mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 349  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2008, 23:18 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
To prawda historia nigdy nie była obiektywna i pewnie nigdy nie będzie.

wystarczy co o WW2 wypisują niemcy, anbole, żabojady, makaroniarze i grubasy zza oceanu.
Każdy ma swoją wersję i nasza przy tym wydaje się być wierutnym kłamstwem.
Oto do czego dochodzi.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2008, 23:21 
Cytuj  
joshe napisał(a):
MagPS napisał(a):
To prawda historia nigdy nie była obiektywna i pewnie nigdy nie będzie.

wystarczy co o WW2 wypisują niemcy, anbole, żabojady, makaroniarze i grubasy zza oceanu.
Każdy ma swoją wersję i nasza przy tym wydaje się być wierutnym kłamstwem.
Oto do czego dochodzi.


heh, w jukeju jak przez 2 miesiace uczylem historii to czasami smiac mi sie chcialo jak czytalem co oni maja w tych podrecznikach (odnoszacego sie do europy centralnej/wschodniej)

normalnie idzie boki zrywac :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2008, 23:47 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
heh, w jukeju jak przez 2 miesiace uczylem historii to czasami smiac mi sie chcialo jak czytalem co oni maja w tych podrecznikach (odnoszacego sie do europy centralnej/wschodniej)

normalnie idzie boki zrywac :wink:


kumpel który wyjechał do US, lewar do nauki, bez studiów rozwiązywał zadania na poziomie naszej podstawówy dla kogoś tam ze szkoły średniej.
Zatem wszelkie rozmowy o poziomie wykształcenia amerykanów, z których ponad 1/4 nie wie gdzie na mapie świata leży ich kraj są płonne i nie prowadzą do niczego. A co dopiero gdzie jest europa, o polsce nie wspominając.

Natomiast w niemczech skurwiele mają tak skonstruowaną historię w podręcznikach, że mówi o "polskich obozach zagłady", a nie o obozach znajdujących się w polsce.
Żabojady oczywiście najwięcej zrobiły, o czym pieją w podręcznikach, ale srały w majty jak ktokolwiek wypowiadał w ich pobliżu słowo "POLACY". Nie wiem tylko co ruskie mają nabazgrane, bo tam to jedna czarna dziura.

kurwa, damy radę choby skały srały i meteoryty napierdalały.
W końcu 3 rozbiory i wszystkie wojny przetrwalim.


edit:
wpizdu, gorące galicyjskie dobrze przyprawione szybko wpływa na jaźń


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2008, 23:51 
Cytuj  
Taka mnie tylko refleksja naszła Enhu, dzieci na lekcjach też uczysz że w sumie Niemcy to nic złego nie zrobili bo zabijali sobie jakiś tam podludzi jak cyganie czy żydzi ?

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2008, 23:56 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Taka mnie tylko refleksja naszła Enhu, dzieci na lekcjach też uczysz że w sumie Niemcy to nic złego nie zrobili bo zabijali sobie jakiś tam podludzi jak cyganie czy żydzi ?


nie, bo rzadko kiedy sie z materialem wyrabiam do 2ww, w koncu specjalizuje sie w starozytnosci :wink:


a tak przy okazji radze przeczytac jeszcze raz to co napisalem wyzej, jezeli dalej bedziemy tacy zgryzliwi, oko za oko i te sprawy to szlak trafi UE szybciej jak czechy wprowadzily euro


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 00:44 
Cytuj  
hehe historia obiektywna :lol: tak to prawda to niemozliwe. Ale przypomnialo mi sie, ze rosjanie pisza ją od nowa ! :) czyli nareszcie sie dowiemy jak to bylo naprawde, czyli, ze polska, francja anglia sa winne 2 wojnie swiatowej. Bo gdyby Polska zgodzila sie by polskich granic bronila wpaniala armia radziecka to zadna krew polska by sie nie polala ;)

Co do calej tej kwestii, niemcy byli agresorem, zrozumiale, ze zgineli ludzie.Ze dla nich niektorzy to byli "terrorysci" ale tez w wielu przypadkac oglaszali kogos "terrorysta", bo tak im bylo po prostu wygodnie. Za duzo ludzi nie zasluzylo sobie na smierc w zaden sposob, glownie dzieci, ale np. u mnie w malym miescie rozstrzelano dwóch moich wujkow, i jaka byla ich wina? Bo byli w jakis wladzach miasta ? Moj jeden pradziadek juz uciekal do warszawy, wiedzial co go moze czekac (urzednik skarbowy). Niemcy zabijali "inteligencje" tak po prostu, nie uwazam by na smierc zasluzyli w jakis sposob, mozna ich bylo odizolowac i zamknąć, ale nie zabijac, zle traktowac. A takich tragedii bylo przeciez mnostwo. Nie patrze tu tez przez wzglad na moją rodzinę. Żołnierz powinien byc przygotowany na smierc, cywil nigdy nie jest.

