mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1926, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931, 1932 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 20:49 
Cytuj  
Tak powtarzają w TVP to musi być prawda. ;) Czekam na ten wysyp dzieci po nowym roku.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 21:04 
Cytuj  
Ciąża u ludzi trwa 9 miesięcy, więc poczekasz do wiosny najmarniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 21:06 
Cytuj  
No wiosna jest po nowym roku, bez wątpienia. Pierwsze wypłaty chyba były w kwietniu, więc już parzą się jak króliki.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 21:11 
Cytuj  
Isengrim - Petru coś ostatnio wspominał o 20-miesiącu.. :lol:

Torbiś - ale powinineneś się cieszyć. Może emerytura jednak będzie. Bo jak jednak się nie parzą jak króliki - to plan ostatecznej desperacji wejdzie w życie - "wincej, wincej".

A generalnie to polecam torbiś. Sam się broniłem i uważałem, że to jedynie obowiązek, trud etc. Teraz twierdzę, że wychowywanie własnych dzieci to największe przeżycie w życiu każdej osoby. Ktoś kto przez to nie będzie miał okazji przejść straci poteżną część życia. Pewnie pomyślisz - ale pierdolenie ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 21:21 
Cytuj  
Riczi jest doskonałym potwierdzeniem teorii, że zawsze może być gorzej. Że niby Palikmiot był granicą, a tu wchodzi Riczi i cała teoryjka w pizdu.

Wypłaty szły od czerwca afair, a hgw jeszcze nie dała.

Z innej beczki, to młody Śpiewak nieźle się odnajduje w opresyjnej rzeczywistości mrocznego pislandu, takie ruchy to przyszłość.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 22:08 
Cytuj  
Państwo rucha marka na podatkach, a mareczek krzyczy "więcej, więcej", a to pedał.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 22:57 
Cytuj  
Problemem Polski jest niski % udział inwestycji w PKB. I to był problem PRZED wprowadzeniem 500+. A my jeszcze bardziej zwiększamy konsumpcję za pomocą tego programu.

@embe

Prosiłbym o odpowiedź.

embe napisał(a):
Ja jestem realistą i wiem że nie ma alternatywy dla EU, a wy z jednej strony liczycie na podwyższanie standardów życia i dogonienie core EU, a z drugiej strony udajecie rebeli udających że nie widzą jak działa EU.
Nie ma alternatywy dla EU, a to oznacza full pakiet socjalu


embe napisał(a):
Ale tak wychodzi nasza Polska głupota, bogate kraje core EU wiedzą że dbanie o biednych i podnoszenie standardu życia procentuje większymi wpływami do budżetu, większą konsumpcją, większą produkcją itd.
Oczywiście nie za cenę tylko socjalu ale...


Czy ty uważasz, że obecne bogactwo państw zachodnich wynika z wydatków socjalnych ? Doszli do obecnego poziomu rozwoju właśnie dzięki socjalowi ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2016, 23:45 
Cytuj  
Oczywiście że nie, ale obecnie tak z utrzymywania socjalu, dotowania, z kwot wyrównawczych i drenowania jeszcze jakiś drobnych rynków krajów drugiej kategorii w eu ale to się już zakończyło jakiś czas temu, dlatego taka panika np w niemczech przy tworzeniu kolejnych budżetów, a DB pod kreską od kilku lat.
Nasz rynek pozwolił niemcom na przelecenie lat 90-tych na ładnych wzrostach co dawało im spore wsparcie dla socjalu.
My wyzbyliśmy się wszystkiego co mogłoby pracować na nasz socjal, to i tak świetnie się trzyma nasza gospodarka, która nie ma własnego dużego handlu, przemysłu, technologii itd.

EU może funkcjonować tak jak obecnie i największym zagrożeniem dla takich krajów jak niemcy jest dalsza integracja, dlatego to blokują.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 00:11 
Cytuj  
Poznań. Dzisiaj przyjazd na konferencję. Pizd, pizd korki na ryj. Wszystko w remoncie. Jadę zgodnie z gps wspierając się znakami. Chuj - nagle "zakaz wjazdu, bo prezio miasta, ma za małego i ulica wyłączona z ruchu. Chuj olałem i pojechałem na zakazie, bo za mną sznureczek samochodów co pojechały tak samo jak ja. Miejsc parkingowych nie ma nawet płatnych - pizd pizd, staję kombiakiem i kurwa widzę, że zastawiłem przejazd, bo miejsce przygotowany chyba dla właściciela biedronki w fiacie uno. Chuj wyjechałem i szukam. W sumie spóźniłem się na konfę.
Wyjeżdżam i kurwa co? Po chuj stawiać znaki o objeździe? Lepiej wystawić kilkudziesięciu policjantów do kierowania ruchu. Tańsi są.

