mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2007, 19:30 
Cytuj  
Ja pamiętam jak donaldzik z rokitką pod koniec rządów sld już się przedstawiali jako przyszli prezydent i premier :D
Ryj donaldzika przy podawaniu wyników wyborów - priceless :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 sie 2007, 19:37 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Masz racje z korytem , ale to nie przejdzie , jeszcze nie teraz , trzeba rzadu z swieza mloda krwia ale taka ktora nie ma zlasowanego mozgu

powiedzial ten ktory chce dopisac konona do listy...
Ja bym chcial zeby pis znowu wygral wybory i chcial bym potem zobaczyc ryj donalda w tv.
Szczegolnie ze maja szanse, bo sondaze roznie pokazuja, i nie ma takiej duzej przewagi PO nad PISem.


ta , to tylko przenosnia byla :) , zaglosuje pewnie na PO , to ze PiS wygra to raczej pewniak jest wiec ja na twoim miejscu mialbym spokojny beret

zeby nie bylo tak calkiem powaznie to glosuje na PO bo Donald ma fajna corke :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2007, 21:17 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Aenima napisał(a):
Masz racje z korytem , ale to nie przejdzie , jeszcze nie teraz , trzeba rzadu z swieza mloda krwia ale taka ktora nie ma zlasowanego mozgu

powiedzial ten ktory chce dopisac konona do listy...
Ja bym chcial zeby pis znowu wygral wybory i chcial bym potem zobaczyc ryj donalda w tv.
Szczegolnie ze maja szanse, bo sondaze roznie pokazuja, i nie ma takiej duzej przewagi PO nad PISem.


ta , to tylko przenosnia byla :) , zaglosuje pewnie na PO , to ze PiS wygra to raczej pewniak jest wiec ja na twoim miejscu mialbym spokojny beret

zeby nie bylo tak calkiem powaznie to glosuje na PO bo Donald ma fajna corke :]


ale ona NIE JEST Azjatka ;)

http://www.pudelek.pl/tag/Kasia+Tusk/


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2007, 21:26 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Aldatha napisał(a):
Aenima napisał(a):
Masz racje z korytem , ale to nie przejdzie , jeszcze nie teraz , trzeba rzadu z swieza mloda krwia ale taka ktora nie ma zlasowanego mozgu

powiedzial ten ktory chce dopisac konona do listy...
Ja bym chcial zeby pis znowu wygral wybory i chcial bym potem zobaczyc ryj donalda w tv.
Szczegolnie ze maja szanse, bo sondaze roznie pokazuja, i nie ma takiej duzej przewagi PO nad PISem.


ta , to tylko przenosnia byla :) , zaglosuje pewnie na PO , to ze PiS wygra to raczej pewniak jest wiec ja na twoim miejscu mialbym spokojny beret

zeby nie bylo tak calkiem powaznie to glosuje na PO bo Donald ma fajna corke :]


ale ona NIE JEST Azjatka ;)

http://www.pudelek.pl/tag/Kasia+Tusk/


nie jest też ładna


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2007, 21:42 
Cytuj  
ale majac 19lat zarabiala 1000zl/tydzien :wink:


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 sie 2007, 10:24 
Cytuj  
jak dojdziecie do mojego wieku to pojmiecie ze nie tylko osobiste preferencje sie licza w wyborze kobiety ale rowniez jej stan majatkowy jak i status :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2007, 10:58 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
ale rowniez


A jak sie zestarzejecie jeszcze bardziej to zamienicie "ale rowniez" na "przede wszystkim" :P

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 20:29 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Cytuj:
Jak powiedział Milton Friedman do Polaków: "Nie powinniście robić tak, jak bogate kraje robią teraz. Powinniście robić tak, jak bogate kraje robiły, gdy były takie biedne jak Wasz."

