mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 64  Następna strona

Kto prezydentem !!!!!!!!!!!!!
Bronisław Komorowski 39%  39%  [ 86 ]
Jarosław Kaczyński 11%  11%  [ 25 ]
Janusz Korwin-Mikke 27%  27%  [ 60 ]
Andrzej Lepper 5%  5%  [ 12 ]
Bogdan Szpryngiel 0%  0%  [ 1 ]
Bogusław Ziętek 0%  0%  [ 0 ]
Marek Jurek 2%  2%  [ 5 ]
Waldemar Pawlak 0%  0%  [ 1 ]
Kornel Morawiecki 0%  0%  [ 1 ]
Roman Sklepowicz 2%  2%  [ 4 ]
Ludwik Wasiak 3%  3%  [ 6 ]
Andrzej Olechowski 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 220
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 20:17 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Napierdalski to dla mnie fenomen, zaden z niego lider, brak mu nawet poparcia znanych ludzi lewicy i w krotkim czasie zwiekszyl swoje poparcie trzykrotnie, mimo tego ze jego kampania polegala na rozdawaniu jablek, pokazywaniu zony i jakis glupkowatych teledyskach.
Mysle, ze ludzie potrzebuja kogos kto nie jest z PO PIS, kogo glowna duma nie jest walka z komuna 30-40 lat temu i kto nie wchodzi w dupe panom w czarnych sukienkach. Spoleczenstwo sie laicyzuje w szybkim tepie, a ciagle nie ma swojej reprezentacji w sejmie (SLD do tej pory reprezentawalo bardziej interesy ludzi walczacych o zachwanie starych przywilejow z PRLu niz ludzi nowoczesnie myslacych).

Na takie coś przyjdzie czekać jeszcze z 20 lat, na razie polska "lewica" jest lewicą tylko z nazwy. Społeczeństwo może i się laicyzuje ale na razie nie wiele z tego wynika. Odnośnie drugiej tury i jarka. Swego czasu jakiś socjolog rzucił dość ciekawą teorię, że w polska głównie dzięki propagandzie PO mówiącej, że wykształceni głosują za po a emeryci i nieco głupsi na pis ludzie wstydzą się mówić o swoich poglądach. W efekcie trudno dokładnie oszacować szanse jarka, bop ludzie często mówią jedno po czym głosują inaczej ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 20:22 
Cytuj  
Lewice to mamy w Hiszpanii. W Polsce Miller pokazal, ze jest koniunkturalnym pajakiem i o lewicy to moze slyszal.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 20:32 
Cytuj  
Ach ta lewica hiszpanska rodzic A i rodzic B bo przeciez ojciec matka to takie zacofanie pojecia ze wstyd ich uzywac. A gospodarka? gospodarka pedzi z przywilejami typu idziesz na bezrobocie a zasilek bedziesz dostawal w nieskonczonosc (zdaje sie podniesli z roku bo przeciez rok wegetowania za cudze to zdecydowanie za malo)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 20:37 
Cytuj  
No a jaka ma byc lewica? rolfgolf Doskonala spolecznie, chujowa gospodarczo.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 20:55 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Lewice to mamy w Hiszpanii


W hiszpanii to są lewacy :roll:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 20:59 
Cytuj  
Co to za gospodarka w której firmy jak np. fiat są przez wiele lat zwalniane z podatków. Podobnie sieci sklepów. Tego zdaje się nikt nie zauważać, mimo że w efekcie dopłaca do tego podatnik :roll: . Czyli zasiłki są złe, ale dopłacanie do prywatnego interesu już ok?

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 21:31 
Cytuj  
SLD jest lewicą tylko z nazwy tym bardziej wybałuszam oczy jak publicyści zastanawiają się na kogo zagłosuje wyborca lewicowy lol.
Chociaż trzeba Napieralskiemu oddać ,że czasie kampanii zaczął w końcu się przyznawać do idei lewicowych.

