mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 64  Następna strona

Kto prezydentem !!!!!!!!!!!!!
Bronisław Komorowski 39%  39%  [ 86 ]
Jarosław Kaczyński 11%  11%  [ 25 ]
Janusz Korwin-Mikke 27%  27%  [ 60 ]
Andrzej Lepper 5%  5%  [ 12 ]
Bogdan Szpryngiel 0%  0%  [ 1 ]
Bogusław Ziętek 0%  0%  [ 0 ]
Marek Jurek 2%  2%  [ 5 ]
Waldemar Pawlak 0%  0%  [ 1 ]
Kornel Morawiecki 0%  0%  [ 1 ]
Roman Sklepowicz 2%  2%  [ 4 ]
Ludwik Wasiak 3%  3%  [ 6 ]
Andrzej Olechowski 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 220
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 19:08 
Cytuj  
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010 ... lnosc.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 19:18 
Cytuj  
brazz napisał(a):

Zwróciłem ci uwagę, że mylisz przeszłość z teraźniejszością. Mylisz twórców z beneficjentami. Siewców ze zbierającymi plony. Chwytasz?

Wydawalo mi sie, ze nawet uzylem czasu przeszlego, ale polska jezyk...Chyba, ze chciales powiedziec ze Europe zbudowali ludzie pokroju Korwina-Mikke? Masz na mysli pozne rzady generala Franco jak mysle? Niezle. Jesli nie, to dalej nie lapie co chciales udowodnic stwierdzeniem faktu.

@Huba Lewica mowisz narzuca swiatopoglad? Jak pieknie byloby bez lewicy. Jebalibysmy po 12h/7 dni w tygodniu w korporacjach bez rzadnych praw pracowniczych, kosciol pobieralby 10% naszych zarobkow jako dziesiecine, geje byliby kastrowani i zamykani w szpitalach, a panstwo kladlo jedyny sluszny program do "myslacych' prawicowych glow. W USA murzyni byliby dalej separowani w autobusach... ehh piekny swiat.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 19:33 
Cytuj  
Nie, bez Lewicy moglbym spokojnie pracowac i zyc za wlasne pieniadze, a nie placic podatkow, skladek, dodatkow, zrzutek, abonamentow i innych pierdol, i patrzec jak gnidy przy sklepie pija piwko bo biora zasilek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 19:41 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Nie, bez Lewicy moglbym spokojnie pracowac i zyc za wlasne pieniadze, a nie placic podatkow, skladek, dodatkow, zrzutek, abonamentow i innych pierdol, i patrzec jak gnidy przy sklepie pija piwko bo biora zasilek.

Mowisz, ze to lewica wymyslila podatki i zrzutki wszelkiego rodzaju? Ciekawe podreczniki historii czytales, albo zadne podejrzewam. Ot cale wyksztalcenie lewicofobow. Na pocieszenie dodam, ze mnie tez boli jak menel pije za moje pieniadze. Chociaz moze lepiej, ze sie nawali niz pojdzie rabowac. Ty pewnie od razu bys takiego rostrzelal, zeby pozbyc sie biedoty.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 19:48 
Cytuj  
Nie, zostawilbym go samemu sobie. Czlowiek jest wolny i odpowiada za siebie, oczywiscie nie zyjemy sami. Masz rodzine, i bliskich. W zyciu bywa tak ze czasem jest bida i nie ma pracy albo sie choruje. Bywa, ale ludzie zawsze sobie radzili. Lepiej, albo gorzej ale mozna, jak nie dajesz rady sam to inni ci pomoga. Tylko do tego trzeba umiec wychowac dzieci, zeby miec normalna rodzine, i utrzymywac zdrowe relacje z otoczeniem. Ewentualnie mozna tworzyc chore panstwo z milionami regulacji ktore zabiera polowe dochodu i sie "troszczy". A troszczy sie tak, ze jak przyjdzie co do czego to masz prawo do pomocy ze znalezieniem pracy, masz prawo do opieki medycznej, itp itd. No prawo masz, gorzej z jego realizacja.