Nawet noblisci czasem plota od rzeczy. Kraje zachodu byly w naszej sytuacji 20-30 lat po wojnie. Gospodarka swiatowa wygladala inaczej, a ich specjalisci nie uciekali z kraju po lepsze zarobki. Dzis wydaje mi sie, ze mozliwosci rozwoju jest wiecej, ale problemow rowniez. Trzeba wykorzystac srodki unijne i wprowadzic reformy gospodarcze na miare naszych czasow. Do tego potrzebny jest rzad pragmatyczny, z fachowcami od finanasow i gospodarki, a nie ideologiczny. Trzeba sobie odpowiedziec czy wzniejsza jest jakas deubekizacja, czy wsparcie ustawami polskich przedsiebiorcow.


wazniejszy jest wolny rynek. "wspomaganiem przedsiębiorców" w inny sposób niż przez ograniczanie ustawodastwa gospodarczego i zmniejszanie podatków, nikt nie doprowadził jeszcze kraju do bogactwa.

swoją drogą to slogan "wspomaganie przedsiębiorczości" jest tak samo cudny jak "sprawiedliwość społeczna". generalnie nie chodzi o to zeby "wspomagać" bo to, w warunkach wzglednie wolnego rynku, zawsze prowadzi do patologii, jak każda inna ręczna regulacja naturalnego procesu. chodzi o to zeby nie przeszkadzac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 21:15 
Cytuj  
Ja przez wsparcie ustawa rozumiem takie modyfikacje prawa gospodarczego i administracyjnego, zeby zmniejszyc obciazenia biurokracyjne, zminimalizowac kontakt przedsiebiorca-urzad. Co do podatkow, to bezsensowne obnizanie nie jest metoda, kazda gospodarka ma swoje optimum, bo trzeba brac tez pod uwage, ze budzet czyms trzeba zapelnic. Mysle, ze stwierdzenie "wolny rynek dobry na wszystko" jest rownie puste, bo wolny rynek sam niczego nie zdziala, potrzeba jeszce dostosowac prawo. Minimalna ingerencja panstwa w gospodarke to ladnie brzmiaca i moze dobra idea, ale spojrz na USA. Rzad nie boi sie ratowac jakiegos sektora, jak pojawia sie klopoty. Tam lobbing prywatnych firm w kongresie jest czyms oczywistym, a na zewnatrz panstwo lobbuje na rzecz amerykanskich firm. Styk biznesu i polityki jest patogenny, ale dojrzale demokracje potrafia sobie z tym radzic.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 21:19 
Cytuj  
@ 2xup
Święte słowa.
Ja jeszcze znalazłem świetny tekst p. Cukiernika rozwijający jedną z moich myśli z poprzedniego posta: http://tomaszcukiernik.pl/dotacjewyklad.htm
Warto to skonfrontować z bajeczkami snutymi przez eurofili.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 22:14 
Cytuj  
Pipboy napisał(a):
4
Ja jeszcze znalazłem świetny tekst p. Cukiernika rozwijający jedną z moich myśli z poprzedniego posta: http://tomaszcukiernik.pl/dotacjewyklad.htm
Warto to skonfrontować z bajeczkami snutymi przez eurofili.

Za "swietne" uznajesz tak liche od strony argumentacji, propagandowe artykuly. Dla przykladu pare poczatkowych;
Składka unijna Polski w latach 2007-13, zakładając roczny wzrost PKB na poziomie niecałych 5%, wyniesie 22 mld euro.

Zwykly zabieg socjotechniczny, bo wazne jest tutaj, ze otrzymamy cztery razy tyle co wplacimy.
Jak podał prezydent dużego miasta aglomeracji górnośląskiej koszt przygotowania jednego wniosku o dotację wynosi 100 tys. zł, więc średnio pochłania 15% wartości projektu, czyli w latach 2007-13 aż 13,5 mld euro zostanie wydane na samo przygotowanie projektów.

