mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 15:38 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):

To moze inaczej - czy zachowania i wypowiedzi obecnych czlonkow tzw wladzy sa Twoim zdaniem absolutnie normalne i mieszcza sie w tzw. kanonach demokracji ? Czy premier ktory wychodzi i wyglasza absolutnie bezzasadne pierdolenie jak to "pani HGW stracila mandat" jest normalny ?

Każdy prawnik stwierdzi, że HGW złamała przepis, co skutkuje utratą mandatu. Trzeba było przyjrzeć się cytowanym w programach telewizyjnym przepisom, to byś wiedział, że mówienie o utracie mandatu przez HGW jest jak najbardziej normalne, zaś "absolutnie bezzasadnym pierdoleniem" jest wmawianie, że każda interpretacja prawa przez premiera jest z zasady patologiczna. Dla mnie też było zaskakujące, że osoba powszechnie uważana za inteligentną strzeli sobie tak spektakularnego samobója, ale takie są fakty.


Przygladalem sie calej sprawie i wniosek plynacy z niej jest prosty. Byc moze HGW straci mandat, ale to orzeknac moze rada miasta lub sad administracyjny. Automatycznie traci mandat w momencie
- rezygnacji
- smierci
- prawomocnego wyroku sadu.

I koniec. A nie wtedy kiedy premier Kaczynski wyjdzie i powie ze "oczywiste jest, ze stracila mandat". Pomijam fakt tego, co zacytowal ktos przede mna - do czego ma sluzyc prawo wg Safiana (autorytet chyba nie ? bo kto ma byc autorytetem jesli nie byly Prezes TK - domyslam sie ze Twoim zdaniem dowolny prawnik z Koziej Wolki byle mial legitymacje PiSu).

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Albo kurwa urzednik panstwowy (byly (na szczescie) wojewoda mazowiecki ktory mowi, ze "wpisal w podaniu o wtornik ze zgubil bo tak bedzie szybciej") ?

Ten facet szybko wyleciał z posady. Pod tym względem PiS bije na głowę aktualnych "obrońców przyzwoitości" z SLD, czy PO, którzy swoich polityków z zarzutami nawet prokuratorskimi bronią do ostatniego naboju.


Ten facet wylecial z posady bo jest idiota i zorganizowal calkowicie kretynska konferencje prasowa. Wydawalo sie biedaczkowi, ze wyjdzie, wyglosi gotowe oswiadczenie i skonczy. Tymczasem niestety zabral sie za odpowiadanie na pytania i niestety sie pogubil. Zapewniam Cie, ze gdyby nie ta konferencja facet nadal bylby wojewoda, a premier Kaczynski przekonywalby, ze jazda rowerem majac 0,7 promila to w sumie nic. I ten sam premier Kaczynski potrafi na jednym oddechu powiedziec, ze jazda na legitymacje PiS po pijaku jest ok, ale HGW stracila mandat bo prawo jest prawem. Zalosne. To jedna rzecz. A druga - czy widzisz zebym wychwalal gdzies SLD czy PO ? To po co o tym piszesz ?

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
A jesli zdecydowales sie na dyskusje w ten sposob - czy myslisz ze w bialoruskich mediach znajdziesz cos o podrzucaniu narkotykow ? :) Nie ... no to moze w naszych tez nie z tego samego powodu.

Wygląda na to, że nie mieszkasz w Polsce. Inaczej wiedziałbyś, że polskie media napiszą o każdej najgorszej rzeczy po stokroć, a ponadto często nawijają o strasznych czynach, które okazują się fikcyjne.


Wyglada na to ze mieszkam w Polsce. I oczywiscie - w niektorych przypadkach media przesadzaja - tego nie da sie ukryc. Tylko z kolei Ty tez nie przesadzaj ... Jak zakladam jestes zwolennikiem teorii "szarej sieci" tak ? Wszyscy sprzysiegli sie przeciwko biednym braciom ... No coz ...

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Premier ktory w ciagu tygodnia mowi o warchole Leperze i zaklina sie jak to nigdy wiecej wspolpracy z ludzmi o kiepskiej reputacji i jednoczesnie za chwile obsciskuje sie z Lepperem.

Albo "równoczesnie", albo "za chwilę". Zdecyduj się.


Zdecydowalem sie - biore "za chwile". A Ty moze sprobuj odpowiedziec merytorycznie - czy moze za bardzo boli Cie zalosne zachowanie liderow PiSu w calej sprawie ? Wszystko zeby utrzymac sie przy wladzy. I nie , nie mowie ze inni sa/byli lepsi - ale Ci sa niestety az nazbyt wyrazisci w tym dazeniu.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Kretyn Giertych z banda debilnych pomyslow ktory mowi, ze albo dostanie pieniadze, albo wyjdzie z koalicji i co ? I dostaje.

O czym te pomyje mają być? Giertych, gdy został ministrem edukacji przedstawił swoje postulaty, gdzie w pierwszej kolejności były podwyżki dla nauczycieli. A "księgowa" Gilowska stwierdziła, że na to akurat kasa jest. Gdzie tu masz debilstwo?


Prosze bardzo - moze zacznijmy od tego dlaczego Giertych w ogole jest ministrem. Bo jest w koalicji i daje glosy - ok , przyjmijmy ze to standard w demokracji. Podwyzki dla nauczycieli ? No coz - naprawde nie odrozniasz jakiegos normalnego dzialania od populizmu i kielbasy wyborczej ? Ile Ci nauczyciele tych podwyzek dostali ? Po 5 zl przynajmniej na glowe wyjdzie ? Przeciez to smieszne. Pomijam fakt, ze pieniadze dla Giertycha nie znalazly sie "tak po prostu", tylko znalazly sie w sytuacji w ktorej minister Giertych zagrozil wyjsciem z koalicji - patrz punkt poprzedni - wszystko zeby utrzymac sie przy wladzy. I pomijam fakt, ze pieniadze znalazly sie w ostatniej chwili .. czyli skades zostaly zabrane. No ale to, ze gdzies zabraknie jest niewazne w obliczu utrzymania sie przy wladzy, nie ?

