mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1876, 1877, 1878, 1879, 1880, 1881, 1882 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:02 
Cytuj  
embe napisał(a):
Co z pozostałymi 25 proc. środków z OFE (35 mld zł)? Mają być przekazane "w trybie ustawy" do Funduszu Rezerwy Demograficznej, "celem realnego wzmocnienia bufora finansowego systemu emerytalnego". Środkami tymi w ramach FRD mógłby zarządzać Polski Fundusz Rozwoju, a część z nich mogłaby trafić też na III filar emerytalny.
- Chcemy zaproponować, by Fundusz Rezerwy Demograficznej realnie służył wzmocnieniu zabezpieczenia emerytalnego wszystkich obywateli, nie chcemy, by to zostało wchłonięte jednorazowo przez budżet państwa, tak jak zrobili nasi poprzednicy ze 160 mld zł - podkreślał Morawiecki.


jak już będą w FRD to mogą być w łatwy sposób inaczej wykorzystane, pierwszy krok to usunięcie ich z OFE, drugi krok to właściwy moment i pretekst, żeby je zgarnąć ;)

jak kasa zostanie do końca rządów PiS w FRD to szacun z mojej strony, PO potraktowało FRD właśnie jak sakiewkę z rezerwową kasą, a powinny to być środki nie do ruszenia przez długi okres

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:06 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
jak można oceniac czy jest sensowna , jak mało co wiadomo o co w niej chodzi?
no ale klaskać już czas ...


Jeżeli chcą przekazać 3/4 środków do III filara to już zmiana jest sensowna.
Czego w tym nie rozumiesz? :o


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:15 
Cytuj  
Lol kolejny Janusz.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:23 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Lol kolejny Janusz.


Marcin jestem, miło mi :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:24 
Cytuj  
Słabe nawet na gimbaze!


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:27 
Cytuj  
Mocniejsze niż Twój post o DAXie, nie mówiąc o tym ostatnim.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:30 
Cytuj  
Ej, ale to ty porównujesz polską giełdę z niemiecką. Januszujesz w geopolityce ok, ale po co kurwić ekonomię jak się nie rozumie podstaw.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:37 
Cytuj  
O nie mogę :lol:

Wymień mi giełdy do których mam porównywać i wytłumacz dlaczego, mój Ty "nie-Januszu" giełdowo-ekonomiczny.
Zamieniam się w słuch, bo czuje, że będzie niezły wykład :lol: :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 4 lip 2016, 16:45 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:38 
Cytuj  
Obecnie z III filaru mozna wyplacic kase w dowolnym momencie. Cos mi sie wydaje, ze z tego nowego juz nie bedzie mozna.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:42 
Cytuj  
Też tak podejrzewam, podobnie jak jest w IRL.
Lub też wypłata będzie możliwa w jakiejś części jedynie, po zapłaceniu podatku.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:45 
Cytuj  
Podatek juz teraz placimy przy wycofaniu. Po zmianie kasa moze byc zamrozona na amen.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 16:53 
Cytuj  
Pomysły nie są złe.
Te dwa punkty zbliżają system do czegoś czego bym w PL oczekiwał, tylko za tym musiałaby iść zmiana systemu emerytalnego na emeryturę obywatelską.
- Program zakłada przede wszystkim wprowadzenie powszechnego systemu dobrowolnych pracowniczych programów emerytalnych. Do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) zapisywani byliby pracownicy firm zatrudniających min. 20 osób. Mniejsze firmy miałyby wybór, czy przyłączyć się do PPK, czy skorzystać z Indywidualnych Planów Kapitałowych (IPK). Pracownik miałby możliwość rezygnacji z udziału w programie.
- Żeby zachęcić do udziału w programie każdy przystępujący do niego pracownik otrzyma 250 złotych opłaty powitalnej. Sam może zadeklarować ile chce oszczędzać – od 2 proc. do 4 proc. składki, która podlega zwolnieniu z obowiązkowej składki emerytalnej. Pracodawca może zadeklarować składkę od 2 proc. do 3 proc. wynagrodzenia pracownika, która podlega zwolnieniu ze składek na ZUS. Pracodawca otrzyma także dofinansowanie składki w wysokości 0,5 proc. z Funduszu Pracy.