Gdzie nazwisko, zeby mozna bylo zweryfikowac? Jak mozna szacowac na podstawie jednego miasta na caly kraj?
Ogromne są również koszty prefinansowania unijnych projektów realizowanych przez jednostki sektora finansów publicznych. W 2006 r. zostanie wydanych na ten cel 13,4 mld zł, z czego 30% nie zostanie zwrócone. Daje to wskaźnik 16% wartości całości funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności. Dla Wspólnej Polityki Rolnej strata w prefinansowaniu wyniesie ponad 6% wartości unijnych funduszy dla rolnictwa. Biorąc pod uwagę te wskaźniki, w latach 2007-13 na prefinansowanie z polskiego budżetu zostanie bezzwrotnie wydanych 13% całości środków przekazanych z UE w tym okresie, czyli 12 mld euro.

Jak to zostalo wyliczone? Przez kogo? Skad dane? Z powietrza? Wywrozone z fusow? Dalej mi sie pisac nie chce.
Caly ten artykul to stek manipulacji, ja przyczepilem sie tylko do naduzyc w argumentacji, podawania danych bez pokrycia w wiarygodnych badaniach i zrodlach. Mysle, ze jakby sie wzial za to ekonomista nic by nie zostalo. Tak mnie zastanawia, czy politycy UPR i ich wyborcy(jakis 1%) naprawde uwazaja spoleczenstwo i ekonomistow, ktorym nawet nie chce sie komentowac tych teorii, za idiotow omamionych przez UE i swiecie wierza w swoje racje?


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 22:39 
Cytuj  
Cytuj:
Składka unijna Polski w latach 2007-13, zakładając roczny wzrost PKB na poziomie niecałych 5%, wyniesie 22 mld euro.


Co w tym lichego? Tu mowa o samej składce. Może byś poczytał o innych kosztach?

Co do dwóch pozostałych "kontrargumentów" powiem tylko, że pleciesz bzdury nie popierając się żadnymi argumentami, zamiast przytoczyć jakieś inne źródła, atakujesz wiarygodność człowieka. W taki sposób możesz obalić każde twierdzenie, nawet 2+2=4.

Cytuj:
Mysle, ze jakby sie wzial za to ekonomista nic by nie zostalo.

No jasne, większość ekonomistów to keynesiści wychowani przez czerwone uczelnie. Słyszałem, że wystarczyłoby przeczytać kilka książek "Austriaków" (Mises, Hayek), by kosić ich jak zboże. Dobrze, że jest jeszcze Centrum im. Adama Smitha, ale i tak wszyscy mają w dupie ich raporty.


Cytuj:
Tak mnie zastanawia, czy politycy UPR i ich wyborcy(jakis 1%) naprawde uwazaja spoleczenstwo i ekonomistow, ktorym nawet nie chce sie komentowac tych teorii, za idiotow omamionych przez UE i swiecie wierza w swoje racje?

Primo. Cukiernik nie jest związany w żaden sposób z UPR. Wręcz przeciwnie, działa w KoLibrze, który jest na swój sposób pokłócony z UPR. Poza tym jest ekonomistą z wykształcenia, więc nie pitol z łaski swojej.
Secundo. Nie wiem jak UPR i ich wyborcy, ale ja osobiście uważam większość społeczeństwa i czerwonych ekonomistów za idiotów. Jeśli się myśli, że Irlandia rośnie w siłę dzięki dotacjom, trzeba być co najmniej ignorantem (albo cwaniakiem). Ciekawe ile lat upłynie zanim ludzie zrozumieją, że im mniej rządu, tym lepiej dla nich.
A tak na poważnie, przekonałeś mnie. Jeśli miliardy much jedzą gówno, muszą mieć racje. Jedzmy gówno.

Edit: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=57033
Jak czytam takie rzeczy, to czasami mam ochotę, żeby doszło do władzy jakieś LSD i zrobiło porządek z takimi trepami (jak?). A tak w ogóle, wydaje mi się, że jestem trochę katolikiem, ale takie sytuacje przyprawiają mnie o "szlagotrafienie".