Ta partia trzyma się w sejmie głównie dlatego ,że ich kandydaci na posłów coś sobą reprezentują .Większość ludzi pisu i po to jakieś randomowe za przeproszeniem pachołki o których nic nie wiadomo prócz zdjęcia mordki na plakacie(jakaś lekarka z dzieckiem na plakacie i tekst głosuj na lepszą polske wtf?) .Albo ludzie głosują na nich ,żeby nie zniknęli z sceny politycznej w nadziei ,że złapią wiatr w żagiel .

Obecnie sld to taki pzpn z leśnymi dziadkami.Powinni zacząć od czystek- czyli odciąć się od przeżartych komuchów jak Oleksi czy niepopularnych polityków jak Miller i skręcić ster tak ,żeby było wiadomo jak w danej sprawie się opowie SLD ,a nie że się zastanowią jak to wpłynie na nich słupek poparcia.Albo jest się lewica albo nie.

Hiszpańskiej lewicy szacun za to ,że zmieniali ustawy nie oglądając się na słupki wyborcze ,opinie ludzi i skowyt Watykanu.Chociaż z drugiej strony jeżeli ludzie dali im większość to chyba właśnie tego od nich oczekiwali?

Jak dla mnie między PO,PiS i SLD nie ma żadnej różnicy .
Żadna z tych partii nie ma najmniejszego pomysłu jak zreformować ten kraj,a jest co zmieniać i wbrew pozorom są o wiele pilniejsze rzeczy do naprawy niż służba zdrowia.Zacząć należałoby raczej od systemu sprawiedliwości i usprawnienia sądów tak żeby sprawy gospodarcze nie trwały rok ,a max parę tygodni.Trzeba jasno określić odpowiedzialność urzędników za swoje czyny.Tak żeby w razie czego było wiadomo kto ma beknąć paragrafem przed sądem.No i nie zapomnijmy ,że teraz w naszym wspaniałym kraju prokurator może zamknąć kogo chce na parę miesięcy w areszcie bez żadnych dowodów roftl -areszt wydobywczy.Tudzież standardowa procedura policji polegająca na tym ,że jak ktoś ją pozwie to z automatu policja pozywa taką osobę z powodu utrudniania czynności etc.. i tak ofiara staje się nagle przestępcą z otwartym postępowaniem karnym na parę lat..Wymieniać można w nieskończoność niby była ta komisja przyjazne państwo Palikota i nic nie zmieniła. U władzy były wszystkie partie i nic nie zrobiły.
Zobaczymy jak się zachowa PO jak już nie będzie mogło chować się za wetem.


Ostatnio edytowano 21 cze 2010, 22:14 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 30
Dołączył(a): 10.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 22:13 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Co to za gospodarka w której firmy jak np. fiat są przez wiele lat zwalniane z podatków. Podobnie sieci sklepów. Tego zdaje się nikt nie zauważać, mimo że w efekcie dopłaca do tego podatnik :roll: . Czyli zasiłki są złe, ale dopłacanie do prywatnego interesu już ok?

A co, mieli pozwolić danemu dużemu pracodawcy zatrudniającemu kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy ludzi upaść i wziąć na siebie płacenie im zasiłków? Pomoc państwa w przeważającej większości przypadków się zwraca
Kontrolowane i uczciwe dopłacanie do prywatnego biznesu stymuluje rozwój - zasiiłki stymulują siedzenie na dupie, szczególnie te w wysoko

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2010, 22:44 
Cytuj  
Jaeden napisał(a):
A co, mieli pozwolić danemu dużemu pracodawcy zatrudniającemu kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy ludzi upaść i wziąć na siebie płacenie im zasiłków? Pomoc państwa w przeważającej większości przypadków się zwraca
Kontrolowane i uczciwe dopłacanie do prywatnego biznesu stymuluje rozwój - zasiiłki stymulują siedzenie na dupie, szczególnie te w wysoko

Celem zasiłku nie jest symulacja siedzenia na dupie, tylko umożliwienie przeżycia do znalezienia kolejnej pracy, tyle w teorii.
Doktryna kapitalizmu głosi, że jeśli jakaś firma nie potrafi sobie poradzić to bankrutuje. Pracowników wówczas powinna przejąć firma, która lepiej sobie radzi itp itd. Praktyka jest taka, że fiat kasę wziął a jeśli nie będzie mu się opłacać to się z polski wyniesie i taki będzie efekt dotowania prywatnego biznesu. Nie chce mi się wdawać w dyskusję, kogo i po co warto dotować, nie lubię tylko obłudy. A pisanie jakie to zasiłki są złe nie zauważając, że jednocześnie lekką ręką rozdaje się również kasę prywatnym firmom to właśnie obłuda.

