mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 19:20 
Cytuj  
Co do matmy i ekonomii to na mojej uczelni, jak pierwszy rok wskoczyl zaraz po nowej maturze (pierwsze roczniki).
To zmienili material na matmie i powiekszyli z 1x cwiczenia raz w tygodniu i 1x wyklad raz na dwa tygodnie na 2x cwiczenia w tygodniu przecinane przez wyklad co dwa tygodnie.
Czemu? Pierwszy rocznik nowej matury musial opanowac podstawy jakimi byly np. zbiory czy funkcje.
No troche nie do pomyslenia aby maturzysci z matmy nie znali podstaw aby rozpoczac funkcje zlozone i calki na pierwszych zajeciach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 19:57 
Cytuj  
nie ma teraz wojska wiec gg uczelnie techniczne i wynalazki typu "Cosinus" :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 21:31 
Cytuj  
Lordrigar napisał(a):
na polibudzie u nas tez jest pelno miejsc, malo kto sie wybiera i tak samo przyjmuja Highlander - styka matura, za to przesiew jest po pierwszym roku niemilosierny :)


"malo kto sie wybiera", ale u mnie na ekonomie jest multum chetnych, duzo sie nie dostaje, a matma byla duzo trudniejsza niz gegra a jest tak samo punktowana, co prawda na ekonomie nie chcialem isc, ale wydaje mi sie troche glupie, bo ci z gegra latwo odpadaja na sesji ;) Polibuda ma pelno kierunkow, niektore oblegane, niektore prawie wcale. Chyba na polibudzie nie jest tak poryte ze na informatyke na polibudzie z geografia przyjmuja ;) znaczy sie jak ja wybieralem studia to nie brali pod uwage bzdurnych przedmiotow ;)

Ogolnie mi chodzi o sytuacje, gdy jest wiecej chetnych niz miejsc, to wtedy moim zdaniem powinno sie okreslic jakas waznosc przedmiotow. U mnie przyjmowali raczej normalnie z matma, chemia, angolem. I nie mam nic przeciwko rownowazeniu tych przedmiotow. Bo jedno i drugie jest tam potrzebne...ale geografia na ekonomii? historia? :p

Pieszczoch napisał(a):
Czemu? Pierwszy rocznik nowej matury musial opanowac podstawy jakimi byly np. zbiory czy funkcje.
No troche nie do pomyslenia aby maturzysci z matmy nie znali podstaw aby rozpoczac funkcje zlozone i calki na pierwszych zajeciach.


Hmm nie wiem, ja chyba w LO mialem wszystko oprocz calek (co obowiazywalo na starej maturze) ;) matme na uczelni mialem raczej lajtowa (bardziej chemie męczą niestety) zaczelo sie od jakis liczb zespolonych, macierze, jakies tam zadanka biznesowe. Caleczki jak przyszly nie stanowily problemow dla tych co zdawali rozszerzona matme. Gorzej z rownaniami rozniczkowymi ;d A o podstawoej maturce to raczej nie ma co mowic, bo nei zdac tego to trza umiec.

ale nie bede ukrywal, ze matma w LO byla o wiele latwiejsza niz np. za czasow mojego ojca ;)


_________________
.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 25 lut 2009, 23:13 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Co do matmy i ekonomii to na mojej uczelni, jak pierwszy rok wskoczyl zaraz po nowej maturze (pierwsze roczniki).
To zmienili material na matmie i powiekszyli z 1x cwiczenia raz w tygodniu i 1x wyklad raz na dwa tygodnie na 2x cwiczenia w tygodniu przecinane przez wyklad co dwa tygodnie.
Czemu? Pierwszy rocznik nowej matury musial opanowac podstawy jakimi byly np. zbiory czy funkcje.
No troche nie do pomyslenia aby maturzysci z matmy nie znali podstaw aby rozpoczac funkcje zlozone i calki na pierwszych zajeciach.


co do tego, to z tego co slyszalem,(EDIT: wyszlo maslo maslane, ale chory jestem - wybaczcie :P) u nas na polibudzie wprowadzili "zajecia wyrownawcze" z matmy, bo tez sobie nie radzili :).

Wiadomym jest, ze teraz nie jest to ta sama matma co byla kiedys, np. ostatnio pytalem psora czy zrobimy calki pod koniec roku to mi odpowiedzial, ze nie ma tego w programie (podstawowym oczywiscie). Po moim naleganiu stwierdzil, ze moze jak zostanie troche czasu po przerobieniu materialu, lub po prostu mam przyjsc na kolko matematyczne ;P.

Highlander napisał(a):
U mnie przyjmowali raczej normalnie z matma, chemia, angolem. I nie mam nic przeciwko rownowazeniu tych przedmiotow.

o tak, Chemia jest dżi :]


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2009, 10:12 
Cytuj  
a no u mnie na mat-fizie to mielismy 7-8 matematyk w tygodniu + kolko matematyczne w sobote ;d


_________________
.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2009, 10:27 
Cytuj  
heh to ja mam podobnie z chemia. Tylko w sobote mam priv ;p


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 26 lut 2009, 11:41 
Cytuj  
Cytuj:
ostatnio pytalem psora czy zrobimy calki pod koniec roku


nerd...


