mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2154, 2155, 2156, 2157, 2158, 2159, 2160 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 10:41 
Cytuj  
podium w rozgrywkach żeńskich zarezerwowane dla kobiet które są facetami -> postep ;)


Dziedziczenie długów w Polsce to jakaś komedia.
Zmarł jakiś mój kuzyn zostawiając długi. Jego najbliższa rodzina już odrzuciła spadek obarczony długami. Facet mieszkał po drugiej stronie kraju, ostatni raz widziałem go ze 30 lat temu, sprawa już trafiła do mojej bliskiej rodziny. Wszyscy biegają po prawnikach by ten dług odrzucić. Wczoraj miałem telefon by natychmiast lecieć do kraju i to z całą rodziną i podpisywać jakieś papiery, udzielać jakichś pełnomocnitw bo spadnie to na mnie.
W końcu wyszło na to, że przyślą mi akt zgonu i będę musiał się pofatygować do konsula by się tego garba którego zjebane polskie prawo chce mi przykleić pozbyć.
Najlepsze, ze dług prawdopodobnie zostanie przyklejony do moich dzieci jak tylko wejdą w dorosłość - bo jako nieletnie długu odrzucić teraz nie mogą. Więc wejdą w dorosłość na sali sądowej usiłując się tego gówna pozbyć. Jak można stworzyć takiego prawnego babola to ja nie mam kurwa zielonego pojęcia.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:05 
Cytuj  
O kurka...dawno nie czytałem takiego samozaorania...Mazurek nawet nie musi się starać :lol:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/102 ... d-pis.html


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:15 
Cytuj  
A które swobody nam odebrano?

Mam to wszystko wymieniać?

Choć jedną.

Hmm, nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć.

Jakiś kabaret mógłby z tego czerpać garściami ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:18 
Cytuj  
Przecież jest jak w stanie wojennym, wczoraj na rogatkach Krakowa stała żandarmeria i policja, aż mi ciarki po plecach przeszły do czego doprowadził ten jarosław.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:18 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
podium w rozgrywkach żeńskich zarezerwowane dla kobiet które są facetami -> postep ;)


Dziedziczenie długów w Polsce to jakaś komedia.
Zmarł jakiś mój kuzyn zostawiając długi. Jego najbliższa rodzina już odrzuciła spadek obarczony długami. Facet mieszkał po drugiej stronie kraju, ostatni raz widziałem go ze 30 lat temu, sprawa już trafiła do mojej bliskiej rodziny. Wszyscy biegają po prawnikach by ten dług odrzucić. Wczoraj miałem telefon by natychmiast lecieć do kraju i to z całą rodziną i podpisywać jakieś papiery, udzielać jakichś pełnomocnitw bo spadnie to na mnie.
W końcu wyszło na to, że przyślą mi akt zgonu i będę musiał się pofatygować do konsula by się tego garba którego zjebane polskie prawo chce mi przykleić pozbyć.
Najlepsze, ze dług prawdopodobnie zostanie przyklejony do moich dzieci jak tylko wejdą w dorosłość - bo jako nieletnie długu odrzucić teraz nie mogą. Więc wejdą w dorosłość na sali sądowej usiłując się tego gówna pozbyć. Jak można stworzyć takiego prawnego babola to ja nie mam kurwa zielonego pojęcia.


Gdyby chodzilo o jakis majatek po kuzynie to bys sie nie denerwowal :) Prawo spadkowe tak dziala i to zapewne w wiekszosci krajow, dziedziczysz i majatek i lugi, czesto to idzie w parze, bo mozesz odziedziczyc po kims dom, ale zarazem tez jego dlugi.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:25 
Cytuj  
gdyby chodziło o jakiś majątek po dalekim kuzynie to miałbym to totalnie w dupie bo i tak dostałaby go najbliższa rodzina.
A w tym momencie prawo działa tak, ze spadkobierców długu szuka się do skutku, każdy świadomy sytuacji zrzeknie się gówna, niejako przekazując dług dalszej rodzinie. Na kogo padnie na tego bęc. No i szczytem przegenialności naszego prawa jest fakt, że moje dzieci które aktualnie jako nieletnie nie są w stanie się tego gówna zrzec mogą tym długiem oberwać w momencie jak tylko wejdą w dorosłość.
Po prostu lepiej się tego nie dało zrobić.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:31 
Cytuj  
Oczywiscie ze sie dalo;)
Teraz (od 2015r) dlugi dziedziczysz jedynie do wartosci spadku.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:37 
Cytuj  
Mark, tak jak candi pisze. Możesz mieć to w dupie jeżeli są tylko długi.

