mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 252  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:21 
Cytuj  
A mnie to jebie gief bete d3 juz!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:23 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Na systemie zarobi blizz (to straszne!)


Blizzard ma zarabiać O ZGROZO na sprzedanych kopiach gry. Przymykając na to oko, dajesz im ciche przyzwolenie na monetyzowanie WSZYSTKIEGO. Robią to od dłuższego czasu w Wowie, sprzedając tansfery, zmiany nazw postaci i inne 'usługi' w grze w której płaci się abonament. Teraz poszli o krok dalej. Następny już będzie skok.

Przez takich jak wy Blizzard powoli jest wchłaniany 'moralnie' i ideologicznie przez Activision. Aż z Activision-Blizzard, zostanie samo Acti.

A Kotick zaciera rączki. Bo to nie jest kwestia tego czy będzie ci to przeszkadzać w grze czy nie, tylko gdzie ustawi się granicę po której przekroczeniu zaczyna się równia pochyła.


Blizzard moze zarabiac na swoich grach w jaki chce sposob, moga nawet wprowadzic abonament do Diablo. Ich gra, ich zyski, a to czy daje na cos przyzwolenie czy nie nie ma zadnego znaczenia. Rynek wszystko zweryfikuje.
Zrobcie akcje NIE KUPUJEMY DIABLO III, zobaczymy ilu ludzi wybierze ideologie walki z pazernymi koncernami, a ilu zabawe.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:23 
Cytuj  
W drugim cytacie jest napisane:
Tak, chcemy >utrudnić< wystawianie na prawdziwym AH, żeby zapewnić przedmioty wyższej jakości"


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:23 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Rynek wszystko zweryfikuje.
Zrobcie akcje NIE KUPUJEMY DIABLO III, zobaczymy ilu ludzi wybierze ideologie walki z pazernymi koncernami, a ilu zabawe.


+1


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:24 
Cytuj  
Erm, nikt nie wystawi gowna na RMT AH w tych darmowych opcjach, bo to sie po prostu nie sprzeda, czyli pewnie bedzie to wygladac tak, ze najlepsze itemy beda praktycznie tylko za $$$, a te gorszej jakosci pewnie beda handlowane glownie za pomoca zlota. Swoja droga, zdaje sie, ze zloto tez bedzie mozna kupic/sprzedac za prawdziwa gotowke.

Q: Will gold be a sellable item? Because I think that the balances could become the currency exchange rate between gold to the dollar…
A: Gold is a tradable item, and I make the distinction because Blizzard doesn’t sell gold. We will not create any items or commodities. Players are able to sell gold.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:25 
Cytuj  
Więcej ludzi kupi "DIII" i tyle. Wiadomo. Ja też pewnie kupię i to może nawet edycję kolekcjonerską. Można psioczyć, ale to i tak gówno da. Na DLC też narzeka tylu ludzi a jakoś w tej kwestii nic się nie zmienia.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:26 
Cytuj  
sula napisał(a):
Rozumiem ,że pomoc komuś w grze to dla ciebie to samo co kupienie item-a za kasę?


Mi z kolei psuje zabawę to ,że ktoś może w kilka sekund mieć to co ja np. musiał bym spędzić tygodnie w grze.

Gdzie tu wspominasz że nie dotyczy to pewnych "wyjątków" np pomocy miedzy kumplami? Może sam do końca nie wiesz o co ci chodzi?

Rozumiem że tobie psuje zabawę to że gracz B kupił od gracza A za 10$ item który ty farmowałeś przez miesiąc, ale już jeżeli by go dostał za darmo, ładny uśmiech, nagą fotke, lodzika czy chuj wie co to już ci nie przeszkadza (może zrób listę, na jakich zasadach wymiana legendary między dwoma graczami jest ok, a na jakich zasadach nie)? Może pójdźmy dalej, co jeżeli gracz B ma rok stażu w d3 tylko niesamowitego pecha? Wtedy kupienie przez niego itemu dalej psuje ci fun, czy może jak tylko spędził ten przysłowiowy miesiąc na farmie to może już "swobodnie" kupić dany item nie martwiąc się o to że popsuje ci zabawę?