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
I kurwa mac minister Gilowska ktora podczas konferencji tlumaczy ze musi dac szpitalom pieniadze w sposob "ekstraordynaryjny" bo inaczej wezmie je komornik. Komornik ktory jest w prawie - bo odbiera dlugi. Czyli kurwa "damy pod stolem bo inaczej to ktos (KTO KURWA MA DO TEGO PRAWO) moze zabrac".

Mylisz się dramatycznie. Przyznanie szpitalom pieniędzy nie ma celu obchodzenia prawa, tylko zadbanie o zdrowie i życie pacjentów, którzy mieli to nieszczęście, że znaleźli się w fatalnie zarządzanym szpitalu. Jestem pewien, że działania ministra Religi i decyzja wicepremier Gilowskiej przyniosła ulgę wielu rodzicom w tym kraju, których dzieci leczone są w szpitalach, a których konta trzyma komornik.


Nie myle sie ani troche. Zreszta Ty sam to zle formulujesz - wiadomo ze celem nie jest obchodzenie prawa. Ale z wypowiedzi Gilowskiej mozna wywnioskowac, ze pieniadze musza byc dane w bardzo konkretny sposob, tak aby nie mogl ich zabrac komornik. Komornik, ktory powtorze - dziala w prawie. Ten szpital jest komus winien pieniadze i koniec. Dlugi trzeba placic i koniec. Decyzja Religi i Gilowskiej przyniosla ulge ? Zgadza sie ... Ale jak bawimy sie w populizm to np. pomyslmy, ze tych samych pieniedzy nie dostanie jeden z wierzycieli. I ze nie bedzie to potezny zaklad energetyczny ktoremu przez pol roku nie zrobi to wiekszej roznicy, tylko mala hurtownia dostarczajaca leki. Firma padnie i wlasciciel sie powiesi. Super. I podkreslam - to tylko rodzaj slownej zabawy, ale pokazuje to, ze uwaga - podkreslam - DLUGI TRZEBA SPLACAC.

Pomijam fakt, ze to co jest robione w tej chwili to wlewanie do dziurawego wiadra wody duzym strumieniem. Na chwile zostanie, ale dziura pozostaje. Gleboko wierze w to i mam nadzieje, ze ta sytuacja sie zmieni - tylko ze od wyborow minelo prawie poltora roku, a poki co dzialania ministra Religi to puste slowa. Niestety.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
BTW, na sfalszowane wybory nie mamy szans ... jestesmy w zbyt strategicznej pozycji w Europie i Nato i tzw. spolecznosc miedzynarodowa by na to nie pozwolila. A mala (10 mln ludzi) Bialorus wszyscy maja w dupie i tyle.

Sfałszowane wybory są niemożliwe nie dlatego, że tak chce Unia Europejska, ale dlatego, że tak chcą Polacy.
A Białoruś nie wszyscy mają w dupie. Politycy PiSu zawsze sprzeciwiali się dyktaturze Łukaszenki, a poseł tej partii- Marek Suski- był na czele delegacji, która wspierała Związek Polaków na Białorusi.


A wybory na Bialorusi sa falszowane bo tak chca Bialorusini ? No prosze Cie. I zebys mial jasnosc - chwala politykom PiSu ze robili to co robili. Tyle ze jak sam napisales to delegacja wspierala ZPnB - czyli ma to sluzyc patrykularnym interesom poniekad naszych obywateli. Poniekad. A to ze 10 mln Bialorusinow zyje tak jak zyje i ma takiego przywodce wszyscy maja w dupie. Dlaczego ? Bo Bialorus nikomu nie jest potrzebna i dla spolecznosci miedzynarodowej jest tyle samo warta bedac Bialorusia Lukaszenki, Milikiewicza czy Putina - to przykre, ale prawdziwe.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
I nie - nie zatrzymalem sie w erze PRL, ani nie ogladam "radzieckich bajek" (chociaz Wilk i Zajac jest zajebisty). Po prostu patrze co sie dzieje i mi przykro.

Co nie zmienia faktu, że jesteś prostakiem, do tego dramatycznie mijającym się z prawdą.


Wiesz, stosujac Twoje nazewnictwo wole byc prostakiem, niz fanatykiem. Roznimy sie tym, ze ja widze pewne wady obecnej ekipy rzadzacej, a Ty kazda decyzje jestes zapewne gotow wychwalac pod niebiosa. A te pare kurew, ktore miales niewatpliwa przyjemnosc przeczytac w mojej wypowiedzi to tylko i wylacznie efekt dzialan Twoich ulubiencow.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 17:11 
Cytuj  
Naprawde tak ciezko to zrozumiec? za nie zlozenie tych swistkow w terminie ustawowo jest przewidziane stracenie mandatu, pewnie to zmienia ale dopiero po fakcie.

I x nie porownuj placenia rachunkow do spozniania sie z PITem albo ZUSem, W wiekoszosci przypadkow nic sie nie stani o co najwyzej mala kara, ale jak jakis urzedas bedzie mial widzimisie to naprawde potrafia narobic niezlego gnoju.

