mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1638, 1639, 1640, 1641, 1642, 1643, 1644 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 09:50 
Cytuj  
Napisałem że wszyscy reagowali, ale tylko Polak został bohaterem bo zareagował agresywnie.
Wiele osób pomogło jej zabierając ją na stronę i pytając się czy jest okej.


_________________
psn


Ostatnio edytowano 17 lut 2016, 09:51 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 09:50 
Cytuj  
embe napisał(a):
No tak bo wszyscy siedzą w metrze i grają na gitarze by przyglądać się całej scence i analizować rozwój sytuacji, a na koniec zastosować lub nie najlepszą możliwość.
Eksperyment jak wszystkie youtubowe z dupy ale liczy się reakcja, szybka reakcja, koleś dobrze zareagował, a potencjalny napastnik jeśli będzie wiedział że taka reakcja to norma to może kiedyś w przyszłości uratuje to dziewczynę od pocięcia nożem czy od rozbitej głowy.
Niestety ale społeczeństwa multikulti otrzymały spora dawkę nieprzewidywalności, a sciotowaciała skandynawia i zachód na to nie potrafi reagować bo ważniejsze są kolory rajstop dla mężczyzn.
Desh, ja rozumiem że nie zareagujesz bo: ciuchy czyste, bo w ręce fony, tablety, piękne etui...


Przynosisz sobie wstyd.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 11:09 
Cytuj  
Dla mnie ten eksperyment pokazał tylko, że fizyczny pracownik (nie znający nawet języka angielskiego, albo znający znikomo) szybciej zareaguje na fizyczną przemoc. Myślę, że gdyby podobny eksperyment zrobić w Polsce, np gdzieś pod teatrem to ludzie też by odwracali głowy.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 11:15 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Nie wiem ilu z Was oglądało ten film więc 2 fakty
Pierwszy wszyscy stawali w jej obronie i byli gotowi pomóc bardziej gdyby ta dziewczyna chciała. Ona się dziwnie zachowuje. Kopnął by ją z fleka w ryj to by mozna było ocenić kto jak pomógł.

Dwa polak zachował się jak polak ale w Polsce to jeszcze mógł dostać opieprz od takiej dziewczyny.

Pomijam że oczywiście odpowiedź agresją na agresję może się nie podobać.


No dokladnie.

Lepsza taka reakcja niz zadna, ale moim zdaniem pozostale osoby reagowaly duzo madrzej.

Polaczek jak to polaczek, do tego jeszcze te teksty po polsku. Lekka zenada.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 11:59 
Cytuj  
Pewnie, ONZ powinien wezwać.
Jezu, nauczył hujka dobrych manier - co za różnica czy hujek lekko popchnął, czy zajebal gonga? Cywilizowani ludzie tak nie robią, a barbaria rozumie tylko miedzynarodowy język wpierdolu.
No i ten z filmu to ruski, wpierdol do kwadratu się należał. Śmieszki by się skończyły.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 12:12 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
[Polaczek jak to polaczek, do tego jeszcze te teksty po polsku. Lekka zenada.


Moze zalozyl ze jak w takich eleganckich dresach sie ktos awanturuje to musi byc z Poslki ;)

A tak za poważnie to jak adrenalina dziala to chyba duzo ludzi automatycznie sie przelacza na swoj rodzimy jezyk.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 12:57 
Cytuj  
Musze się zgodzić z Deshem, w takiej sytuacji raczej nic nie wskazywało, że potrzebna jest bardzo gwałtowna reakcja. No super popchnął ją, tragedia normalnie, (szczególnie, że kiepscy z nich aktorzy i mało przekonywająco tą scenkę odgrywali). W dodatku dziewczyna nie tylko nie wzywa pomocy, ale też mu odpyskowuje, więc IMHO prawidłową reakcją było spokojne rozdzielenie tej "pary" zanim sytuacja się pogorszy, jak to robili niektórzy.

Ale żeby nie było, lepsza taka reakcja niż żadna. Problem jest tylko taki, że dodatkowa agresja często prowadzi do eskalacji sytuacji, i coś co jest lekką pyskówką i przepychanką, może się szybko przerodzić w bójkę albo i gorzej.

Miałem podobną sytuacje kiedyś w Warszawie, ostra pyskówa, bez przepychanki, nikt nie reagował. Okazało się, że facet był "lekko" niezrównoważony psychicznie i po mojej (spokojnej) reakcji, wprawdzie się trochę uspokoił, ale zaczął grozić, że się rzuci pod tramwaj. Kobieta mi podziękowała, ale powiedziała, że sobie sama poradzi. Podejrzewam, że jak bym agresywnie zareagował na początku to mogło by się to naprawdę kiepsko skończyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:04 
Cytuj  
aha... no czyli jednak ciotowacienie przenika i do nas, słoiki warszawskie...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:08 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Nooo, moze to taka gra wstepna


https://www.youtube.com/watch?v=BH4H1RR3yb8

;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:11 
Cytuj  
embe napisał(a):
aha... no czyli jednak ciotowacienie przenika i do nas, słoiki warszawskie...


