mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 15:03 
Cytuj  
@Up

Z tej wymiany widać tylko, że Ty właśnie robisz to co mi zarzucasz. Czy to nie Ty kreujesz się na kowala swojego losu, płacącego socjal innym i że to ja jestem głupi a Ty świadomy? No cóż wygląda mi to na tzw. projekcję swoich uczuć o sobie na kogoś innego. Cóż jeśli Ci to pomaga to be my guest, zawsze chętnie pomogę w potrzebie, zważ że to forma samooszukiwania siebie. Nie idź tą drogą :) Ja sobie nic nie wkręcam bo życie mnie nauczyło że to w niczym nie pomaga tylko oszukuje vide Twoje posty.

Hmm jestem motłochem to fakt, jak wszyscy którzy nie są na wysokich stołkach, jeśli Pana obraziłem panie ministrze/prezesie/dyrektorze to łaski upraszam czapką polepę zamiatając. Co do klaunów to kolega też w czołówce sądząć po ilości i jakości postów.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 15:07 
Cytuj  
Hehe niezle. Chyba zle Cie ocenilem, nie jestes taki glupi. Niestety ja uciekam, ktos ukradl bulke w Kerfurze i musze go gonic.
btw Motloch to stan umyslu, a nie pozycja spoleczna.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 15:23 
Cytuj  
@Up

Cytuj:
btw Motloch to stan umyslu, a nie pozycja spoleczna.


O i tutaj jest clue tej całej dyskusji. Tak moim zdaniem myśli 95% klasy politycznej o nas - wyborcach niezależnie od pozycji społecznej. Co dobrze obrazuje cytat z tego bydlaka bodajże z SLD Chwała nam i naszym kolegom. Ch...om precz. Tyle i aż tyle. No i dla wyjaśnienia nie frustruje mnie to bo mam dokładnie takie same o nich zdanie i robię swoje, ale tylko dzięki sobie, bo Oni to tylko przeszkadzają, a wolę żeby albo nie przeszkadzali albo coż tutaj marzenia moje lekko pomagali.

Jak zwykle miło leci czas w dziale flames :) A ten dział to chyba z grami nie ma nic wspólnego jak mniemam.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 15:31 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Havok Idealisci czyt. frustraci ala mentasyn? Ci pewnie sa nierozumiani. Natomiast prawdziwi idealisci dzialaja, a nie pierdola na forum jak im zle jest. A co do posiadania w dupie innych, to tak mam w dupie wiekszosc tego katospoleczenstwa ze sredniowieczynym mysleniem i morlanoscia purpuratu. Spoleczenstwo roszczeniowych nierobow co zadaja wyzszych emerytur, a nie chca dluzej pracowac. Chca zajebistej opieki zdrowotnej z cudzych skladek bo sami zarabiajac grosze placa grosze. Placza pod sejmem, zeby podniesc minimalna. Z drugiej strony glosuja na prawicowy wsteczny beton ala Kaczysncy, Rokita, Gowin i czy koniukturalna bande z SLD. Natomiast chetnie uscisne dlon inteligentnego czlowieka, ktory jest kowalem swojego losu i zamist plakac podejmuje dzialania. Rozumiem narzekanie za PRL. Ale dzis majac darmowa edukacje, otwarty rynek pracy, brak granic w Europie nie radza sobie faile. Potem szukaja dyskusji egzystencjalnych na forach o grach.

