mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 12:59 
Cytuj  
o rly?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 13:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a po co ta dyskusja?

Osobiscie wolałbym być w jednej rzeczy najlepszy na świecie, niż w 10 całkiem różnych rzeczach w połowie 2 miliarda... 8)


Masz ograniczonego skill capa? Zycie sie jednak troche rozni od mmo.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 14:14 
Cytuj  
Wystarczy, ze w zyciu bede robil to co mnie interesuje i bede w tym dobrym. Stratą czasu jest dla mnie nauka rzeczy które mnie nie interesuja, a tylko mogą się kiedyś przydać w zyciu. Do sprawdzenia co jest aktualna stolica RPA wystarczą google - nie muszę wkuwać geografi.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 14:21 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
To ze jestes leniwy i nic cie nie interesuje, to nie znaczy ze tak maja wszyscy. Jak chcesz byc ograniczonym "specjalista" co nawet na pol kroku niewyjdzie poza swoja "dzialke" to sobie badz. Nie staraj jednak ludziom wmowic ze to jest ok.

Jasno widać gdzie jest bardziej OK, wystarczy porównać ogólny poziom w Polsce do któregoś z cywilizowanych krajów (US, Niemcy itp). Odrazu zauważysz kto i na jakim systemie nauczania wyszedł lepiej.

KromeR napisał(a):
Pozatym wpierw zostan tym "specjalista" a potem sie wypowiadaj.

Musiałbym najpierw stąd wyjechać żeby nim zostać (prawdziwym specjalistą, a nie tym "dobrym we wszystkim").

Mark24 napisał(a):
Osobiscie wolałbym być w jednej rzeczy najlepszy na świecie, niż w 10 całkiem różnych rzeczach w połowie 2 miliarda...

Dokładnie, o tym właśnie cały czas piszę.

Bądźcie sobie wszyscy polskimi "specjalistami" i tkwijcie dalej w tym zacofanym o 20 lat do cywilizowanego świata moherowym gównie.
Nasz system nauczania, od gimnazjum zaczynając, na wyższych uczelniach kończąc nie ma imo żadnej przyszłości. :-?

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 14:31 
Cytuj  
Sniegu napisał(a):
Mark24 napisał(a):
a po co ta dyskusja?

Osobiscie wolałbym być w jednej rzeczy najlepszy na świecie, niż w 10 całkiem różnych rzeczach w połowie 2 miliarda... 8)


Masz ograniczonego skill capa? Zycie sie jednak troche rozni od mmo.


DFO ma nieograniczonego ! ha! ma tzw soft cap - im wiecej skilli posiadasz tym trudniej gainujesz reszte


@zax
bo u nas specjalizacja przebiega troche zbyt pozno . powinno byc przynajmniej 3 lata specjalizacji. Ale wiedza ogolna jest nie do przecenienia. Informatycy czesto maja takie odjazdy ze najchetniej by sie juz zajmowali tylko kompem od kiedy go po raz pierwszy dostali do reki. To sie nazywa umysl "scisly" a raczej scisniety:D


Ostatnio edytowano 18 sty 2007, 14:40 przez S@mael, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 14:40 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a po co ta dyskusja?
Osobiscie wolałbym być w jednej rzeczy najlepszy na świecie, niż w 10 całkiem różnych rzeczach w połowie 2 miliarda... 8)

np. w łóżku :D


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 14:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Wystarczy, ze w zyciu bede robil to co mnie interesuje i bede w tym dobrym. Stratą czasu jest dla mnie nauka rzeczy które mnie nie interesuja, a tylko mogą się kiedyś przydać w zyciu. Do sprawdzenia co jest aktualna stolica RPA wystarczą google - nie muszę wkuwać geografi.

niby sie zgadzam ,ale ofc z umiarem , był tu gdzieś filmik o amerykanach gdzie pytali ich o rózne pierdoly . Miedzy innymi o zaznaczenie na mapie francjii ... wszyscy zaznaczyli na mapie australię (!!) tylko dlatego że na mapie pisało tam FRANCE ... jak chcesz byćtakim specjalistą to nie moj problem ... wszystko z umiarem


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 15:18 
Cytuj  
zax napisał(a):
KromeR napisał(a):
To ze jestes leniwy i nic cie nie interesuje, to nie znaczy ze tak maja wszyscy. Jak chcesz byc ograniczonym "specjalista" co nawet na pol kroku niewyjdzie poza swoja "dzialke" to sobie badz. Nie staraj jednak ludziom wmowic ze to jest ok.