Cytuj:
tylko mala hurtownia dostarczajaca leki. Firma padnie i wlasciciel sie powiesi


lepiej jeden hurtownik niz setka dzieci prosta matematyka


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 07:42 
Cytuj  
Mam nadziejze ze twoi rodzicie maja hurtownie lekow Aenima....napisac takie cos to trzeba miec naprawde popierdolone we lbie :o

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 10:45 
Cytuj  
Domin napisał(a):
Mam nadziejze ze twoi rodzicie maja hurtownie lekow Aenima....napisac takie cos to trzeba miec naprawde popierdolone we lbie :o


edit: kiepskie to :(

zreszta sprawiedliwosc dla wszystkich to masz w socjalizmie :wink:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Ostatnio edytowano 7 lut 2007, 10:50 przez MagPS, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 10:50 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Domin napisał(a):
Mam nadziejze ze twoi rodzicie maja hurtownie lekow Aenima....napisac takie cos to trzeba miec naprawde popierdolone we lbie :o


nie dosc ze dupna ta riposta, to jeszcze w kiepskim stylu
*rodzice


Sprawdz swoj post przed wysylka zanim zaczniesz poprawiac innych? powinno byc "Nie......blabla"

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 10:52 
Cytuj  
Domin napisał(a):
MagPS napisał(a):
Domin napisał(a):
Mam nadziejze ze twoi rodzicie maja hurtownie lekow Aenima....napisac takie cos to trzeba miec naprawde popierdolone we lbie :o


nie dosc ze dupna ta riposta, to jeszcze w kiepskim stylu
*rodzice


Sprawdz swoj post przed wysylka zanim zaczniesz poprawiac innych? powinno byc "Nie......blabla"


jesli piszesz post tylko po to zeby mnie uswiadomic, ze zaczyna sie duza litera to tracisz czas


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 11:56 
Cytuj  
Domin napisał(a):
Mam nadziejze ze twoi rodzicie maja hurtownie lekow Aenima....napisac takie cos to trzeba miec naprawde popierdolone we lbie :o


czemu rodzice? Nie lepiej zebym ja mial? Dostals bys znizke na psychotropki bo widze ze sie mocno unosisz... chill out.

Ale tak naprawde to w ch mam jakiegos hurtownika lekow z wymyslonej historii, chyba qraczka?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 12:33 
Cytuj  
No i siup kaczka, Dorna w dziub!

Heh Sikorka, teraz Dorniatko - kto nastepny?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 13:34 
Cytuj  
religa


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 13:41 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
religa

YOU LOSE!

- Krawczyk

Chociaz sam sie chyba zonkal heh no ale jest dymisja, jest!

Jak dalej pojdzie to im sie zaplcze kadrowe skonczy...

edit:
typo


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 13:42 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Domin napisał(a):
Mam nadziejze ze twoi rodzicie maja hurtownie lekow Aenima....napisac takie cos to trzeba miec naprawde popierdolone we lbie :o


czemu rodzice? Nie lepiej zebym ja mial? Dostals bys znizke na psychotropki bo widze ze sie mocno unosisz... chill out.

Ale tak naprawde to w ch mam jakiegos hurtownika lekow z wymyslonej historii, chyba qraczka?


Jesli przeczytalbys dokladniej to dowiedzialbys sie, ze oczywiscie jest to rodzaj zabawy slownej ... Chodzi jednak o to, zeby uswiadomic niektorym, ze (wprawdzie nie chce mi sie powtarzac, ale widze ze musze) dlugi trzeba splacac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 14:06 
Cytuj  
Jesli przeczytalbys dokladniej to dowiedzialbys sie, ze oczywiscie jest to rodzaj zabawy slownej ... Chodzi jednak o to, zeby uswiadomic niektorym, ze (wprawdzie nie chce mi sie powtarzac, ale widze ze musze) dlugi trzeba splacac.

ja to wiem, ale uswiadom to dominikowi:) i tak cytat z filmu "Dlugi trzeba placic"


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2007, 15:52 
Cytuj  
Strasznie prostolinijne podejscie jest tu niektorych do tematu, ktory w swojej istocie jest bardzo trudny.
Wiadomo, ze dlugi trzeba splacac, ale sytuacja wielu polskich szpitali jest wina systemu w jakim funkcjonuje polska sluzba zdrowia. Ale pewnie, po co dostrzegac szersze spektum problemu...

A prawda jest taka, ze wszyscy obudzimy sie ktoregos dnia i nie bedzie teleranka. Zaboli nozka, a na szpitalnych drzwiach bedzie napisane "cya nara loosers".

Pieknie sie mowi o "problemach zdrowotnych" poki jest sie mlodym, pieknym, zdrowym i nie zarabia sie 640zl w zabce. Czego sobie i wam zycze jak najdluzej :D


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 550
Dołączył(a): 20.12.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2007, 14:46 
Cytuj  
Blala blala ugh ugh ugh blala blala.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2007, 16:06 
Cytuj  
Yhy, tez tak mysle.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2007, 01:43 
Cytuj  
NIe zgadzam sie z wami... Ja mysle ze blala labla umba umba yhy umabaraguwura perenoro umba yhy blabla..... jak sie ktos nie zgadza to mi moze......niech sobie kazdy dopisze wg preferencji...


_________________
Obrazek

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2007, 10:30 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Przygladalem sie calej sprawie i wniosek plynacy z niej jest prosty. Byc moze HGW straci mandat, ale to orzeknac moze rada miasta lub sad administracyjny. Automatycznie traci mandat w momencie
- rezygnacji
- smierci
- prawomocnego wyroku sadu.

I koniec. A nie wtedy kiedy premier Kaczynski wyjdzie i powie ze "oczywiste jest, ze stracila mandat".