Kiedyś myślałem podobnie, na samą myśl że ktoś mógł by mnie pokonać dzięki "kupionym itemkom" czy zdobyć coś szybciej kupując to, natychmiast ragemeter mi podskakiwał.

Teraz trochę się zestarzałem, do gier nabrałem pewnego dystansu, i zdałem sobie sprawę że w gruncie rzeczy, robi mi to zerową różnice skąd dana osoba ma gear. Naprawdę nie czuje się lepiej wiedząc że to jest jakiś człekopodobny twór który spędził ostatnie 6mcy po 8h żeby wyfarmić swój ubergear, ani gorzej wiedząc że to jakiś trybik korporacyjny srający kasą który w grze wyładowuje swoje flustracje etc. Póki gear został zdobyty w normalny sposób bez żadnych exploitów, botów etc to mnie to wali.

Zresztą cały czas odnoszę wrażenie że ciebie najbardziej boli to że ktoś może posiadać rzadki item nie wkładając w to tyle pracy co ty, a nie to że psuje to balans pvp, czy wpływa negatywnie na rozgrywkę, etc. Wiesz jest inne hobby gdzie ludzie podobnie myślą - kolekcjonerstwo, tylko że nikt tam nie próbują udawać że ma jakiś wielki fun zdobywając dany przedmiot, dla nich fun to posiadanie czegoś co jest rzadkie/unikatowe. Może powinieneś zmienić zainteresowania?


Ostatnio edytowano 1 sie 2011, 14:28 przez Goatus, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:27 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
W drugim cytacie jest napisane:
Tak, chcemy >utrudnić< wystawianie na prawdziwym AH, żeby zapewnić przedmioty wyższej jakości"


I dlatego daja kazdemu opcje wystawianai ilestam rzeczy za free?

Nigga plx.. bashioka trzeba umiec czytac.

Zreszta niewazne sprowadza sie to do tego ze najlepszy itemy beda dostepne tylko dla ludzi ktorzy zdecyduja sie uzywac tego AH i ktorzy zdecyduja sie na inwestycje dodatkowych pieniedzy w gre. To by bylo na tyle jesli idzie o to ze ten pomysl nei wplynei na ogolny gameplay.

No chyba ze bedziesz liczyl na RNG i 0,00001% drop.
Ofc w Diablo 2 tez mogles wszytko wydropic ale oprocz tego mogles dosta za free, wymienic sie, KUPIC ZA GOLD W GRZE itp... te czasy sie niestety skonczyly dzisiaj o 9:00. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:33 
Cytuj  
Cytuj:
Blizzard moze zarabiac na swoich grach w jaki chce sposob


Definitywnie, tyle że wy będziecie wtedy mówić iż to deszcz pada.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:34 
Cytuj  
Kabraxis ochłoń.
Głosisz koniec świata, snujesz teorie spiskowe a gra jeszcze bety nie pokazała...


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:34 
Cytuj  
No ileś itemów można wystawić za free. Dobry gracz i handlarz poczeka na prawdziwe cacka i je wystawi. Niedzielny gracz wystawi byle co i pewnie mu się jeszcze nie sprzeda.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:35 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Blizzard moze zarabiac na swoich grach w jaki chce sposob


Definitywnie, tyle że wy będziecie wtedy mówić iż to deszcz pada.


Sugerujesz, że wredny Blizz zarabiając na grach pluje nam w twarz?!!!1


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:38 
Cytuj  
Poza tym jak ktoś będzie posiadać naprawdę dobrych znajomych w grze, to dobre itemki dostanie za darmo albo za inny przedmiot. No chyba, że nagle każdy zrobi się taki mega pazerny na prawdziwą kasiurę i szczodrość ludzka w "DIII" nie będzie mieć miejsca.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 14:38 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Dana napisał(a):
Cytuj:
Blizzard moze zarabiac na swoich grach w jaki chce sposob


Definitywnie, tyle że wy będziecie wtedy mówić iż to deszcz pada.


