mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1915, 1916, 1917, 1918, 1919, 1920, 1921 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 07:27 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A ja tutaj muszę poprzeć marka jednak.
Sam kombinuje jak tu najwięcej zarobić przy jak najmniejszym wysiłku. Lenistwo połączone z głową na karku dają dobre efekty czasem.
Tylko mnie wkurwia jak tu na forum niektórzy wypisują liczbami ile to zarabiają to ja powiem na odwrót, jakby zobaczyli długi jakie spłacam po poprzedniej działalności i jeszcze ile mi zostaje to połowa by się osrała.
"Ja robię 6k, a ja 9k a ja 20k" - ta chyba brutto brutto czeskich koron. Nigdy nie poznałem osoby zarabiającej poważne pieniądze co publicznie trąbi o tym jakie kwoty robi.
Mniej więcej przy 5k netto każdy zaczyna milczeć bo już musi działalność otwierać - albo coś wokół tego - a ci co klepią to może raz zobaczyli taką kwotę i wspominają jak żule pod sklepem.
Skończcie już.


O jaki ból dupy. Zacznij mówić o pieniądzach w Polsce i będzie rage, co za kraj. ;) Poza tym nie każdy chce się bawić w handel jakimś badziewiem czy proste usługi. Ktoś chce tak zarabiać na życie, jego sprawa.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 07:32 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
ktos prowadzi biznes na gwalt potrzebuje gotowki to idzie do elektryka pod londynem zeby pozyczyc hajs pod hipoteke, seems legit

marek to taki londyński Buholc, hehehehe

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 07:35 
Cytuj  
@Tor

Ja już handlem się nie zajmuje, to był jednorazowy błąd za który teraz płacę częścią wypłaty prowadząc projekty RoR.
Ta, dużo się u mnie zmieniło w tym i zeszłym roku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 07:42 
Cytuj  
No ale po co wypisujesz takie głupoty? Nie wiem co to są za projekty RoR, ale zakładam że nie dostajesz tam groszowych pensji. Tak cię dziwi, że ktoś zarabia te kilkanaście tysięcy w Polsce?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 07:42 
Cytuj  
Ruby on Rails?


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 07:48 
Cytuj  
@Tor
Nie dziwi. Teraz bardzo łatwo nawet, bo jesteśmy doceniani na zachodzie w branży IT jako wykonawcy czy podwykonawcy. Dlatego zamiast pisać "zarabiam 10k" i wszyscy piana z pyska lub "wow nie do wiary". To powinno to spłynąć bo to normalne się powoli robi, jak człowiek się weźmie za siebie i nie chce być dymany przez Januszów biznesu to zrobi to.

Moja piana leci z powodu tego że ta rozmowa powtarza się może od 2-3 lat na tym forum? A dobrze wiemy że ten kto ciągle o kasie mówi to koloruje tak samo jak ten co mówi ile dup zaliczył ;)

@High
Tia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 07:52 
Cytuj  
@Szczoch: Z ciekawości. W Polsce? Bo raczej cholernie mało jest ofert dla ludzi od Ruby. Przynajmniej tutaj.
Ogolnie mam wrazenie, ze RoR mialo swoj moment ale raczej wkrótce przeminie. ;)
Uczyles sie cos tego Ruby? Czy jestes tylko Pan PM? ;)


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 08:02 
Cytuj  
@High

Mam 2m do pracy od łóżka - nadzór i przydzielanie zadań odbywa się zdalnie. Zachodni klient, ukraiński team i ja polski kombinator.
Ale coś tam wiem, praca zdalna przez skype/slack/redmine ze wschodem potrafi nauczyć. Jeszcze rok temu myślałem że agile sprint to jakaś forma joggingu w biurze a stand-upy to jakiś fetysz IT że chodzą rano do pubu na kabaret.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 08:04 
Cytuj  
W Internetach to do wszystkiego należy podchodzić z dystansem. :) A co do gadania o kasie o zarobkach to tylko tczewiak co jakiś czas pisze i kiedyś Marek nam wyliczenie wkleił. A le PIT nie chce pokazać!


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 08:08 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
@High

Mam 2m do pracy od łóżka - nadzór i przydzielanie zadań odbywa się zdalnie. Zachodni klient, ukraiński team i ja polski kombinator.
Ale coś tam wiem, praca zdalna przez skype/slack/redmine ze wschodem potrafi nauczyć. Jeszcze rok temu myślałem że agile sprint to jakaś forma joggingu w biurze a stand-upy to jakiś fetysz IT że chodzą rano do pubu na kabaret.