Premier nie ma wątpliwości, jaki wyrok wyda sąd i to ni mniej, ni więcej tylko jego opinia w tej kwestii. Ulegasz modzie na reinterpretowanie każdej możliwej wypowiedzi premiera w sposób powodujący bezpodstawne wzburzenie.
Jest sposób, aby wszystko naprawić w zgodzie z prawem:
- rada miasta wygasza mandat prezydentowi, który się spóźnił
- premier powołuje tego samego człowieka na komisarza miasta
- czas urzędowania komisarza wynosi, tyle ile kadencja prezydenta
Qraczek napisał(a):
Pomijam fakt tego, co zacytowal ktos przede mna - do czego ma sluzyc prawo wg Safiana (autorytet chyba nie ? bo kto ma byc autorytetem jesli nie byly Prezes TK - domyslam sie ze Twoim zdaniem dowolny prawnik z Koziej Wolki byle mial legitymacje PiSu).

Tak się składa, że najlepsi prawnicy wśród polityków są w PiSie. A profesora Safjana warto słuchać chociażby dlatego, że z jego wypowiedzi nie ociekają sarkazmem, ironią, czy zacietrzewieniem.
Qraczek napisał(a):
Zapewniam Cie, ze gdyby nie ta konferencja facet nadal bylby wojewoda, a premier Kaczynski przekonywalby, ze jazda rowerem majac 0,7 promila to w sumie nic. I ten sam premier Kaczynski potrafi na jednym oddechu powiedziec, ze jazda na legitymacje PiS po pijaku jest ok, ale HGW stracila mandat bo prawo jest prawem. Zalosne.

Z tego, co zauważyłem za jazdę po pijaku był karany. O co więc jeszcze chodzi? Że jak ktoś z PiSu raz się narąbie, to ma za to ponosić dodatkową karę dożywotniego zakazu zasiadania na odpowiedzialnych stanowiskach? Ciekawe, czy dla innych partii też jesteś taki surowy. O wiele istotniejsza w tej sprawie była próba wyłudzenia zastępnika prawa jazdy.
Qraczek napisał(a):
To jedna rzecz. A druga - czy widzisz zebym wychwalal gdzies SLD czy PO ? To po co o tym piszesz ?

Piszę, aby pokazać, że pomimo pomyłek, wpadek i błędów nie ma innej partii zdolnej do przeprowadzenia bezwzględnie koniecznych reform.
Qraczek napisał(a):
Wszyscy sprzysiegli sie przeciwko biednym braciom

Sarkazm i ironia nie przedstawiają wartości merytorycznej. A tak się składa, że jeszcze przed Okrągłym Stołem pewne grupy miały eliminację frakcji konserwatywnej wpisaną w swoją strategię. Nie dziwne, że takie zamiary miała postkomunistyczna lewica. Tragedia polskiego życia publicznego polega jednak na tym, że na tym zależało też środowiskom liberalnym, reprezentowanym przez Unię Wolności. Do tego jeszcze redaktor Michnik był zwolennikiem sojuszu liberałów z umiarkowanymi postkomunistami, a ludzie pokroju Glapińskiego, Olszewskiego, Chrzanowskiego, czy braci Kaczyńskich po prostu w tym przeszkadzali. Plan wykluczenia konserwatystów z dyskursu politycznego i zepchnięcia ich na margines generalnie się powiódł i ludzie ci oraz ich zwolennicy stali się w latach 1993-2000 politykami drugiej kategorii, zwanymi w nowomowie Gazety Wyborczej oszołomami. A istotą tragedii był fakt, że wywodząca się ruchów solidarnościowych frakcja liberalna niszcząc również solidarnościową frakcję konserwatywną nie wzmocniła siebie, tylko postkomunistyczne SLD. Ta walka toczy się do dziś, choć zaszły poważne zmiany: frakcję liberalną reprezentuje teraz PO, UW skończyła żałośnie jako przybudówka SLD, a konserwatyści z politycznych banitów, jako PiS, stali się liderami. Oczywiste jest, że wielu taki stan rzeczy doprowadza do wściekłości i są w stanie zrobić bardzo wiele, aby przywrócić stan z lat 1993-2000.
Qraczek napisał(a):
Wszystko zeby utrzymac sie przy wladzy. I nie , nie mowie ze inni sa/byli lepsi - ale Ci sa niestety az nazbyt wyrazisci w tym dazeniu.

A jak chcesz ograniczać przestępczość, ukrócić patologie w życiu publicznym, wzmacniać pozycję Polski w UE i na świecie? Nie mając władzy? Dzięki PiSowi jest wreszcie realna szansa na skończenie z intelektualnym ględzeniem o dupie Maryni i równoczesnym wyciąganiem łapówek pod stolikiem.
Qraczek napisał(a):
Prosze bardzo - moze zacznijmy od tego dlaczego Giertych w ogole jest ministrem. Bo jest w koalicji i daje glosy - ok , przyjmijmy ze to standard w demokracji.

Jak tak cię irytuje obecność Giertycha w rządzie, to podziękuj Płaczorowi Donaldowi. Pół roku gadania o koalicji z PiSem, po czym zwrot o 180 stopni, bo wynik wyborów nie taki, jaki miał od początku być.
Qraczek napisał(a):
Podwyzki dla nauczycieli ? No coz - naprawde nie odrozniasz jakiegos normalnego dzialania od populizmu i kielbasy wyborczej ? Ile Ci nauczyciele tych podwyzek dostali ? Po 5 zl przynajmniej na glowe wyjdzie ? Przeciez to smieszne.

