mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2008, 20:58 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Przyznaj, ze ty i twoj chrzesniak prezentujecie gimnazjalny ateizm, bo robi wrazenie na kolegach i jestes rebel. Albo jestes ateista albo chcesz miec bierzmowanie i nas slubie mowisz ze kochasz jezusa, budde czy kogo tam bo panna tak chciala.

Pff cholerny pantoflarze.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 15:36 
Cytuj  
Ja bierzmowania nie mam bo:
1. Nie chodzilem do kosciola na msze/spotkania praktycznie od 1 komunii.
2. Mialem pojebana katechetke ktora ciagle darla ryja ze mezczyzni nie sa ludzmi tylko podludzmi itp czym zrazila mnie do religii w szkole.
3. Od proboszcza dowiedzialem sie ze ja to nie mam po co nawet podania do arcybiskupa pisac bo on go nie przepusci.

Z perspektywa czasu doszedlem do wniosku ze religia mnie nie jest potrzebna, nie potrafie sobie znalezc w niej nic dla siebie. Alternatywnie sa ludzie ktorzy jej potrzebuja bo:
1. Sa slepo zapatrzeni (mohery)
2. Po prostu wierza bo czuja taka potrzebe
3. Potrzebuja dialogu z bogiem bo im to pomaga
.
.
.
i tak mozna wymieniac miliony powodow dla ktorych ludzie wierza.

Wiara czy nie wiara moim zdaniem wazniejsze to byc konsekwentnym w swoich pogladach. Sam poznalem fantastyczna kobiete pol roku temu, planujemy zareczyny, ale mimo jej checi do slubu koscielnego ja powiedzialem ze tylko cywilny wchodzi w gre, chyba ze naprawde zaczne wierzyc. Robienie bierzmowania i branie koscielnego nie wierzac w boga byloby dla mnie totalna glupota i brakiem myslenia. Niestety ten proceder jest nagminny co widze na przykladzie swojego kuzyna "bo ania chciala".

I tak gram w ff oraz darmowe rpg ale to ma chuja wspolnego z tym tematem wiec co niektore zjeby niech sobie daruja swoje komentarze na poziomie rynsztoku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:29 
Cytuj  
Nie musisz byc wierzacy zeby uprawiac slub koscielny bynajmniej tak mi klecha jeden powiedzial.

Skladasz jakas tam obietnice, ze Twoje dzieci zostana przez zone (meza) wychowane w duchu wiary katolickiej.

Ja cheatowalem i wzialem koscielny na normalnych warunkach :<

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:41 
Cytuj  
no mi wiara też do niczego nie jest potrzebna, niestety w naszym rasistowskim kraju musisz byc katolikiem bo inaczej psami szczują a mochery jajkami będą w dzieci rzucać, toteż kierując się względami mocno życiowo-praktycznymi trzeba niektóre procedury kościelne uregulować.

**

Posty: 278
Dołączył(a): 14.09.2008
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:48 
Cytuj  
nauki przedmałżeńskie: done


_________________
GucioSS napisał(a):
koniec świata będzie za te parenaścię miliardów lat co naukowcy mówili bo w tedy słońce ma uderzyć w ziemię.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:49 
Cytuj  
Cytuj:
Skladasz jakas tam obietnice, ze Twoje dzieci zostana przez zone (meza) wychowane w duchu wiary katolickiej.

No nie ma tak jak indoktrynacja.
Cytuj:
katolikiem bo inaczej psami szczują

Nie jestem katolkime. Wogole nie wierze w sily nadprzyrodzono-zmyslone.
W dupie mam co beda robic. Dla nich skonczy sie to napewno gorzej niz dla mnie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 29 paź 2008, 16:51 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:50 
Cytuj  
A widzisz Mark ja do tego stopnia cheatowalem, ze nawet ominalem nauki przedmalzenskie loleo :E

Inside: dokladnie tak.

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no mi wiara też do niczego nie jest potrzebna, niestety w naszym rasistowskim kraju musisz byc katolikiem bo inaczej psami szczują a mochery jajkami będą w dzieci rzucać, toteż kierując się względami mocno życiowo-praktycznymi trzeba niektóre procedury kościelne uregulować.

przesadzasz - chyba ze na jakiejs wsi gdzie zajadaja psy
znam wiele malzenstw bez koscielnego i nikt im nic nie mowi
a jesli Twoje otoczenie pietnuje Cie za to ze nie jestes wierzacy to imo warto zmienic otoczenie

Edit:
Mark widze ze jestes z Wawy
mieszkam tu pare lat i z niczym takim sie nie spotkalem - moze to kwestia dzielnicy? ;)


Ostatnio edytowano 29 paź 2008, 16:58 przez Lufanga, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:58 
Cytuj  
cheater in-real 8)

/reported

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 16:58 
Cytuj  
Heh panowie co do zaszczucia przez ksiezy i kosciol to zapraszam do Czestochowy. Tutaj to sie cuda dzieja. 90% imprez jest odwolanych bo sobie cos wymysla. Zreszta mam znajomka ktory byl szefem ochrony na jasnej gorze. Co tam sie dzieje i co oni wyprawiaja to szkoda gadac. Ale za duzo o tym pisac ja w robocie siedze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 17:20 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
A widzisz Mark ja do tego stopnia cheatowalem, ze nawet ominalem nauki przedmalzenskie loleo :E

Inside: dokladnie tak.


a jak ominales fakt rozgrzeszenia podczas przedmalzenskiej spowiedzi? :wink:

Zangetsukun dokladnie tak jest a nawet wiecej co napisales , Czwa obecnie zmierza w jednym kierunku- drugi Watykan , niestety


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 17:24 
Cytuj  
No niestety do spowiedzi poszdlem i zostalem porownany do zwierzecia ale rozgrzeszenie jakies dostalem HE HE~

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 23:47 
Cytuj  
Ja odkad nie dostalem rogrzeszenia to nie chodze do kosciola, chyba ze sa uroczyste ukazje: wesele, chrzciny to pojawiam sie przed koncem, zeby po prostu byc i nie robic zlego wrzenia i smutku znajomym. Do starego na cmentarz chodze znicz zapalic, taki katolicyzm jest enaf.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 23.07.2007
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 01:07 
Cytuj  
Wy i te wasze Żydowskie żarty :D LOEL !!

