mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 21:37 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
WilkuDemon napisał(a):
W takim razie samolot dziennikarzy też powinien sie rozbić right? Baza jest wspólna dla wszystkich samolotów z tym systemem czy każdy samolot musi mieć "upgrade" tej bazy?


Nie wiem jak jest w prawie Powietrznym, ale zakladam, ze tak samo jak w morskim - wedlug IMO [International Maritime Organisation] "upgrade" musi sie odbywac regularnie, nanoszone musza byc cotygodniowe poprawki na mapy, locje, co jakis czas sa nowe wydania mapy ktore MUSZA byc wprowadzone, a stare wypierdolone. Polowa poczatkowej pracy kadeta/3OF na morzu to wlasnie nanoszenie poprawek na wydania admiralicji :<.
Skoro tak jest w zegludze handlowej, to w powietrznych silach narodowych ktore lataja z preziem musi byc 100x bardziej rygorystyczne.

Oczywiscie dotyczy to tras na jakich dany statek plywa, jezeli mialby poprawiac dane calego swiata to miejsca by nie starczylo.


No to jezeli to prawda to na pewno mozna ta teorie o problemie z nawigacja z latwoscia obalic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 21:40 
Cytuj  
Nawet wulkan nie chcę Wawelu. Tych zbiegów okoliczności i tragedii która jest dookoła tego całego pogrzebu naprawdę coraz więcej. Pewno zaraz jakieś teorie spiskowe powstaną.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 22:12 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Od początku mi to śmierdziało właśnie tym.

1. Podali polakom wysokość w QFE zamiast QNH (ale mało prawdopodobne, bo elewacja smoleńska to 255m, więc dużo wcześniej by im zabrakło.
2. Podali polakom ciśnienie w mmHg (tak czasem wojsko podaje, nawet w polsce), a przyrządy w samolotach są wyskalowane w milibarach/hektopaskalach, błąd w przeliczeniu jednej jednostki na drugą mógł zadecydować o tych 20 metrach w pionie, których zabrakło.


Możesz napisać coś więcej bo nie jarzę ? To takie samoloty nie mają radarowych altimetrów ?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2010, 23:02 
Cytuj  
Wysokościomierz jest skalowany np. na podstawie ciśnienia podawanego przez lotnisko, czy ciśnienie npm. Na dobrą sprawę przy takim pomiarze wysokości występuje: niepewność pomiaru barometru na lotnisku, ewentualny błąd przy przeliczaniu jednostek, niepewność wysokościomierza. Jaki może być rozrzut między "wysokością rzeczywistą" a tą jaką zobaczy pilot na przyrządach ciężko zgadnąć. Nie latam więc nigdy zbyt się nie zagłębiałem w temat pomiarów w lotnictwie. Samolot miał pewnie radiowysokościomierz ale ten ma swoją "rozdzielczość" pomiaru i raczej nie wyłapie pojedynczego nieco wyższego drzewa, więc też jest jakieś ryzyko.
Na koniec jeśli pilot ma kilka przyrządów pomiarowych, a każdy pokazuje nieco inną wysokość to jakąś wartość musi przyjąć za "prawdziwą" (albo sobie uśrednić, nie znam się na procedurach). Niestety nie wiem jaka jest w rzeczywistości dokładność przyrządów pokładowych.

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 07:11 
Cytuj  
http://www.rp.pl/artykul/461351_Krasnod ... kadza.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 07:19 
Cytuj  
Ossur napisał(a):
http://www.rp.pl/artykul/461351_Krasnodebski__Juz_nie_przeszkadza.html


Tendencyjny artykul napisany przez zwolennika PISu i członka Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Nie dziwne wiec ze ma takie zdanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 07:59 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):


Okazalo sie ze to jest FAKE, admini strony zmienili date postu by zrobic reklame swojemu forum :/ W google ludzie znalezli kopie tego posta z data juz po wypadku.


_________________



***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 08:50 
Cytuj  
Zwolennik czy nie, napisał to o czym się mówi i pisze od kilku dni. Mianowicie o tym że przez kilka ostatnich lat była nagonka na Kaczyńskiego i cały PIS, przypisywano im łatkę faszystów, nazistów itp a teraz nagle pojawia się zupełnie inny wizerunek niż ten lansowany przez PO i polskojęzyczne media.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 09:02 
Cytuj  
Ossur napisał(a):
Zwolennik czy nie, napisał to o czym się mówi i pisze od kilku dni. Mianowicie o tym że przez kilka ostatnich lat była nagonka na Kaczyńskiego i cały PIS, przypisywano im łatkę faszystów, nazistów itp a teraz nagle pojawia się zupełnie inny wizerunek niż ten lansowany przez PO i polskojęzyczne media.