Jasno widać gdzie jest bardziej OK, wystarczy porównać ogólny poziom w Polsce do któregoś z cywilizowanych krajów (US, Niemcy itp). Odrazu zauważysz kto i na jakim systemie nauczania wyszedł lepiej.



Od razu widze ze historia najnowasza byla jedna z tych rzeczy, ktore sie programiscie nie przydaja.
Ale oczywiscie mozesz sobie wklepac w googla pare slow hasel i poszukac badan nt. polakow, ktorzy sa poszukiwanymi specjalistami w roznych dziedzinach i maja szerokie osiagniecia w roznych dziedzinach. Wiec akutrat twierdzenie, ze polski system oswiatowy nie szkoli specjalistow to ni mniej ni wiecej tytko strzal kula w plot :) Uwarunkowania spoleczno-historychno-gospodarcze stanowia tu tylko tlo calej sytuacji w kraju.

Ps. zax mozesz sie okreslic na jakim etapie edukacji wlasnie jestes?


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 16:10 
Cytuj  
Jasno widać gdzie jest bardziej OK, wystarczy porównać ogólny poziom w Polsce do któregoś z cywilizowanych krajów (US, Niemcy itp). Odrazu zauważysz kto i na jakim systemie nauczania wyszedł lepiej.

Jak dobrze wiem, to my od 1989 roku jestesmy krajem wolnym i rozwijajacym sie, a Niemcy czy USA od konca II wojny swiatowej mieli duzo czasu na rozwoj.
Tutaj nawet da sie policzyc zwykla korelacje, ile Polska sie rozwinela w przeciagu ostatnich 18lat, a ile USA.
Lubie sobie ponarzekac, ale tutaj to jestem pod wrazeniem co sie w kraju dzieje i to napewno nie zasluga systemu nauczania z zachodu. Dzieki naszemu toku nauczania, ludzie sa bardziej samodzielni, a od AWS do dzis, zycia nam kraj nie ulatwia tj. powinien.
Teraz sobie wyobraz system nauczania z zachodu i jak znika powiedzenie "Polak wszystko potrafi".

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 16:26 
Cytuj  
Zapomniałeś Pieszczoch dodać, że nasz rozwój sponsoruja te głupsze kraje zachodnie. Może komuś chce się wysilić i policzyć jaki byłby przyrost gospodarczy naszego kraju bez kasy z UE i bez ponad 2,5mln ludzi pracujących za granicą a kupujących w Polsce mieszkania/wyposażenie/samochody.
Dobrze, że w tym roku UE się poszerzyło o kolejne dwa kraje, bo znależlibyśmy się na ostatnim miejscu. Owszem media trąbia, że mamy hiper wzrost gospodarczy, a mimo to z czołówki krajów wstępujących do UE 2,5 roku temu spadlismy w ciągu tych 2 lat na ostatnie miejsce. Żenada.
Teraz tylko czekać, aż Rumunia i Bułgaria (które w ostatnim rokumiały przyrost gospodarczy na poziomie 6-7% /bez środków unijnych/) również nas wyprzedzą. Możliwe, że za kilka lat będziemy wyjeżdżać do pracy do Rumunii tak jak obecnie już jeździmy np. do Estonii.

Cytuj:
Teraz sobie wyobraz system nauczania z zachodu i jak znika powiedzenie "Polak wszystko potrafi".

to stwierdzenie jest o polskich budowlańcach i raczej wywodzi się z całkiem innego stylu zycia. Mieszkańca krajów zachodnich stać było na najęcie ludzi do remontu domu, większość polaków radziła sobie sposobem "gospodarczym". Po wyjeździe za granicę taki polak tynkował, malował, kładł płytki i posadzki bo robił/widział_jak_się_robi u siebie lub u sąsiada.
Chyba nie sądziłeś, że to o polskich programistach biegle znających wszystkie j. programowania od assemblera na procki do pralek do najnowszej wersji javy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 16:51 
Cytuj  
Mark nie rob z siebie "specjalisty".

Wiesz dobrze chyba, ze ci wyjerzdzaja to sa ludzie, ktorzy maja wyksztalcenie, ktore nie zawsze do konca odpowiada realiom rynkow zachodnich. Bo co np. ma robic taki kolo po administracji na zachodzie? Nawet prawnik? Jesli nie ma pojecia o tamtejszym systemie prawnym, nie ma aplikacji, a rozwiazania apartu administracyjnego sa inne niz w polsce? Zreszta przeciez nie bedziemy tu mowic o specyfice emigracji zarobkowej. Ale proopnowalbym sie skupic na polskich rozwiazaniach technicznych, ktore znajduja uznanie na swiecie.

