mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 09:12 
Cytuj  
Zychoo - Rotfl czytaj ze zrozumieniem.
Przecież ja tego nie zgłaszam, bo mi się nie chce.
Ja tylko neguję powody dla których tak samo postępuje Soulless (czyli też nie zgłasza)- bo są idiotyczne moim zdaniem. Chociaż byłem identycznie wychowywany, też płacę podatki no jedyne czym się różnimy, że ja nie jestem tak "prawy" i potrafię pograć w pirata i nie mieć potem wyrzutów sumienia przez tydzień.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 09:18 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Zychoo - Rotfl czytaj ze zrozumieniem.

E, moze nie przeczytalem wszystkiego, abo pomylilem Twoj post z czyims =]
Nvm.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 lut 2006, 11:05 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Ale serio, gdyby to byly inne firmy, wydajace jakies dobre gry, to zapewnei bym zlozyl donos, nie zaleznie czy mial bym cos przeciwko nim czy nie, ale jako ze to ea i blizz, to jedyne co mnie zacheca to mozliwosc wpakowania funsoftu w klopotu i ogladania jak upada :D


no i potwierdza sie to co pisalem wczesniej...

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:28 
Cytuj  
Kto napisał że będą mieć kłopoty ? Pozatym "sprytnie" próbują obejść polskie prawo...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:38 
Cytuj  
Ale im sie nie udaje, bo nadal podpadaja pod kilka paragrafow. I zadne "darowizny" tego nie zmienia, bo nadal to jest osiaganie korzysci majatkowej z czynu zabronionego.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 21:46 
Cytuj  
Tylko powiedz mi jedno, sprawa trafi do sądu ? Nie. Więc po co te całe zamieszanie ?


Posty: 10
Dołączył(a): 2.03.2006
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 23:35 
Cytuj  
Hehe jesteście śmieszni. Musicie najpierw znaleść dowody oraz pokazał dokładnie w którym miejscu łamią prawo... zastanówcie się troche zamiast obrzucać błotem, bo któs pomyślał jak robić innych frajerów w bambuko...
EA doskonale wie o wszystkich shardach RunUO i nie ma zamiaru nic z tym robić. Po drugie, shard moongate nie otrzymuje żadnych zysków z serwera a co za tym idzie gry.
Jest to Darowizna.
Swoją drogą cała sprawa była już w uwadze. Może pamiętacie? (dzięki mnie ;)).
Po 2 mam pytanie dlaczego piszcei tylko o tym jednym konkretnym shardzie, jak sa skardy na których gra 600+ 1000+ osób gdize połowa daje na donate... na MG gra tylko 160+ 230+ osób na raz więc dlaczego nie zajmiecie się także innymi shardami ;].

Jak się dowiedziałem od graczy i nie tylko, shard " zarobił " na siebie już około 50 000zł.

Swoją drogą mogę zapewnić, że nie będzie wszczęte żadne postępowanie w tej sprawie przez prokuratore. Dorośniecie, zrozumiecie.

Uważam, że cała sprawa jest śmieszna, a także proponuje przejrzeć całą waszą zawartość dysku, i sprawdzić, czy jest tam jakikolwiek piracki plik.
Zapewne szukać takiego nie będzie trudno.

Odnośnie Xanth'a proponuje by przeczytał to co napisał i wrócił do szkoły podstawowej by mógł się nauczyć czytac ze zrozumieniem.

konrador napisał(a):
jak sie komus zarzuca piractwo to wypada najpierw spojrzec na siebie

Zarzuca? Sprawa jest naprawde bardzo prosta i nie ma sie tutaj nad czym rozwodzic: ekipa Moongate.pl prowadzi serwer wbrew licencji wykorzystujac zasoby gry, ktore sa wlasnoscia EA, pobierajac przy tym oplaty - przypominam - za cos, co nie jest ich wlasnoscia. I to jest fakt.

Ty natomiast teoretyzujesz sobie luzno, jak kazdy emulatorkowiec zreszta, na temat ewentualnego posiadania nielegalnego oprogramowania przez osoby emulatorkom przeciwne.

Swiat sie zmienia, a wiekszosc emulatorkowcow wciaz tak samo pusta.

