mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Piractwo...?
Piractwo jest K. 78%  78%  [ 87 ]
Piractwo jest be. 22%  22%  [ 24 ]
Liczba głosów : 111
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2009, 21:34 
Cytuj  
I cóż, że ze Szwecji?

BTW - dupa nie precedens. Zreszta tam to tez dopiero pierwszy wyrok i jeszcze sie beda 32,5 roku odwolywac

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2009, 22:34 
Cytuj  
nie tak szybko, nie tak szybko Dosia!


_________________
Obrazek
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2009, 00:30 
Cytuj  
czytalem ze sie beda odwolywac i to moze potrwac jeszcze kilka lat

*

Posty: 131
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2009, 09:07 
Cytuj  
trzy razy próbowałem coś ściągać z TPB i wszystkie 3 torty miały 0 seedów :> już lepiej używać RS nawet nie mając konta premium, jedyne czego nie było by się w stanie ściągać to gry które mają po pare giga

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2009, 10:13 
Cytuj  
krzym1 napisał(a):
trzy razy próbowałem coś ściągać z TPB i wszystkie 3 torty miały 0 seedów :> j


l2useTPB nub !

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 17:42 
Cytuj  
piractwo jest bardzo ok , biorac pod uwage do ilu rzeczy nie mial bym dostepu gdyby nie pdf to szok :<, i nie chodzi mi tutaj tylko o cene , ale rowniez o dostepnosc produktow
gry to skutek uboczny, wiekszosc i tak usuwam po 15-20 min grania, sciagam czesto z ciekawosci co tam nowego

mysle ze obecne prawo jest po prostu martwe, a grupa kolesi ktorzy ciagna z niego niebotyczne siano ciagle tego gowna broni, nie rozumiejac ze swiat ewoluowal i tak samo powinno byc z prawem, a tymbardziej z ICH uslugami, ale po ch*** sie meczyc jak mozna nagiac caly swiat pod siebie :< - takie podejscie zawsze sie konczy rewolucja kwiestia czasu

to ze zamkna paru kolesi nic nie zmieni ani dla tpb ani tymbardziej dla reszty sceny


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 18:04 
Cytuj  
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 18:50 
Cytuj  
A jak reagujecia na wyliczanie strat przez developerów?
Kiedyś nawet w polskiej prasie znalazłem łamiący serce artykuł, jak to jakaś firma straciła 300 000zł, bo 6000 osób ściągnęło piracką kopię ich pinballa. Co prawda pinball był tak chujowy, że 90% skasowało ten ich produkt zaraz po ściągnięciu, a z danych statystycznych wynika, że około 10% nigdy go nawet nie rozpakowało/uruchomiło..
Ale zgodnie z totalnym brakiem logiki prawników 300 000zł strat było!

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 19:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A jak reagujecia na wyliczanie strat przez developerów?

Dokladnie tak samo jak ty ;-). Pusty śmiech
Fajf o/


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 20:15 
Cytuj  
Znaczna czesc developerow liczy wlasnie straty w ten sposob, ze kazda 'sciagnieta' kopie licza jako brak zysku ze sprzedazy. Co jest oczywista glupota na wielu roznych szczeblach.

W chwili obecnej, developerzy nie daja uzytkownikom czesci softu wystarczajacej zachety zeby kupic ich produkt. Nizsza cena, ciekawiej opakowany i sprzedany produkt, etc. Jak sie sprzedaje plytke z gra, z dwustronnicowa instrukcja, za 250pln to nie mozna sie dziwic ze wyglada to tak czy inaczej.

Duza role graja tez problemy regionalne. W polsce czy brazylii, nikt nie kupi oryginalnych gier za ta sama cene co we frensji. Problemem przemyslu jest to ze nie potrafi sie dostosowac, i caly czas probuje cisnac bazujac na starych metodach. To nie przejdzie, tyle.


_________________
Nestor#1522

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 20:41 
Cytuj  
Nie dość, że nasza wolność jest mocno ograniczona z każdej strony, to jeszcze próbują nam cenzurować i blokowac możliwości jakie daje internet. Według mnie strata w postaci pirate bay i wyrok w tej sprawie to początek końca swobodnej wymiany plików, muzyki w internecie.

Cytuj:
Jak podało dziś do wiadomości szwedzkie radio SR, Tomas Norström, sędzia w sprawie The Pirate Bay, jest członkiem organizacji Szwedzkiego Stowarzyszenia Praw Autorskich, która organizuje seminaria i debaty dotyczące praw własności intelektualnej. Organizacja ta jest powiązana z kolei z federacją IFPI, która była głównym oskarżycielem w sprawie.

Jakby tego było mało, Norström zasiadza w radzie Szwedzkiego Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Własności Intelektualnej i w organizacji nadzorującej domenę .SE. Zdaniem prawnika, który wypowiadał się na antenie radia SR, adwokaci The Pirate Bay, mając takie dowody w ręku, mogą w łatwy sposób doprowadzić do unieważnienia wyroku i powtórzenia procesu.