Podwyżka wyniesie 5%, co daje ok. 40 zł/miesiąc dla nauczyciela stażysty i ok. 100 zł/miesiąc dla nauczyciela dyplomowanego- nie wiem, jaka będzie średnia, dlatego podaję wartości skrajne. Nie dość, że masz mnie za fanatyka, to do tego jeszcze za durnia, który da się nabrać na wybieg z pisaniem „5 zł” zamiast „5%”.
Qraczek napisał(a):
Pomijam fakt, ze pieniadze dla Giertycha nie znalazly sie "tak po prostu", tylko znalazly sie w sytuacji w ktorej minister Giertych zagrozil wyjsciem z koalicji - patrz punkt poprzedni - wszystko zeby utrzymac sie przy wladzy. I pomijam fakt, ze pieniadze znalazly sie w ostatniej chwili .. czyli skades zostaly zabrane. No ale to, ze gdzies zabraknie jest niewazne w obliczu utrzymania sie przy wladzy, nie ?

Mamy pokaźny wzrost PKB, rekordowy poziom inwestycji zagranicznych, wzrost wpływów z dywidendy ze spółek skarbu państwa. Jak więc widać przychody do budżetu nie są constans, a nawet wykazują dynamikę w skali roku.
Qraczek napisał(a):
Nie myle sie ani troche. Zreszta Ty sam to zle formulujesz - wiadomo ze celem nie jest obchodzenie prawa.
(...)
Gleboko wierze w to i mam nadzieje, ze ta sytuacja sie zmieni - tylko ze od wyborow minelo prawie poltora roku, a poki co dzialania ministra Religi to puste slowa. Niestety.

Działania podjęte przez rząd nie mają na celu pozbawienia wierzycieli prawa egzekucji długów, tylko zapobieżeniu wyrzucania pacjentów na ulicę, gdy komornik zajmie szpital, co jest jak najbardziej zgodne z prawem.
Personel szpitalny otrzymał 4,5 mld zł na podwyżki pensji- nikt jeszcze tyle nie zrobił dla lekarzy i pielęgniarek. Za mało? No jasne, że za mało. Populizm? Nie. Prawa rynku. Trzeba powstrzymać odpływ pracowników ze szpitali i dodatkowo zmotywować.
Religa otwarcie mówi, że obecna pomoc dla szpitali jest działaniem doraźnym i likwidacja części szpitali będzie nieunikniona. Łoskot padających na niego za to gromów będzie potężny, ale może innego sposobu nie ma.
Qraczek napisał(a):
A wybory na Bialorusi sa falszowane bo tak chca Bialorusini ?
(...)
Bo Bialorus nikomu nie jest potrzebna i dla spolecznosci miedzynarodowej jest tyle samo warta bedac Bialorusia Lukaszenki, Milikiewicza czy Putina - to przykre, ale prawdziwe.

Z jednej strony nie wolno milczeć, gdy mordowana jest demokracja. Z drugiej strony nie należy nikogo uszczęśliwiać na siłę, czy też wyręczać w działaniach o kapitalnym znaczeniu.
Qraczek napisał(a):
A te pare kurew, ktore miales niewatpliwa przyjemnosc przeczytac w mojej wypowiedzi to tylko i wylacznie efekt dzialan Twoich ulubiencow.

PiS jest już winien nawet brakowi kultury u forumowiczów? Niezłe.


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2007, 14:18 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Przygladalem sie calej sprawie i wniosek plynacy z niej jest prosty. Byc moze HGW straci mandat, ale to orzeknac moze rada miasta lub sad administracyjny. Automatycznie traci mandat w momencie
- rezygnacji
- smierci
- prawomocnego wyroku sadu.

I koniec. A nie wtedy kiedy premier Kaczynski wyjdzie i powie ze "oczywiste jest, ze stracila mandat".

Premier nie ma wątpliwości, jaki wyrok wyda sąd i to ni mniej, ni więcej tylko jego opinia w tej kwestii. Ulegasz modzie na reinterpretowanie każdej możliwej wypowiedzi premiera w sposób powodujący bezpodstawne wzburzenie.
Jest sposób, aby wszystko naprawić w zgodzie z prawem:
- rada miasta wygasza mandat prezydentowi, który się spóźnił
- premier powołuje tego samego człowieka na komisarza miasta
- czas urzędowania komisarza wynosi, tyle ile kadencja prezydenta


Premier nie ma watpliwosci jaki wyrok wyda sad, ale dziwnym trafem mnostwo prawnikow ma co tego watpliwosci. Nie jestem prawnikiem, ale wiem, ze sad moze stosowac rozne wykladnie prawa rozpatrujac dana sprawe. Jesli sad zastosuje wykladnie gramatyczna (zaznaczam ponownie, ze nie jestem pewien nazw itd) to HGW najprawdopodbniej straci mandat. Jesli sad zastosuje wykladnie celowosciowa (patrz wyzej), czyli tak jak w tym przypadku rozumiem - przyjmie, ze cel cwiczenia polegajacego na zlozeniu oswiadczen zostal osiagniety a zlamane zostaly procedury - HGW moze mandatu nie stracic. W tym przypadku wolalbym, zeby premier powiedzial "Najprawdopodobniej HGW straci mandat" niz "Jest oczywiste ze stracila". Tymbardziej ze 2-gie jest gramatycznie nieprawda.

