mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1624, 1625, 1626, 1627, 1628, 1629, 1630 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 07:43 
Cytuj  
Niah napisał(a):
sula napisał(a):
http://www.almasdarnews.com/article/over-100-saudi-coalition-fighters-killed-in-tochka-missile-strike/

Na razie brak potwierdzenia przez zachodnie media, ale ponoć kolejny atak rakietą balistyczną w bazę Saudyjczyków w Jemenie i znowu ~100 zabitych.


hihihi


Jesteś jak suka z cieczką, zmieniasz zdanie co minutę. Jeszcze niedawno jarałeś się AS i chwaliłeś ją za inwazję Jemenu.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 08:14 
Cytuj  
500 to jeden z elementów programu prorodzinnego (nie pronatalistycznego), szacunkowo dość wydajny. Ale to jeden z elementów, dopiero całość da jakiś punkt do oceny. Nie mówię że pomysły pana w szelkach są złe, tyle że ich skala jest fundamentalna i wątpię czy możliwa do realizacji. Niekoniecznie taka zmiana jest konieczna, kwestie podatkowe nie są jedynymi wplywajacymi na dzietność, a aktualny system nie jest jakiś strasznie opresywny.
W całej Europie jest trend spadku dzietnosci (poza kilkoma krajami), za to wydłuża się życie. Przeca Merkelowa nie ściąga arabusów bo lubi, tylko żeby państwo nie fiknęło za kilkanaście lat. Szacunki przyrostu dla Polski są złe, do wsk. optymalnego brakuje nam .8 i na pewno trzeba wprowadzać rozwiązania odwracające ten trend. Tylko jako główne czynniki wskazałbym singularyzację, brak zachęt do zatrudnienia kobiet w wieku reprodukcyjnym, brak systemu zabezpieczenia socjalnego dla młodych rodziców. Plus zawsze się trafią czynniki losowe jak wirus zico.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 08:26 
Cytuj  
500+ to socjalistyczny i nieopłacalny debilizm. Zamiast obniżyć obciążenia podatkowe to wpierdalają ten debilny moloch. Banda kretynów.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 08:26 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Jestem pierwszy raz od wielu lat zadowolony z oddanego glosu. Kukiz ma naprawde sporo sensownie gadajacych ludzi.

http://wyborcza.pl/1,75478,19599598,ant ... ukiza.html
No ba.


http://natemat.pl/170961,oskarzony-o-ko ... rzeszkadza

Cytuj:
Daniel Obajtek od listopada jest prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która odpowiada między innymi za rozdzielanie miliardów unijnych dotacji dla rolników. Ale Daniel Obajtek jest także Danielem O., oskarżonym o korupcję (50 tys. zł), wyłudzenie (700 tys. zł) i narażenie pracodawcy na straty (1,4 mln zł). Kiedy jako pierwsi przypomnieliśmy kłopoty nowego nominata PiS w internecie wybuchła burza, ale rządzący się nią nie przejęli.


Luzik. Ale jakby zegarek przyjal czy cos w ten desen to hoho.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 08:44 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Niah znowu mysli


jak to ?


_________________



**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 08:58 
Cytuj  
wiem, wiem, juz mi Piszpan zwrocil uwage. Chcialem byc uprzejmy, ale fakt - sa granice.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 09:20 
Cytuj  
Wow, Nefastus, przekonałeś mnie argumentacją, miło poczytać klarowne wywody zamiast demagogicznych hasełek.

Co tam piszą o antyszczepionkowach na giewu, bo tak jakby nie mam abo.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 09:27 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Niah napisał(a):
sula napisał(a):
http://www.almasdarnews.com/article/over-100-saudi-coalition-fighters-killed-in-tochka-missile-strike/

Na razie brak potwierdzenia przez zachodnie media, ale ponoć kolejny atak rakietą balistyczną w bazę Saudyjczyków w Jemenie i znowu ~100 zabitych.


hihihi


Jesteś jak suka z cieczką, zmieniasz zdanie co minutę. Jeszcze niedawno jarałeś się AS i chwaliłeś ją za inwazję Jemenu.


No to całkiem często musiałbym zmieniać zdanie. Znajdź chociaż raz gdy to zrobiłem, kurewko.

@huragan
A ciebie to co boli?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 09:29 
Cytuj  
cypis napisał(a):
mrynar napisał(a):

Jestem pierwszy raz od wielu lat zadowolony z oddanego glosu. Kukiz ma naprawde sporo sensownie gadajacych ludzi.

http://wyborcza.pl/1,75478,19599598,ant ... ukiza.html
No ba.