Przyklad przeczytany gdzies, nie wiem gdzie: Rodzi sie dziecko, dziecko ma wrodzona wade i teraz jest nadzieja, bo jak sie zrobi odpowiednia operacje to bedzie dobrze, a jak nie, to dzieciak bedzie kaleka na cale zycie. Oczywiscie nasze kochane panstwo "daje" pieniadze na operacje... za 2 lata. Haczyk polega na tym ze za 2 lata to mozna sie cmoknac w pompke, wiec rodzice zakladaja fundacje, ludzie im pomagaja, operacja, dzieciak jest zdrowy. Wnioski? Cale zycie placili skladki na "sluzbe zdrowia" podatki z ktorych sie doplaca na niewydolna "sluzbe zdrowia" a jak przyszlo co do czego, to panstwo ich wydymalo. A ludzie pomogli. To po co mi takie panstwo, jak mam cale zycie placic a potem dostane srodkowy palec? Z ludzmi to juz tak bywa ze sa zli albo dobrzy, czesci ci pomoze, czesc cie oszuka. Z lewicowym panstwem juz jakos tak jest, ze jest przewidywalne, zawsze cie wydyma.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 19:56 
Cytuj  
Troche to dziwne zeby ze strachu przed cholota lozyc pieniadze do kasy panstwowej gdzie i tak x% tej sumy przezre jakis urzedniczyna. Moze lewica podatkow nie wymyslila ale to oni wymyslili ze aby utrzymac sie przy korycie to naobiecuja roznych przywilejow roznemu bydlu, zamiast wykorzystywac pieniadze z podatkow na infrastrukture (transportowa, telekomunikacyjna/energetyczna)/wojsko, wymiar sprawiedliwosci czy oswiate

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:02 
Cytuj  
To co napisales to chora realizacja slusznych idei, a nie bledne zalozenia. W Polsce nie wyszlo to najlepiej, zgoda. Jest jednak kilka przykladow, ze mozna zapewnic pewne minimum socjalne, a przede wszystkim stworzyc mechanizmy do aktywizacji ludzi. Niestety czesc ludzi jest z natury leniwa i wola cwaniactwo niz prace. Mowisz, ze zostawilbys czlowieka samemu sobie. Pomysl niezly, ale to ignorowanie problemu, ktory wroci do Ciebie wczesniej czy pozniej. Idac ulica dostaniesz wpierdol od menela ktory nie mial co pic, albo czlowieka zdesperowanego ktory nie mogl znalezc pracy zeby utrzymac rodzine. Prawica proponuje olac problem i dac ludziom bron do obroby i wysokie kary dla przestepczosci. Lewica woli sprobowac pomoc wrocic mu na odpowiednia sciezke, poprzez oslony socjalne, zeby mogl sam funkcjonac. jednym i trugim czasem zle to wychodzi. Co jest lepsze mozna ocenic samemu.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:08 
Cytuj  
Tor- w normalnym panstwie czlowiek ma prawo miec bron, wiec menel na ulicy by mnie nie zaatakowal, albo mialby maly problem. To nie jest olanie problemu, nie pracujesz, nie jesz. Sluchaj ja na serio nie mam nic przeciwko temu calemu pomyslowi opiekowania sie ludzmi itp. Tylko dlaczego do cholery lewicowcy zmuszaja mnie zebym im placil ciezka kase? Robcie to sobie za swoje wlasne pieniadze i nikt nie bedzie marudzil.

Tor pamietaj jeszcze o jednym, nie stworzysz swiata bez meneli, bez wojen, bez zlodziejstwa, bez chorob itp. Taki swiat jest i trudno, albo bedziemy sobie z tym radzic wlasnymi silami, albo bedziemy udawac ze wystarczy napisac ustawe, zebrac komitet centralny i wprowadzac debilne i kosztowne "prawa".


Ostatnio edytowano 17 cze 2010, 20:12 przez Huba, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:11 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Nie, bez Lewicy moglbym spokojnie pracowac i zyc za wlasne pieniadze, a nie placic podatkow, skladek, dodatkow, zrzutek, abonamentow i innych pierdol, i patrzec jak gnidy przy sklepie pija piwko bo biora zasilek.

Nie masz racji. Gdyby nie lewica świat dalej tkwiłby w jakimś feudaliźmie i jeśli byś się urodził w dobrej rodzinie faktycznie żyłbyś sobie za własne, a jeśli miałbyś pecha mieszkałbyś na wsi, której bez zgody pana nie mógłbyś opuścić.
To, że w dzisiejszym świecie masz szansę się wybić zawdzięczasz niestety lewicy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:12 
Cytuj  
A nie pomyslales ze menel tez by mial bron? I dlaczego do mnie pijesz ja akurat jestem zwolennikiem minimalizmu socjalnego. Przesuniecia pieniedzy z dawania na tworzenie. Z lewica mam wspolna niechec do kleru, korporacji i maksymalizm swobod obywatelskich.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:16 
Cytuj  
To ze w dzisiejszym swiecie mam szanse sie wybic zawdzieczam sobie, i swojej rodzinie. Lewica cokolwiek robi to rabuje nasze osiagniecia. Pozatym feudalizm skonczyl sie zdecydowanie szybciej niz powstala lewica, to raz.
Dwa: przyznaje, ze bledy konserwatystow, chamskie traktowanie biedniejszych, wyzysk, wywyzszanie sie, ponizanie ludzi itp napedzaja lewicowe nastroje, i przez to ludzie kreca bat na wlasne d... Ale sorry, ja nie chce zeby mi ktos cos "dawal". Bo zwykle to sie laczy z tym ze mamy dosc wysoka cene.