Bo o zmarlym albo nie mowi sie wogole, albo mowi sie dobrze. Dlatego ciezko bedzie uswiadczyc jakikolwiek negatywny komentarz na jego temat.
I ci co zle o nim mowili, zdania pewnie nie zmienili. Po prostu teraz glosno o tym nie mowia, o czym autor artykulu najwyrazniej wolal zapomniec.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 09:04 
Cytuj  
W sprawie wysokościomierzy.
Radar generalnie jest to urządzenie radiolokacyjne, które ma zlokalozować samolot w przestrzeni dwuwymiarowej. Wysokość lotu samolotu kontroler otrzymuje z meldunku pilota (w przypadku kontroli proceduralnej i radaru pirwotnego), albo z odczytu transpondera (w przypadku radaru wtórnego). Jest to urządzenie, które wysyła czterocyfrowy kod, który pilot ustawia (na polecenie kontroli) oraz wysokość samolotu, która jest pobierana z wysokościomierza barometrycznego (ustawionego na odpowiednie ciśnienie).

Radiowysokościomierz (również nazywany wysokościomierzem radarowym) jest urządzeniem, z którego korzystają głównie samoloty wojskowe (a pamiętajmy że Tu154M to był defacto samolot cywilny, pomimo, że to Polish Air Force), tak naprawdę bojowe. Wymagają one anten, których na cywilnych lotniskach po prostu nie ma (albo ja przynajmniej nie widziałem, a robiłem praktyki studenckie w dziale serwisowania urządzeń radionawigacyjnych i widziałem wszystkie chyba).

Generalnie wysokościomierz barometryczny jest w miarę dokładny. A im niżej tym dokładniejszy.

Jest jeszcze jedno urządzenie Surveillance Radar (podejście SurveillanceRadarApproach, w skrócie SRA;-), gdzie kontroler ma radar nie tylko poziomie, ale i w pionie, o bardzo krótkim okresie odświeżania i po prostu na radarze widzi (na dwóch małych monitorkach od których można dostać joba), czy samolot dobrze idzie czy nie. Podaje pilotowi informacje czy jest na ścieżce (czy nad nią lub pod nią). Generalnie działa jak ILS, który mówi a nie pokazuje. Tyle, że tego już raczej się nie używa, to strasznie stara technologia.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 09:59 
Cytuj  
Nadal nie odnaleziono ciał obu pilotów, nawigatora i dwóch innych. Przypominam, że kokpit nie miał nawet wybitych szyb.
Amba zeżarła...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:04 
Cytuj  
To by potwierdzalo wersje Tor'a, ze porwali ich kosmici

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:12 
Cytuj  
Toll napisał(a):
Nadal nie odnaleziono ciał obu pilotów, nawigatora i dwóch innych. Przypominam, że kokpit nie miał nawet wybitych szyb.
Amba zeżarła...


Piloci i nawigator, po dobrze wykonanym zadaniu zostali wysłani przez putina na Krym, gdzie wypoczywają w jego prywatnej daczy. Tam oczekują na zapłatę w postaci udziałów w rosyjskiej firmie, która będzie wydobywała polski gaz łupkowy.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:19 
Cytuj  
Ossur napisał(a):
Zwolennik czy nie, napisał to o czym się mówi i pisze od kilku dni. Mianowicie o tym że przez kilka ostatnich lat była nagonka na Kaczyńskiego i cały PIS, przypisywano im łatkę faszystów, nazistów itp a teraz nagle pojawia się zupełnie inny wizerunek niż ten lansowany przez PO i polskojęzyczne media.


Wizerunek Kaczynskiego sie nie zmienil. Po prostu zal ze zginal w ten sposob, ale ze byl kiepskim prezydentem to nikt nie kwestionuje.

Toll napisał(a):
Przypominam, że kokpit nie miał nawet wybitych szyb.
Amba zeżarła...


