mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 18:40 
Cytuj  
embe napisał(a):

Nie jestem na tyle naiwny żeby uwierzyć że 500+ to kasa z nieba ale i nie będę słuchał bzdur o tym że inna korporacja partyjna zrobiła by to lepiej, przecież PO na początku kategorycznie było przeciwne, a potem lekko przelicytowali że 1000zł na każde dziecko mogą dać, czyli tylko się cieszyć że przegrali wybory ?

Nie wiem czy juz Ci sie cos rzuca na mozg lub czy to po prostu fetysz, ale w calej dyskusji o 500+ o PO piszesz tylko ty i mendol.

Jakby PiS chcialo naprawde zainwestowac w rozwoj Polski to by obnizyli podatki i tyle. No, ale to sie nie tak ladnie nie sprzedaje i taki jurek ze wsi nie widzi namacalnego zysku w portfelu wiec tak chetnie juz nie zaglosuje.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 18:43 
Cytuj  
Nie cypisuj bo cały post jest ciut inny niż to co wycinasz, za dużo białka ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 19:09 
Cytuj  
cypis ja tez bym wolal zeby pis obnizyl podatki.
ale zupelnie im sie to nie oplaca, wiec dali 500+.
moze nie jest to super rozwiazanie, ale chociaz probuja.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 19:48 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
W 500+ najgorsze nie jest to, że większość odbiorców to patologia (poprzez większość rozumiem 51%+)


skad ty to wziales?

hehe w sumie to troche zabawne, bo najwiecej postow przybywa odkad pis zdobyl wladze.
przeciez za czasow po wszystko takie super bylo, obnizyli podatki, 4 razy TAK... itd. itp.


Zwykła matma. Jest korelacja co do dzietności a zarobków domostwa.
Dodatkowo jest też korelacja między stopą zarobków a narkomanią, alkoholizmem czy przemocą w rodzinie.

Serio mam szukać badań specjalnie dla tego argumentu, który od dekad jest oczywisty?
500+ dostaje się ponoć na pierwsze dziecko jak dochód na jedną osobę wynosi mniej jak 700zł tak? To teraz powiedz mi, czy rodzina z jednym dzieckiem z dochodem mniejszym jak 2100zł to jest statystycznie dobra rodzina czy nie? Pomiń tymczasowe powinięcie się nogi i wzięcie pracy od ręki.

A 500+ na drugie dziecko to już co do raportów dzietności jest w miarę równo, ale przy 3 oraz im więcej dzieci w rodzinie tym wyższy procent patologii.

EDIT: Pianę toczę z pyska też dlatego, że będzie problem z aborcją. W "Freakonomics" Levitt i Dubner już dawno udowodnili, że spadek przestępczości w USA przyszedł dzięki aborcjom, ponieważ statystyczny przestępca pochodzi z patologicznej rodziny lub był niechcianym dzieckiem z rozbitej rodziny. Wycięto część i po problemie, a PiS chce sobie wychować elektorat za 18 lat patoli i niechcianych dzieci i zrobi 1000+ dla nich.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 19:52 
Cytuj  
tak, serio masz szukac badan.
bo zupelnie nie widze korelacji, o ktorej piszesz, ale moze po prostu zyje w jakims innym swiecie.

nie wiem czy rodzina z dochodem mniejszym jak 2100 to statystycznie dobra rodzina.
ale czekam, az wkleisz bo jak na razie to mam wrazenie, ze pieprzysz strasznie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 19:59 
Cytuj  
A ja zachowam się jak Urząd Skarbowy do petenta.
Udowodnij że ja nie mam racji ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:06 
Cytuj  
ale to ty z siebie glupka robisz.
w sumie calkiem jak urzad skarbowy, to ci wyszlo :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:14 
Cytuj  
Hehe dobre, ale serio nie chce mi się szukać oczywistej oczywistości co do ubóstwa vs. uzależnienia i przemoc w rodzinie.
Ale rozumiem że dzietność i % ubóstwa może nie być takie oczywiste.
"Czymaj":