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny


Ostatnio edytowano 17 sie 2007, 23:25 przez Pipboy, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 23:25 
Cytuj  
Przeciez napisalem ci po co to zostalo podane. Co do reszty to mam podawac kontrargumenty do czego? Przeciez on nie podal jak to wyliczyl, wiec to nie ma zadnej wartosci. Owszem, tak mozna obalic kazdego manipulatora co bierze dane z powietrza. Co do twojego przyslowia o muchach, to w psychiatryku tez zajdziesz wielu z monopolem na racje, co im "czerwoni" ekonomisci nie chcieli uwierzyc. hehe Mam wrazenie, ze tam jest miejsce niektorych politykow. Poza tym moglibiscie sie uprowcy bardziej postarac, bo uczepienie sie jednego przykladu Irlandii, ktora jest malym krajem jest zabawne. Gospodarki np. RFN czy Francji zostaly zbudowane dzieki wlasnie dotacjom, tele ze z USA po wojnie, o ktorych wszyscy wiemy. Jeszcze nie slyszalem, zeby zastrzyk gotowki komus zaszkodzil, chyba nowa ekonomie budujesz, bo nie wiem o co chodzi z ta Irlandia.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 17 sie 2007, 23:31 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 23:29 
Cytuj  
OK. Idąc Twoim stylem myślenia: udowodnij, że jest manipulatorem i bierze dane z powietrza.
A na poważnie, to jest zapiska z jakiegoś wykładu. Nie praca naukowa ani raport. Chyba widzisz różnicę.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2007, 23:33 
Cytuj  
Pipboy napisał(a):
OK. Idąc Twoim stylem myślenia: udowodnij, że jest manipulatorem i bierze dane z powietrza.
A na poważnie, to jest zapiska z jakiegoś wykładu. Nie praca naukowa ani raport. Chyba widzisz różnicę.

Wlasnie o to chodzi. Przeciez tam nie ma ani zrodel, ani opisu procedury wyliczen. Wniosek: bezwartosciowe. Udowodnilem? Wykazanie slusznosci teorii lezy po stronie autora, to chyba oczywiste.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2007, 00:06 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Pipboy napisał(a):
OK. Idąc Twoim stylem myślenia: udowodnij, że jest manipulatorem i bierze dane z powietrza.
A na poważnie, to jest zapiska z jakiegoś wykładu. Nie praca naukowa ani raport. Chyba widzisz różnicę.

Wlasnie o to chodzi. Przeciez tam nie ma ani zrodel, ani opisu procedury wyliczen. Wniosek: bezwartosciowe. Udowodnilem? Udowodnienie teorii lezy po stronie autora, to chyba oczywiste.


Proponuję, by wszyscy eksperci, w tym ci z mediów, podawali podstawy swoich twierdzeń. Proponuję też wprowadzić zasadę, że wykładowca na uczelni za każdym razem będzie podawał skąd wie, że a+b=c. Chyba nie wiesz jakie głupoty pieprzysz.

Cytuj:
Co do twojego przyslowia o muchach, to w psychiatryku tez zajdziesz wielu z monopolem na racje, co im "czerwoni" ekonomisci nie chcieli uwierzyc. hehe Mam wrazenie, ze tam jest miejsce niektorych politykow. Poza tym moglibiscie sie uprowcy bardziej postarac, bo uczepienie sie jednego przykladu Irlandii, ktora jest malym krajem jest zabawne.

Czytając ten cytat, zastanawiam się, skąd wiesz o składzie osobowym psychiatryków. Bo zarzucając mi uczepienie się Irlandii zahaczasz o bezklamkowe tereny. Rozmawiamy o dotacjach unijnych, więc mówiłem o Irlandii oraz (sic, nie zauważyłeś?) NRD.

Cytuj:
Gospodarki np. RFN czy Francji zostaly zbudowane dzieki wlasnie dotacjom, tele ze z USA po wojnie, o ktorych wszyscy wiemy.

