mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 64  Następna strona

Kto prezydentem !!!!!!!!!!!!!
Bronisław Komorowski 39%  39%  [ 86 ]
Jarosław Kaczyński 11%  11%  [ 25 ]
Janusz Korwin-Mikke 27%  27%  [ 60 ]
Andrzej Lepper 5%  5%  [ 12 ]
Bogdan Szpryngiel 0%  0%  [ 1 ]
Bogusław Ziętek 0%  0%  [ 0 ]
Marek Jurek 2%  2%  [ 5 ]
Waldemar Pawlak 0%  0%  [ 1 ]
Kornel Morawiecki 0%  0%  [ 1 ]
Roman Sklepowicz 2%  2%  [ 4 ]
Ludwik Wasiak 3%  3%  [ 6 ]
Andrzej Olechowski 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 220
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 10:52 
Cytuj  
wyobrazasz sobie 60 letniego zolnierza albo policjanta ? jadacego na misje pokojowa ?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 10:52 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
wyobrazasz sobie 60 letniego zolnierza albo policjanta?


tak, żołnierza w stopniu generała :]


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:04 
Cytuj  
Jaki procent zolniezy jezdzi na misje? No wlasnie. Nie musza to byc osoby blisko emerytury. Co do policji to siedzenie w komendzie (o dziwo tam tez sa etaty) czy wlepianie mandatow w drogowce to tez nie sa rzeczy nie do przeskoczenia nawet dla oldboyow.

@ubeck Nie intersuje mnie sektor panstwowy z niskimi zarobkami, brakiem kompetencji i kumoterstwem. Ale jak ktos jest leniem bez umiejetnosci to taki kraweznik czy drogowka to strzal w dziesiatke.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:08 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie intersuje mnie sektor panstwowy z niskimi zarobkami, brakiem kompetencji i kumoterstwem. Ale jak ktos jest leniem bez umiejetnosci to taki kraweznik czy drogowka to strzal w dziesiatke.


A moze jeszcze zrodlo tych rewelacji?


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:14 
Cytuj  
Cytuj:
Jaki procent zolniezy jezdzi na misje?

a kogo to kurwa obchodzi jaki procent !?! TO MA BYC WOJSKO a nie dom spokojnej starosci
to zadam inne pytanie
wyobrazasz sobie 60 letniego zolnierza na manewrach wojskowych ?

i jak sobie wyobrazasz takie wojsko ? 110 tys z czego 40k to 50+lat ?
i juz widze obuzenie ludzi twojego pokroju ze wojsko to miejsce dorabiania do emerytury starych pierdzieli i ze takie wojsko jest do dupy

to moze dla sportowcow tez zrobmy wiek emerytalny 60 lat
juz widze jak kubica w F1 za 20 lat bije rekordy ... na wozku inwalidzkim


skumaj ze sa to zawody specyficzne, ktore sa niezbedne do funkcjonowania spoleczenstwa


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:25 
Cytuj  
Tobie sie wydaje, ze wojsko to chyba tylko pierwsza linia frontu. Jest mnostwo etatow poza run&shoot. Jasna sciezka kariery powinna pozwolic na awans dla tych co chca zostac do emerytury, a inni moga isc do sektora prywatnego. A jak sobie nie dadza rady to sa lopaty na budowach.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:38 
Cytuj  
nie chce mi sie dalej dyskutowac
powiem tylko tyle ze jesli wprowadza 60 czy tam 65 dla mundurowych to z roku na rok bedziemy mieli wysyp funkcjonarjuszy z wszelkiej masci dolegliwosciami uniemozliwiajacymi dalsza prace zawodowa heh
jak nie da sie zgodnie z prawem to ludzie zaczna oszukiwac proste
bo wojsko i policja nie ma nic do zaoferowania na chwile obecna co przyciagnelo by mlodych ludzi
a pieprzenie co powinno byc a nie jest (jasna sciezka kariery - jakie haslo w ogole lol) mozna miedzy bajki wlozyc

pozatym nie znam policjanta ktory po przejsciu na wczesniejsza emeryture siedzial by na dupie i ogladal tel wiekszosc z nich dalej pracuje

edit albo jeszcze jedno
Cytuj:
awans dla tych co chca zostac do emerytury, a inni moga isc do sektora prywatnego.