A co do polityki i kaczorow. Kaczory wlasnie sa od rozpamietywania historii, od szukania winnych. Nikt z nich nie widzi, ze trzeba isc do przodu, zostawic przeszlosc, bo przeciez jej nie zmienimy. Powinno sie moze dociekac przeszlosci, ale nei powinno to byc najwazniejsze. (a swoja droga slyszalem, ze jakis polak niemiec rosjanin - historycy, maja uscislic pewne fakty razem)

A zreszta co kaczor moze wiedziec o militarii jak on sam nie potrafi myslec o wlasnym bezpieczenstwie i nagle potrafi zostac bez zadnej ochrony...

A POLSKA zawsze miala super plany na zbrojenia, niestety nie zrealizowane. Gdyby przed 2 wojna mielibysmy to co Polacy planowali zrobic, to bylaby to z pewnoscia wyrownana walka, jesli nie nawet z przewaga dla Polski. Zreszta gdyby nie Rosja to Polska wytrzymala dluzej.

btw. Nieprawda tez jest, ze polskie samoloty zostaly zniszczone na lotniskach :P


_________________
.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 00:44 
Cytuj  
A później dzieci z gimnazjum głupie wychodzą. (gj Enhu)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 00:57 
Cytuj  
e tam, nie wiem czy nauczyciel ma az tak wielki wplyw na dzieci ;) to co sie uczy w szkolach, to jakies tam standardy i nie tak jak w rosji, ze "rosja jest gut, a cala reszta zle zrobila " ;)

A fraaancja, to jest zajebiiista. Najpierw polacy z nimi walczyli, a jak czekali na transport do anglii by walczyc dalej, to francuzi zdaje sie pozwolili wydac polakow w rece niemcow -.-

a makaroniarze to najmężniejszy na swiecie naród :lol:


_________________
.


Ostatnio edytowano 19 gru 2008, 01:02 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 00:59 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):
A później dzieci z gimnazjum głupie wychodzą. (gj Enhu)


wolisz zeby glupie wychodzily, czy zeby wychodzily a'la kaczynskie fagi ktore beda sie chcialy zemscic za to ze ktos tam sto lat temu cos tam zrobil. IMO sensu to nie ma, a i w materiale szkolnym 'sie o tym nie mowi'. Najbardziej bawia mnie ludzie ktorzy twierdza, ze polska byla taka biedna, ze nikogo nie atakowala, ze chciala sobie tak po prostu zyc bez problemow. A to g^^^o prawda jest, tak jak kazdy inny narod mielismy liczne ekspansje na sasiadow (w tym tez i na niemcy). Wystarczy zobaczyc jak czesto zabieralismy im Luzyce. Jezeli bedziemy sobie szkolic dzieci mowiac im po prostu ze ten nam zrobil to, tamten nam zrobil tamto to narodzi sie kolejna fala przemocy na podlozu rasistowskim przeciwko np niemcom badz ruskom


HL, u mnie natomiast na slasku zgineli bracia mojego dziadka z rak ruskow, niemcy jedyne co zrobili, to dobudowali wiekszosc dzisiejszych drog.
Zbadaj jak wygladal polski 7tp na bazie bodaj 6 tonowego Vickersa, PzKpFw I/II nie mialy z nim za duzych szans w starciu 1 na 1 :wink:

Highlander napisał(a):
e tam, nie wiem czy nauczyciel ma az tak wielki wplyw na dzieci ;) to co sie uczy w szkolach, to jakies tam standardy i nie tak jak w rosji, ze "rosja jest gut, a cala reszta zle zrobila " ;)


dzisiaj sie omija wogole tzw. 'material wywrotowy' w klasach 1-6, bo w koncu po holere takie male dzieci maja wiedziec co to jest holocaust? zeby im psychike skrzywic? a w pozniejszych latach natomiast wspomina sie glownie o zydach ginacych w obozach a nie o polakach zeby nie wywolac nienawisci na tle rasowym w stosunku do niemcow.

Prawda jest, ze prawdziwa historie poznaje sie dopiero na studiach, to wszystko wczesniej to takie pseudo bajeczki :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 01:05 
Cytuj  
Oj tam kiedy to byyyylo, nikomu sie wielce nie stalo, ze sie tam jakiemus ruskowi dostalo czy innemu niemcowi :P:P Kto by tam pamietal ;) A sarmaci to byli prawi męzowie i rycerze okrąglego stolu tez by krzywdy musze nie zrobili! :P

a co do smierci bliskich... no coz, imo to co zrobili niemcy przy tym co zrobili sowieci to byl PIKUŚ! Oni sie nie liczyli ze smiercia swoich (i dalej sie specjalnie nie licza) a co dopiero ze smiercia innych narodowosci. 2 wojna swiatowa byla ogolnie czyms zlym, wielu niewinnych ludzi zginelo, po kazdej stronie. Wczesniej nie bylo to na tak wielką skalę. Z tym, ze nie wiem jak to bylo hmm ? te wszytkie konwencje genewskie itp. nie dotyczyly zdaje sie ludnosci cywilnej ? a dotyczyly traktowania zolnierzy w niewoli ?


