mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1912, 1913, 1914, 1915, 1916, 1917, 1918 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 12:41 
Cytuj  
Jeśli już jesteśmy przy tym, to z wiekiem mam trochę mniej przeciwko płaceniu większych danin niż ci słabiej zarabiający. Oczywiście w graniach rozsądku. Może na starość zostanę hippisem...


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 12:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jeśli już jesteśmy przy tym, to z wiekiem mam trochę mniej przeciwko płaceniu większych danin niż ci słabiej zarabiający. Oczywiście w graniach rozsądku. Może na starość zostanę hippisem...

Ale płacisz więcej. 19% od 10k to więcej niż 19% od 2k. Ja bym wręcz powiedział, że podatek powinien być degresywny - zachęcający do rozwijania się, a nie kombinowania jak zapłacić jak najmniej i wrzucania tak po polskiemu wszystkiego w koszta (znam gościa co nawet papier nawigacyjny bierze na fakturę). Podatek degresywny (w całkowite usunięcie dochodówki nie wierzę), szczelny vat i budżet sobie poradzi. Przede wszystkim degresywny ściągnąłby inwestorów.
To co PiS kombinuje to podniesienie podatków dochodowych z 18% do poziomu jakiś 30%. To już jest masakra. Tym sposobem chyba najuczciwszego podatnika ever (nie wrzucam nic w koszta, nawet jeśli ma to grube uzasadnienie i jest mocno wykorzystywane do pracy) stracą, bo będę kombinować jak zapłacić mniej lub wręcz wcale w tym kraju.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 12:52 
Cytuj  
Ja mówię o jakiejś niewielkiej progresji. Oczywiście nie przy takich progach jak dzisiaj, bo są zdecydowanie za wysokie oraz nie przy takim systemie ubezpieczeń społecznych/zdrowotnych. Raczej co do zasady zgadzam się z ideą, że w zrowym systemie zamożniejsi mogliby się dokładać więcej. Z resztą dzisiaj masz tak, że specjaliści na samozatrudnieniu zgarniający po kilkanaście tysięcy miesięcznie procentowo płacą mniejsze podatki niż człowiek z najniższą krajową. Kwota wolna ta sama, liniowy + koszty.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 13:04 
Cytuj  
serio tor zacnzij myslec o dzieciach. bo im pozniej to tym gorzej. przestaniesz myslec o durnotach typu zeby placic wieksze podatki :) za 10 lat bez dzieci, gry beda cie nudzily, kasa nie bedzie dawala takiej radosci i bedziesz sie czul pusto. mozesz sie smiac ale kiedys zrozumiesz i podziekujesz :) chociaz kurwa gdyby mi ktos w wieku 30 lat mowil o dzieciach czy zonie to bym go wysmial brechtem ;/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 13:24 
Cytuj  
Dzięki za podpowiedź, ale chyba sam dam radę planować swoje życie. ;) Do tykasz clue problemu, czy potrzebujesz do szczęścia fajnego samochodu, zajebistego zegarka, drogich ciuchów, wakacji w wielogwiazdkowym hotelu? Poznałem kiedyś adwokata, który jeździł starym Volvo, miał zestaw takich samych tanich koszul, pomimo że zarabiał dziesiątki tysięcy. Ale był fascynującym człowiekiem, jakich się praktycznie nie spotyka. Chyba już strasznie filozofujemy. tczwiak potrzebuje 50k, innemu wystarczy wielokrotnie mniej. Każdemy niech żyje jak chce, to najlepsze hasło. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 13:46 
Cytuj  
Zycze powodzenia w poszukiwaniu szczescia w wiekszych zarobkach. "jakbym mial najnowszego jaguara to bym byl szczesliwy, a tak musze jezdzic jebanym audi".

W tej chwili nie stac mnie juz na najnowsze komputery i samochod za 100k, ale jestem duzo szczesliwszy niz 10 lat temu. Do pewnych rzeczy niektorzy dochodza z wiekiem, a wiekszosc nie dochodzi wcale.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 13:51 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
chociaz kurwa gdyby mi ktos w wieku 30 lat mowil o dzieciach czy zonie to bym go wysmial brechtem ;/

To ile Ty już masz? 50? 60?