sadzisz ze ktorzy(ci bardziej wartosciowi?) w obecnej sytuacji wybiora sektor prywatny a ktorzy beda chcieli zostac do emerytury heh
pozatym co to znaczy ze 'inni moga isc sektora prywatnego' ? tzn ze chcesz zwalniac ludzi po 50 z wojska/policji ? no bo awansu dla nich nie ma, za starzy zeby robic co robia -

Cytuj:
A jak sobie nie dadza rady to sa lopaty na budowach.

i co taki facet ma zrobic, poswiecil najlepsze lata zycia sluzbie panstwu a na koniec go wyjebia bo za stary ?

juz widze jak po twoich reformach mlodziez wali drzwiami i oknami do komisariatow i wku zeby sie zaciagnac


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 cze 2010, 11:51 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:50 
Cytuj  
emeryture wciaz ciagnac ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 11:54 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
emeryture wciaz ciagnac ;)

dla mnie moze ciagnac, w koncu na nia zapracowal


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 12:01 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
RufeN napisał(a):
emeryture wciaz ciagnac ;)

dla mnie moze ciagnac, w koncu na nia zapracowal

:lol: Zwlaszcza z odprowadzonych skaldek.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 12:09 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
meterrr napisał(a):
RufeN napisał(a):
emeryture wciaz ciagnac ;)

dla mnie moze ciagnac, w koncu na nia zapracowal

:lol: Zwlaszcza z odprowadzonych skaldek.

zawody pozytku publicznego - ok, gornicy,rolnicy i inne tepe chuje siegajace po moja kase - do roboty albo niech sobie odloza na ta emerture placac zus 60-70% z tych swoich dwoch srednich krajowych, trzynastki,czternastki, barburkowego, deputatu weglowego i cholera wie co jeszcze te mendy dostaja a wciaz jest im malo.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 12:15 
Cytuj  
Dopisz jeszcze parew kurew i pizd - bedziesz fajniejszy.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 12:56 
Cytuj  
U nas pokutuje jeszcze pewien wzorzec z zamierzchłych czasów odnośnie wywyższania niektórych sektorów co jest obce i/lub nieobecne w innych krajach.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 13:12 
Cytuj  
I tak ZUS padnie na ryj ,albo państwo razem z nim.Więc imo to jest tylko desperacka próba ratowania tego systemu który juz na poczatu został skazany na śmierć, wydłużenie wieku emerytalnego to nic innego jak próba chowania tego problemu i nic wiecej ,oni dokładnie wiedzą że to sie w końcu wyda ,ale ich kadencja minie wiec maja wyjebane na to byle tylko dotrwać do końca bez problemów, a co będzie dalej to każdy ma w dupie.
A rozwiązanie problemu jest proste ,po prostu odpowiedzialność karna dożywotnia. W chwili wyniknięcia problemu powołanie komisji niezależnej, znalezienie sprawców i ich ukaranie nawet jeżeli już sa na emeryturze i są"poza polityką".
To samo ze służbą zdrowia , jeżeli nie ma pieniędzy a dług jest i rośnie, a zadłużenie dotyczy w głównej mierze osób prywatnych , dodatkowo nie ma pieniedzy to jak oni chcą to naprawić? ja sie dziwie że te szpitale jeszcze funkcjonuja i nie poszły pod młotek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 13:16 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
U nas pokutuje jeszcze pewien wzorzec z zamierzchłych czasów odnośnie wywyższania niektórych sektorów co jest obce i/lub nieobecne w innych krajach.

Jest takze druga idea w glowach wiekszosci, ze ludzie radzacy sobie lepiej powinni pomagac tym co radza sobie gorzej. Chyba jakis relikt komunizmu. Teraz im lepiej zarabiasz jako pracownik tym wieksze podatki placisz, wieksza skladke na nfz. W zamian dostajesz te same chujowe uslugi co najslabiej zarabiajacy. Gdzie tu sprawiedliwosc?