**

Posty: 278
Dołączył(a): 14.09.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 09:12 
Cytuj  
Ilove50cent


_________________
GucioSS napisał(a):
koniec świata będzie za te parenaścię miliardów lat co naukowcy mówili bo w tedy słońce ma uderzyć w ziemię.

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 09:43 
Cytuj  
Ostatni raz na religii bylem w podstawowce.
Mam 10 letniego juz dizeciaka, chrzcilismy go w zeszlym roku przed komunia.
W tym roku, w sierpniu wzielismy slub, zona uparla sie na koscielny. Dogadalismy sie z klecha, ja jako ateista podpisalem swistek,ze moje dzieci beda wychowywane w wierze katolickiej i po problemie. Cala ceremonia wyglada tak samo, inaczej wyglada przesiega malozenska dla mnie, nie bralem komunii. Zaplacilem za calosc 450 zl (wszystkie koszty zwiazane z ceremonia), kwiaty byly z poprzedniego dnia.

Przed slubem zona poprosila mnie abym przeszedl sie z nia na spotkanie do poradni (trzy wizyty i jakis swistek sie dostaje). Glupio jej bylo samej tam siedziec, wszyscy parami przychodzili. Po drugiej wizycie kazala mi zostac w domu. Nie moglem juz wytrzymac ze smiechu, sluchajac podstarzalego mohera i jego wizji malozenstwa.

Takze panowie odwagi i bez cheatow. W sumie dla mnie zachowanie Ojca jest idiotyczne. Jestes chlopie ateista i dla swietego spokoju odwalasz ta szopke ? Sam bym do siebie szacunek stracil...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 10:20 
Cytuj  
onionpl napisał(a):
...Takze panowie odwagi i bez cheatow. W sumie dla mnie zachowanie Ojca jest idiotyczne. Jestes chlopie ateista i dla swietego spokoju odwalasz ta szopke ? Sam bym do siebie szacunek stracil...


Nie jestem ateista, jestem antykoscielny i nie odwalalem zadnej szopki wiec daruj sobie CebuloPL takie komentarze na podstawie dwoch postow, ktore napisalem.

Co wiecej, spowiadalem sie jak nalezy, a to jak mnie potraktowal ten czarny klecha tylko mnie upewnia, ze dobrze sobie radze.

Z cheatowaniem nauk przedmalzenskich bylo tak, ze nikt nie zauwazyl tego wiec po co sie narzucac?

Moja corka zostanie ochrzczona za 2-3 tyg i skoro 90% mojej i mojej zony rodziny to wierzacy nie widze przeciwwskazan zeby tego nie robic - ja przezyje. Oczywiscie wolalbym zaczekac z tym az zacznie logicznie myslec i sama zadecyduje ale mieszkajac na ta chwile w naszym panstwie wyrzadzilbym jej wieksza krzywde zaspokajajac swoje ego.

Widze, ze jako dojrzalemu mezczyznie niewiele Ci trzeba zebys utracil szacunek, good luck.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 10:23 
Cytuj  
A ja nie wiem z czego problem kazdy robi.
Moja kuzynka brała tylko slub cywilny. W rodzinie jest troche takich >bardzo< wierzacych, umiarkowanych i jeden zatwardzialy ateista (ja).
I jakos nikt nie robil problemow, z tego ze w kosciele slubu nie bedzie ehh ?

IMO argument ze co ludzie powiedza jest z dupy wziety. Chuja kogo obchodzi co ludzie powiedza. Jak cos powiedza to znaczy ze sa debilami i sie ich ingoruje, albo zaczyna mieszac z blotem (chociaz nie tak jak tutaj :P).

Mialem pare takich dyskusji swiato-poogladowych i to zawsze stronie przeciwnej szybciej sie konczyly argumenty -;-, i wychodzilo slepe i kompletnie bezrozumne zapatrzenie, w ktorym bylo tylko powtarzanie dawno temu wpojonych regułek bez jakiego kolwiek zrozumienie co one znacza..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2009, 02:31 
Cytuj  
bump

Przy ślubie Kościelnym mieszanym (np. katolik ~ niewierzący) potrzebna jest dyspensa od biskupa. Ciężko o to czy to sama formalność po podpisaniu wszystkich deklaracji? ("o nie utrudnianiu dzieciom rozwoju w wierze katolickiej" i ze strony katolickiej - "o nie zaniedbaniu wiary")


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2009, 06:43 
Cytuj  
pooma napisał(a):
bump

Przy ślubie Kościelnym mieszanym (np. katolik ~ niewierzący) potrzebna jest dyspensa od biskupa. Ciężko o to czy to sama formalność po podpisaniu wszystkich deklaracji? ("o nie utrudnianiu dzieciom rozwoju w wierze katolickiej" i ze strony katolickiej - "o nie zaniedbaniu wiary")

z tego co pamiętam z prawa wyznaniowego to tak, zawsze w kościele rzymskokatolickim wierzący musi otrzymać zgodę biskupa na ślub i najczęściej jest to zwykła, bezproblemowa formalność załatwiana przez proboszcza parafii, w której katolik bierze ślub.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.