Co do finansowania rozwoju... To jak myslisz czego to jest wina? Moze tego, ze polska ciagle zmaga sie z problemami transformacji ustrojowej, ze jest krajem ze stosunkowo mlodym systemem rynkowym, ze pokutuja w niej rozwiazania rodem z bylego systemu -> opieka spoleczna, przedsiebioprstwa panstwowe, sluzba zdrowia itd itd. Dalej idac to moze jest to problem spoleczny, bo ciagle jeszcze ludzie maja takie nastawienie, ze panstwo jest panstwowe, a nie moje i twoje. Albo np. zwiazany z tym ze na sfere B+R w kraju wydaje sie ok 0.3% PKB, a np. taki ZUS przejadl ok 50% przychodów z prywatyzacji...

Naprawde tego nie widzisz? Poczytaj czasem serwisy gospodarcze to zobaczysz co sie w kraju dzieje.

Zreszta o czym tu gadac. Dyskusja skacze z tematu na temat. Omawiamy jeden aspekt, a ty tu rzucasz na odsiecz argument, ktrego bardzo niewielkim elementem jest "edukacja i jej poziom w kraju".

Podsumowujac kazdy niech robi w zyciu co uwaza za sluszne. Ja tam sie ciesze ze edukacja w szkole dala mi szanse poznac roznorakie zagadnienia. czasem mniej, a czasem bardziej interesujace. Dzieki temu czy to w srodowisku lekazy, prawnikow, czy innym nie musze robic :o A ta edukacja w zadnym stopniu nie przeszkadzala mi rozwijac swoich zainteresowan w okreslonym kierunku :P A to ze wiem gdzie lezy australia a gdzie grancja napawa mnie duma ;)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 16:57 
Cytuj  
KromeR nie trzeba być specjalistą by zauważyć że wszystkie kraje niedawno przyjęte do UE to jedna wielka poradziecka rodzina z podobnymi problemami. I nie trzeba być wielkim geniuszem ze te 18 lat o wiele lepiej wykorzystały nasze do niedawna bratnie kraje. Nam pozostają troskliwe media które zatroszczą się o nasze dobre samopoczucie.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 17:01 
Cytuj  
KromeR ma racje a Mark24 blefuje.
A moze obaj maja racje? Polska to duzy kraj owiele trudniej sie takim molochom rozwija 40 mln ludzi a ile estonia itp?

Ja tam jestem za odlaczeniem Gornego ślaska od Polski i likwidacja PKP. Dobry plan!

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 17:22 
Cytuj  
Może komuś chce się wysilić i policzyć jaki byłby przyrost gospodarczy naszego kraju bez kasy z UE i bez ponad 2,5mln ludzi pracujących za granicą a kupujących w Polsce mieszkania/wyposażenie/samochody.

Moze owine kota ogenem i ja? Gbybac mozna nonstop, ale teraz pomysl jakby Niemcy, Anglia czy inne kraje UE by sie rozwijaly bez bycia w unii.
Ba, ciekawe jakby sobie radzily niektore stany w USA bedac oddzielnymi krajami, nie wspominajac iz stan Texas, Nowy York i California, ciagna za soba reszta stanow tj. Wyoming, Montana czy Louisiana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 17:49 
Cytuj  
Chciałem tylko co poniektórym uświadomić, że porównywanie PKB krajów rozwijających się do PKB krajów rozwiniętych jest błędem.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2007, 19:05 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
edukacja w zadnym stopniu nie przeszkadzala mi rozwijac swoich zainteresowan w okreslonym kierunku A to ze wiem gdzie lezy australia a gdzie grancja napawa mnie duma


To jest właśnie sedno sprawy. Edukacja nie przeszkadza ci w specjalizowaniu się w danym kierunku na własną rękę, a to właśnie ona powinna 'zrobić' z ciebie profesjonalistę, nie przeszkadzając przy tym rozwijaniu wiedzy ogólnej (np poprzez dodatkowe zajęcia dla osób 'ambitnych').

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 09:05 
Cytuj  
@up.
Wyciete z kontekstu. Ale niewazne. Nie chcesz powiedziec czy juz studiujesz/uczysz sie w LO. A moze juz jestes po studiach i masz poglad na caly system edukacji? To nie jest osobisty atak. Ja poprostu chcialbym zrozumiec skad ta niechec do poznawania swiata. A moze to pretensja o zbyt maly stopien specjalizacji na studiach?