Nie pisałem, że mam na myśli mentasyna. Pisałem ogólnie. Większość ludzi, którzy przysłużyli się ludzkości nie była w swoich czasach rozumiana.
Roszczeniowe społeczeństwo. Ostatnio w jakiejś gazecie czytałem, że w niektórych krajach uni np. zasiłek dla bezrobotnych stanowi jakiś % ostatniej płacy. Liczba godzin pracy we francji jest mniejsza niż w polsce, socjal jaki jest na zachodzi ma się nijak do tego co jest w polsce. Pisanie, że polskie społeczeństwo jest roszczeniowe z tej perspektywy wygląda dość zabawnie.
Zgodzę się natomiast co do tego, że jeśli ktoś moze powinien wykorzystać możliwość emigracji. Problem w tym, że nie każdy chce, a niektórzy chcieliby wręcz, żeby w polsce żyło się tak jak na zachodzie ale to mżonki (i tu mam na myśli standard życia przeciętnego zjadacza chleba, bo tak imo należy patrzeć na problem, z punktu widzenia społeczności).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 15:34 
Cytuj  
Klasa polityczna oddaje poziom spoleczny to raz. Dwa, ze politykami nie sa jednsotki wybitne, a zupelnie przecietne. Przynajmniej w ogolnosci. Jak dorzucimy fakt, ze czlowiek jest z natury egoistyczny ("altruizm to najsubtelniejsza forma) i dziala w kategoriach swojej grupy (logika swoj-obcy) to chyba zaskoczenia co do stanu polityki w Polsce nie ma? Inteligentne spoleczenstwo wybierze odpowiednich reprezentantow. Jak jest w Polsce kazdy widzi. Nie kazdy polityk to swinia przy korycie. Gdyby tak bylo to bysmy mieli republike bananowa. Radykalizm ocen = ograniczenie umyslowe, bo nie da sie tak prosto uogolnic.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 15:44 
Cytuj  
Czy kolega zauważył, że napisałem 95% zostawiając margines na tych uczciwych? Co do powiązania poziomu polityków z poziomem wyborców zgadzam się, ale to smutne w sumie że tak jest. Chociaż inteligentni wybierają inteligentych? Nie sądze polityka to raczej wspólnota interesów, no chyba że partia dana powie wszyscy z IQ powyżej 120 nie płacą podatków. Polityk nie musi być wybitny wystarczy że jest pracowity i ma wizję co chce osiągnąć i jak to zrobić - taki man with the plan. Radykalizm ocen = ograniczenie umysłowe hmmm.. no nie bardzo bo co powiesz jeśli radykalna ocena oddaję prawdę i co to właściwie jest radykalna ocena? Co radykalne dla innych, jest normą dla drugich więc to też akcja z gatunku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nareszcie odpowiedziałeś coś z sensem zamiast szturmu na obce pozycje. Doceniam to.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 15:55 
Cytuj  
Polityk moze byc przecietny w krajach o ustabilizowanej systuacji spoleczno-ekonomicznej. Tam gdzie potrzeba glebokich reform potrzebni sa ludzie z wizja. Radykalizm to czarno-biale patrzenie na rzeczywistosc. Taka prosta systuacja to rzadkosc. Sam piszesz, ze ocena jest wzgledna. Dzialania partii politycznej postrzegasz przez przejaw woli wiekszosci w postaci zmian przepisow. Nie mozesz wrzucac 95% do worka ze swiniami, nie znajac ich motywacji i pogladow. Z reszta jest to oczywista nieprawda, bo z zapasci PRL jestemy dzis calkiem przywoitym krajem. Byly bledy, ale nie zaciera to ogolnego dobrego wrazenia.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 16:02 
Cytuj  
@Up

Fakt, źle nie jest, ale nie jest też dobrze - obciążenia biurokratyczne, brak infrastruktury - zwłaszcza drogi, przeszkody w swobodzie działalości gospodarczej, koncesje prawie na wszystko, brak wyborów bezpośrednich czyli jednomandatowych gdzie wybiera się osobę a nie partię. To te które mi najbardziej przeszkadzają. Dlaczego mówię 95% polityków co uważasz za radykalną ocenę - Twoje prawo. Otóż nie mogę skumać jak można tyle budować autostrady i zmniejszać biurokrację każda jedna ekipa od Bieleckiego o tym mówiła i obiecywała i guzik, nic, null zmiany są co najwyżej kosmetyczne a autostrad dalej nie ma. No chyba że te co nawierzchnię trzeba zmieniać od razy po otwarciu. Dlatego tak sądzę i do tego nie trzeba jednostek wybitnych tylko pracowitych z planowym podejściem oraz reprezentujący interesy szerszej grupy ludzi niż tylko koledzy i rodzina co jest częste obecnie.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 18:11 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Uswiadom kolegow, ze od 90 istnieje sektor prywatny. Nie potrzeba tam znajomosci, wystarcza skile i umiejetnosc spoleczne. No chyba, ze oni nic nie potrafia, to tylko znajomosci i sfera publiczna.


true, ale sprobuj np zostac u nas adwokatem, notariuszem itp.
ja wcale nie mialem na mysli, ze zle jest pod kazdym wzgledem, co wyjasniam nizej.

Cytuj:
btw Motloch to stan umyslu, a nie pozycja spoleczna.


tez prawda, kasa lezy na ziemii i idzie ja wyrwac, trzeba tylko wiedziec jak. Narzekanie nic nie daje, a czekanie na to, az ktos nam cos da za friko jest bez sensu.
Tym bardziej, ze wiekszosc niestety u nas nie potrafi sie docenic, no i sami klasyfikuja sie do tych co kasy nie maja, bo uwazaja, ze zeby miec to trzeba ukrasc;)

Poza tym wkurwia mnie strasznie postawa studentow / ludzi po studiach. Potrafia czasem pracowac za psia kase i sie z tego cieszyc. Psuja rynek w ten sposob.

idzie pogadac na poziomie jak widac, a nie jechac kogos, ze przejaral mozg ;)
milo.