Nie wiem gdzie to wyczytales, bo na kazdym filmie, ktory pokazuje kokpit widac ze nic z niego nie zostalo, nie ma szyb ani dachu nawet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:23 
Cytuj  
Najlepsze sa informacje wyssane z palca, ktore czesc powtarza jak prawde objawiona. :>


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:30 
Cytuj  
Moje informacje pochodzą od wdowy po nawigatorze.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:33 
Cytuj  
Toll napisał(a):
Moje informacje pochodzą od wdowy po nawigatorze.


buahahahahahah :)

oto co zostalo z kokpitu

Obrazek


Ostatnio edytowano 16 kwi 2010, 10:44 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:35 
Cytuj  
Znalezione na jakims portalu w komentarzach (troche smiesznych ortow, naginanie faktow, ale tez ciekawe mysli, ktos sie napracowal, mozna przeczytac):

"Katastrofa czy zamach?!

Rano 10 kwietnia , po włączeniu telewizora , kiedy do mojego dopiero co przebudzonego mózgu zaczęło docierać co się zdarzyło -doznałem szoku, usiadłem i długo nie mogłem wstać. Chłonąłem każdą informacje i nie mogłem w to uwierzyć . Czułem się bezsilny i poczułem bezmierny żal.
Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku zacząłem sobie zadawać pytania: Co? Kto? Jak? gdzie? Czemu? i dowiedziawszy się że to się zdarzyło w Rosji , na wojskowym lotnisku , złapałem się na myśli, i to była pierwsza myśl która przyszła mi do głowy (a często pierwsza myśl jest prawdziwą)- ruskie to zrobili! Szybko odrzuciłem ją , nie chciałem w to wierzyć , to było by zbyt nieludzkie, nie mogli tego zrobić -nie w Katyniu!
Mijal dzień, podano listę poległych , zaczęli się pojawiać świadectwa naocznych świadków, informację i nadzieję że trzech pasażerów przeżyło katastrofę, szybko rozwiała ostateczna liczba ofiar- 96 i komunikat że nikt z prezydenckiego `tupolewa' nie uratował się.
Druga myśl która przyszła mi do głowy, była myśl że Katyń, to przeklęte miejsce i jak mityczny potwor znów pobiera daninę z ludzi - z polskiej elity. I znów poczułem niezmierny ludzki żal że historia w tym samym miejscu w taki okrutny sposób zatoczyła kolo . Czułem żal też dlatego że podczas spotkania w belwederze miałem zaszczyt osobiście poznać pana prezydenta i ministra Szczygłę.
Razem z niezmiernym żalem i smutkiem , coraz mocniej czułem potrzebę znalezienia odpowiedzi na pytanie: czemu to się stało ? oraz potrzebę logicznej analizy tego co się nam wszystkim przydarzyło. Znów powrócili pytania :Kto? Czemu? Jak? i jak to w ogóle jest możliwe że prezydent oraz tak wielu najważniejszych ludzi w państwie, giną w jednej chwili? -komu to było na Renke?
Na pytanie Co? odpowiedz była :zginęli -Prezydent , szef Biura Bezpieczeństwa narodowego, szef sztabu generalnego wraz z generałami, szef NBP, Marszalkowie, posłowie, senatorowie, funkcjonariusze BOR-u, cały gabinet prezydenta, ostatni prezydent na uchodźstwie, szef IPN-u, załoga itd. Poza ministrem MSW i A i premierem zginęli wszyscy najważniejsze ludzie w państwie.
Jestem byłym wojskowym i mimowolnie porównałem to co się stało z radziecką doktryną wojenną , która w razie wojny uwzględniała likwidacje najważniejszych osób (głowy państwa, szefa sztabu, ministrów itd.) aby maksymalnie osłabić przeciwnika. Za czasów związku radzieckiego a nawet w latach 90-ich , w podmoskiewskiej miejscowości Balaszycha były prowadzone kursy dla funkcjonariuszy KGB, których szkolono właśnie pod tym kontem-likwidacji głów państw.
Na pytanie czemu to się stało ? media szukali odpowiedzi w wersjach: że to był albo błąd pilota, albo warunki pogodowe, albo brak odpowiedniego sprzętu na lotnisku w Smoleńsku. Ale nie słyszałem ani jednej wersji , chociażby pytania -czy to nie mógł być zamach? Akt terroryzmu? zdziwiłem się że przez cały dzień nie usłyszałem ani jednej takiej sugestii a przecież obok błędu pilota i warunków atmosferycznych to mogła być jedna z logicznych wersji.
Kolejne pytanie było Gdzie? I właśnie to pytanie jest kluczowe! -to się zdarzyło w Rosji!!! W tej właśnie Rosji która 70 lat temu rozstrzeliwała polskich oficerów w tym że Katyniu, w Rosji która zabiła miliony swoich obywateli, w Rosji którą się podejrzewa w śmierci poprzedniego polskiego głowy państwa, generała Sikorskiego(jak tu nie szukać paraleli?!) w Rosji która pod koniec 20-go wieku , czołgami rozjechała czeczeńskie dążenie do niepodległości, w Rosji którą obwinia się w ludobójstwie tych że Czeczenów, w Rosji która bezczelnie , nie uwzględniając żadnych zakazów i nakazów społeczeństwa międzynarodowego, anektowała terytoriów Gruzji i zrobiła to w 2008 roku, w totalitarnej Rosji która rządzona jest przez autorytarnych władców wywodzących się z byłego KGB. Z KGB która jest następczynią NKWD. Przecież pokolenie NKWD-dzistow która rozstrzeliwała polskich oficerów w Katyniu , uczyła w szkole KGB premiera-prezydenta Putyna. A sam premier Putyn kim on jest jak nie tym że NKWD-zistą , byłym agentem operacyjnym KGB którego uczono jak werbować, zabijać, kłamać w imię dzierżawy przez którą był wychowany i dla której służył. Przecież to on powiedział że największą tragedią 20-go wieku, był rozpad związku radzieckiego.