@tor: mi do szczęścia potrzeba blondynki (o dość specyficznych i konkretnych cechach wizualno psychicznych), dobrego sprzętu do grania, wygodnego mieszkania w centrum porządnego miasta, 2 podróży rocznie, szybkiego internetu, porsche 911 (1992/3 rocznik) i dostępu do nowinek serwerowych, bo mnie to jara ;D

Także nie jestem jeszcze w pełni szczęśliwy, ale 50k by mnie do tego szczęścia przybliżyło hehe. Każdy ma inną miarę szczęścia, ale bez hajsu raczej ciężko być szczęśliwym.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 13:53 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
@tor: mi do szczęścia potrzeba blondynki (o dość specyficznych i konkretnych cechach wizualno psychicznych), dobrego sprzętu do grania, wygodnego mieszkania w centrum porządnego miasta, 2 podróży rocznie, szybkiego internetu, porsche 911 (1992/3 rocznik) i dostępu do nowinek serwerowych, bo mnie to jara ;D


Z tym pierwszym bez kasy jest trudno? Bo reszta to może 10k miesięcznie max. ;) Kobiety to pragmatyczne stworzenia, nie liczą się cechy zewnętrzne mężczyzny, a zaradność i zdolność zaopiekowania się potomstwem. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:08 
Cytuj  
Ktoś jeszcze ogarnia o co chodzi na dzień dzisiejszy z aferą TK ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:14 
Cytuj  
Tak, o to samo co na jesieni. Czerwoni u władzy chcą się pozbyć TK. Nie dziękuj.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:17 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
serio tor zacnzij myslec o dzieciach. bo im pozniej to tym gorzej. przestaniesz myslec o durnotach typu zeby placic wieksze podatki :) za 10 lat bez dzieci, gry beda cie nudzily, kasa nie bedzie dawala takiej radosci i bedziesz sie czul pusto. mozesz sie smiac ale kiedys zrozumiesz i podziekujesz :) chociaz kurwa gdyby mi ktos w wieku 30 lat mowil o dzieciach czy zonie to bym go wysmial brechtem ;/


Kuźwa, ja się hajtnąłem w wieku lat 27, pierwsze dziecko miałem lat 29, a drugie 32...patola? :D :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:22 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Tak, o to samo co na jesieni. Czerwoni u władzy chcą się pozbyć TK. Nie dziękuj.

czyli bolszewicy putina i przed pluton


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:45 
Cytuj  
tylko ze in plus:)

50% wzrost na gieldzie lol. ja tam im kibicuje :)

http://www.pb.pl/4612507,36854,pokemon-go-stal-sie-wzorcem-dla-polskich-firm-wideo?utm_source=facebook.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialfb


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:50 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Piszpan napisał(a):
chociaz kurwa gdyby mi ktos w wieku 30 lat mowil o dzieciach czy zonie to bym go wysmial brechtem ;/

To ile Ty już masz? 50? 60?

@tor: mi do szczęścia potrzeba blondynki (o dość specyficznych i konkretnych cechach wizualno psychicznych), dobrego sprzętu do grania, wygodnego mieszkania w centrum porządnego miasta, 2 podróży rocznie, szybkiego internetu, porsche 911 (1992/3 rocznik) i dostępu do nowinek serwerowych, bo mnie to jara ;D

Także nie jestem jeszcze w pełni szczęśliwy, ale 50k by mnie do tego szczęścia przybliżyło hehe. Każdy ma inną miarę szczęścia, ale bez hajsu raczej ciężko być szczęśliwym.


typowe w sumie dla 30 latka. za 10 lat bedziesz to czytal z politowaniem dla siebie :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:51 
Cytuj  
ja mam 30 i czytam to z politowaniem, wiec raczej nie jest to kwestia wieku


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 14:54 
Cytuj  
A ty wyzbyłeś się materializmu? Nie chcesz już modnej kurtki na narty?


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 15:01 
Cytuj  
nie wyzbylem sie, po prostu zarabiam tyle ze mi wystarcza i nie musze o tym myslec

ale dobrze pamietam tamte czasy i bledy jakie popelnilem


a tczewiak musi miec niezle kompleksy ze taka napinke uskutecznia nawet na forum


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 15:03 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
nie wyzbylem sie, po prostu zarabiam tyle ze mi wystarcza i nie musze o tym myslec

ale dobrze pamietam tamte czasy i bledy jakie popelnilem


hehe :) no kurtki ci te forum nie zapomni :)

ogolnie to pogoda sie spierodlila strasznie ;/ a polityki w tv juz chyba z miesiac nie ogladalem i jest mi z tym dobrze :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 15:08 
Cytuj  
http://www.marketnews24.pl/newsy/grozba ... orepetycji
:wtf: :o


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2016, 15:57 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
[polityki w tv juz chyba z miesiac nie ogladalem i jest mi z tym dobrze :)

Teraz tylko niezależna i prostozmostu do nie? :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1912, 1913, 1914, 1915, 1916, 1917, 1918 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.