To Ty tak twierdzisz. Nie chcę dyskutować na ten temat, bo sam niewiele wiem, ale sprawdź to:
http://www.opcja.pop.pl/numer37/37cow.html
Poza tym:
http://www.cato.org/dailys/6-04-97.html
http://www.mises.org/freemarket_detail. ... rticledate

Wracaj do swoich much. Dla mnie głupota nie staje się prawdą, nawet jeśli powtarza ją miliard ludzi. Na przyszłość naucz się, że nie wszystko, o czym kiedyś mówili w szkole i teraz mówią w mediach jest stuprocentową prawdą.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny


Ostatnio edytowano 18 sie 2007, 00:11 przez Pipboy, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2007, 00:11 
Cytuj  
Pipboy napisał(a):
Proponuję, by wszyscy eksperci, w tym ci z mediów, podawali podstawy swoich twierdzeń. Proponuję też wprowadzić zasadę, że wykładowca na uczelni za każdym razem będzie podawał skąd wie, że a+b=c. Chyba nie wiesz jakie głupoty pieprzysz.

No to gratuluje uczelni, bo na mojej wykladowcy podaja dowod kazdego twierdzenia czy teorii, albo chociaz gdzie go mozna znalezc. Jesli dla ciebie stwierdzenie , ze 2+2=4 jest tak oczywiste jak to, ze na dotacjach tracimy to ...no comment.Co do reszty to staralem ci uswiadomic, ze jeden przyklad nie wyznacza zasady. To cos sie sprawdzilo w jednym kraju nie musi w innym. Wystarczy tego bo mam wrazenie, ze operujemy na innych plaszczyznach.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2007, 00:18 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Pipboy napisał(a):
Proponuję, by wszyscy eksperci, w tym ci z mediów, podawali podstawy swoich twierdzeń. Proponuję też wprowadzić zasadę, że wykładowca na uczelni za każdym razem będzie podawał skąd wie, że a+b=c. Chyba nie wiesz jakie głupoty pieprzysz.

No to gratuluje uczelni, bo na mojej wykladowcy podaja dowod kazdego twierdzenia czy teorii, albo chociaz gdzie go mozna znalezc. Co do reszty to staralem ci uswiadomic, ze jeden przyklad nie wyznacza zasady. To cos sie sprawdzilo w jednym kraju nie musi w innym. Wystarczy tego bo mam wrazenie, ze operujemy na innych plaszczyznach.


Klasa maturalna, jeśli chodzi o ścisłość :>.

Źle się wyraziłem. Twierdzenia i teorie to co innego. Nie wiem co studiujesz, ale dajmy na to, że mówię o ekonomii. Czy profesorek mówi, skąd wie o tym, że "w 2006 r. zostanie wydanych na ten cel 13,4 mld zł, z czego 30% nie zostanie zwrócone"? Wątpię. Zresztą to akurat bezsensowny spór o moim zdaniem nic nieznaczącą rzecz. Nikt tu nie udowodni swojej racji jeśli chodzi o ten aspekt.

Edit: jednak muszę. Oczywiście masz rację, że jeden przykład nie wyznacza zasady. Nie mam zamiaru się kłócić z czymś tak oczywistym. Mówiłem o Irlandii, o NRD, podałem także linki do tekstów opisujących RFN.
Spróbujmy więc wyciągnąć amatorskie wnioski. Popatrzmy:
RFN po wojnie - liberalizacja gospodarki, Plan Marshalla ---- SUKCES
NRD po komunie - interwencjonizm, dotacje z Unii i RFN ---- PORAŻKA

To chyba wystarczający powód, by twierdzić, że wolny rynek to podstawa. I bogactwo państwa buduje praca obywateli, nie pieniądze z zewnątrz.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 11:13 
Cytuj  
Pipboy: Kazdy autorytet w dziedzinie ekonomii za przeproszeniem zjebalby Cie, twierdzac, ze nie ma uniwersalnych recept na sukces gospodarczy. Na pierwszym roku Ekonomii na UW ucza m.in., ze ekonomista na wiekszosc pytan powinien (zeby nie sklamac :P) odpowiadac "To zalezy" ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 12:36 
Cytuj  
biorac pod uwage sytuacje po 2 wojnie to raczej praca obywateli chuja mogla dac ;-) bez pomocy z zewnatrz w sytuacjach kryzysowych nic nie zrobisz. bo nie zrobisz maszyn z drewna a za darmo nikt ci nic nie da.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.