Po co mi jakies programy aktywizacji zawodowej, ucze sie czegos co jest potrzebne, ide do pracy, robie swoje, dostaje kase i jest git. Ale nie, mozna zrobic najpierw socjalistyczna szkole, potem program aktywizacji zawodowej, potem dotacje, zasilki, doplaty, i sie okazuje ze czlowiek nie pracuje po to zeby cos osiagnac, tylko po to zeby pracowac. Jesli mam zyc w panstwie w ktorym najpierw ucze sie bo tak chce panstwo, potem pracuje jak wol, i place chore podatki bo tak chce panstwo, a potem jakis urzedas mi przedluzy wiek emerytalny albo umre bo panstwo mi "gwarantuje" leczenie za 10 lat, po czym "oszczednosci" w Zusie sie rozplywaja, to ja dziekuje. Wole pracowac na siebie, i potem to co wypracuje jest dla mojej dyspozycji.

Edit: Tor- "menel" juz ma bron, bo mu zalezy zeby kogos obrabowac, nie wazne czy ma pistolet, czy gazrurke czy noz. Zwykly czlowiek za to ma byc poza "Wsparciem panstwa".


Ostatnio edytowano 17 cze 2010, 20:18 przez Huba, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:18 
Cytuj  
meneli nie warto pkowac , maja malo lootu


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:31 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
meneli nie warto pkowac , maja malo lootu

haha Rozjebales mnie w tym miejscu.

@Huba Mylisz sie na podstawowy poziome. To co dzis osiagnales zawdzieczasz tylko sobie, zgoda. Ja tez tak mysle o sobie. Jednak sytuacja spoleczno-ekonomiczna to wynik przemian wielu dziescioleci, w ktorych glownie lewica miala swoj udzial. Feudalizm sie skonczyl przed lewica? A jak nazwiesz sytuacje pracownikow podcza rewolucji przemyslowej? Kto dokonal zmian? Latwo sie zapomina sluchajac belkotu prawicy w Polsce. Lewica nie jest ideologia najlepsza, ale dala cywilizacyjnie znacznie wiecej niz cale dokonania konserwatystow. Konserwatysci chcieli utrzymania dawnego porzadku. Gdby nie ta znienawidzona przez niektorych lewica, tkwilibysmy w XIX wieku.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:40 
Cytuj  
Zmiany w rewolucji przemyslowej? Maszyna parowa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:43 
Cytuj  
Pewnie ta sama co zastapila Chnczykow pracujacych za miske ryzu. Teraz leza na Hawajach. Ciezko dyskutowac jak sie neguje podstawowe fakty.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:45 
Cytuj  
No to czego ty chcesz? Modernizacji, czy "pracy dla ludu"? Jesli tego drugiego to czemu nie protestujesz ze zniknelo tyle zawodow, jak kołodzieje, tkacze reczni, dorożkarze, etc etc etc.?

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:56 
Cytuj  
Huba napisał(a):
To ze w dzisiejszym swiecie mam szanse sie wybic zawdzieczam sobie, i swojej rodzinie. Lewica cokolwiek robi to rabuje nasze osiagniecia. Pozatym feudalizm skonczyl sie zdecydowanie szybciej niz powstala lewica, to raz.
Dwa: przyznaje, ze bledy konserwatystow, chamskie traktowanie biedniejszych, wyzysk, wywyzszanie sie, ponizanie ludzi itp napedzaja lewicowe nastroje, i przez to ludzie kreca bat na wlasne d... Ale sorry, ja nie chce zeby mi ktos cos "dawal". Bo zwykle to sie laczy z tym ze mamy dosc wysoka cene.

