mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 22:53 
Cytuj  
http://dziennik.pl/wydarzenia/article53 ... jezyk.html


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 23:53 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=eK4FCnfUFTk

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 00:16 
Cytuj  
Tak w ogóle, to moim skromnym zdaniem Rosja powinna oficjalnie się przyznać teraz do zbrodni Katyńskiej. Nie sądzicie? to posunięcie było by bardzo na miejscu teraz.

A wiecie kiedy o tym pomyślałem? jak Tusk na miejscu katastrofy uklęknął przy szczątkach, Putin pomógł mu wstać kładąc rękę na jego plecach, po czym doszło do objęcia. Poważnie się wzruszyłem wtedy... dlatego moim zdaniem Rosja powinna się teraz przyznać.

P.S
Wiem, że dyskusja nie miała polegać tutaj na względach politycznych, ale wydaję mi się, że raczej moje zdanie tutaj nikogo nie urazi i pewno wiele osób było by z Was za tym. To by była decyzja polityczna na najwyższym poziomie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 00:23 
Cytuj  
Federacja Rosyjska jest bezposrednim spadkobierca ZSRR. W Katyniu polscy oficerowie nie umierali na dzume. Umierali na 9mm para w tyle glowy.
Niemcy, bezposredni spadkobiercy III rzeszy potrafili sie przyznac.
Nie chodzi tylko o genocyd. O przekroczenie granic cywilizowanych zachowan. My, ludzie zachodniej cywilizacji potrafimy przebaczac, nasze rece tez sa skapane we krwi. Ale przebaczenie wymaga skruchy grzesznika.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 01:23 
Cytuj  
Ja tam ruskim nie wierze, robia to pod publiczke. Owszem, mile dla Polski i Polakow, ale nie wierzcie im ani Putinowi :> To wszystko jest gra.


_________________



****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 01:24 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Ja tam ruskim nie wierze, robia to pod publiczke. Owszem, mile dla Polski i Polakow, ale nie wierzcie im ani Putinowi :> To wszystko jest gra.


orly?

a ja myslalem ze politykami zostaja uczniowie szkolek niedzielnych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 08:40 
Cytuj  
mozemy byc wdzieczni ze zyjemy w takich czasach jakich zyjemy , kraj ktory traci caly pion dowodzacy , prezydenta , zawsze jest lakomym kaskiem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."


Posty: 6
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 09:11 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Tak w ogóle, to moim skromnym zdaniem Rosja powinna oficjalnie się przyznać teraz do zbrodni Katyńskiej. Nie sądzicie? to posunięcie było by bardzo na miejscu teraz.


Rosja nigdy się nie przyzna do zbrodni katyńskiej z prostej przyczyny - rodziny pomordowanych oficerów uzyskały by prawo do sądzenia się z Rosją o kosmiczne kwoty odszkodowań. Jakby porównywać, Polska to taka mała pchełka skacząca i podgryzająca ogromne ciało zwierzęcia (Rosja). Politycy rosyjscy to wytrawni gracze na arenie międzynarodowej, a Polacy jak zawsze mają 'nadzieje'

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 09:22 
Cytuj  
Cashasty napisał(a):
Polacy jednak mimo wszystko potrafią się zjednoczyć w obliczu takiej tragedii...

Tak, potrafimy. Na cale kilka tygodni. Potem jest powrot do 'normalnosci' i sklonnosci dopierdalania blizniemu na kazdym kroku.

Tak poza tym, najbardziej zenujace w tej medialnej histerii jest licytowanie sie ktora glowa panstwa zlozyla najlepsze kondolencje i w jakim kraju oglosili zalobe narodowa (i na ile dni). Apogeum bylo wieczorem w tvnie - 'a teraz wiadomosc z ostatneij chwili, na mczcu real - barca pilkarze uczcili smierc prezydenta minuta ciszy'.
Cos czuje, ze nie bede wlaczal telewizora przez najblizszy tydzien.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 09:30 
Cytuj  
Przeciez do zbrodni katynskiej przyznal sie juz Gorbaczow jeszcze za czasow ZSRR, a pozniej Jelcyn za nia przeprosil. Nie chca jej uznac za ludobojstwo, ale to juz osobna sprawa.

Moim zdaniem Rosja wykonala w ostatnich dniach wiele gestow dobrej woli: spotkanie Putina z Tuskiem, puszczenie filmu Wajdy w TV, artykuly o Katyniu w oficjalnej prasie.

Niemcy tez nam wiele zlego zrobili, ale nie wymaga sie od nich zeby przy kazdej okazji przepraszali za kazdy oboz koncentracyjny z osobna.

Zreszta czytalem ostatnio teze, ze Katyn to byl wynik tajnych uzgodnien pomiedzy Rzesza a ZSRR.

