mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 08:51 
Cytuj  
Tak sobie od czasu do czasu czytam o tym melantusie tu i nasunęło mi się pytanie: czy nie ma nieoficjalnego forum moongate'a, gdzie ów osobnik nie miał by możliwości cenzurowania wypowiedzi graczy i gm'ów?


_________________
O.o

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2006, 13:07 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
Tak sobie od czasu do czasu czytam o tym melantusie tu i nasunęło mi się pytanie: czy nie ma nieoficjalnego forum moongate'a, gdzie ów osobnik nie miał by możliwości cenzurowania wypowiedzi graczy i gm'ów?



Wlasnie sie na nim odezwales :wink:


Posty: 4
Dołączył(a): 31.03.2006
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 23:38 
Cytuj  
z ostatniej jeszcze nie skasowanej ( ;-) ) dyskusji na MG:

Zgodnie z obietnica (dotyczaca naszej ostatniej dyskusji o donate skasowanej przez Melantusa) sprawdzilem legalnosc jego dzialan finansowych zwiazanych z funkcjonowaniem MoonGate.
1. Wg otrzymanych informacji prowadzenie uslugi/sklepu na potrzeby gry nie moze byc uznane jako darowizna. Mel powinien miec zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza i odprowadzac podatek z zyskow, a wczesniej uzyskac stosowna licencje od producenta UO.
2. Oprogramowanie open source w swym podstawowym zalozeniu jest oprogramowaniem za pomoca ktorego nie wolno zarabiac - kazda taka proba musi byc poprzedzona zgoda wlasciciela licencji i podpada pod ochrone dobr intelektualnych
3. Nawet dzialalnosc non profit musi byc zarejestrowana, a wszelkie darowizny i wydatki dokumentowane.
Tyle w wielkim skrocie - osoba z ktora rozmawialem wyraznie powiedziala ze cale proponowane donate to po prostu podatkowy przekret, ktorym powinien sie zajac po spolu urzad podatkowy i PG.
Co ty na to Mel?
Tak sie teraz zastanawiam czy nadal mimo moich listow i watkow na forum bedziesz milczal czy moze znajdziesz jakies argumenty wskazujace ze specjalista do ktorego sie zwrocilem jest w bledzie? A moze wolisz bym poszukal odpowiedzi w ktorejs z wymienionych instytucji?
Arogancja jeszcze nikomu nie wyszla na zdrowie. Szkoda tylko pracy pozostalych GM-ow bo pomijajac Twoje zachowanie uwazam MoonGate za jeden z lepszych shardow w kraju.
A teraz robie kopie tej wypowiedzi i wlaczam stoper - jestem ciekaw jak dlugo pozwolisz jej funkcjonowac na forum...
Na razie temat jeszcze nie skasowany: http://www.ultimaonline.pl/board/viewto ... 955#127955

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2006, 23:58 
Cytuj  
Robert_35 napisał(a):
2. Oprogramowanie open source w swym podstawowym zalozeniu jest oprogramowaniem za pomoca ktorego nie wolno zarabiac - kazda taka proba musi byc poprzedzona zgoda wlasciciela licencji i podpada pod ochrone dobr intelektualnych

To chyba nie do konca prawda. Zalezy na jakiej licencji rozpowszechniane jest oprogramowanie(nie wiem o jaka chodzi w tym przypadku). AFAIR licencja GNU GPL pozwala na sprzedawanie i zarabianie na tym.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 07:16 
Cytuj  
Robert_35 napisał(a):
Na razie temat jeszcze nie skasowany: http://www.ultimaonline.pl/board/viewto ... 955#127955

I na cholerę dajesz linki któych nie można obejrzeć ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Posty: 4
Dołączył(a): 31.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 08:48 
Cytuj  
Sorry SwenG :-) Zapomnialem ze Mel wprowadzil ograniczenia i trzeba sie rejestrowac. Ja jeszcze nie mam tego problemu... Wypowiadaja sie oczywiscie tylko Drizzt i Ziutek. Ni slowa od Mela.
Twierdza ze warunki licencji RunUO pozwalaja na zarabianiu na nim - nie wiem nie widzialem, co do reszty:
Powiem tak... urzad podatkowy (jego pracownicy) jeszcze nie wpadl na to by szukac w necie pretekstow do otrzymania premii, ale w koncu wpadna i na to.
Co do PG to jakis wkurzony wykorzystany w donate gracz albo rodzic dzieciaka, ktory przepuscil kieszonkowe na tokeny musial by sie zglosic i zlozyc zeznania.
Jesli chodzi o dzialanie przy otwartej kurtynie to przeciez mozna by donate realizowac tak:
http://www.mephi.euro-net.pl/index.php?main=2&redir=16
albo tak:
http://nelderim.org/?id=144&PHPSESSID=e ... a9cc788869
ale zwroccie uwage ze za wplacenie kasy w grze niczego sie nie dostaje, informacje o wplatach sa publikowane, a wlasciciel konta (nelderim) rozlicza sie z poniesionych wydatkow.
Donate w wersji realizowanej przez Mel'a lamie przepisy podatkowe i przy braku zarejestrowanej dzialalnosci gospodarczej jest przestepstwem gospodarczym... po prostu

