mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 10:29 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Serio nie widzicie roznicy?:) Miedzy "panoszeniem" sie Kosciola a Islamem?

Tak z ciekawosci spytam, co strasznego zrobil wam Kosciol ze sie tak "panoszy"?


Zacznij sie intersowac polityka zarowno ogolnokrajowa jak i lokalna to moze zrozumiesz.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 306
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 10:44 
Cytuj  
historie pisza zwyciezcy, w tym przypadku napisal ja KK - moze satanizm nie jest wcale taki zly? bo w opierdalanie kotow na cmentarzu nie wierze ;)


_________________
koty mają wybitny szacunek dla własnej energii

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 10:55 
Cytuj  
Wyolbrzymiacie tak samo jak jego ludzie od wizerunku i media, które z tego czerpią korzyści bezpośrednio, a że politycy do tego się wmieszali to potęguje cały cyrk wyborczy i wyostrza ich głupotę.
Sam nergal to taki sam pierdołek jak doda itp gówna owinięte w sztuczne ładne sreberko, które ma się sprzedać dobrze dla większej ilości ludzi.
On już nie ociera się o tandetę i obciach, jemu tylko to zostało i musi wycisnąć ile się da podobnie jak jego była dziewczyna, latka lecą, a geniuszu artystycznego i wartościowego jest zero.

Co do "ataków" na kościół to taka moda, jest trendy tak pisać i mówić, każdy kto by inaczej robił może być postrzegany jako średniowieczny śmieszny głupi człowieczek.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:05 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Serio nie widzicie roznicy?:) Miedzy "panoszeniem" sie Kosciola a Islamem?

Tak z ciekawosci spytam, co strasznego zrobil wam Kosciol ze sie tak "panoszy"?


A kto powiedzial, ze nie widzimy roznicy? Ale to ze Islam jest gorszy, nie oznacza od razu, ze KK jest dobry.
Nie placa podatkow, zabieraja ziemie, wpieprzaja sie do aborcji, in vitro, sprzedaja zycie wieczne i jeszcze chca decydowac, kto bedzie w TV, a kto nie.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:15 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Tak z ciekawosci spytam, co strasznego zrobil wam Kosciol ze sie tak "panoszy"?


Wkurwia mnie mega hipokryzja większości twardych katoli, propagowanie ciemnoty przez większość kleru, i wpierdalanie się kościoła do wszystkich dziedzin życia.

Wystarczy?

Naprawdę nie mam nic przeciwko samemu wyznaniu, w założeniach jest bardzo "piękne" tylko szkoda że 95% wyznawców ma te założenia głęboko w dupie, a religie traktuje na zasadzie jednorazowej deklaracji, "bo tak wypada"

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:18 
Cytuj  
Obejrzałbym chętnie debatę Natanek vs Nergal.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:31 
Cytuj  
co wy mali jestescie. Kiedys o nergalu i behemocie malo kto slyszal wiecej juz o vaderze a teraz... nagraj spalenie bibli czy cos i tez bedziesz slawny. Dla mnie ten nergal jako czlowiek taki dziwny jest troche niesmialy i jakby zakompleksiony dziwny kurde (mowie z tego co widzialem go w voice of poland)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:41 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
1. Wymaganie od katolików, żeby tolerowali satanizm jest debilizmem.
2. Nergal to ciota, bo pluje na coś, o czym powszechnie wiadomo, że można bezkarnie opluwać. Nie dostanie za to czterech kulek w plecy, jak za darcie Koranu albo Tory.
3. Publiczne obrażanie symbolu uważanego przez jakąś grupę za świętość zawsze będzie skutkowało sprzeciwem.

Macie jakieś świętości oprócz sztywnego łącza?


1. Wymaganie od katolików żeby tolerowali jakąkolwiek religię poza katolicyzmem też musi być debilizmem przez samą definicję.

2. I to jest twój argument ? "Masz szczęście że nie jesteśmy islamistami bo już byś nie żył?"

3. To się sprzeciwiaj kto tobie broni. To jest taki sam sprzeciw jaki wyrażali fani Harrego Potera kiedy kościół nazywał go dziełem szatana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:44 
Cytuj  
Dana napisał(a):
1. Wymaganie od katolików żeby tolerowali jakąkolwiek religię poza katolicyzmem też musi być debilizmem przez samą definicję.