Dnia 18 października 2015 roku wchodzi w życie rewolucyjna zmiana z zakresu dziedziczenia spadków dotycząca m.in. zasad, według których następuje przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Znacząco zostanie ograniczona odpowiedzialność za długi spadkowe. Na gruncie nowego stanu prawnego brak reakcji spadkobiercy nie spowoduje negatywnych konsekwencji w postaci obciążenia go długami spadkodawcy.

Przyjmiesz spadek automatycznie, ale, że długi>majątek, to efektem będzie to, że wartość spadku będzie zerowa.
Jedyne co, że chyba ktoś tam musi zrobić po prostu inwentarz tych długów i majątku.

http://maszprawo.org.pl/2015/08/przyjec ... -z-2015-r/


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 11:42 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
O kurka...dawno nie czytałem takiego samozaorania...Mazurek nawet nie musi się starać :lol:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/102 ... d-pis.html



czemu to nie jest w zabawnych? Nic lepszego nie bylo od dluzszego czasu:)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 12:23 
Cytuj  
pisowscy mordercy

Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 12:29 
Cytuj  
Polska będzie jedynym krajem, który sprzeciwia się drugiej kadencji Tuska.

Kaczorowi nie udało się pozyskać potężnego przyjaciela - UK, czy nawet bliskiego sojusznika - Węgier :lol: :lol: :lol:

Marny i zawistny przywódca pisu zostanie ośmieszony publicznie już niedługo.
Mam nadzieję, że będzie live broadcast ;)

http://www.politico.eu/article/polish-c ... cond-term/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 12:41 
Cytuj  
Ale zdajesz sobie sprawę że prawdopodobnie nie będzie żadnego głosowania i donek praktycznie ma drugą kadencje jako forma sprzeciwu wobec tego co się dzieje w Polsce ?
Utrzymanie donka na tym stołku daje szanse że do Polski wróci demokracja, praworządność, znikną prześladowania mediów opozycyjnych, sędziów, armia wstanie z kolan, a gospodarka i finanse państwa wrócą na odpowiednie tory itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 13:27 
Cytuj  
Teo ja takie znalazłem ;)
Obrazek


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 13:54 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Polska będzie jedynym krajem, który sprzeciwia się drugiej kadencji Tuska.



straszne. Proponuję poczytać komentarze zwykłych ludzi na zachodzie pod takimi news-ami:

"Tusk - jakie on ma zalety, kompetencje, co zrobił przez ostatnią kadencję?
"Tusk - to ten co doprowadził do Brexitu?"
"Tusk - to ten co jest odpowiedzialny za kryzys imigracyjny w EU?"
Serio to jest bardzo dobry moment na przekazanie "władzy" komu innemu. EU ma naprawdę ciężki okres przed sobą.

Zresztą czy PO poparłoby kogokolwiek z PiSu? Zachowaliby się dokładnie tak samo.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 13:56 
Cytuj  
@up No niestety gazeta dawno się przebiła przez drugie dno i w tępię przyśpieszonym podażą do jądra ziemi :lol:
TBH wydaje mi się w tym momencie z istnienia tego szamba (gazety) więcej pożytku ma partia rządząca niż ktokolwiek inny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 14:02 
Cytuj  
Brakuje już tylko filmu na yt z uchwyconym momentem jak wiewiórka resztkami sił wspina się w to miejsce po odciętej gałęzi i konając wydaje resztkami tchu "precz z pisem" :)
Nowoczesna mogłaby też zrobić zbiórkę na osierocone wiewióreczki, a KoD jakąś blokadę sejmu z parasolkami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 14:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Najlepsze, ze dług prawdopodobnie zostanie przyklejony do moich dzieci jak tylko wejdą w dorosłość - bo jako nieletnie długu odrzucić teraz nie mogą. Więc wejdą w dorosłość na sali sądowej usiłując się tego gówna pozbyć. Jak można stworzyć takiego prawnego babola to ja nie mam kurwa zielonego pojęcia.

Piszesz geniuszu do sądu rodzinnego o zgodę na odrzucenie spadku w imieniu dzieci, dostajesz ją, odrzucasz spadek w ich imieniu. Regulacje w tej kwestii nawiasem mówiąc są zapewne zbliżone na całym kontynencie.
Rzeznik napisał(a):
Przyjmiesz spadek automatycznie, ale, że długi>majątek, to efektem będzie to, że wartość spadku będzie zerowa.