No i co z obecną składką do OFE? Nie zauważyłem nigdzie co miałoby się stać ale zakładam, że by ją zlikwidowali, a w zamian miałaby być te PPK lub IPK właśnie, już nieobowiązkowa?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 17:17 
Cytuj  
PO-PSL robi rozpierdol z OFE, kradnie nam jakieś konkretne wymierne kwoty z emerytur i to przy klepnięciu cesarza rzeplińskiego, cisza bo PiS i tak byłby gorszy.
Zostają strzępy OFE gdzie jedyny zysk to operacje na tych kwotach w większości zagranicznych firm, takie mini eldorado generujące drobne na waciki dla zagranicznych korpo.
Jak PiS dotyka tematu to wielka obraza i nie wolno tego bronić bo nie i chu...

Wszyscy dostajemy wyliczenia z OFE i zastanówcie się o jakie groszówki chodzi dla nas i nie rozumiem dlaczego jest taka blokada umysłowa jak jest propozycja, która w domyśle ma to naprawić i/lub poprawić, chyba że z założenie stawiacie że jarek to ukradnie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 17:36 
Cytuj  
a wg twojej logiki- PO_PSL to super złodziej,
PIS robiący to samo ( podobne kwoty) to zabierają jakieś ochłapy, nie warte wspomnienia
dodatkowo tam były obligacje , tu mają być w większości akcje- NO ALE TO SĄ AKCJE FIRM ZAGRANICZNYCH, więc spoko

no i jeszcze pretensje , że śmiemy w ogóle o tym pisać, o tych ochłapach

qrwa no komunizm w czystej postaci , a to na PO krzyczą komuniści i złodzieje

kurwisz logikę na całego

*

Posty: 84
Dołączył(a): 29.07.2007
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 17:39 
Cytuj  
Los OFE został przesądzony jak Platforma ten pierwszy skok przyklepała i stworzyła precedens. Jak ktoś sądził że PiS rączek nie wyciągnie po te pieniądze to... :roll:


_________________
Fail.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 17:47 
Cytuj  
https://twitter.com/appfunds/status/749921304732639232 ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 18:14 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
a wg twojej logiki- PO_PSL to super złodziej,
PIS robiący to samo ( podobne kwoty) to zabierają jakieś ochłapy, nie warte wspomnienia
rozpędziłeś się jak wyborcza, poczekaj spokojnie na informacje o projekcie, potem o projekcie ustaw i na koniec jak to zrealizowane zostanie

lordyp napisał(a):
dodatkowo tam były obligacje , tu mają być w większości akcje- NO ALE TO SĄ AKCJE FIRM ZAGRANICZNYCH, więc spoko
nie przekręcaj, chodzi o to że firmy obsługujące OFE nie robią tego harytatywnie, a nwet nieżle zarabiają

lordyp napisał(a):
no i jeszcze pretensje , że śmiemy w ogóle o tym pisać, o tych ochłapach
ale patrzyłeś na rozliczenie jakie dostałeś z ofe czy tak sobie napisałeś ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 18:29 
Cytuj  
embe napisał(a):
obsługujące OFE nie robią tego harytatywnie, a nwet nieżle zarabiają


Kiedyś rzeczywiście OFE dużo na tym zarabiały. Obecnie opłaty są bardzo niskie zwłaszcza, że są one w praktyce funduszami akcyjnymi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 18:35 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
O nie mogę :lol:

Wymień mi giełdy do których mam porównywać i wytłumacz dlaczego, mój Ty "nie-Januszu" giełdowo-ekonomiczny.
Zamieniam się w słuch, bo czuje, że będzie niezły wykład :lol: :lol:


Ja zaczynam podejrzewac ze Tor to Tczew, albo Radom z Tczewem sa polaczone niewidzialna nicia i daja swiatu genialne persony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2016, 20:57 
Cytuj  
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/morawieck ... 58509.html
Widać że to na szybko pisane na kolanie bo prezes coś powiedział, nie jest to kompletnie przemyślany projekt wcześniej, no i oczywiście można dopatrzeć się sprzeczności, a może nawet walki wewnątrz pisowkiej :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1876, 1877, 1878, 1879, 1880, 1881, 1882 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.