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 06:55 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
ubeck napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ustawowy wiek to jedno, a rzeczywisty czas przejscia to drugie:patrz wczesniejsze emerytury.


Ja tam sie wcale nie dziwie, ze np. takiemu gornikowi, czy policjantowi wczesniej przysluguja prawa emerytalne.

ja tez, niech sobie tylko odlozy ta kase ze SWOJEGO WYZSZEGO ZUS, a nie mojej kasy. co do zolnierzy/policjantow mozna jeszcze dyskutowac - co do gornikow itp to wogole dyskusji imho nie ma - w dupie mam skad jest wegiel (niechaj bedzie z Australii jak tanszy), przeplacamy na weglu juz, dokladanie mojej kasy do wysokiej emerytury jakiegos brudasa ze slaska to chamstwo!


Za co gornik ma przywileje emerytalne? Za warunki pracy. Kopalnie nie przynosza zysku? O to juz miej pretensje do panow prezesow na przyklad, a nie do zwyklego gornika. To nie jego wina i nie jego problem (chyba, ze zamkna kopalnie). IMO zrownanie wszystkim wieku emerytalnego do 65ki (jak na razie) jest wlasnie bez sensu. Bo sa zawody, ktore eksploatuja czlowieka szybciej. Rozny jest tez stopien bezpieczenstwa danej pracy. Ja siedze sobie wygodnie w biurze i mala jest szansa, ze strop mi sie spierdoli na leb, albo pizdnie gdzies gaz i sie rozerwe (tyle, ze poraz ostatni).
Zreszta kasacja przywilejow emerytalnych to generalnie dobry sposob na poszczucie jednej grupy spolecznej na druga ("nie bede dokladal wlasnej kasy na jakiegos brudasa"), a wiadomo, ze jak spoleczenstwo podzielone to latwiej nim rzadzic. A systemu emerytalnego to nie uratuje.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 07:07 
Cytuj  
pitu,pitu - ja nie mam nic przeciwko,zeby ktos sobie odchodzil na emeryture w wieku 30 lat, serio, ALE niech sobie sam odlozy na to kase, a nie ciagnie ja ode mnie. ja nie widze problemu,aby im podniesc skladke emerytalna ZUS do takiego poziomu, by mogli isc na emeryture kiedy chca. ewentualne dokladanie do zawodow "pozytku publicznego" jestem jeszcze w stanie zrozumiec (chociaz sadze,ze glupota jest puszczanie mlodych-40to paru letnich,doswiadczonych wojskowych i policjantow na emeryture, gdy jest cala masa pracy biurowej/szkoleniowej do wykonania).
bez reformy systemu emerytalnego nie ma szans na zbilansowanie budzetu, ba - coraz wiecej bedzie panstwo od nas wyciagac,by pokryc doplaty do ZUS.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 07:39 
Cytuj  
Nie musisz pisac dwa razy tego samego. Poza tym mam wrazenie, ze jestes szczegolnie uprzedzony do gornikow. A nasze skladki nie ida na nasza emeryture z tego co wiem, tylko na utrzymanie obecnych emerytow.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 08:45 
Cytuj  
To nie kwestia uprzedzenia a zdrowego rozsadku. Rufen ma 100% racji tutaj. Ja zrownalbym wiek wszystkich, takze policjantow czy zlolniezy. Zacheta do pracy powinny byc dobre zarobki przykladowo, a nie sponsoring obywateli dla 35 letnich emerytow z policyjnej drogowki czy zolniezy co walke widzili na filmie instrukatazowym. Nie podoba sie? Wybrac inny zawod.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 09:10 
Cytuj  
pisze o gornikach bo oni chyba najbardziej bezczelnie epatuja stanowiskiem - nalezy mi sie. jada do Warszawy bezczelnie wprost mowiac,ze caly kraj ma sie na cos im tam dorzucac i sa z siebie zadowoleni. ostatnio gdzies czytalem,ze jakiejs spolce chca gwarancji zatrudnienia na 20lat - co i juz wylatuja z jakims podobnym tekstem. zarabiaja srednio 5 czy 7 tysiecy to niech sobie odkladaja z tego na emeryture wczesniejsza placac 30 czy 50% zarobkow tylko na skladke emerytalna ZUS - voila! ja wiem,ze to ciezka praca, ze pracuja wiecej niz pelen etat itd, ja ich rozumiem przeciez - to sa argumenty, ktore do mnie przemawiaja. nie przemawia za to do mnie emerytura pana Zygmuna mieszkajacego w szarym bloku z bielonymi framugami na ktora on sam sobie ta ciezka praca nie zapracowal.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 09:12 
Cytuj  
Juz o tym rozmawialismy: policjanci nie wytrzymuja psychicznie, dlatego wczesniejsza emerytura. Bez tej perspektywy co drugi by sobie strzelal w leb.
Drogowka tez nie jest fajna, bo to ona pierwsze jest przy wypadkach samochodowych. Pocieci, smasakrowani ludzie to nie jest fajny obrazek do ogladania na co dzien.