I zebysmy mieli jasnosc. Uwazam, ze HGM dala tylka na calej linii jesli chodzi o cala sprawe. Najpierw sie spoznila, potem tlumaczyla ze maz nie prowadzi dzialalnosci w Warszawie (to po kij skladala) itd. Uwazam tez, ze w calej sprawie powinno jej sie nalac za kolnierz. Ale nie przez strate mandatu i ponowna organizacje wyborow - to juz wole zeby te pieniadze poszly na co innego. Utrata czesci zarobkow jako kara itd. Pomyslow moze byc duzo. Ale nie ladnych pare baniek tylko po to, zeby Warszawa wybrala ja ponownie.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Pomijam fakt tego, co zacytowal ktos przede mna - do czego ma sluzyc prawo wg Safiana (autorytet chyba nie ? bo kto ma byc autorytetem jesli nie byly Prezes TK - domyslam sie ze Twoim zdaniem dowolny prawnik z Koziej Wolki byle mial legitymacje PiSu).

Tak się składa, że najlepsi prawnicy wśród polityków są w PiSie. A profesora Safjana warto słuchać chociażby dlatego, że z jego wypowiedzi nie ociekają sarkazmem, ironią, czy zacietrzewieniem.


Tak sie sklada, ze Twoja opinia o najlepszych prawnikow wsrod politykow jest calkowicie nieuzasadniona (i gdybym sie uparl dopisalbym ze dowodzi Twojego fanatyzmu). I to ciekawe, ze wymienionego profesora warto Twoim zdaniem sluchac - bo jakos liderzy PiSu maja inne zdanie. Bawiac sie w sarkazm stwierdzilbym, ze jest dla Ciebie nadzieja :)

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Zapewniam Cie, ze gdyby nie ta konferencja facet nadal bylby wojewoda, a premier Kaczynski przekonywalby, ze jazda rowerem majac 0,7 promila to w sumie nic. I ten sam premier Kaczynski potrafi na jednym oddechu powiedziec, ze jazda na legitymacje PiS po pijaku jest ok, ale HGW stracila mandat bo prawo jest prawem. Zalosne.

Z tego, co zauważyłem za jazdę po pijaku był karany. O co więc jeszcze chodzi? Że jak ktoś z PiSu raz się narąbie, to ma za to ponosić dodatkową karę dożywotniego zakazu zasiadania na odpowiedzialnych stanowiskach? Ciekawe, czy dla innych partii też jesteś taki surowy. O wiele istotniejsza w tej sprawie była próba wyłudzenia zastępnika prawa jazdy.


Doskonale wiesz (a jesli nie to przeczytaj uwaznie kilka nastepnych slow), ze nie chodzi mi o wojewode, tylko o wypowiedz premiera. O to, ze lamanie przepisow przez czlonka PiSu jest przez premiera bagatelizowane, a zlamanie przepisu przez HGW to obraza majestatu ktora zdaniem premiera powoduje koniecznosc wydania paru ladnych baniek na wybory.

I tak - przeszkadza mi to ze wojewoda mazowieckim byl debil (patrz konferencja - chwala PiSiakom za odwolanie debila po konferencji - zachowali resztki twarzy), a premier jest w takim stopniu stronniczy.

I tak - z tego co napisalem o HGW mozesz wnosic, ze dla innych partii tez bylbym surowy. Oczywiscie mozesz napisac ze dla HGW domagam sie decyzji sadu, a wojewody najchetniej bym sie pozbyl , ale to raczej kwestia skali glupoty ktora sie wykazali (roznej moim zdaniem - z jednej strony zapominalstwo i niedopatrzenie, z drugiej strony klamstwo i cwaniactwo) oraz potencjalnych konsekwencji decyzji (duzo kasy na wybory w Wawie vs brak kosztow i strat spowodowanych zmiana wojewody). Tak sie sklada ze mieszkam w Warszawie i wole, zeby miasto wydalo te pieniadze na cos pozytecznego.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
To jedna rzecz. A druga - czy widzisz zebym wychwalal gdzies SLD czy PO ? To po co o tym piszesz ?

Piszę, aby pokazać, że pomimo pomyłek, wpadek i błędów nie ma innej partii zdolnej do przeprowadzenia bezwzględnie koniecznych reform.


Skad wnioski ? I co to do cholery sa "bezwglednie konieczne reformy"? Powaznie pytam - coz takiego zrobil PiS przez poltora roku. Tylko blagam, nie pisz mi ze obecny wzrost gospodarczy to zasluga PiSu. Blagam.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Wszyscy sprzysiegli sie przeciwko biednym braciom

Sarkazm i ironia nie przedstawiają wartości merytorycznej. A tak się składa, że jeszcze przed Okrągłym Stołem pewne grupy miały eliminację frakcji konserwatywnej wpisaną w swoją strategię. Nie dziwne, że takie zamiary miała postkomunistyczna lewica. Tragedia polskiego życia publicznego polega jednak na tym, że na tym zależało też środowiskom liberalnym, reprezentowanym przez Unię Wolności. Do tego jeszcze redaktor Michnik był zwolennikiem sojuszu liberałów z umiarkowanymi postkomunistami, a ludzie pokroju Glapińskiego, Olszewskiego, Chrzanowskiego, czy braci Kaczyńskich po prostu w tym przeszkadzali. Plan wykluczenia konserwatystów z dyskursu politycznego i zepchnięcia ich na margines generalnie się powiódł i ludzie ci oraz ich zwolennicy stali się w latach 1993-2000 politykami drugiej kategorii, zwanymi w nowomowie Gazety Wyborczej oszołomami. A istotą tragedii był fakt, że wywodząca się ruchów solidarnościowych frakcja liberalna niszcząc również solidarnościową frakcję konserwatywną nie wzmocniła siebie, tylko postkomunistyczne SLD. Ta walka toczy się do dziś, choć zaszły poważne zmiany: frakcję liberalną reprezentuje teraz PO, UW skończyła żałośnie jako przybudówka SLD, a konserwatyści z politycznych banitów, jako PiS, stali się liderami. Oczywiste jest, że wielu taki stan rzeczy doprowadza do wściekłości i są w stanie zrobić bardzo wiele, aby przywrócić stan z lat 1993-2000.