Sugerujesz, że wredny Blizz zarabiając na grach pluje nam w twarz?!!!1


W taki sposób w jaki zamierza zapewne robić to w przyszłości, tak.

Zwykłe żerowanie na znanej i lubianej marce, wyciskając co się da gdzie się da. Gdyby np. taki manewr wykonano w Torchlight 2, równałoby się to z rynkowym samobójstwem, a sam producent zostałby wyśmiany.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 15:03 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Blizzard moze zarabiac na swoich grach w jaki chce sposob


Definitywnie, tyle że wy będziecie wtedy mówić iż to deszcz pada.


Ja tam dam blizzowi zarobic tyle samo co przy innych tego typu grach: kupie pudelko i tyle, napewno nie zaplacilbym za gre singleplayer abonamentu, nie mam zamiaru tez kupowac itemow.

Nie ludze sie tez, ze sam cos zarobie na systemie AH, bo gram poprostu za malo.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 15:06 
Cytuj  
Ej kiedy mozna bylo kupic top itamz za gold? Bo jakos duzo gralem w d2 i sobie nie przypominam.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 15:06 
Cytuj  
Cytuj:
I should note that I've been playing WoW since closed beta. I've seen the community go from memorable and exciting (vanilla and most of TBC) to inane and lazy (WotLK, Cata). I blame much of that on the reduced need for players to interact, although it certainly can't be blamed on any one thing.

Jak dla mnie poki co jedyny minus AH i $AH.

sula napisał(a):
Mi z kolei psuje zabawę to ,że ktoś może w kilka sekund mieć to co ja np. musiał bym spędzić tygodnie w grze.

Co za roznica czy _ktos_ spedzi kilkanascie godzin przed kompem, zeby wyfarmic item, czy kilkanascie godzin w pracy, zeby go kupic? Jaka Ci to robi roznice?

Kabraxis napisał(a):
Zreszta niewazne sprowadza sie to do tego ze najlepszy itemy beda dostepne tylko dla ludzi ktorzy zdecyduja sie uzywac tego AH i ktorzy zdecyduja sie na inwestycje dodatkowych pieniedzy w gre.

Czy ty sie czasem czytasz? Co za roznica czy zrobisz wymiane bezposrednia - item A za item B, czy tez wymiane posrednia - item A za token ($$), a token ($$) za item B? Tylko taka, ze zaosczedzisz czas na poszukiwaniach osob zainteresowanych kupnem.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 15:10 
Cytuj  
Goatus napisał(a):

Gdzie tu wspominasz że nie dotyczy to pewnych "wyjątków" np pomocy miedzy kumplami? Może sam do końca nie wiesz o co ci chodzi?

Wiesz pewne rzeczy zostawia się w domyśle , szczególnie biorąc po uwagę o czym jest dyskusja. Z tego co piszesz wynika to,że ty nie zrozumiałeś o co mi chodzi albo po prostu specjalnie "łapiesz za słówka".

Cytuj:
Rozumiem że tobie psuje zabawę to że gracz B kupił od gracza A za 10$ item który ty farmowałeś przez miesiąc, ale już jeżeli by go dostał za darmo, ładny uśmiech, nagą fotke, lodzika czy chuj wie co to już ci nie przeszkadza (może zrób listę, na jakich zasadach wymiana legendary między dwoma graczami jest ok, a na jakich zasadach nie)? Może pójdźmy dalej, co jeżeli gracz B ma rok stażu w d3 tylko niesamowitego pecha? Wtedy kupienie przez niego itemu dalej psuje ci fun, czy może jak tylko spędził ten przysłowiowy miesiąc na farmie to może już "swobodnie" kupić dany item nie martwiąc się o to że popsuje ci zabawę?