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 13:45 
Cytuj  
No to sie nazywa socjalizm ze panstwo da tym co sie gorzej powdzi pieniadze tych co lepiej sobie radza. Masz obowiazek pomagania poprzez podatki kazdemu panu pod budka z piwem i ofc placic pensje urzednikom ktorzy decyduja co sie komu nalezy. Ciezko mi zrozumiec jak ty mozesz tesknic za lewica jakas tam jak tak nie lubisz dokladac swoich pieniedzy innym przeciez na tym sie opiera wiekszosc ideologii lewicowej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 13:53 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Ciezko mi zrozumiec jak ty mozesz tesknic za lewica jakas tam jak tak nie lubisz dokladac swoich pieniedzy innym przeciez na tym sie opiera wiekszosc ideologii lewicowej.

Alez to bardzo proste. Pytanie co cie bardziej irytuje? To, ze panstwo wyciaga troche kasy z twojej kieszeni, czy kwestie prawno-swiatopogladowe proponowane przez prawice lub centroprawice. Mnie to drugie, bo strate pieniedzy potrafie przelknac, a katopolski nie. Musze wybierac z tego co jest popularne bo tak dziala ordynacja wyborcza w Polsce.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 14:09 
Cytuj  
No to ja predzej przelkne Polske katolicka niz panstwo opiekuncze z poprawnoscia polityczna doprowadzona do karykaturalnych rozmiarow. Bo mi nie tyle chodzi o to ze panstwo wyciaga pieniedze z kieszeni bo kazde to bedzie robic tylko ze wole jak wydawane sa pieniadze na rzeczy potrzebne infrastruktura/oswiata/wojsko/policja. Po prostu panstwo opiekuncze z zasilkami typu Hartz 4 jest dla mnie obrzydliwe

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 14:11 
Cytuj  
Mnie tam wkurza, że jako osoba utrzymująca Państwo i to w sporym stopniu zamiast być całowanym po dupie i pieszczonym to jestem tłamszony i męczony na każdym kroku. Skoro już chcą kasy od najbogatszych to niech ich qrwa szanują chociaż....ba szanują niech zostawią w spokoju :D A ja mam wrażenie, że nasze "p"aństwo + unia to tylko szukają jak by tu tylko dopierdolić przedsiębiorczym jakimiś bzdurnymi przepisami. Kontrole skarbowe zamiast przyjść sprawdzić czy wszystko ok i nie cheatujesz to będą grzebać tak głęboko aż w końcu coś sobie znajdą (co w świetle naszego prostego przecież prawa ^^) jest oczywisite (tfu tfu odpukać jakoś do tej pory się udaje bez upomnienia nawet). Nie patrzą na to, że zatrudniasz 10-20-100-czy xx osób - ważne, że gdzieś ktoś gdzieś się pierdyknał i będzie problem. Leczę się qfa prywatnie, konsumuje więcej, płacę podatków tyle, że niektórzy za całe życie pewnie tyle nie zapłacą, daję ludziom pracę - a mam wrażenie, że dla Państwa i tak jestem wrzodem "bo mam" i tylko patrzą czy czasem nie ukradłem. Niech sobie po rączkach chujki popatrzą. Naprawdę dużo mi do szczęścia nie potrzeba...szkoda tylko, że szczęście trzeba sobie zapewniać w tym kraju samemu bo qfa u nas nawet 10 kilometrów równej drogi to problem. Pozostaje albo spierdolić albo zacisnąć zęby :D Póki co nigdzie się nie wybieram...póki co...


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 cze 2010, 14:24 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Nie ma tutaj złotego środka - poza tym na przykładzie policjantów można wskazać setki zawodów z ryzykiem obciążenia psychicznego, ciężką pracą fizyczną rujnującą zdrowie i jakoś nie ma opcji wcześniejszej emerytury.

Przykład? Mechanik okrętowy na długoterminowych kontraktach. 3/4 czasu poza domem, często pracuje w kosmicznych warunkach i w różnych strefach klimatycznych na dodatek narażony jest na szereg chorób związanych z warunkami pracy.

Jest tu jedna subtelna różnica. Jeśli panom mechanikom okrętowym nie pasują warunki to mogą się zwolnić i nikt po nich nie zapłacze. A teraz załóżmy, że panowie policjanci powiedzą, że rzucają robotę. I co? Ano nagle nasze dzielne państwo traci aparat przymusu i jest lipa bo nie ma kto obywateli trzymać za mordę. Z tego powodu pan policjant zawsze wywalczy sobie przywileje (słusznie czy nie) a pan mechanik może się przekwalifikować.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.