To, że dziś masz takie szanse jak masz zależy min. od tego jak kształtowały się społeczeństwa europy przez ostatnie 2000 lat. Stosunki społeczne były przez większość tego czasu tak fantastyczne, że skończyły się rewolucją francuską. To tyle jeśli chodzi o koniec feudalizmu. Tu mała uwaga, żeby uniknąć dyskusji kto był/jest lewicą a kto prawica i co kto zrobił:

"Termin prawica pochodzi z czasów Rewolucji Francuskiej, kiedy to przedstawiciele szlachty, arystokracji i kleru zasiadali po prawej stronie sali Zgromadzenia Narodowego. Walczyli o utrzymanie feudalnych przywilejów stanowych, potępiali antyklerykalizm, laicyzację oraz postępowe i radykalne zmiany, które wprowadzała lewica."
Huba napisał(a):
Po co mi jakies programy aktywizacji zawodowej, ucze sie czegos co jest potrzebne, ide do pracy, robie swoje, dostaje kase i jest git. Ale nie, mozna zrobic najpierw socjalistyczna szkole, potem program aktywizacji zawodowej, potem dotacje, zasilki, doplaty, i sie okazuje ze czlowiek nie pracuje po to zeby cos osiagnac, tylko po to zeby pracowac. Jesli mam zyc w panstwie w ktorym najpierw ucze sie bo tak chce panstwo, potem pracuje jak wol, i place chore podatki bo tak chce panstwo, a potem jakis urzedas mi przedluzy wiek emerytalny albo umre bo panstwo mi "gwarantuje" leczenie za 10 lat, po czym "oszczednosci" w Zusie sie rozplywaja, to ja dziekuje. Wole pracowac na siebie, i potem to co wypracuje jest dla mojej dyspozycji.
.

Daleko mi od twierdzenia, że obecna europa ma idealny ustrój ale historia pokazuje, że lepszego na razie nie wymyslono. Ten cały socjal ma w założeniu wyrównanie szans w społeczeństwie. Wiem, że to nie fair i że ktoś musi do tego dopłacić, ale takie są koszta zapewnienia względnego spokoju i poziomu życia. Przez cały okres trwania cywilizacji nie było takiego społeczeństwa w którym jeden człowiek nie robiłby na drugiego. Jedyne co się zmieniało to proporcje, dla tego to ci piszesz o to także utopia. Chyba, że pojedziesz na jakąś bezludną wyspę, wówczas faktycznie będziesz pracował tylko na siebie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 20:59 
Cytuj  
Cytuj:
Czyli co Hitler,Stalin Mao, Pol Pot, Kim Ir Sen, Castro to nie byli prawdziwi lewicowcy ?

No Hitler to akurat trochę nie bardzo.
Cytuj:
Klopot z lewicowcami i ich wspanialymi pomyslami na zbawianie swiata polega na tym, ze jakos nigdy nie wpadli zeby od podstaw zbudowac wlasne miasto/panstwo/spolecznosc. Zamiast tego z uwielbieniem wymuszaja na innych swoje wymysly.

Stany Zjednoczone założyła ówczesna lewica :(
(albo raczej coś co byłoby lewicą gdyby podział ten już wtedy istniał)
Cytuj:
Tor- w normalnym panstwie czlowiek ma prawo miec bron, wiec menel na ulicy by mnie nie zaatakowal, albo mialby maly problem.

w takim razie potrafisz na pewno wyjaśnić dlaczego np. słabo zaludniony (co raczej nie sprzyja narastaniu konfliktów w społeczeństwie) i uzbrojony po zęby Teksas ma jedne z najgorszych statystyk kryminalnych w USA?
Cytuj:
Pozatym feudalizm skonczyl sie zdecydowanie szybciej niz powstala lewica

Feudalizm obaliła - albo raczej proces jego obalania zainicjowała, bo trwało to do końca XIX wieku bez mała - lewica. Radziłbym poczytać coś o tym skąd się wziął podział na lewe i prawe skrzydło sceny politycznej i kto reprezentował tą pierwszą pod koniec XVIII wieku.


Ostatnio edytowano 17 cze 2010, 21:10 przez Junkier, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 21:04 
Cytuj  
Hitler byl narodowym socjalista , w sumie szkoda ze nie pojechal ruskich , a z drugiej strony dzieki temu ciagle mowimy po polsku


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2010, 21:25 
Cytuj  
Huba napisał(a):
No to czego ty chcesz? Modernizacji, czy "pracy dla ludu"? Jesli tego drugiego to czemu nie protestujesz ze zniknelo tyle zawodow, jak kołodzieje, tkacze reczni, dorożkarze, etc etc etc.?

A o czym rozmawiamy? O prawach pracowniczych, a nie modernizacji. Maszyna parowa nie poprawila warunkow pracy tylko ruchy lewicowe. Znow odnosze wrazenie, ze ktos odpowiada zanim przeczyta do konca. A znikajacych zawodow mi nie szkoda. Rynek powinien decydowac o tym co jkest potrzebne.

Ta, a Stalin, Mao, Pol Pot glosili marksistowskie idealy. To byla zasrana dyktatura, ktora z zalozeniami lewicy miala tyle wspolnego co Hitler z prawica klonserwatywna. Wypaczenie ideologii jako droga do tyranii.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.