Pajac. Prosze wskazać gdzie i kiedy są pobierane opłaty.
Są tylko darowizny co jest zupełnie odmienną rzeczą. Wy macie 17 lat, że takie głupoty piszecie?
Emu jest RunUO, które zostało rpzez EA zaakceptowane.

ziutek napisał(a):
No widze ze panowie niestety nie sa w temacie moze wytlumacze pare spraw bo chyba wszyscy ( lub znakomita wiekszosc ) nie ma pojecia o czym mowi.Po pierwsze , sprawa płacenia podatku jak wiece na moongate panuje Donate czyli darowizna , gdybyscie przeczytali pre fachowych artykulow prawnych wiedzielisyscie ze podatek od darowzny płaci sie za kwote minimum 7,5 tys pln ( kazdo razowo) wiec smiem twierdzic ze nikt nie wydal tyle JEDNORAZOWO ( choc oczywiscie moge sie mylic , jesli sie myle to ouh......).Po drugie co sie tyczy odpalania darmowych ( pirackich. choć o tym zaraz) serwerow od jakis 2-3 lat jest to w pelni legalne z prawnego punktu widzenia , byla sprawa sadowa EA vs Runuo Team , sad jednoznacznie orzekl ze stawiane free serverow jest legalne co wiecej przedmioty in game nie nalerza do Ea tylko o ownerow tych przedmiotow czyli de fakto donate tez jest legalne , co sie tyczy clienta i uzywania go sąd orzekl ze wina obarcza sie graczy ze uzywaja go niezgodnie z zastosowaniem wiec musielisbyscie zaskarzyc ok 4 tys graczy tych serwow .Po 3 nie mozecie sie przyczepic do wykorzystywania loga bo robi to kazdy shard wiec musielibyscie zlorzyc donos na kazdy shard a doatkowo na siebie na bezprawne umieszczenie grafiki z uo w swoim logo.

Pozdrawiam Ziutek

SEDNO SPRAWY NIE WIEM CO JESZCZE MOŻNA W TEJ SPRAWIE POWIEDZIEĆ.


Ostatnio edytowano 2 mar 2006, 23:57 przez Fondecc, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 23:55 
Cytuj  
Fondecc napisał(a):
Jest to Darowizna

Oczywiscie, ze to darowizna ale ciag przyczynowo skutkowy jest oczywisty. Jest napisane, ze jesli wplacisz darowizne to dostaniesz item. Stoi czarno na bialym. Wiec moga sobie to nazywac nawet i spadkiem, a sedzia debilem nie jest.

Wydaje Ci sie, ze sady dzialaja na zasadzie grubego pana w loczkach, ktory mowi: "Oooo, napisane, ze darowizna to darowizna. Nic im nie mozemy zrobic"?


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2006, 23:58 
Cytuj  
Soulless niedawno paczkowal, czy przylecieli nastepni mindless free-shard zealots? Chyba to drugie, bo jeden pochwalil sie 5-letnim doswiadczeniem w emulatorkach, goddamn!~ to robi wrazenie. Szkoda, ze wczesniej o tobie swiat nie uslyszal, bo pewnie sam znalazlbys sie w uwadze.

Blah, dopiero teraz przeczytalem ten stek emulatorkowych bzdur i skomentuje bicik skierowany do mnie.

Są tylko darowizny co jest zupełnie odmienną rzeczą. Wy macie 17 lat, że takie głupoty piszecie?

Jak rozumiem czytanie ze zrozumieniem jest ci calkowicie obce, wiec postaram sie wytlumaczyc ci to w prostszy sposob:
a) Jestes idiota, bo nie widzisz zwiazku przyczynowo-skutkowego pomiedzy wplacaniem ''darowizny'' adminowi, a ''dawaniem'' przedmiotow ig (takze umiejetnosci itp) przez admina.
b) Jestes idiota, bo wydaje ci sie, ze w ten prosty sposob uda ci sie usprawiedliwic pobieranie oplat za umozliwanie gry na emulatorku wykorzystujacym zasoby, ktore sa wlasnoscia EA.
W kazdym badz razie jestes idiota - nie wypowiadaj sie, bo nie masz pojecia o czym piszesz.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 01:04 
Cytuj  
Dokladnie.
A i tak mam 17 lat, ale jesli ktos za "darowizne" cos dostanie to darowizna byc przestaje. Choc w sumie i ja watpie zeby zrobili cos autorom sharda, ale zebym sie nie zdziwil...


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 01:30 
Cytuj  
Sram na nich rowno i na to czy im cos zrobia czy nie, bo interesuje mnie ich shard oraz poczynania tych co sie daja robic w balona mniej wiecej tyle, a moze nawet i mniej, co zeszloroczny snieg. Ownuje mnie tylko takie odwieczne, glupie tlumaczenie pseudo-inteligentnych emulatorkowcow pokroju Fondekla i przeinaczanie faktow na swoja korzysc. Niektorzy z tego wyrastaja z wiekiem, lub po prostu - daja sie przekonac, innym takie umyslowe skrzywienie pozostaje na cale zycie *hint*brainless*hint* i beda sie upierac przy swoim do usranej smierci.


