mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2186, 2187, 2188, 2189, 2190, 2191, 2192 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 13:04 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
embe napisał(a):
Jak się wam podoba kandydat na premiera w postaci Schetyny ? :)

W sumie to pasuje na to stanowisko bardziej niż bufetowa czy obecnie podstarzała sekretarka prezesa strzygąca się na chłopca (widać prezes musi lubić chłopców).


Tak zupełnie z ciekawości, czemu bardziej pasuje?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 13:23 
Cytuj  
Może tczewiak jest nieco waginosceptyczny. Chodzi na filmy dla pedałów, woli Scheta. Wszystko się jakby składa w całość.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 15:02 
Cytuj  
Z kobietą, która rzuciła wszystkich w Europie na kolana nikt nie ma szans.
Jarek czuje się coraz bardziej zagrożony, może próbować ją uwalić, bo się rozbryka jeszcze przy tej silnej pozycji i poparciu ludu jaki ma :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 22:04 
Cytuj  
http://wiadomosci.onet.pl/opinie/aduda- ... -pe/n5bp7h

Ale to cholera było za czasów PO-PSL, wiec idzie na konto afer za czasów PO :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 23:05 
Cytuj  
jak ktos ma ochote na popsucie sobie humoru to polecam - wpiszcie sobie na youtube: Slawomir Mentzen - wyklad nt. dlugu publicznego (sorry z wanny nadaje ;)
W Polsce 99% kredytow jest udzielamych na zmiennym oprocentowaniu, na zachodzie najczrsciej oprocentowanie jest stale. Biorac pod uwage, ze niskie stopy bank sobie nadrabia podnoszac marze i prowizje to mamy wlasnie najgorszy okres na branie dlugoterminowych kredtow. Mimo wzglednie taniego pieniadza i minimalnej inflacji (lub nawet deflacji).
Stopy rusza, rata z 1000zl/miesiac nagle wzrosnie do 1500zl.

Ale ch.. zaraz przeczytam posty forumowych specow ze zachodnie banki ktore nas jebia na kazdym kroku trzeba chronic i bron boze nie opodatkowywac. Ba lepiej podatek przerzucic bezposrednio na obywatela!

Kiedys rekreacyjnie liczylem sobie jakie rrso bym wyciagnal gdybym mial takie warunki jak bank przy udzielaniu pozyczek. I te RRSO wyszlo mi w setkach procent w skali roku - doslownie co kilka miesiecy bylbym w stanie swoj kapital podwoic... Przy obecnym kapitale nie nadazalbym tych drinkow saczyc lezac pod jakas palma ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 23:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Kiedys rekreacyjnie liczylem sobie jakie rrso bym wyciagnal gdybym mial takie warunki jak bank przy udzielaniu pozyczek. I te RRSO wyszlo mi w setkach procent w skali roku - doslownie co kilka miesiecy bylbym w stanie swoj kapital podwoic...


Ty się jednak marnujesz jako elektryk :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 23:23 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Kiedys rekreacyjnie liczylem sobie jakie rrso bym wyciagnal gdybym mial takie warunki jak bank przy udzielaniu pozyczek. I te RRSO wyszlo mi w setkach procent w skali roku - doslownie co kilka miesiecy bylbym w stanie swoj kapital podwoic...


Ty się jednak marnujesz jako elektryk :)


mareczek marnuje się jako człowiek, więc niech przejdzie ascendencję. Pozytywny skutek uboczny jest taki, że już nikt nie będzie już narażony na jego wymioty na tym forum.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2017, 23:31 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Kiedys rekreacyjnie liczylem sobie jakie rrso bym wyciagnal gdybym mial takie warunki jak bank przy udzielaniu pozyczek. I te RRSO wyszlo mi w setkach procent w skali roku - doslownie co kilka miesiecy bylbym w stanie swoj kapital podwoic...


Ty się jednak marnujesz jako elektryk :)


nie musisz nic podkreślać - kilkaset. Możesz sobie sam policzyć.
Średnie oprocentowanie pożyczki bankowej z marżą i prowizją to okolice 20% i to przy tak aktualnie niskich stopach procentowych.
(tak dla porównania: pożyczkę w UK mogę sobie wziąć na ~4%)
Bardzo duże możliwości weryfikowania pożyczkobiorcy - międzybankowe bazy informacji, bezpośredni wgląd w stan konta, strukturę wydatków.
Są w stanie wielokrotnie udzielić pożyczki opartej na tym samym kapitale co zwielokrotnia zwrot.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 10:22 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ale co, zaprosili bo nas doceniają? :lol: Raz, pewnie jakiś rodzaj głaskania po wydymaniu Jarka z Tuskiem, dwa mają być dyskutowane kwestie związane z CO2, a polska gospodarka węglem przeca stoi.


czyli tor wg. ciebie jarek juz jest taki wazny nie tylko w europie ale i na swiecie ze 20 najwikeszych gospodarek swiata musi go glaskac? serio tor jeblem :)) mysl czasem chlopie samodzielnie. no chyba ze to bylo ... oh wait to moze lepiej jednak wroc do tv.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 10:28 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
mysl czasem chlopie samodzielnie. no chyba ze to bylo ... oh wait to moze lepiej jednak wroc do tv.