A tak to całkiem spoko miasto. Najgorsza dzielnica nadal wygląda lepiej niż łódź czy brzydgoszcz, a w takim ministerstwie browaru jest całkiem sympatycznie (a byłoby nawet dobrze gdyby posprzątali).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 00:46 
Cytuj  
@embe
to jak w końcu jest?
Polska w ruinie była przez PO i Tuska czy przez Niemcy , które zrobiły nas swoją kolonią?
a jak to się ma do tego ,że odkąd rządzi PIS wstaliśmy z kolan i Polska jak i jej armia są obecnie w znakomitym stanie?


@marek - o co ci chodzi z tym wincej, wincej ? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 00:52 
Cytuj  
ale o czym ty pierdzielisz ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 01:30 
Cytuj  
@ embe

W takim razie dlaczego powinniśmy zwiększać social aby dogonić UE ?

Imo taki numer zadziała jedynie w krótkim okresie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 01:51 
Cytuj  
Zwiększać socjal nie,
1. zlikwidować socjal dla bezrobotnych
2. dążyć do tego by kwoty wyrównawcze dla produkcji spożywczej były takie same w całej EU
3. ujednolicić przepisy związane z zatrudnieniem
4. jednolite minimalne pensje i stawki w całej eu ( no może wydiłeki w stylu +/-10% )
5. zaostrzyć przepisy związane z pasożytniczymi związkami zawodowymi
6. swoboda działalności gospodarczej na terenie eu
7. zlikwidować ograniczenia w handlu, dyktando dystrybutorów/producentów niszczy rynek
8. ustalić jak w niemczech przepisy handlowe w miastach ( co i gdzie może być otwarte ) bo wymierają nam miasta z działalności, zostają banki i wielkie centra handlowe

czyli jak widzisz sporo jest roboty żeby gospodarka rosła i mogła dopiero z tego sponsorować nierobów czy inne socjale


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 06:56 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
Problemem Polski jest niski % udział inwestycji w PKB. I to był problem PRZED wprowadzeniem 500+. A my jeszcze bardziej zwiększamy konsumpcję za pomocą tego programu.


A ja myslalem ze naszym problemem jest niski udział płac w relacji do PKB co wynika z mniejszej produktywnosci, a to z kolei jest powodowane malymi inwestycjami. Ale ten niski poziom % inwestycji w PKB odnosi sie glownie do przedsiebiorstw, ktore to wola miec kilku pracownikow na niskich pensjach niz przyinwestowac w maszyny/software etc. A nie tym ze Jarek postanowil zrobic szach mat oponentom politycznym wprowadzajac 500+

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 08:02 
Cytuj  
ale tczewiak masz fajne przygody.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 08:09 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Cóż za wrażliwość.

Dracos napisał(a):
Jak na prawdziwą lewicę przystało. Grunt żeby hejtstop było i nikt nie obrazal mniejszości, a kwestie polityki socjalnej to już nie dla naszej kawiorowej lewicy :]

No ja raptem trzy razy w tygodniu udzielam ludziom porad prawnych w MOPSie, gdzie mi tam do takich tytanów czynu społecznego jak Dracos i Isengrim.

Oczywiście nie ogarneliście czemu zwróciłem uwagęna ten próg dochodowy, więc pewnie faktycznie znacie niejedną parę żyjącą za 2400, która po wprowadzeniu 500+ uznała, że nareszcie może zacząć płodzić dzieci ku chwale ojczyzny.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 08:14 
Cytuj  
junkier daj mi jeden cytat z forum w ktorym ktos przyznal ze 500 spwoduje ze ludzie zaczna plodzic na potege.

praktyki masz w mopsie? ;)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 08:53 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zwiększać socjal nie,
1. zlikwidować socjal dla bezrobotnych


No niesamowite, a jak krytykujemy socjalistyczne posunięcia obecnego rządu to przybiegasz z UE. W tej obronie PiSu chyba musisz dostawać rozdwojenia jaźni.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 09:11 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
Czy ty uważasz, że obecne bogactwo państw zachodnich wynika z wydatków socjalnych ? Doszli do obecnego poziomu rozwoju właśnie dzięki socjalowi ?

Doszli z powodu wielkiej ekspansji morskiej, podbojów i zdominowania produkcji i handlu światowego.

Zresztą to co Europie się udało zrobić to był niezły turn-around - z mocno przegrywającego kręgu cywilizacyjnego ciśniętego na trzech frontach do dominacji światowej w kilka wieków.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 sie 2016, 10:02 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):

praktyki masz w mopsie? ;)


na ciecia startuje :D

Najlepiej nic nie robić albo coś totalnie z dupy (jak reforma szkolnictwa i dobudowywanie gimnazjów - kurwa jakie to było wypierdalanie kasy w kosmos). Ewentualnie bardzo kapitalistycznie podnieść VAT do 30% jak znów budżet się nie dopnie :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1926, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931, 1932 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.