"Sporo" nie oznacza wszystkich.
Wiesz - zdanie "na siłownię chodzi sporo fajnych lasek" nie jest równoznaczne z tym, że "każdy kto chodzi na siłownię jest fajną laską".
Rozumiem, że dla ciebie logika może być ciężką dziedziną, ale odrobinę się postaraj.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 09:34 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Wow, Nefastus, przekonałeś mnie argumentacją, miło poczytać klarowne wywody zamiast demagogicznych hasełek.

Co tam piszą o antyszczepionkowach na giewu, bo tak jakby nie mam abo.


Demagogicznym hasełkiem jest 500+. Zamiast zostawić ludziom w kieszeni 500zl w formie ulg podatkowych, co jednocześnie wiąże się z cięciami w kosztach obsługi podatków, to chcecie się na sile wpierdalać w kieszenie podatników aby opłacić ten debilny moloch 500+, pomijając sama kwotę, jeszcze miliardy które pójdą na samą biurokracje związaną z tym debilizmem.

P.S. i nie jest to jakiś koleś w szelkach tylko szanowny profesor ekonomii i ekspert w tej właśnie dziedzinie.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 09:37 
Cytuj  
Mogę wkleić to co ostatnio ci znalazłem, psi debilu. I nie jestem pierwszy który podkreśla to że zmieniasz zdanie jak baba.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:00 
Cytuj  
Obrona polskiego handlu

Cytuj:
- Wejście ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej czyni wszystkie polskie sklepy i sklepiki budowlane bezbronnymi głównie wobec Castoramy, która jest liderem na rynku budowlanym - mówi "Wyborczej" pan Paweł, który miał małą sieć sklepów budowlanych w centralnej Polsce. Nie chce występować pod nazwiskiem, bo obawia się, że sklepy, z którymi miał podpisane umowy, będą nękane kontrolami.

- Przestałem być siecią kilka dni temu. Kazałem zdjąć wszystkie reklamy, wypowiedziałem kilkadziesiąt umów, które podpisywałem przez ostatnie 20 lat. Wszystko jednego dnia. Wejście ustawy w takim kształcie oznaczałoby dla mnie bankructwo w ciągu miesiąca jej obowiązywania. O tyle jestem w lepszej sytuacji od innych, że moja sieć była oparta na firmie prywatnej i nie ma powiązań kapitałowych pomiędzy sklepami. Moja konkurencja ma tak skonstruowane powiązania kapitałowe, że nie ucieknie przed podatkiem i pewnie zbankrutuje - mówi.


http://wyborcza.biz/biznes/1,147584,196 ... l#MTstream


_________________
Bishop - Teon

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:15 
Cytuj  
Tak się zastanawiam gdzie są te nasze polskie sieci sklepów budowlanych, chyba nie chodzi o te składy budowlane gdzie ceny wyższe niż w castorama/obi/leroy i gdzie większość towaru to lewizna i trudno doprosić się o normalną fakturę ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:18 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tak się zastanawiam gdzie są te nasze polskie sieci sklepów budowlanych, chyba nie chodzi o te składy budowlane gdzie ceny wyższe niż w castorama/obi/leroy i gdzie większość towaru to lewizna i trudno doprosić się o normalną fakturę ?


nasze polskie sieci sklepów budowlanych są w małych miastach.

Przykład jednej z sieci sklepów budowlanych

http://www.grupapsb.com.pl/o-grupie-psb-1

Cytuj:
Jak czytamy w liście protestacyjnym, przedsiębiorcy prowadzący sklepy detaliczne będą zmuszeni wystąpić z Grupy Polskie Składy Budowlane, przez co stracą element konkurencyjności wobec sieci
zagranicznych, które przez to umocnią swoją dominującą pozycję na rynku. Tymczasem wzmocnienie sieci zagranicznych spowoduje spadek rentowności sklepów detalicznych i ich bankructwo, co grozi utratą pracy przez rzeszę ponad 13 tys. pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach tworzących Grupę PSB. Ponadto wystąpienie przedsiębiorców prowadzących sklepy detaliczne z Grupy PSB doprowadzi do upadłości spółkę Grupa PSB S.A. utworzoną jako centrala grupy zakupowej i utratę zatrudnienia przez ponad 400 jej pracowników.


_________________
Bishop - Teon


Ostatnio edytowano 10 lut 2016, 10:25 przez montezuma, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:22 
Cytuj  
Ulgi podatkowe są mało efektywne, bo komplikują system podatkowy. Koszt administracyjny przydzielenia 500 jest niski, automatycznie kasa idzie na dziecko, dopiero przy progu pojawiają się problemy.
Czy lepiej dawać pieniądze do ręki, czy zabierać mniej? Nie wiem, rodzice chyba łatwiej ogarną konkretną kwotę, a nie mało namacalną wiekszą pensję. Ale generalnie to kwestia drugorzędna. Tyle że inaczej koszty biurokracji się rozłożą.
Co do szelek, to tak właśnie się zaprezentował szerszej publice, ja rozumiem powody- ale przekaz poszedł. No i jest doktorem, to pewne środowisko szafuje profesurami by dodać sobie racji. Tu nie jest to konieczne, kompetencje ekonomiczne posła nie budzą wątpliwości.