_________________
.


Ostatnio edytowano 19 gru 2008, 01:12 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 01:09 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
a co do smierci bliskich... no coz, imo to co zrobili niemcy przy tym co zrobili sowieci to byl PIKUŚ!


zgadzam sie absolutnie

zarowno pod wzgledem humanitarnym jak i liczbowym


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 01:15 
Cytuj  
pieprzona wyzwolencza armia czerwona, a pozniej 4rej pancerni i szarik zdobywajacy berlin z kochanymi towarzyszami.


_________________
.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 01:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
pieprzona wyzwolencza armia czerwona, a pozniej 4rej pancerni i szarik zdobywajacy berlin z kochanymi towarzyszami.


tak wogole to dalej 4rej pancerni i pies sa 'zakazani' ?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 01:26 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
tak wogole to dalej 4rej pancerni i pies sa 'zakazani' ?

chyba nie nadążam ;) juz nie ta godzina na trzezwe myslenie. Nie wiem do czego dążysz ;) Wiem, ze wiele razy przypadkiem natykalem sie na ten serial, mega bzdurny, pierwsze slysze o zakazaniu go, choc moze by sie przydalo. Wiem tylko, ze Hans Kloss to przy 4rech pancernych dokument historyczny :p

Wracajac do tematu, jest wielkie oskarzanie nazistow. A tyle zlego zrobilo ZSRR, bo po prostu mogli, europa srala w gacie przed rosja. Straszna bezkarnosc, no ale w koncu byli aliantami ;) Gowno im kto moze zrobic. Praktycznie zawsze tak bylo. Chocby kurna nie mieli wojska, to poczekaja na zime i najezdzcy maja przejebane :P

A najlepszy czas polski to chyba 20lecie miedzywojenne. Wtedy w polsce byli ludzie czynu, dzialania i zdeterminowani i pragneli czegos dobrego dla polski. Takie mam wrazenie. A za czasow jak zyl Pilsudski, to mial pelno przeciwnikow, w ogole oburzenie. A teraz pomniki mu stawiaja ;) ach ta historia ;)

Moderator plx, wydzielic to do jakiegos topicu o historii.


_________________
.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 01:34 
Cytuj  
pamietam taki event, ze w rzadzie kaczynski-lepper-giertych 4rej pancerni zostali zdjeci z wszelkich stacji tv


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 01:43 
Cytuj  
dla mnie może sobie być ale niech dadzą info, ze to science fiction ;)


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 14:54 
Cytuj  
Idzie synek przez Zabrze, nagle zatrzymuje go dwoch 'dresow'

- te synek, za kim jestes? za gornikiem czy za ruchem?
- nie panowie, spokojnie. Ja jestem z Sosnowca.


mysle ze polowa goroli z tego forum niestety nie zalapie


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 215
Dołączył(a): 6.07.2006
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 21:07 
Cytuj  
biedny chlopak z pomorza tez nie :wtf:

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 19 gru 2008, 23:53 
Cytuj  
W sensie, że za Zagłębiem? Nawet lubuszanie to wiedzą :P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 gru 2008, 05:49 
Cytuj  
joshe napisał(a):
kumpel który wyjechał do US, lewar do nauki, bez studiów rozwiązywał zadania na poziomie naszej podstawówy dla kogoś tam ze szkoły średniej.
Zatem wszelkie rozmowy o poziomie wykształcenia amerykanów, z których ponad 1/4 nie wie gdzie na mapie świata leży ich kraj są płonne i nie prowadzą do niczego. A co dopiero gdzie jest europa, o polsce nie wspominając.


Kumplowi najwidoczniej umknal fakt ze amerykanie ida do szkoly sredniej pare lat wczesniej. Pozatym 1/4 populacji US to murzyni/meksykancy/talibowie/white trash i grupy ktore sa faktycznie malo wyksztalcone, ale co z tego?
Prawda jest taka ze czesto mlodziez w stanach jest bystrzejsza i bardziej obeznana ze swiatem niz polacy. Wyzszego wyksztalcenia nie ma co porownywac bo to czasami jest smiech na sali w polsce.
Ale co tam, ty wiesz pewnie lepiej, US widziales w telewizji, poczytales jakies statystyki w internecie, glupiego polaka jeszcze nie spotkales i masz wyrobione zdanie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6979 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 349  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.