ło jezu, ja współpracowałem trochę z koderami z bułgarii to to była totalna masakra. ;]
nadzór i przydzielanie zadań? nuda w chuj :D no chyba, ze Ci goście nie mają dobrego technical leadera, no to życzę... powodzenia ;)

a te elementy scruma to właśnie jest często rozdmuchany bullshit i strata czasu jesli sie do tego zdrowo nie podchodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=neI_Pj558CY&t=5m0s


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 08:11 
Cytuj  
@High

Ogólnie to była masakra na początku bo sam mało wiedziałem.
Teraz jak wiem co powiedzieć klientowi a co teamowi praca idzie gładko. Co do tech leada to w każdym projekcie jest inaczej ale dla własnej edukacji (zwiększając ryzyko całego projektu) zmuszałem ich abym mógł uczestniczyć w większości procesów. Nauka w locie pod przykrywką że klient tak chce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 08:36 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
co do gadania o kasie o zarobkach to tylko tczewiak co jakiś czas pisze

No chyba kurwa ochujałeś. Nikt nie wie ile zarabiam. Jestem biedny i tyle. Ja się przypierdalam do ataków na zarabiających sensownie, ale nadal mało z punktu widzenia europejskiego, a nie łódzkiego.

@szczoch: no widzisz - popełniliśmy podobne błędy w życiu. Ja już z nimi po kilku latach kończę (teraz się procesuję, aby odzyskać).

Pamiętacie jak mareczek twierdził, że w pracy jest ważny tylko hajs? Teraz twierdzi, że wcale nie jest materialistą hehe. I te inwestycje w kokosy :D Maserattttti czeka :D

@High: głupoty pierdolisz. SCRUM się świetnie sprawdza przy wytwarzaniu oprogramowania. Spotkania zajmują wprawdzie 20% czasu, co mi na początku bardzo przeszkadzało, ale umożliwia ominięcie wielu wtop i tak naprawdę oszczędza czas. Kwestia skali projektu. Jak się robi coś konkretnego dla korpo co ma żyć dłużej niż rok czy dwa to jak najbardziej ma sens. Jak się robi coś dla startupu, który za pół roku zdechnie to wiadomo, że nie ma na to czasu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 08:49 
Cytuj  
Jak nie. FV wystawiasz na te 10-11k+VAT, po ZUS i podatkach zostanie ci 8-9k do ręki. Dużo się pewnie nie pomyliłem. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 09:53 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak nie. FV wystawiasz na te 10-11k+VAT, po ZUS i podatkach zostanie ci 8-9k do ręki. Dużo się pewnie nie pomyliłem. ;)

znajac rynek to pomylisles sie o jakies 30-40%


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 09:59 
Cytuj  
Zawsze może wywalić paszport i dostanie od merkelowej podobnie :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:01 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak nie. FV wystawiasz na te 10-11k+VAT, po ZUS i podatkach zostanie ci 8-9k do ręki. Dużo się pewnie nie pomyliłem. ;)

znajac rynek to pomylisles sie o jakies 30-40%


Ja nie zgaduję po rynku, bo nie mam pojęcia jakie są stawki dla pehapowców. Po prostu tczewiak często pisze jakie podatki odprowadza, więc nie trudno zgadnąć mniej więcej.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 12 sie 2016, 10:05 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:01 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak nie. FV wystawiasz na te 10-11k+VAT, po ZUS i podatkach zostanie ci 8-9k do ręki. Dużo się pewnie nie pomyliłem. ;)

No dobra, ale to gdzieś tam kwoty orientacyjne (jest troszkę mniej tego z głównego kontraktu). Ale niektórzy przyjęli, że skoro uważam 10k za biedę to tyle zarabiam, a wcale tak nie jest ;) Ogólnie u mnie to sprawa skomplikowana, bo mam kontrakt główny, mam iluś tam klientów z dawnych czasów, jakieś premie, bonusy i czasami dodatkowe zlecenia (teraz z nich rezygnuję, bo w 90% to dłubanina w gównie, a szkoda czasu na niby dodatkowy hajs, ale brakuje potem czasu na przyjemności i potrafią dopierdolić w najgorszych momentach).
I tak jak chyba Profeta zauważył - różnica od 5k do 15k jest względnie niewielka, bo to nadal kwoty nie pozwalające na wygodne życie, więc poniżej klasy średniej. Zmienia się skala. Jak się zarabia 5k to trzeba mieszkać pod miastem, jak 10k to trzeba szukać okazji, przy 15k po prostu już się egzystuje.
Powyżej zaczyna się życie. Od 30k to jest życie na poziomie bez żądnych zbędnych kombinacji.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:02 
Cytuj  
Obrazek

Podobno wkleił i już usunął. Łatwo być odważny na pięć minut.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:09 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
I tak jak chyba Profeta zauważył - różnica od 5k do 15k jest względnie niewielka, bo to nadal kwoty nie pozwalające na wygodne życie, więc poniżej klasy średniej.


To bardzo duża różnica. Nawet jak masz duże oczekiwania i potrzeby, to życie za 5k jest na zupełnie innym poziomie niż za 15k miesięcznie.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2016, 10:43 
Cytuj  
To jest ludzka pazerność a nie "zaczyna się życie od xxx".

12 lat temu moim marzeniem było 2k netto i umowa o pracę. I nikt mi nie powie że kiedyś o czymś takim nie marzył (dzisiaj to odpowiednik 2,8-3k netto).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1915, 1916, 1917, 1918, 1919, 1920, 1921 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.