@Mark
Ale to ze w kraju jest jak jest to nie jest chyba wina systemu edukacji? To raczej problem elit politycznych oraz polskiej mentalnosci. Przeciez polacy nie potrafia dzialac razem. No chyba ze trzeba sie zjednoczyc przeciw czemus. Bo za czyms to u nas sie nie dziala. Tak nas nauczyly lata komunizmu i to wciaz pokutuje. Ale to temat na inna rozmowe :D


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 09:22 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
....
@Mark
Ale to ze w kraju jest jak jest to nie jest chyba wina systemu edukacji? To raczej problem elit politycznych oraz polskiej mentalnosci. Przeciez polacy nie potrafia dzialac razem. No chyba ze trzeba sie zjednoczyc przeciw czemus. Bo za czyms to u nas sie nie dziala. Tak nas nauczyly lata komunizmu i to wciaz pokutuje. Ale to temat na inna rozmowe :D


Sądzę że tak nas nauczyły stulecia. Od wieków Polacy jednoczyli się przeciw wrogowi, ale gdy wrogów było kilku był już problem. Mam na myśli XVIII wiek i rozbiory.


_________________
O.o

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 11:49 
Cytuj  
chcialbym zauwazyc ze temat jest we Flames wiec albo niech modek przeniesie temat albo zmiencie styl wypowiedzi :wink:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 sty 2007, 12:13 
Cytuj  
Dawno mnie nie było, a widzę, że toczy się tu bardzo ciekawa dyskusja albo, jak ja to nazywam, walka czyli ciasne łby (w tym narożniku zax i mark24) versus normalni ludzie (po tej stronie reszta). Ja popieram resztę.

Zax, mam wrażenie, że jesteś (dedukuję to z twoich poglądów i języka którym się posługujesz, mam na myśli wypowiedzi o sraniu, rzyganiu, gównie etc.) zwykłym wiejskim chłopkiem, kurewsko leniwym i prawdopodobnie dostałeś jedynkę na semestr z jakiegoś przedmiotu który masz w dupie (pewnie jak wszystkie pozostałe) lub nie zaliczyłeś ćwiczeń i musisz się podszkolić na poprawę. Uważasz, że nauczyciele powinni ci wywiercić dziurę we łbie i wlać tam całą swoją wiedzę z danej dziedziny, a ty tylko, jak jakiś robocop, chciałbyś iść i pracować do usranej śmierci wykonując jedną czynność w której byłbyś specjalistą. Twoje życie - wiadomo, ale gwarantuję ci, że zdechniesz z żalem, że tak mało świata poznałeś z tym swoim podejściem. Bo człowiek żyje po to, żeby się rozwijać każdego dnia, tak jak grasz każdego dnia w mmorpg żeby twoja postać była lepsza i lepsza. Świat jest za duży i jest w nim zbyt dużo ciekawych i fascynujących rzeczy, żeby pozwolić sobie na nieodwracalną stratę olania tego wszystkiego i pozostania zwykłym ignorantem.
Oczywiście jeżeli tego nie czujesz, to ja mogę ciebie uważać za kretyna, za siłę roboczą, za "specjalistę" od ciasnej dziedziny, za niewolnika.

Grafika komputerowa to zły przykład bo z taką filozofią to nigdy grafikiem komputerowym nie zostaniesz. Ten zawód wymaga bardzo dużej ogólnej wiedzy, jeżeli o 3D chodzi, począwszy od optyki, praw fizyki, przez matematykę i wszystkie nauki ścisłe (biologia na przykład), kończąc na tym co zostało (czyli wszystko). Znajomość samego interface'u narzędzia takiego jak maya czy xsi i problemów wynikających z tworzenia w nim to jest pikuś, zaufaj mi bo coś o tym wiem. Twoje prace muszą być ciekawe, interesujące, a człowiek bez wiedzy ogólnej (pewnie bez wyobraźni także) takiej pracy nie stworzy nigdy.

Twoje wypowiedzi o wyjeździe za granicę i o wyższości świata "tam" nad światem "tu", pasują do ciebie idealnie, czyli jak się domyślam z ciebie jest takie typowe polaczkowate ścierwo, które chce zostać popychadłem za granicą. Dobrze, że wyjeżdżacie bo więcej pracy będzie dla nas (czyli dla debili co uważają, że wiedzieć więcej to znaczy być lepszym).

Czasami ciasnota ludzkich poglądów mnie zaskakuje.

Pozdrawiam - trade/Rage.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.