_________________
OrleOko czuwa...

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 21:22 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Nie dość, że nasza wolność jest mocno ograniczona z każdej strony, to jeszcze próbują nam cenzurować i blokowac możliwości jakie daje internet. Według mnie strata w postaci pirate bay i wyrok w tej sprawie to początek końca swobodnej wymiany plików, muzyki w internecie.


Obrazek

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2009, 21:32 
Cytuj  
Piractwo jest be.


_________________
...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2009, 23:32 
Cytuj  
ano kwestia nieprzystosowania sie do rozwoju ludzi... spojrzcie na taki cdp, gry tlumaczyli by sprzedawac taniej, jak to nie starczylo zaczeli dodawac rozne bonusy i wydawac fajne specjalne edycje... w efekcie sa najwiekszym polskim dystrybutorem... nawet takiego wiedzmaka zrobili calkiem nienajgorzej :)


teraz jeszcze maja spory serwis o grach (gram) i sklep netowy, zarabiaja na sprzedazy sprzetu konsol i innych pierdol jeszcze :) dobrze mysla, chociaz pamietam ze kiedys ich marketing ladnie sie wjebal robiac konkurs ze kto najwiecej osob namowi do kupna stalkera dostanie komputer... niezle ich ludzie zjebali ;) dunno jak to teraz wyglada ale .. ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2009, 00:14 
Cytuj  
Piractwo jest złe ale ja to zawsze traktuję jako Demo programu; Gry.

Ile razy już się naciąłem pobiegłem do sklepu bo nowa super gra wydaje 200 zł (Fable 2) wracam do domu z uśmiechem na twarzy, gram 4 godziny i kurwica !! co to za gówno na boga, i co dalej? i nic pudełko otworzone więc w sklepie nie przyjmą z powrotem można tylko odsprzedać za 60% wartości pierdole taki interes. Albo idę do kina kupuję bilet film gówniany i kto mi odda kase?

O piractwie najbardziej się pluje branża muzyczna ... bo taki dajmy na to bidulek 50cent musiał sobie kupić dom z 20 sypialniami z pozłacanymi klopami, zamiast takiego domu z 100 sypialniami i kiblami z platyny; żałosne i tyle. Jak umiesz śpiewać i masz talent to co racja to racja twoje zyski będą trochę mniejsze bo zawsze sie znajdzie amator darmochy, ale nikt mi nie wmówi że piractwo doprowadza ludzi do nędzy, i jeśli masz talent kupię twoją płyta choćby w promocji.

Był taki przypadek z grą Thief gdzie firma rzeczywiście padła przez piractwo nie pamiętam szczegółów, ale pewnie chodziło o to że zamiast 100 milionów zysku przyniosło tylko 20 milionów`...

I ostatnie moje pytanie zanim pójdę spać :P Słyszałem i widziałem to kilkukrotnie firma została przyłapana na używaniu nielegalnego oprogramowania, dajmy na to były to Winrar, photoshop i jakaś tam gra. Policja wpada szybki wyrok sądu i do zapłaty 20 000 zł na konto MICROSFT jakim kurwa prawem cudem?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2009, 00:47 
Cytuj  
Jak film kiepski to obmacujesz dziewczynę. Proste.

A gry... O czego są recenzje? Chociaż ja dla przykładu 2 dni temu kupiłem pierwszą grę od roku (która nie jest MMO). W ostatnich latach kupiłem tylko AO, SWG, WOW, FFXI, AOC, WAR, NWN2, F3.
Kobieta ciśnie mnie o DDR jakieś + singstary... Grając w MMO nie ma się czasu na granie w popierdółki.
Rozwiązanie problemu jest banalnie proste - więcej online contentu. Wówczas piraci sobie nie pograją.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2009, 06:51 
Cytuj  
No ja musze powiedziec, ze pirctwo ma i swoje zalety.
W zyciu bym nie kupil gierki Drakensang gdybym wczesniej nie zassal z internetu.
Imo to jest kolejny RPG, ktory bedzie na topie tak jak seria NVM czy TES.
Szkoda tylko ze nie ma trybu multi :(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2009, 08:54 
Cytuj  
roball napisał(a):
Sorry ale recenzjom raczej trudno jest ufac. Ja juz generalnie nie kupuje gier na PC w ogole i jedno w co gram to team fortress2, l4d i warhammer online, dla mnie ten rynek zdechl kompletnie i jedyne co sie zapowiada fajnie to starcraft 2 i diablo 3.


Co sie dziwić, jak większość pozycji które teraz wychodzą to są chujowe porty z konsol.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2009, 10:59 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
W zyciu bym nie kupil gierki Drakensang gdybym wczesniej nie zassal z internetu.
Imo to jest kolejny RPG, ktory bedzie na topie tak jak seria NVM czy TES.
Szkoda tylko ze nie ma trybu multi :(


lol
Porównujesz crap jakim jest Drakensang do nvm/tes, wstyd.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2009, 13:17 
Cytuj  
No fun mam taki jak w NWN2 dla przykladu.
Kazdy lubi co innego psioku.
Mi ogolnie wszystko podpasuje pod oldschoolowy RPG, ktory ma podobne lub takie same zasady jak DnD.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.