Putin wygladal na mocno przejetego ta wczorajsza katastrofa, a ten teatrzyk z Tuskiem to bylo raczej dla widzow rosyjskich, tam ciagle taka komunistyczna socjotechnika dziala na ludzi. Tusk chyba niepotrzebnie bral w tym udzial.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 10:49 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mozemy byc wdzieczni ze zyjemy w takich czasach jakich zyjemy , kraj ktory traci caly pion dowodzacy , prezydenta , zawsze jest lakomym kaskiem


No ja sie spodziewałem że koło 12 będę już widział białoruskie/ruskie samoloty...
Zwykle takie rzeczy nie sa przypadkowe, cóż naród pechowców to za mało powiedziane.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 10:51 
Cytuj  
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=19f83

**

Posty: 393
Dołączył(a): 3.01.2007
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 11:04 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/-1,1651778,0,1,cial ... omosc.html

Ja rozumiem powage calej sytuacji ale czy czasem ktos tu nie przesadza .

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 11:05 
Cytuj  
Ta, z wystawieniem publicznym trochę popłynęli.

Anyway:

http://film.wp.pl/idGallery,6481,idPhot ... caid=19f84

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 11:17 
Cytuj  
GumisPLL napisał(a):
http://www.tvn24.pl/-1,1651778,0,1,cialo-prezydenta-bedzie-wystawione-na-widok-publiczny,wiadomosc.html

Ja rozumiem powage calej sytuacji ale czy czasem ktos tu nie przesadza .


Jest to normalna procedura w takich przypadkach na calym swiecie. Jezeli ginie urzedujacy prezydent jego trumna jest wystawiana publicznie dla spoleczenstwa by zlozylo hołd.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 11:22 
Cytuj  
GumisPLL napisał(a):
http://www.tvn24.pl/-1,1651778,0,1,cialo-prezydenta-bedzie-wystawione-na-widok-publiczny,wiadomosc.html

Ja rozumiem powage calej sytuacji ale czy czasem ktos tu nie przesadza .

W przypadku głowy państwa nie jest to niczym nadzwyczajnym. Podobnie, choć w mniejszej skali robi się tak na prawie każdym pogrzebie (wystawianie ciała w kaplicy).

**

Posty: 393
Dołączył(a): 3.01.2007
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 11:29 
Cytuj  
Myslalem ze osoby swieckie nie maja tego zaszczytu.

Troche zabardzo zrobila sie z tego afera medialna aka meczennik.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 11:38 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):


Zobaczcie jak na torrentach wzrosla sciagalnosc filmu Katyn dzisiaj w wersji english.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 11:38 
Cytuj  
Cytuj:
Rosja nigdy się nie przyzna do zbrodni katyńskiej z prostej przyczyny - rodziny pomordowanych oficerów uzyskały by prawo do sądzenia się z Rosją o kosmiczne kwoty odszkodowań.

Rosja przyznaje, że to ZSRR jest odpowiedzialny za Katyń, nie uznaje go za zbrodnie wojenną, która nie ulegałaby przedawnieniu.

Poza tym gdyby Rosja uznała racje rodzin naszych oficerów, musiała by wypłacać odszkodowania rodzinom pozostałych kilkudziesięciu milionów ofiar Stalina.
Cytuj:
Federacja Rosyjska jest bezposrednim spadkobierca ZSRR. W Katyniu polscy oficerowie nie umierali na dzume. Umierali na 9mm para w tyle glowy.
Niemcy, bezposredni spadkobiercy III rzeszy potrafili sie przyznac.

Na tej samej zasadzie możesz domagać się od Tuska, żeby przepraszał nas samych za rządy PRL - bo III RP jest jej bezpośrednim spadkobiercą.
Cytuj:
My, ludzie zachodniej cywilizacji potrafimy przebaczac, nasze rece tez sa skapane we krwi. Ale przebaczenie wymaga skruchy grzesznika.

Ta, jakby jedno słowo wypowiedziane przez Putina miało w magiczny sposób odkupić winy i zadośćuczynić krzywdom wyrządzonym 70 lat temu.
I kim my niby jesteśmy, tu na tym forum i Polacy jako całość (wyłączając najbliższe rodziny ofiar), żeby domagać się przeprosin i przyznawać sobie prawo do wybaczania za Katyń?


Ostatnio edytowano 11 kwi 2010, 13:07 przez Junkier, łącznie edytowano 2 razy
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 12:08 
Cytuj  
Nie chodzi o jedno słowo, ale być może cala sytuacja przyśpieszy wreszcie zakończenie polsko-rosyjskich sporów o katyń. Mimo wszystko wcześniej niewielu ludzi na świecie słyszało czy interesowało się katyniem. Być może przyczyni się to trochę do zrozumienia czemu polakom ciężko idzie dogadywanie się z rosjanami.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.