Tutaj bede niestety sarkastyczny i ironiczny. Prosze o zrodlo tej wypowiedzi. Bo mam wrazenie, ze zamiast gadac z uzytkownikiem forum mam do czynienia z tekstem z "Czerwonej Ksiazeczki Madrosci PiSu". Jesli zas to Twoje zdanie - wybacz sarkazm i ironie.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Wszystko zeby utrzymac sie przy wladzy. I nie , nie mowie ze inni sa/byli lepsi - ale Ci sa niestety az nazbyt wyrazisci w tym dazeniu.

A jak chcesz ograniczać przestępczość, ukrócić patologie w życiu publicznym, wzmacniać pozycję Polski w UE i na świecie? Nie mając władzy? Dzięki PiSowi jest wreszcie realna szansa na skończenie z intelektualnym ględzeniem o dupie Maryni i równoczesnym wyciąganiem łapówek pod stolikiem.


Powiem Ci w ten sposob. Nie chce, zeby ograniczanie przestepczosci, ukrocenie patologii w zyciu publicznym itp. sprowadzalo sie do politycznego dawania tylka kazdemu kto moze wrzucic jakis glos do parlamentarnej puli.

Pomijam fakt, ze prezentujesz (ale to akurat mnie nie zaskakuje) podobne zdanie jak blizniacy. Czyli w duzym skrocie - "MY WIEMY NAJLEPIEJ I ZROBIMY WSZYSTKO ZEBY BYLO PO NASZEMU". A takich co wiedzieli najlepiej i robili wszystko zeby bylo po ichniemu juz paru bylo (i tzw. historia roznie ich ocenia). Obrazowe porownania sobie daruje, ale powinienes domyslec sie o co chodzi.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Prosze bardzo - moze zacznijmy od tego dlaczego Giertych w ogole jest ministrem. Bo jest w koalicji i daje glosy - ok , przyjmijmy ze to standard w demokracji.

Jak tak cię irytuje obecność Giertycha w rządzie, to podziękuj Płaczorowi Donaldowi. Pół roku gadania o koalicji z PiSem, po czym zwrot o 180 stopni, bo wynik wyborów nie taki, jaki miał od początku być.


Tak, irytuje mnie obecnosc Giertycha w rzadzie. Ale niestety nie kupuje argumentacji pt. PO nie chcialo to musielismy z kim innym. Wiesz, moze jestem idealista, ale chcialbym, zeby rzadzacy znali sie na tym co robia. Nie oszukujmy sie - Roman Giertych nie jest ministrem edukacji poniewaz jest fachowcem w sprawach edukacji tylko dlatego, ze , powtarzam, pomaga Pisowi w przepchnieciu paru ambicjonalnych ustaw (lustracja i takie tam). A ze sie Placzor (zarzucales mi ironie i sarkazm pamietasz ? spojrz w lustro) odwrocil sie tylkiem to sie nie dziwie. Wstepna umowa byla troche inna - koalicja i premier Kaczynski. Tymczasem bracia wymyslili, ze Lech moze stracic poparcie jesli Jarek zostanie premierem i wykonali ruch pt. Marcinkiewicz (ktory oczywiscie po wygranej Lecha zostal po pewnym czasie odwolany i premierem zostal Jarek - bo juz nie bylo po co kombinowac i sie ukrywac).

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Podwyzki dla nauczycieli ? No coz - naprawde nie odrozniasz jakiegos normalnego dzialania od populizmu i kielbasy wyborczej ? Ile Ci nauczyciele tych podwyzek dostali ? Po 5 zl przynajmniej na glowe wyjdzie ? Przeciez to smieszne.

Podwyżka wyniesie 5%, co daje ok. 40 zł/miesiąc dla nauczyciela stażysty i ok. 100 zł/miesiąc dla nauczyciela dyplomowanego- nie wiem, jaka będzie średnia, dlatego podaję wartości skrajne. Nie dość, że masz mnie za fanatyka, to do tego jeszcze za durnia, który da się nabrać na wybieg z pisaniem „5 zł” zamiast „5%”.


Nie mam Cie za durnia. I prosze o zrodlo tych wyliczen.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Pomijam fakt, ze pieniadze dla Giertycha nie znalazly sie "tak po prostu", tylko znalazly sie w sytuacji w ktorej minister Giertych zagrozil wyjsciem z koalicji - patrz punkt poprzedni - wszystko zeby utrzymac sie przy wladzy. I pomijam fakt, ze pieniadze znalazly sie w ostatniej chwili .. czyli skades zostaly zabrane. No ale to, ze gdzies zabraknie jest niewazne w obliczu utrzymania sie przy wladzy, nie ?

Mamy pokaźny wzrost PKB, rekordowy poziom inwestycji zagranicznych, wzrost wpływów z dywidendy ze spółek skarbu państwa. Jak więc widać przychody do budżetu nie są constans, a nawet wykazują dynamikę w skali roku.


Mamy tez jesli nie zauwazyles kosmiczna dziure budzetowa wiec jesli chcesz bawic sie w ekonomiste to dodaj jeszcze ze wydatki rowniez "nie sa constans, a nawet wykazuja dynamike w skali roku". I tyle w temacie taniego panstwa :) Tak - ulatwie Ci - to jest ironia. Niestety prawdziwa.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Nie myle sie ani troche. Zreszta Ty sam to zle formulujesz - wiadomo ze celem nie jest obchodzenie prawa.
(...)
Gleboko wierze w to i mam nadzieje, ze ta sytuacja sie zmieni - tylko ze od wyborow minelo prawie poltora roku, a poki co dzialania ministra Religi to puste slowa. Niestety.