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 19:27 
Cytuj  
mentasyn napisał(a):
Zioło to ja palę tylko w Czechach, UK, Szwajcarii, Holandii, Niemczech bo w Polsce za to prawie głowę ucinają.


Czyli zapewne wiesz, ze w UK zmienili kategorie posiadania/palenia/dilowania ziolem. I teraz za to utna Ci leb bardziej niz w Polsce.


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 20:36 
Cytuj  
@up

No tak ale jak Cię nie złapią z pół kilo to masz tylko ostrzeżenie. Szkoda kasy na jednego gościa z meksykańskim papierosem żeby go przeciągać przed system sprawiedliwości. Fakt, że jak go już złapią drugi raz to już nie ma przebacz. Ale to i tak dostaje sie góra community service chociaż nie znam takiego bo to naprawdę trzeba mieć niefart.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 00:07 
Cytuj  
ja to sie zastanawiam jakim sposobem OSTR spiewajac ze jara hasz 24/7 nie jest nagminnie kontrolowany i scigany? Mocztesty na trawe wychodza chyba nawet o 3 tygodniach :O Z tego co wiem w polsce mozna byc po trawce ale posiadac nie mozna. Za posiadanie sa sanki lub zawiasy a za produkcje juz kilka latek.


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 00:59 
Cytuj  
mentasyn napisał(a):
@up

No tak ale jak Cię nie złapią z pół kilo to masz tylko ostrzeżenie. Szkoda kasy na jednego gościa z meksykańskim papierosem żeby go przeciągać przed system sprawiedliwości. Fakt, że jak go już złapią drugi raz to już nie ma przebacz. Ale to i tak dostaje sie góra community service chociaż nie znam takiego bo to naprawdę trzeba mieć niefart.


No dokladnie, ale za drugim razem to juz zawisniesz ;). Chociaz jak trafisz na wrednego to i za pierwszym masz przesrane.


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 01:23 
Cytuj  
Niestety tak jest jak mówisz, jak się trafi wredny copper/filth to masz przesrane. Post code lottery w działaniu. Cóż taki los, w sumie tak sobię myślę jak Holandię otwarli w Czechach to i dla nas nie będzie tak źle. Dobre piwo i meksykańskie skręty FTW.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 01:28 
Cytuj  
@CheGee

Myślę że ta walka z zielenią to tak trochę na pokaz. Gliniarzom też się nie opłaca bo robota papierkowa itd itp. Poza tym oni też ludzie i palą. W sumie też nie mogę tego skumać jakby alko wynaleziono miesiąc temu to byłoby w tej samej przegródce co totalne wykopy co mogą za pierwszym razem do grobu sprowadzić. Hipokryzja uber alles. Bo nie wiem czy wiesz w Polsce posiadać można ale spożywanie już jest legalne patrz sprawa senatora Piesiewicza :)

P.S Fajny avatar - i fajny skręt tzw. światełko prosto do nieba z żaru się robi :)

e2a: Przepraszam za double post <ashamed and thinking about suicide by drowning in jelly>

Zbadajcie to http://www.youtube.com/watch?v=_CYwNWHZuT0 :)


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 10:36 
Cytuj  
za malo po anglosasku metasyn, a kawalek calkiem si


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 11:03 
Cytuj  
Loki napisał(a):
Poza tym wkurwia mnie strasznie postawa studentow / ludzi po studiach. Potrafia czasem pracowac za psia kase i sie z tego cieszyc. Psuja rynek w ten sposob.

Pff, jakie studia taka kasa. Nic dziwnego, skoro 80% społeczeństwa ma magistra ;P (oczywiście koloryzuję, ale każdy czytający wie o co mi chodzi) To nie stany, gdzie rodzice muszą zapieprzać całe życie, żeby dzieciakowi uzbierać na czesne.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 11:50 
Cytuj  
no mi tu raczej chodzi o absolwentow uczelni technicznych, ktorzy potrafia sie cieszyc z 2k na reke.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 13:26 
Cytuj  
Jest sporym absurdem sytuacja, gdzie w doppalaczch sprzedaja ludziom legalnie nawoz do roslin, a naturalna i praktycznie nieszkodliwa marihuana jest calkowicie zdelegalizowana.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 166
Dołączył(a): 21.09.2009
Offline
PostNapisane: 30 sty 2010, 13:37 
Cytuj  
@Up

I tutaj zgadzam się w 100%.


_________________
O Lord, help me to be pure, but not yet.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.