Proste różnica między pomógł a kupił.
Pisałem poprzednio. Może mam ci linki do słownika języka polskiego podesłać?

Staż w grze nie ma nic do rzeczy. Ktoś jest lepszy albo ma więcej szczęścia to ma szybciej ktoś gorszy albo ma pecha to nie ma albo zajmuje mu dłużej.



Cytuj:
Kiedyś myślałem podobnie, na samą myśl że ktoś mógł by mnie pokonać dzięki "kupionym itemkom" czy zdobyć coś szybciej kupując to, natychmiast ragemeter mi podskakiwał.

Przestałem się wściekać już dłuższy czas temu, teraz po prostu jestem tylko zawiedziony.

Cytuj:
Teraz trochę się zestarzałem, do gier nabrałem pewnego dystansu, i zdałem sobie sprawę że w gruncie rzeczy, robi mi to zerową różnice skąd dana osoba ma gear. Naprawdę nie czuje się lepiej wiedząc że to jest jakiś człekopodobny twór który spędził ostatnie 6mcy po 8h żeby wyfarmić swój ubergear, ani gorzej wiedząc że to jakiś trybik korporacyjny srający kasą który w grze wyładowuje swoje flustracje etc. Póki gear został zdobyty w normalny sposób bez żadnych exploitów, botów etc to mnie to wali.

Widzisz cały problem polega na tym ,że ja stawiałem zawszę "grubą kreskę" pomiędzy grą ,a życiem. Gra to gra sposób na relaks, a życie to życie. Starałem się jednego z drugim nie mieszać.

Rzeczy takie jak kupowanie golda/itemów ze sklepików / ah z rzeczami za kasę ,etc znosi granicę pomiędzy życiem a grą.

Poza tym widać między nami różnicę dla mnie kupienie item-a za kasę to samo jak użycie exploita.

Zresztą akurat posunięcie Blizza sprawi tylko ,że w D3 będzie jeszcze więcej botów i używanie exploitów dopóki nie zostaną spaczowane.

Ceny jednostkowe być może będą niższe niż w przypadku gdy handlować trzeba nieoficjalnie ,ale to tylko sprawi ,że tym bardziej boty będą pożądane. Dużo więcej kupujących niż w przypadku gdy trzeba kupować "nielegalnie" sprawi ,że profesjonalnych gold sellerów będzie tylko więcej a nie mniej.



Cytuj:
Zresztą cały czas odnoszę wrażenie że ciebie najbardziej boli to że ktoś może posiadać rzadki item nie wkładając w to tyle pracy co ty, a nie to że psuje to balans pvp, czy wpływa negatywnie na rozgrywkę, etc. Wiesz jest inne hobby gdzie ludzie podobnie myślą - kolekcjonerstwo, tylko że nikt tam nie próbują udawać że ma jakiś wielki fun zdobywając dany przedmiot, dla nich fun to posiadanie czegoś co jest rzadkie/unikatowe. Może powinieneś zmienić zainteresowania?

Bolą mnie obie te rzeczy.

Poza tym przestań z tymi żałosnymi próbami flejmu w moją stronę bo ci nie wychodzi ,a pożytku w dyskusji nie ma z tego żadnego.

Będę ograniczał moje wypowiedzi w tym temacie , bo uważam ,że temat się wyczerpuję ,a wobec tak różnych stanowisk raczej do wspólnej konkluzji nie sposób dojść.


Ostatnio edytowano 1 sie 2011, 15:41 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 15:12 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
Kabraxis ochłoń.
Głosisz koniec świata, snujesz teorie spiskowe a gra jeszcze bety nie pokazała...

Koniec swiata juz byl - sc2 w 3 czesciach i brak lanu....

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sie 2011, 15:16 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Ej kiedy mozna bylo kupic top itamz za gold? Bo jakos duzo gralem w d2 i sobie nie przypominam.


u npc

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 252  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.