Erm nie? Akurat oficjalna wykładnia kościoła katolickiego zakłada tolerancję dla innych religii , nawet więcej wręcz nakazuje katolikom być tolerancyjnym (co nie znaczy ,że mają je np. wspierać).


Do innych rzeczy się nie odnoszę bo straciłem zainteresowanie kolejną dyskusją na wałkowany pierdyliard razy temat.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:48 
Cytuj  
a ja tam lubie KK
lubie majowe drogi krzyzowe
i picie wodki przy kazdej okolicznosci z rodzina (chrzciny, wesela, pogrzeby)

mozna im wiele zarzucac ale
mysle ze gdyby nie KK juz dawno Polski by nie bylo

a sam temat nergala ... tak nie istotny ze nawet szkoda gadac, dzisiaj jest jutro go nie bedzie i juz

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:50 
Cytuj  
sula napisał(a):
Erm nie? Akurat oficjalna wykładnia kościoła katolickiego zakłada tolerancję dla innych religii , nawet więcej wręcz nakazuje katolikom być tolerancyjnym (co nie znaczy ,że mają je np. wspierać).


Masz rację, przepraszam. Pomyliłem Katolicyzm z Chrześcijaństwem który to rzeczywiście stosuje się do nakazów z Biblii aka Słowa Bożego aka Pisma Świętego.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:51 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huba napisał(a):
Serio nie widzicie roznicy?:) Miedzy "panoszeniem" sie Kosciola a Islamem?

Tak z ciekawosci spytam, co strasznego zrobil wam Kosciol ze sie tak "panoszy"?


Zacznij sie intersowac polityka zarowno ogolnokrajowa jak i lokalna to moze zrozumiesz.


Tak Tor: jestem idiotą, nie interesuje się polityką, nie mam o niej pojęcia. Oświeć mnie o Wielki, odpowiedz na moje poprzednie pytanie konkretami a nie tak ogólnie bo mój marny umysł nie pojmuje tego poziomu abstrakcji.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:53 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
mozna im wiele zarzucac ale
mysle ze gdyby nie KK juz dawno Polski by nie bylo


Raczej bylibyśmy regionalnym mocarstwem z 100 mln ludzi.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:57 
Cytuj  
Dana napisał(a):
sula napisał(a):
Erm nie? Akurat oficjalna wykładnia kościoła katolickiego zakłada tolerancję dla innych religii , nawet więcej wręcz nakazuje katolikom być tolerancyjnym (co nie znaczy ,że mają je np. wspierać).


Masz rację, przepraszam. Pomyliłem Katolicyzm z Chrześcijaństwem który to rzeczywiście stosuje się do nakazów z Biblii aka Słowa Bożego aka Pisma Świętego.

Huh? Nie znam takiego kościoła jak "chrześcijański" , pewnie jak poszukać to znajdą się takie wspólnoty , szczególnie w stanach ,no ale.

Masz może na myśli prawosławie , protestantyzm , kalwinizm, anglikanizm albo kościół koptyjski ?

No to powiedz mi ,w którym z tych kościołów nauczanie zakłada nietolerancje dla innych religii bo jestem ciekawy.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:58 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Huba napisał(a):
Serio nie widzicie roznicy?:) Miedzy "panoszeniem" sie Kosciola a Islamem?

Tak z ciekawosci spytam, co strasznego zrobil wam Kosciol ze sie tak "panoszy"?


A kto powiedzial, ze nie widzimy roznicy? Ale to ze Islam jest gorszy, nie oznacza od razu, ze KK jest dobry.
Nie placa podatkow, zabieraja ziemie, wpieprzaja sie do aborcji, in vitro, sprzedaja zycie wieczne i jeszcze chca decydowac, kto bedzie w TV, a kto nie.


Interesujace:) Kosciol zabiera ziemie? I co z nia robi? Chowa w workach w piwnicy? Zakladam ze piszesz o odzyskiwaniu majatku zagrabionego przez PRLowska "władze", skoro cos zostalo zrabowane to nalezy to odzyskac w miare mozliwosci. To "wpiepszanie" sie do aborcji etc zwykle polega na przypominaniu podstawowych zasad etyki. Mozesz nie sluchac. Kosciol nie sprzedaje zycia wiecznego, nie zauwazylem takich ofert. Od decydowania kto bedzie w TV jest prezes tej konkretnej telewizji, a Kosciol jak i kazda inna grupa i osoba w tym państwie ma prawo wyrazic zadowolenie badz oburzenie decyzja prezesa TV ktora nazywa siebie "publiczna", jest utrzymywana z publicznych pieniedzy, i ma zobowiazanie "misji".