Nie do końca. Odpowiada się za długi spadkowe do wysokości aktywów wchodzących w skład spadku. Jak odziedziczysz majątek wart 20 tys., a długi spadkowe będą wynosiły mln złotych to odpowiadasz za nie, ale tylko do 20 tys. zł.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 14:34 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Oyci3C napisał(a):

Jaki jest tego sens i zamysł w ogóle? Szczególnie punkt 2 i to o ratownictwie... Poważnie pytam :O


Nie wiem. Wydaje mi się, że mieszanie przy etatach/dorabianiu to typowy debilizm. Gdyby nie ogromne nadgodziny, to personelu medycznego jest zwyczajnie zbyt mało, żeby obsadzić wszystkie stanowiska ;) No i kwestie zarobkowe, które dzięki temu są znośne mimo, że ludzie pracują po 240-300 godzin miesięcznie (wtf, ale tak jest).

Prywatne firmy chcą dojechać.

Wspierają lekarzy rodzinnych vs. reszta. (o ile dobrze pamiętam, to PO zaczęło ten trend)

Szpitale będą walczyć o względy urzędników mianowanych przez PiS.

Może idea nie jest głupia, ale wykonanie to typowe partactwo naznaczone chęcią zysku i 'ideologią' ;-)

"Prezes PiS podkreślił także, że jest w stanie zaakceptować zmniejszenie tempa wzrostu gospodarki, jeżeli będzie to ceną za wdrożenie jego wizji Polski" rozciągają na resztę i tyle ;)

To nie tak.
Te "kontrakty", co to dzięki nim lekarze wiążą koniec z końcem twoim zdaniem, to kontrakty szpitala z NFZ. I tu akurat ma być lepiej, bo sprawozdawczość miesięczna z opcją automatycznego podniesienia co roku przy nadkontraktowości (obecnie, to jak się dogadasz. A NFZ lubi tak się przypierdalać do nadkontraktowych aneksów, że głowa mała). Spec. lekarza rodzinnego od początku miała być specjalizacją POZ. Problem tkwi gdzie indziej. Wysłanie chorego na badania specjalistyczne (niekiedy kilka, bo objawy mogą wskazywać na coś zupełnie innego) to brak kasy dla wszystkich po drodze, bo kasa idzie za pacjentem i zostaje tylko w punkcie końcowym. Podobnie jest w szpitalach - trafisz do powiatowego, potem do wojewódzkiej klinki spec. i kasa za ciebie idzie do kliniki, powiatowy zostaje z długiem. Teraz kasa ma być "przed pacjentem", wysłanie pacjenta dalej będzie prostsze. Kolejna sprawa to prywatni vs. państwowi. Obecnie placówki państwowe nie mogą "dorobić" na pacjencie, tylko kasa z NFZ. Prywatne mogą brać i z NFZ i od pacjenta. To oczywiście jest niesprawiedliwe, ponadto wskazuje na patologię, gdzie "prywatni" tuczą się za pieniądze "wspólne". Zmiana zaproponowana przez MZ ma dać większość "publicznej" kasy publicznym zakładom, niewielka część będzie do rozdziału na warunkach zbliżonych do obecnych. Prywatni mogą dalej funkcjonować, na normalnych rynkowych zasadach (z wyłączeniem ratownictwa).
Dla mnie problemem tej reformy jest coś innego. To, w zasadzie, inny sposób podziału środków - strzałka tam, wygumkowanie innej strzałki na prezentacji w powerpoincie. Nie dotyka to właściwie problemu wycieku kasy na kolejnych etapach w prostym systemie. Takie "gubienie" pieniędzy ocenia się na 20% wpływów - to całkiem sporo. Niby sprawozdawczość ma być lepsza, ale to tyle razy powtarzane było... Dobra, żeby nie było tylko o czarnych ludach z NFZ, to jeszcze o pacjentach i pewnyej postawie, która też doskonale wpływa na zgrzytanie systemu (spoiler, bo długie):
Spoiler:

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 14:35 
Cytuj  
Obrazek
https://t.co/Sllw7z8hJf


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 mar 2017, 14:43 
Cytuj  
pseudo sobie ladne wybral.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2154, 2155, 2156, 2157, 2158, 2159, 2160 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.