Działania podjęte przez rząd nie mają na celu pozbawienia wierzycieli prawa egzekucji długów, tylko zapobieżeniu wyrzucania pacjentów na ulicę, gdy komornik zajmie szpital, co jest jak najbardziej zgodne z prawem.
Personel szpitalny otrzymał 4,5 mld zł na podwyżki pensji- nikt jeszcze tyle nie zrobił dla lekarzy i pielęgniarek. Za mało? No jasne, że za mało. Populizm? Nie. Prawa rynku. Trzeba powstrzymać odpływ pracowników ze szpitali i dodatkowo zmotywować.
Religa otwarcie mówi, że obecna pomoc dla szpitali jest działaniem doraźnym i likwidacja części szpitali będzie nieunikniona. Łoskot padających na niego za to gromów będzie potężny, ale może innego sposobu nie ma.


I wybacz .. tu poleci wyraz uznany powszechnie za nieparlamentarny. Uwaga. Jeszcze kurwa tego brakuje, zeby "działania podjęte przez rząd mialy na celu pozbawienia wierzycieli prawa egzekucji długów". No rewelacja. A bawiac sie w demagogie to ok - skoro kasa jest to nalezalo splacic dlugi, zmienic kadre zarzadzajaca szpitalami na fachowcow i tyle. Uwaga .. splacic dlugi, a nie dawac na miesiac, trzy miesiace dzialalnosci przez ktore to szpital wygeneruje KOLEJNE dlugi, ktore takze kiedys trzeba bedzie splacic.

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
A wybory na Bialorusi sa falszowane bo tak chca Bialorusini ?
(...)
Bo Bialorus nikomu nie jest potrzebna i dla spolecznosci miedzynarodowej jest tyle samo warta bedac Bialorusia Lukaszenki, Milikiewicza czy Putina - to przykre, ale prawdziwe.

Z jednej strony nie wolno milczeć, gdy mordowana jest demokracja. Z drugiej strony nie należy nikogo uszczęśliwiać na siłę, czy też wyręczać w działaniach o kapitalnym znaczeniu.


Piekne. To o demokracji szczegolnie :) A jak juz bawimy sie w demagogie - nie masz wrazenia, ze "demokracja jest mordowana" takze w naszym kraju ?

Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
A te pare kurew, ktore miales niewatpliwa przyjemnosc przeczytac w mojej wypowiedzi to tylko i wylacznie efekt dzialan Twoich ulubiencow.

PiS jest już winien nawet brakowi kultury u forumowiczów? Niezłe.


No .. ja uwazam ze wrecz doskonale. To co Ty pozwalasz sobie nazywac brakiem kultury ja nazwalbym raczej nazywaniem rzeczy po imieniu. Pomijam fakt, ze "brak kultury" nie przeszkadza premierowi Kaczynskiemu w rozmowach z Lepperem. Tzn. kiedys mu przeszkadzal, ale potem premier policzyl, ze mu zabraknie pare glosow do wiekszosci, wiec juz mu nie przeszkadza.

BTW - stwiedzenie "jest winien" wynika z Twojej oceny moich slow. Przyjmujac ze Twoja ocena jest nieprawdziwa, stwierdzenie "jest winien" jest takze nieprawdziwe. Moglbys napisac "spowodowal" i to byloby prawdziwe, ale przeciez lepiej na kazdym kroku pokazywac jak to bracia sa oblezeni.

I ponownie - demagogia? Tak ... Ale coz - dostosowuje sie do stylu rozmowcy.

Zdravim,
Q

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2007, 14:37 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Sargeras napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Wszyscy sprzysiegli sie przeciwko biednym braciom

...


Tutaj bede niestety sarkastyczny i ironiczny. Prosze o zrodlo tej wypowiedzi. Bo mam wrazenie, ze zamiast gadac z uzytkownikiem forum mam do czynienia z tekstem z "Czerwonej Ksiazeczki Madrosci PiSu". Jesli zas to Twoje zdanie - wybacz sarkazm i ironie.


Qraczek takie sa fakty, konserwatywni, a inni twierdza ze radykalni ludzie bedacymi w opozycji zostali w tamtych latach zmarginalizowani czy to zle czy dobrze nie ma znaczenia


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2007, 09:46 
Cytuj  
Mam pytanie do Sargerasa

Jakieś 1,5 roku temu minister Ziobro zapowiadał utworzenie szybkich sądów, bodajże 48 godzinnych. Dlaczego nic od dawna o tym nie słychać?

Jakiś 1 rok temu minister Ziobro zapowiadał adaptację starych koszar na zakłady karne. Czy coś w tym temacie zostało zrobione? Wygląda na to że nic.

Jakieś pół roku temu była mowa o budowaniu więzień przez prywatne firmy, które na podstawie umów z ministerstwem "resocjalizowały by" skazanych. Czemu o tym nic nie wiadomo?

Dlaczego te, w mojej opinii świetne, pomysły nie są realizowane? Przecież na to nie trzeba nawet jakichś wielkich pieniędzy, bo najważniejsza jest chociażby inicjatywa ustawodawcza. Czy dalej się nic nie zmieni?
Gwoli sprawiedliwości, jeśli dobrze pamiętam to w tamtym roku otwarto jeden nowiutki, luksusowy pierdel. Chwała Ziobrze! :P


_________________
O.o

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.