Ostatnio edytowano 10 lut 2016, 10:23 przez Isengrim, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:23 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tak się zastanawiam gdzie są te nasze polskie sieci sklepów budowlanych, chyba nie chodzi o te składy budowlane gdzie ceny wyższe niż w castorama/obi/leroy i gdzie większość towaru to lewizna i trudno doprosić się o normalną fakturę ?

Jakie ty bzdury pierdolisz jebany lewaku. W obronie spierdolonych pomysłów spierdolonej partii określasz działalność polskich firm jako "większość to lewizna". Skurwiel.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:27 
Cytuj  
Isengrim: koszt przydzielenia/wydania nie jest wcale niski niestety. te pareset milionow pojdzie w bloto co roku.
a wystarczy stworzyc za ta kase odpowiedni system, wydac karty prepaidowe i zalatwione.

mnie juz meczy sluchanie tok.fm i ich codziennie narzekanie, jaki to chujowy pomysl ma ten pis i, ze w ogole to lepiej zlobki budowac albo chuj wie co.
mam wrazenie, ze duza czesc ludzi zyje w innym swiecie i jednak nie ogarnia polskiej rzeczywistosci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:31 
Cytuj  
Pytanie tylko czy 500+ nie nadwyręzy budżetu do tego stopnia że o podwyzszeniu kwoty nie opodatkowanej już ni ebędzie mowy.

Dla mnie jeśli PiS nie poluzuje podatku i zus dla małych firm to przegra, nie pomoże rozdawnictwo i realizowanie populistycznych obiecywanek.
Musza się liczyć z oczekiwaniami, a są one konkretne odnośnie otrzymania podobnych warunków na prowadzenie działalności jak zagranicą, znam wiele ludzi, którzy stoją w rozkroku obecnie i mają do wyboru otwarcie firmy w Polsce lub wyjazd do Niemiec lub do UK.
Tu zgadzam się z szelkowcem od Kukiza w 100%.

Dyskutujecie o tym jakie to straszne te 500zł na dzieciaka, a pamiętajcie że PO zaproponowało przebicie tego bez uzasadnień finansowania.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:32 
Cytuj  
Cytuj:
1. Program "500+" polega na rozdawaniu przez rząd pieniędzy których w budżecie nie ma. W sytuacji w której ponad 50 miliardów brakuje w tegorocznym budżecie, rozdanie dodatkowych ponad 17 miliardów oznacza zwiększenie długu publicznego o tych 17 miliardów. Oznacza to, że rząd pożyczy w imieniu wszystkich Polaków (corocznie!) co najmniej 17 miliardów złotych, które będą musiały oddać z odsetkami nasze dzieci. O ile nadal będą mieszkały w Polsce. Rocznie od tej kwoty będziemy płacili od 500 do 850 milionów odsetek. Po pierwszym roku - co najmniej pół miliarda dodatkowych odsetek, po dwóch latach co najmniej miliard, po trzech latach co najmniej 1,5 miliarda i tak dalej... Im większy dług publiczny - tym gorsza ocena Polski w ratingach i tym wyższe odsetki od długu - jednym słowem - spirala zadłużenia... Po dwudziestu latach zapłacimy w każdym roku samych odsetek od pieniędzy pożyczonych na ten prorodzinny program, ile obecnie realnie wydajemy corocznie na armię (!).
2. Kilkaset milionów ma kosztować obsługa tego programu. Czyli - kilkaset milionów (co najmniej 300 milionów rocznie - to tyle ile corocznie wydawano na "becikowe"...) będzie przepalone "na koszta". Sitwa polityczna podzieli się przy rozdawnictwie pożyczonych pieniędzy to jest już pewne.
3. Najpierw rząd powinien sprawić, ze Polacy przestaną wyjeżdżać za pracą i lepszym życiem z Polski. Dopóki tego nie zrobi, wszyscy jako podatnicy będziemy dotowali hodowlę młodych Polaków na eksport. Polska będzie nadal dawcą organów dla narodów starej Unii Europejskiej, a my będziemy ten proceder opłacać. Nie ta kolejność działań, drodzy politycy!
4. W wymiarze ekonomicznym ten program przyśpiesza realizację scenariuszu bankructwa a'la Grecja. Ci co chcą dawać jeszcze więcej (PO, Nowoczesna...) - chcą super szybkiego bankructwa Polski.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2016, 10:38 
Cytuj  
gadu gadu, a tu kłopoty DB jakie pojawiły się pół roku temu mogą rozsadzić całą strefe euro
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/akcje-d ... 17898.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1624, 1625, 1626, 1627, 1628, 1629, 1630 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.