million compared with today's 56 million. Spain will lose 85%, Germany 83% and Greece 74%." I ran such a scenario for Italy, using fertility data for 2007 when the total fertility rate there was at 1.37. This concluded that by 2100 Italy's population would fall to 23 million, almost three times higher than McDonald's reported number."

http://www.theguardian.com/commentisfre ... n-collapse



ok, nie znalazłem nic innego co byłoby powiązane z tą frazą, jak ktoś znajdzie pracę naukową, albo bezpośrednio wypowiedź P. McDonalda, albo jakieś poparte wyliczeniami wyniki to można podyskutować, to fakt, że dzietność w Europie to jeden z top 5 problemów, ale straszenie spadkiem z ok. 60 milionów do 8 milionów do 2100 to prawie jak straszenie Baba Jagą dzieci :lol:


edit:

popatrz sobie na jakiekolwiek statystyki publikowane przez instytuty badawcze, albo chociaż statystyki UN

dla mnie najpewniej wyjęto zdanie P. McDonalda z kontekstu


Ostatnio edytowano 11 sty 2016, 12:35 przez Profeta, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:34 
Cytuj  
Widzisz Profeta, jak będziesz miał prof przed nazwiskiem to będziesz mógł napisać każdą bzdurę i zawsze znajdzie się jakiś pisowski zjeb który będzie bronił tego - jak dziewictwa prezesa - jeśli tylko będzie pasowało do jego urojeń.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 sty 2016, 12:42 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
popatrz sobie na jakiekolwiek statystyki publikowane przez instytuty badawcze, albo chociaż statystyki UN

dla mnie najpewniej wyjęto zdanie P. McDonalda z kontekstu


Możliwe, że tak. Ale nie zapoznałeś się ze źródłem i próbowałeś dyskredytować wypowiedź kogoś kto zajmuje się danym tematem zawodowo. Dlatego się dojebałem. Ale wybaczam Ci :D Jeszcze przy okazji objawił się niah ze swoim bólem dupy co od razu poprawia humor :lol:


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1537, 1538, 1539, 1540, 1541, 1542, 1543 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.