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:20 
Cytuj  
Trzeba być mocno oderwanym od rzeczywistości by twierdzić że jest mało rodzin z tak niskimi dochodami, praca na czarno, praca na zleceniach, a reszta kasy w kieszeni to norma, wystarczy przyglądnąć się jak wygląda to w gastronomi, budowlance, kierowcy, sprzątaczki itd...
Wiem że to nie jest wytłumaczenie ale niestety zarobki na papierze i dorabianie lub druga pensja bez papierka to norma.
Tak to jest patologia ale w innym zrozumieniu.
Teraz weź sobie rodziców, którzy jeden jest np kelnerem na 1/4 etatu i sprzątaczkę w szpitalu na 1/2 etatu co jest standardem, oboje są w stanie dorobić dużo.

Ludzie serio świat nie kończy się na klepaczach kodu, których całują po dupie jak się zgodzą pracować za 10k na roncie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:22 
Cytuj  
dzieki pieszczoch.
ciesze sie, ze potrafisz przyznac, ze glupoty gadasz.
no wiesz, ja nie czytam gusu o poranku wiec opieram sie na tym co widze.
rozumiem, ze ty juz nie jestes patologia w takim badz razie?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:27 
Cytuj  
@embe

Zrozum, że ta korelacja jak ją odwrócisz to wskazuje na to, że 94,5-99,2%+ rodzin z jednym dzieckiem w Polsce nie żyje w ubóstwie i w większości nie zobaczy tych 500+
Z 2 dzieci od 93,3% do 98,4%
Z 3 dzieci od 74,2%-78,9%
Z 4 dzieci i więcej to 52,8%-76% nie żyje w ubóstwie.

A korelacja biedy vs wyniki w szkole, stopień przestępstw, ponownej dzietności?
Dobrze że wspomniałeś o pracy na czarno, bo nie dość że z naszej kieszeni pójdzie te 500+ na dominującą ilość ludzi właśnie z tego to jeszcze opłacisz ich emeryturę jak ZUS jakimś cudem nie padnie.

Obniżenie ZUS i podatków tak. 500+ dla dominującej grupy społecznej co ma największe szanse na wsparcie biznesu Palikota Żołądkowego Gorzkiego no kurwa chyba nie!

EDIT: @Mendol, nie rozumiesz mnie. Odwróć te % i zobacz ile ludzi się nie kwalifikuje na 500+ i poszukaj sobie stopień patologii rodzinnej vs zarobki. Czy to jest tylko dla mnie oczywiste?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:30 
Cytuj  
ale... o co tobie chodzi bo zgubiłem się już, 500+ jest skierowane do rodzin wielodzietnych, jest to głupie bo wiele matek z dzieckiem mogłaby tą kasę przeznaczyć na żłobek np i iść zarobić konkretnie, a jak to zrobi to nie dostanie 500+, cała reszta jest ok bo kasa idzie NA DZIECI, a że jest patologia, która to przepije czy wykorzysta na pierdoły to zostawmy w spokoju.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:34 
Cytuj  
Tylko że to jest marnowanie pieniędzy.
Ludzi trzeba aktywować zawodowo, zamiast durnych szkoleń z interpersonalnym "ja umiem" dla ludzi 18-26 i 50+ mogli by zrobić ulgi ZUS lub podatkowe.
Do kredytu podatkowego dodać zwolnienie z podatku albo 100% wolnienie z ZUS na 2 lata przy jej zakładaniu.
Zmniejszyć i uprościć podatki i wyszłoby nawet taniej i lepiej.
Cokolwiek co będzie aktywować ludzi i pracodawców.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:51 
Cytuj  
Ale im nie wytłumaczysz: "dobrze że coś robio i dajo".