Posty: 10
Dołączył(a): 2.03.2006
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 08:18 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Soulless niedawno paczkowal, czy przylecieli nastepni mindless free-shard zealots? Chyba to drugie, bo jeden pochwalil sie 5-letnim doswiadczeniem w emulatorkach, goddamn!~ to robi wrazenie. Szkoda, ze wczesniej o tobie swiat nie uslyszal, bo pewnie sam znalazlbys sie w uwadze.

Blah, dopiero teraz przeczytalem ten stek emulatorkowych bzdur i skomentuje bicik skierowany do mnie.

Są tylko darowizny co jest zupełnie odmienną rzeczą. Wy macie 17 lat, że takie głupoty piszecie?

Jak rozumiem czytanie ze zrozumieniem jest ci calkowicie obce, wiec postaram sie wytlumaczyc ci to w prostszy sposob:
a) Jestes idiota, bo nie widzisz zwiazku przyczynowo-skutkowego pomiedzy wplacaniem ''darowizny'' adminowi, a ''dawaniem'' przedmiotow ig (takze umiejetnosci itp) przez admina.
b) Jestes idiota, bo wydaje ci sie, ze w ten prosty sposob uda ci sie usprawiedliwic pobieranie oplat za umozliwanie gry na emulatorku wykorzystujacym zasoby, ktore sa wlasnoscia EA.
W kazdym badz razie jestes idiota - nie wypowiadaj sie, bo nie masz pojecia o czym piszesz.

Tak jesteś idiotą i to w dodatku takim, dla którego już nie ma żadnej nadziei. Konfident kolejny. Tyle można powiedzieć na temat takich właśnie idiotów, którzy sami nie wiedzą co mówią. Jesteś po prostu głupi i tyle ci moge powiedzieć.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 08:25 
Cytuj  
Ojej, to go obraziłeś :(.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 08:32 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Soulless niedawno paczkowal...


Ale o czym Ty do mnie z pyskiem?
Mam moje proste zyciowe poglady, mowiace ze kapuś to śmieć i kropka. Może są zbyt proste dla niektórych do zrozumienia. Widocznie za mało jeszcze po kieszeni dostali od korporacji, których bronią. Albo korporacje owe tak zręcznie zatuszowały fakt dojenia kieszeni zwykłych ludzi, że wydaje się im to normą. I to (sic!) normą, której trzeba bronić, bo biedne korporacje same nie dadzą rady i jeszcze by kogoś za mało wydoiły biedne takie...

A jakikolwiek emu wisi mi i dynda, bo nie wiem czy zauważyłeś od ładnych paru lat gram i testuję konkretne płatne gry :D
Poza tym to tylko gry, rozrywka taka, gdzieś pomiędzy zarabianiem na chleb, a spaniem.

A teraz no-life attack :D:D:D:]:D


_________________
Obrazek

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 08:38 
Cytuj  
Lepiej poczytajcie zmieniony dział donate. Teraz gracze otrzymują tokeny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 08:42 
Cytuj  
Sel napisał(a):
Teraz gracze otrzymują tokeny.

Ale nadal otrzymuja cos za pieniadze. Czyli darowizna to nie jest. Bo darowizna jest wtedy, gdy dajesz cos BEZINTERESOWNIE. Pozatym nadal to jest zarabianie na czyms, co nie jest ich wlasnoscia. Mozecie sobie to tlumaczyc i usprawiedliwiac na milion roznych sposobow, a i tak nie zmieni to w zaden sposob faktu, ze jest to przestepstwo scigane kodeksem karnym.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 08:54 
Cytuj  
Shadhun_ napisał(a):
Ojej, to go obraziłeś :(.


dla mnie byłby to komplement gdyby jakis kolo mnie obrazal


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 11:41 
Cytuj  
Ale mondry ten noje ziom na forum:O

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 11:42 
Cytuj  
Prokuratura to pikus. Lepiej dac znac Urzedowi Skarbowemu :> Jako ze te "darowizny" to rodzaj uslugi to pewnie podlega pod VAT :D
Ciekawe czy odprowadzaja podatek... :D

W zyciu ze tylko dwie pewne rzeczy: smierc i podatki :evil:


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2006, 12:42 
Cytuj  
Jesteś po prostu głupi i tyle ci moge powiedzieć.

Czyli pwnd? Nie myslalem, ze tak szybko :\

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.