Dlaczego udajesz że nie rozumiesz. Wszyscy pytali się czy potrzebuje pomocy i każdemu odpowiadała że jest okej.

Nie chodzi o to żeby rzucić się na kolesia tylko żeby pomóc dziewczynie - jeżeli tego potrzebuje.
Ważne jest to że pytali ją na stronie tak że mogła poprosić o pomoc.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:26 
Cytuj  
Dzięki takiej "gwałtownej" reakcji jest szansa na zaskoczenie i "obezwładnienie" przeciwnika bez użycia jakiejkolwiek przemocy czy dalszej agresji.

Widzę, że głosy pizdeczek w rurkach z wielkich miast pojawiają się nawet na tym forum, ale jak by przyszło co do czego to siedzieliby pewnie z podkulonymi główkami a jak by się któryś odważył "zagadać" do napastnika, by mu wyjaśnić szkodliwość agresji, to by wyłapał gonga na ryj i zasnął.

Do żadnej przemocy nie doszło, jedynie do złapania za fraki. Co swoją drogą też mądre nie jest, bo jak atakujący miałby nóż to byłoby pograne.

Cytuj:
aha... no czyli jednak ciotowacienie przenika i do nas, słoiki warszawskie...


Nie, pierdolenie teoretyków, którzy nigdy nie mieli do czynienia z podobnymi sytuacjami.

Napastnik popycha dziewczynę - zostaje złapany, unieruchomiony i następuje wyjaśnianie sytuacji. Sytuacja wyjaśniona - obie strony się rozchodzą.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:39 
Cytuj  
http://player.pl/programy-online/wszysc ... 5.html#vod
Słabe. Jedynie Dereszowska i Rejent nieźle. Reszta słabizna, a Podsiadło to gówno na gównie oblane gównem.
Ogólnie słabiej niż poprzednie i tragedia przy CC Roast.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:41 
Cytuj  
Przyszedł polaczek katolik, możesz spierdalać.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:41 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Sytuacja wyjaśniona - obie strony się rozchodzą.

Tylko napisz mi z którą stroną odchodzi dziewczyna to się nauczę od kogoś PRO.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:46 
Cytuj  
Jak do tej pory nie zrozumiałeś to już nie zrozumiesz, dalsze wyjaśnienia są zbędne.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:47 
Cytuj  
Jak ładna to bierzesz ze sobą, a jak brzydka to zostawiasz kolesiowi. Proste.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Jak ładna to bierzesz ze sobą, a jak brzydka to zostawiasz kolesiowi. Proste.
proste, ale jak ktoś chce bronić to musi zabrać ze sobą ... a jak brzydka to może lepiej go nie bić ... :evil:

Czyli jak brzydka to nie reagujemy? .. :-?


_________________
psn


Ostatnio edytowano 17 lut 2016, 14:53 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 14:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Jak ładna to bierzesz ze sobą, a jak brzydka to zostawiasz kolesiowi. Proste.


Kolesie muszą Ciebie lubić skoro wszystkie oddajesz ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 15:23 
Cytuj  
Tu nie chodzi żeby się rzucać nieproporcjonalnie do hmm... zagrożenia, to też nie jest dobre ale tak jak napisałem, reakcja teraz procentuje na przyszłość, może to uchronić przed takimi sytuacjami jak dziewczyna pociętą żyletką w przejściu gdzie sporo było przechodniów albo jak dziewczyna szarpała się 15 minut na dworcu i dopiero zareagowała policja wezwana przez monitoring mimo że w okolicy byli ludzie.
Czasami wystarczy zatrzymanie się czy wykonanie jakiś gestów albo zapytanie ofiary czy w czymś pomóc to wersja dla tych co jeszcze nie zciotowacieli ale boją się reagować agresywniej, a reakcja jak tego polaka jak najbardziej ok zwłaszcza że mamy obecnie temat arabskich wybryków w europie.

Zresztą za późno teraz uczyć kogoś zachowania w takich sytuacjach, jak ktoś jest ciotą to nią zostanie na zawsze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2016, 15:27 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Miałem podobną sytuacje kiedyś w Warszawie, ostra pyskówa, bez przepychanki, nikt nie reagował. Okazało się, że facet był "lekko" niezrównoważony psychicznie i po mojej (spokojnej) reakcji, wprawdzie się trochę uspokoił, ale zaczął grozić, że się rzuci pod tramwaj. Kobieta mi podziękowała, ale powiedziała, że sobie sama poradzi. Podejrzewam, że jak bym agresywnie zareagował na początku to mogło by się to naprawdę kiepsko skończyć.


daje Ci tydzien w Lodzi :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1638, 1639, 1640, 1641, 1642, 1643, 1644 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.