Calkowice odrebna sprawa jest jego arogancja i kompletne nie liczenie sie z graczami i goscmi forum... Gdyby nie jego zachowanie pewnie nalezal bym nawet do dojonych donatorow. Nie mam zbyt wiele czasu na gre, a zarabiam tyle ze stac mnie na to. Ale na takie zaufanie trzeba zasluzyc a Mel cenzurujac wypowiedzi (jak za komuny) pokazal ze nie jest osoba godna zaufania...

Jesli jakims cudem Mel raczy zaszczycic nas swa odpowiedzia na pewna Wam ja przekaze

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 09:10 
Cytuj  
Robert_35 napisał(a):
Nie mam zbyt wiele czasu na gre, a zarabiam tyle ze stac mnie na to.

Weź ty lepiej sobie pograj w coś normalnego ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 10:50 
Cytuj  
A teraz smieszne linki z moongate (o kumplu mela ktory tam gra):

Temat:

http://img113.imageshack.us/img113/3324/capture0055kr.jpg

Sleevsy kumpla mela:

http://img87.imageshack.us/my.php?image=tunica8eo.jpg

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 11:03 
Cytuj  
ROTFL.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 11:04 
Cytuj  
self repair 100
hahahah


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 11:53 
Cytuj  
DCI ? Dex na sleevsach ? To jest dopiero rox, lepsze od niejednego arta :lol:


Posty: 12
Dołączył(a): 13.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 14:46 
Cytuj  
btw topick juz skasowany , cenzura nie śpi

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 15:15 
Cytuj  
No co ty jest topic:

http://www.ultimaonline.pl/board/viewtopic.php?p=128137

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 16:12 
Cytuj  
Zostałeś wyrzucony z tego forum
Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum w celu uzyskania dalszych informacji

Mel rzadzisz ! Coz pewni Panowie z CL'ki potwierdza pewnie ze smieszny z Ciebie czlowiek 8)


Posty: 12
Dołączył(a): 13.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 18:33 
Cytuj  
"Zgodnie z tym co przekazala mi prokuratura , postepowanie przeciwko grupie Funsoft i systemu donate z moongate dobiega konca , prokuratura obiecuje zatrzymanie glownego podejrzanego o ten proceder"

*

Posty: 54
Dołączył(a): 1.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 18:43 
Cytuj  
Prima aprilis Ziutek ? :P A jesli serio to skad to info ? 8)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 18:45 
Cytuj  
ziutek napisał(a):
"Zgodnie z tym co przekazala mi prokuratura , postepowanie przeciwko grupie Funsoft i systemu donate z moongate dobiega konca , prokuratura obiecuje zatrzymanie glownego podejrzanego o ten proceder"


Jezyk wybitnie malo fachowy :o


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER


Posty: 4
Dołączył(a): 31.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 19:56 
Cytuj  
Prima Aprilis Ziutek... Przynajmniej na razie :lol:
Potwierdzam topic na MG skasowany a Mel zamiast odpowiedzi uraczyl mnie banem ;) Chyba sie poplacze hehe Tak sie zastanawiam... Byc zlosliwym i pociagnac to dalej... tym razem oficjalnie... czy odpuscic chlopaczkowi?

SwenG ja lubie UO - wole crafting z odrobina PvM niz PvP ktore dominuje w wiekszosci MMO. A do tego mozliwosc projektowania wlasnej siedziby (zboczenie zawodowe ;) ) Pokaz mi inna zabawke ktora mi na to pozwoli w taki sposob jak UO lub lepszy?

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2006, 20:49 
Cytuj  
UO ale nie na moongate :D


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.


Posty: 4
Dołączył(a): 31.03.2006
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2006, 16:06 
Cytuj  
Zmienic shard? hehe Wlasnie o tym mysle... Moze mi cos zaproponujecie? Zastanawialem sie nawet nad klimatycznym tyle ze wiekszosc wymaga skomplikowanych instalacji do ktorych nie mam glowy. Najlepiej by bylo to cos co chodzi bez zbednych komplikacji za posrednictwem UOGateway...
A Mel.... hmmm msciwy nie jestem ale on jest jak wrzod na tylku... trzeba by wyrwac z netu chwasta. Jak tylko bede mial wiecej czasu to pewnie do sprawy wroce ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.