Słysząc takie oskarżenia, powstaje pytanie- czemu mieli by to zrobić? Przecież polska nie jest w stanie wojny z Rosją? Czy naprawdę nie jest?! A wojna w Gruzji i postawa prezydenta Kaczyńskiego , który mimo rosyjskich gróźb że zestrzelą jego samolot i tak dotarł do Tbilisi, tym samym przyczyniając się do powstrzymania dalszego rosyjskiego ataku na stolice Gruzji?!(i jak tu znowu nie szukać paraleli!). Przecież cale rzycie prezydenta Kaczyńskiego była wojną przeciwko systemowi, którego upadek premier Putyn tak przeżywał i żałował? Prowadzona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego polityka wschodnia (prometeizm) która była kontynuacją myśli Marszalka Piłsudzkiego w żaden sposób nie szło w parę z polityką prowadzoną przez Rosję. To prezydent Kaczyński jak Marszalek Piłsudzki w 1920roku stal na drodze imperialistycznym dążeniom Rosji i co najważniejsze, nic nie zmusiło by go zejść z tej drogi -jak tylko śmierć!!!
Rosyjskie władze mieli za co nienawidzić pana prezydenta: w czasie jego kadencji na stanowisku prezydenta warszawy, jeden z placów otrzymał miano pierwszego prezydenta Czeczenii Dzochara Dudajewa- w przemówieniach prezydenta często było słychać o historycznej odpowiedzialności rosii-15 listopada 2006 roku prezydent Kaczyński zaproponował Unii europejskiej wprowadzić sankcje przeciwko Rosji w odpowiedzi na zakaz importu polskich produktów do Rosji - polska nałożyła weto na decyzje rozpoczęcia negocjacji miedzy UE i Rosją 24 listopada- podczas rosyjsko gruzińskiej wojny w 2008 roku prezydent otwarcie poparł Gruzje i stal się orędownikiem sprawy gruzińskiej w świecie(otwarcie popierał przystąpienie Gruzji do NATO)-za prezydentury Lecha Kaczyńskiego zapadła decyzja o rozmieszczeniu amerykańskiej systemy obrony przeciwrakietowej na terytorium polski-polska proponowała też alternatywne drogi pozyskania zasobów energetycznych i uniezależnienie się europy od dostaw rosyjskiego gazu.
Twierdzenie że obecne rosyjskie władzę starają się odbudować mocarstwowość związku radzieckiego nie jest tylko teorią , o tym dobitnie świadczą wszystkie ich posunięcia, wojskowe czy polityczne ostatnich lat: zdławienie ruchów narodowo wyzwoleńczych na terytorji samej Rosji, ograniczeni wolności słowa, prześladowania opozycji(w tym zabójstwa oponentów politycznych) ekspansja terytorialna i próby przywrócenia wpływów w Gruzji, pro rosyjskie zmiany zachodzące na Ukrainie, zmiany polityczne w Kyrgyzstanie (które niewątpliwie wywołała Rosja w celu usunięcia znajdującej się tam amerykańskiej bazy wojskowej oraz w celu odzyskania strefy wpływów), szantażowanie i próby pozyskania części europy i spowodowanie rozłamu wewnątrz unijnego, jako narzędzie do tego używając rosyjski gaz, dodajmy do tego autorytarne metody sprawowania władzy i zobaczymy kierunek do którego dąży współczesna Rosja.
Chodźcie jeszcze raz dokładnie przyjrzymy się faktom:- samolot prezydenta był w naprawie w Samarze(Rosja), samolot prezydenta rozbił się w Smoleńsku(Rosja) na wojskowym lotnisku, kto był pierwszy na miejscu katastrofy? Rosyjskie struktury siłowe! komu było to najbardziej na Renke?Rosji , czy rosyjskie służby specjalne mogli to przeprowadzić? -tak i nie raz likwidowali przywódców innych państw! W czyje ręce wpadli tzw. czarne skrzynie wydobyte z wraku samolotu? Rosjan!(a konkretniej ministra Szojgu który zamieszany był w operacje specjalne w latach 90-ich w Gruzji. Właśnie ten Szojgu wraz z żołnierzami specnazu KGB `alfa' , przywoził bron abchaskim separatystom przed ostatecznym natarciem na Suchumi), Czy rosyjskie służby specjalne mogli podrobić (sfabrykować) zawartość czarnych skrzynek? Tak to nie stanowi żadnej trudności dla służb specjalnych. Mogli też odpowiednio przygotować (oczyścić) miejsce katastrofy przed przyjazdem polskich ekspertów. Czy strona rosyjska posiadała wiedze o tym, kto oprócz prezydenta będzie leciał tym samolotem -tak , dostali listę pasażerów odpowiednio wcześniej. Jak mieli zamiar likwidacji prezydenta , lepszego momentu nie mogli znaleźć. Mogli to zrobić u siebie, na swoim terenie i na swoich zasadach.- Zbrodnia doskonała!
W końcu zadajmy sobie pytanie, kto zyskał by najwięcej na śmierci takiej leczby funkcjonariuszy państwowych oraz wojskowych , którzy podzielali anty imperialistycznie (anty rosyjskie) poglądy prezydenta, i były w swoich poglądach nieustępliwi? - Rosja!!!(A to że są zdolni do takich czynów już nie raz udowadniały. To pokolenie KGB-owcow Putyna przeprowadziła atak na pałac Tadz-Bek i zlikwidowała Hafizullah Amina stojącego na czele Afganistanu a przed nim jego poprzednika Nur Mohammed Taraka, to oni zlikwidowali pierwszego prezydenta Czeczenii Dżochara Dudajewa i przeprowadzili kilka zamachów na prezydenta Gruzji Eduarda Szewardnadze.