Moze za to rzeczywiscie po skonczeniu okresu sluzby w terenie powinni isc na pare lat do pracy biurowej, albo do szkolenia innych.

Policja nie zarabia na tyle duzo, zeby byla w stanie odlozyc na swoja emeryture na reszte zycia.

Sa inne zawody w ktorych praca jest szkodliwa dla zdrowia, w takim wypadku wczesniejsza emerytura to koniecznosc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 10:07 
Cytuj  
Nie ma tutaj złotego środka - poza tym na przykładzie policjantów można wskazać setki zawodów z ryzykiem obciążenia psychicznego, ciężką pracą fizyczną rujnującą zdrowie i jakoś nie ma opcji wcześniejszej emerytury.

Przykład? Mechanik okrętowy na długoterminowych kontraktach. 3/4 czasu poza domem, często pracuje w kosmicznych warunkach i w różnych strefach klimatycznych na dodatek narażony jest na szereg chorób związanych z warunkami pracy.

Co na to nasz rząd? Tyraj do 65.

Co na to mechanicy? Jak dożyjesz 55-60 jesteś gość he he. ;)

GG? gg.

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 10:37 
Cytuj  
Ale o jakich wyzszych pensjach, czy skladkach w ogole mowa? W tej chwili mowi sie jedynie o zabraniu przywilejow, podwyzszeniu wieku emerytalnego, nie dajac nic w zamian. IMO do dupy taki rzad co potrafi tylko do kieszeni podatnika siegac. Tak to ja tez moge rzadzic.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 10:46 
Cytuj  
ubeck napisał(a):
W tej chwili mowi sie jedynie o zabraniu przywilejow, podwyzszeniu wieku emerytalnego, nie dajac nic w zamian. IMO do dupy taki rzad co potrafi tylko do kieszeni podatnika siegac.

O czym ty piszesz? A sponsorowanie wczesniejszych emerytur polcijantow, gornikow, kolejarzy, nierobow i leni to z czyjej jest kieszeni? I co ma panstwo im dawac w zamian? Z racji tego, ze jest gornikiem czy policjantem nalezy mu sie cos wiecej niz innym pracownikom? Nie.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 10:52 
Cytuj  
Pisze chociazby o tym:
Tor-Bled-Nam napisał(a):
(...) Zacheta do pracy powinny byc dobre zarobki przykladowo(...)


I przestan wyjezdzac z tekstami policjant=len. Jezeli tak jest to chyba na glowe upadles, ze jeszcze nie pracujesz w policji. Przeciez poobijasz sie przez 15 lat i potem emeryturka, nie?


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 10:52 
Cytuj  
Policjantom należy się godziwa zapłata za ich pracę, jakieś dwa razy więcej niż zarabiają teraz, a także lepsze warunki pracy. Mam na myśli tych co pracują w terenie a nie siedzą za biurkami i przerzucają papierki.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.