10/10 Od drugiego memowego intelektualisty po Mareczku. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 11:02 
Cytuj  
Easy life - po co ma myśleć, to męczące? Niemiecko/amerykańskie media mu wszystko wyłożą jak na tacy i pogłaskają po główce jaki to on "mondry" i z dużego miasta.

Przez moment myślałem, że nawet do torbiśka zacznie coś docierać, ale okazało się, że trollował ;)

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 13:13 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nie musisz nic podkreślać - kilkaset. Możesz sobie sam policzyć.
Średnie oprocentowanie pożyczki bankowej z marżą i prowizją to okolice 20% i to przy tak aktualnie niskich stopach procentowych.
(tak dla porównania: pożyczkę w UK mogę sobie wziąć na ~4%)
Bardzo duże możliwości weryfikowania pożyczkobiorcy - międzybankowe bazy informacji, bezpośredni wgląd w stan konta, strukturę wydatków.
Są w stanie wielokrotnie udzielić pożyczki opartej na tym samym kapitale co zwielokrotnia zwrot.


Ale przecież bank ma większe koszty niż pożyczkodawca z portali SL, więc porównanie trochę od czapy.

Te 20% vs 4% to dotyczy tej samej grupy klientów ? To samo ryzyko, zabezpieczenie, okres itd ?

Kwestia wielokrotnego pożyczania tej samej kasy była już poruszana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 13:21 
Cytuj  
rozmawiamy o kosztach czy o RRSO? Bo to chyba dwie zupełnie oddzielne rzeczy.

Ten sam klient - Barclays i Mbank mi co jakiś czasy wysyłają swoje oferty.

Owszem była. Po prostu też chciałbym pożyczać na takich zasadach jak sektor bankowy. Nie chciałbyś?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 13:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Easy life - po co ma myśleć, to męczące? Niemiecko/amerykańskie media mu wszystko wyłożą jak na tacy i pogłaskają po główce jaki to on "mondry" i z dużego miasta.

Zabawny tekst od czlowieka, ktory calkiem niedawno sie oburzal ze to panstwo powinno za niego myslec bo dal sie wydymac domokrazcy na podpisywaniu umowy o wielka inwestycje. :)


_________________
cypis#2942
Obrazek

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 13:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
rozmawiamy o kosztach czy o RRSO? Bo to chyba dwie zupełnie oddzielne rzeczy.


Jedno jest związane z drugim. Bank ma większe RRSO, ale ma też większe koszty działania. Ty i tak masz większy zwrot na kapitale niż bank. ROE dla Pekao za 2016 to 9,8%.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 14:01 
Cytuj  
no dałem się wydamać i straciłem minus 15 złotych, bo nie myślałem tak jak cypis, torbiś, czy junkier.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 14:04 
Cytuj  
koszta to ja mogę sobie wygenerować gigantyczne. Na start miałbym kilka miejscówek do postawienia willi (czyt. filii). Abramowicz ma złoty jacht do opchnięcie (czyt. mobilne centrum dowodzenia).
Więc wiesz... koszta nie są dla mnie żadnym problemem. Uwierz mi, byłbym pod kreską i to grubo.

Btw. dlaczego bronisz banków zamiast przyznać, że na rynku pożyczek są w bardzo uprzywilejowanej pozycji? Zamiast przyznać, ze sam z chęcią byś pożyczał kasę na takich warunkach?

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 14:18 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
koszta to ja mogę sobie wygenerować gigantyczne. Na start miałbym kilka miejscówek do postawienia willi (czyt. filii). Abramowicz ma złoty jacht do opchnięcie (czyt. mobilne centrum dowodzenia).
Więc wiesz... koszta nie są dla mnie żadnym problemem. Uwierz mi, byłbym pod kreską i to grubo.

Btw. dlaczego bronisz banków zamiast przyznać, że na rynku pożyczek są w bardzo uprzywilejowanej pozycji? Zamiast przyznać, ze sam z chęcią byś pożyczał kasę na takich warunkach?


To co dla ciebie jest czystym zyskiem dla banku jest jedynie przychodem.

Płacisz składkę na BFG, KNF ? Nie. Utrzymujesz rezerwy w NBP ? Nie. Płacisz podatek bankowy ? Nie. Utrzymujesz cała infrastrukturę ? Nie. itd. itp.

Dlaczego więc chciałbyś pożyczać na taki sam procent jak bank ?

A wracając do porównania pożyczek. Czy mBank wie o twoich zarobkach w UK ? Bo mi dają mniej niż 20% a przecież zarabiam mniej.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 14:28 
Cytuj  
Daj mi takie warunki jakie mają banki i bez problemu nawet z nawiązką będę płacił to wszystko. I do tego spokojnie wyrobię 3-cyfrowe RSSO.

Banki to są pieprzone maszynki to zarabiania kasy i tyle.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2017, 14:31 
Cytuj  
pomijajac fakt ze nie ma co porownywac finansow prywatnych do korporacji

to z ciekawosci wszedlem na mbank i faktycznie prosty kredyt gotowkowy to RRSO 17% O_O
troche dziwne bo na kartach kredytowych daja RRSO ~11%

sprawdzilem inne banki i ku mojemu zdziwieniu to najnizsz co znalazlem to okolo 15% ale srednia to tak okolo 20%+ O_O


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2186, 2187, 2188, 2189, 2190, 2191, 2192 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.