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 20:57 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Tylko że to jest marnowanie pieniędzy.
Ludzi trzeba aktywować zawodowo, zamiast durnych szkoleń z interpersonalnym "ja umiem" dla ludzi 18-26 i 50+ mogli by zrobić ulgi ZUS lub podatkowe.
Do kredytu podatkowego dodać zwolnienie z podatku albo 100% wolnienie z ZUS na 2 lata przy jej zakładaniu.
Zmniejszyć i uprościć podatki i wyszłoby nawet taniej i lepiej.
Cokolwiek co będzie aktywować ludzi i pracodawców.


Takich dzialan mozna sie bylo spodziewac po PO, ale oczywiscie nic nie zrobili w tym kierunku. Oczekiwanie tego od PISu do gleboka naiwnosc. PIS dba o swoj elektorat i wychodzi mu to calkiem niezle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 21:00 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Tylko że to jest marnowanie pieniędzy.
Ludzi trzeba aktywować zawodowo, zamiast durnych szkoleń z interpersonalnym "ja umiem" dla ludzi 18-26 i 50+ mogli by zrobić ulgi ZUS lub podatkowe.
Do kredytu podatkowego dodać zwolnienie z podatku albo 100% wolnienie z ZUS na 2 lata przy jej zakładaniu.
Zmniejszyć i uprościć podatki i wyszłoby nawet taniej i lepiej.
Cokolwiek co będzie aktywować ludzi i pracodawców.

Ale my o tym wiemy, żadna partia tego nie zrobi, a jeśli już to będzie jak z małym zus-em, który jest wykorzystywany głownie w małych firmach, które wywalają pracownika na własną działalność żeby sobie sam płacił zus.
Fundusze europejskie i gminne na tworzenie miejsc pracy to sposób na zakup kompa i fajnego fotela do biurka szefa w nędznej firemce, a pracownik po pół roku jak juz trzeba z kieszeni zapłacić pensje to się go wywala itp itd... to jest patologia.

Likwidacja dochodowego w działalności gospodarczej gdzie dochody nie przekraczają np 50k rocznie była by genialnym sposobem na rozkręcenie malutkich firm ale z mocnym pilnowaniem żeby nie było to wykorzystywane przez ładnie brzmiące B2B.

Likwidacja socjalu dla bezrobotnych co jest idiotyzmem że płaci się za podpis raz na parę miesięcy na liście obecności i nie wymaga się od ludzi nawet udokumentowania że wysłali cv gdzieś, ta kasa byłaby na drugie 500+ spokojnie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 21:12 
Cytuj  
Tylko zapominasz że warunki rynku pracy wymuszają tą patologię. Pieniądze z 500+ zamiast pójść na polepszenie warunków pracy w kraju to wspiera nie tylko takiego Lidla czy Carrefour co eksportuje naszą kasę do rodzinnych krajów to jeszcze tworzy inną patologię, że teraz nie znajdziesz pracownika jeżeli stawka jest zbyt niska względem fuch na czarno + 500+.
Szara strefa się powiększa, dług się powiększa i nie będzie można cofnąć 500+ bo zwłaszcza patologia narobi najwięcej dzieci i odebranie im tej kasy to praktycznie będzie jak masowa egzekucja.
PO przynajmniej miało jaja zacisnąć pasa i stracić głosy aby nie rujnować kraju, to że byli nieudolni to fakt, to że mieli chociaż te minimum przyzwoitości aby nie kupować głosów to też fakt.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 21:16 
Cytuj  
szkoda tylko, ze tego pasa to tylko nam zaciskali, a nie sobie czy znajomym.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 21:18 
Cytuj  
No tak, z skorumpowanej polityki i złodziejstwa przeszliśmy na masowe przepicie budżetu państwa i napchanie kieszeni zachodowi.
Takie coś tylko w Polsce!

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 21:20 
Cytuj  
Tłuszcza ma w dupie zadłużanie państwa, bo zadłużają swoi, a swoi swoim kasę na przeżarcie i przepicie dadzą.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.