P.S.- nie wierze też w żal i skruchę którą okazywał premier Putyn czy prezydent Medwiediew. Nie wierze w łzy byłego agenta KGB(byłych agentów nie ma) szklonego kłamać, udawać, zabijać a tym bardziej nie wierze w jego łzy po stracie politycznego przeciwnika jakim był prezydent Kaczyński! Nie zapominajmy że właśnie ten człowiek kazał prawie doszczętnie wyrznąć Czeczeńską ludność, że właśnie ten człowiek kazał zaatakować Gruzje. Ten człowiek nie płacze i nie ma skrupułów a metod uprawienia polityki uczył się w szkole KGB a czego tam uczą dobrze wiemy. Właśnie ten człowiek stoi na czele Rosji -Rosji gdzie wolno myślących ludzi się zabija!!!"

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:46 
Cytuj  
mrynar, to jest artykul podobny do tego :

http://kavkazcenter.com/eng/content/201 ... 1842.shtml

**

Posty: 393
Dołączył(a): 3.01.2007
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2010, 10:49 
Cytuj  
Niby tak ale poco likwidowac kogos kto za pol roku ustapi.Chodz z ruskami nigdy nic nie wiadomo.

Z tymi pilotami to naprawde dziwne ale przy takim uderzeniu moze ich ciala robryzgaly sie na kawaleczki.

Pisali gdzies ze jeden pistolet wkopany byl ilestam pod ziemia .

beda przekopywac miejsce.

"Lotnisko w Smoleńsku to pułapka.."

http://www.blogpress.pl/node/3625

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.