_________________
Obrazek

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2009, 22:17 
Cytuj  
nah, po prostu czlowiek zadny wiedzy ;]

KLIK skoro tak bardzo nerda chcesz ;]


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 27 lut 2009, 00:59 
Cytuj  
Lordrigar napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Co do matmy i ekonomii to na mojej uczelni, jak pierwszy rok wskoczyl zaraz po nowej maturze (pierwsze roczniki).
To zmienili material na matmie i powiekszyli z 1x cwiczenia raz w tygodniu i 1x wyklad raz na dwa tygodnie na 2x cwiczenia w tygodniu przecinane przez wyklad co dwa tygodnie.
Czemu? Pierwszy rocznik nowej matury musial opanowac podstawy jakimi byly np. zbiory czy funkcje.
No troche nie do pomyslenia aby maturzysci z matmy nie znali podstaw aby rozpoczac funkcje zlozone i calki na pierwszych zajeciach.


co do tego, to z tego co slyszalem,(EDIT: wyszlo maslo maslane, ale chory jestem - wybaczcie :P) u nas na polibudzie wprowadzili "zajecia wyrownawcze" z matmy, bo tez sobie nie radzili :).

Wiadomym jest, ze teraz nie jest to ta sama matma co byla kiedys, np. ostatnio pytalem psora czy zrobimy calki pod koniec roku to mi odpowiedzial, ze nie ma tego w programie (podstawowym oczywiscie). Po moim naleganiu stwierdzil, ze moze jak zostanie troche czasu po przerobieniu materialu, lub po prostu mam przyjsc na kolko matematyczne ;P.

Highlander napisał(a):
U mnie przyjmowali raczej normalnie z matma, chemia, angolem. I nie mam nic przeciwko rownowazeniu tych przedmiotow.

o tak, Chemia jest dżi :]


O dupe roztrzas ze tak powiem te ich zajecia wyrownawcze;] W semestrze i tak robi sie zupelnie nowe albo prawie nowe rzeczy. Prawda jest taka, ze jesli ktos sie nie nauczyl maty przez 3 - 4 lata technikum/LO to tym bardziej nie nauczy sie jej przez 2 tygodnie smiesznych "zajec wyrownawczych".
Co nie wyklucza, ze ktos kto byl debilem w szkole sredniej bedzie debilem na studiach jak to powiedzial Motopompa:P Sam musze przyznac ze z maty orlem nie bylem, ale przysiadlem ostro no i nawet nie musialem karty przedluzac :P.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2009, 01:12 
Cytuj  
e tam, matura to bzdura. na studiach takie tam materialy na maturke lykamy znacznie szybciej. I na pewno daje motywujacego kopa to: jak nie podolasz to cie wywala i tyle, wiec IMO wyrownawcze zajecia maja sens :P w 2 tygodnie caly material z LO? why not? ;D


_________________
.

**

Posty: 350
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2009, 10:31 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
e tam, matura to bzdura. na studiach takie tam materialy na maturke lykamy znacznie szybciej. I na pewno daje motywujacego kopa to: jak nie podolasz to cie wywala i tyle, wiec IMO wyrownawcze zajecia maja sens :P w 2 tygodnie caly material z LO? why not? ;D


;D

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2009, 12:34 
Cytuj  
No wlasnie taki kop jest przydatny :). I to nie sa 2 tygodnie zajec ;], no ale Davich skoro twierdzisz inaczej ;].

A wiadomo, ze wiekszosci chodzi o kilka tematow a nie caly material.


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2009, 15:36 
Cytuj  
koci napisał(a):
Witam rocznik 90
Właśnie sobie zdałem sprawę, że już naprawdę stary jestem :-? Ale z drugiej strony.... gdzie mi tam do dziadka Mendola :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 lut 2009, 16:01 
Cytuj  
za czasów Mendola to nie było nawet szkół średnich, a edukację się kończyło na 7 klasach szkoły podstawowej ;)

Inna sprawa, ze całki i różniczki były wtedy programowo w 5 klasie szkoły (podstawowej).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2009, 16:35 
Cytuj  
Mendol jak szedl to komuni to caleczki na lawce w kosciele rozwiazywal ;)


_________________
.

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 28 lut 2009, 16:39 
Cytuj  
Lordrigar napisał(a):
No wlasnie taki kop jest przydatny :). I to nie sa 2 tygodnie zajec ;], no ale Davich skoro twierdzisz inaczej ;].

A wiadomo, ze wiekszosci chodzi o kilka tematow a nie caly material.


Tak, to sa 2 tygodnie zajec, poniewaz na poczatku semestru zimowego ktory wlasnie minal sam na nie uczesczalem. Chyba, ze mowimy o innych zajeciach, a mianowicie o tych ktore maja przygotowywac do matury i pokazac sposob w jaki naucza polibuda ;)

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2009, 17:54 
Cytuj  
Nie, mowimy o tych juz na polibudzie :D


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 13 mar 2009, 19:59 
Cytuj  
Pan Łukasz Cieśla to nierzetelny dziennikarz.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 3 maja 2009, 10:20 
Cytuj  
To już jutro

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2009, 14:57 
Cytuj  
i jak wam poszło?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.