Serio? Cala ta krytyka Kosciola to rzucanie wymyslonych przez siebie albo zaslyszanych haselek? Ciekawa taktyka, najpierw wymyslam tezy w jakie "wierzy" przeciwnik, a potem je krytykuje. Fajna dyskusja z samym soba, musze kiedys sprobowac:)


Edit: Profeta, tak z pińcet milionuf:) Tak samo jak Prusowie i inne ludy zmiecione z powierzchni ziemi przez ówczesne mocarstwo:)


Ostatnio edytowano 18 wrz 2011, 11:59 przez Huba, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 11:59 
Cytuj  
sula napisał(a):
No to powiedz mi ,w którym z tych kościołów nauczanie zakłada nietolerancje dla innych religii bo jestem ciekawy.


Biblia nakazuje tobie nietolerancję. Dlatego Nergal ją podarł :D

Nie podarł Katechizmu Kościoła Katolickiego.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 12:07 
Cytuj  
Dana napisał(a):
sula napisał(a):
No to powiedz mi ,w którym z tych kościołów nauczanie zakłada nietolerancje dla innych religii bo jestem ciekawy.


Biblia nakazuje tobie nietolerancję. Dlatego Nergal ją podarł :D

I jakie ma to przełożenie to co w Biblii piszę o tolerancji czy nietolerancji na nauczanie kościoła(ów)? I negatywne nastawienie do nich?

Zresztą jeżeli teoretyzuje to musiałby spalić prawie wszystkie teksty religijne na świecie , a jeżeli pali tylko Biblie ze względu na to ,że jesteśmy krajem katolickim , to tak jak napisałem oficjalne nauczanie KK nakazuje katolikom tolerancje dla innych wyznań.

Czyli troluje dla popularności po prostu.


Zresztą dalej na pytanie mi nie odpowiedziałeś.


Dana napisał(a):
Nie podarł Katechizmu Kościoła Katolickiego.

No to mniej więcej jakbyś podarł konstytucję RP a nie podarł kodeksu prawa cywilnego i mówił ,że nie jesteś przeciw RP :/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 12:25 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Edit: Profeta, tak z pińcet milionuf:) Tak samo jak Prusowie i inne ludy zmiecione z powierzchni ziemi przez ówczesne mocarstwo:)


Wazowie wplątali nas w wojny ze Szwecją = potop szwedzki
Wazowie nie potrafili rozwiązać wojen z Moskwą = Andruszów
Wazowie zaprowadzili kontrreformację = degeneracja administracji i kultury, późniejsze efekty - Polska Chrystusem narodów/przedmurzem chrześcijaństwa = Buczacz + Wiedeń który dał nam rozbiorcę.

długo by wymieniać, gdyby nie katolicyzm + kontrreformacja to pewnie byśmy żyli w RP trojga(czworga?) narodów a nie w Polsce.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 12:28 
Cytuj  
@sula

Chodzi mi o to, iż "Nauki" kościoła i ich "święte teksty" mają taką samą wartość jak inne "nauki" i inne "teksty", nie powinny cieszyć się żadnymi specjalnymi przywilejami tylko z tego powodu iż przez historyczny zbieg okoliczności wytworzył się wokół nich kult.

Jeżeli ktoś podrze "Metafizykę Moralności" Immanuela Kanta, to nie będę się z tego powodu zbytnio frustrował, mimo iż uważam je za dzieło o nieporównywalnie większej wartości niż biblię.

Ale nie, wystarczy iż książka ma tą czy inną treść i staje się nietykalne. Co wzbudza u mnie niesmak.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2011, 12:32 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Huba napisał(a):
Edit: Profeta, tak z pińcet milionuf:) Tak samo jak Prusowie i inne ludy zmiecione z powierzchni ziemi przez ówczesne mocarstwo:)


Wazowie wplątali nas w wojny ze Szwecją = potop szwedzki
Wazowie nie potrafili rozwiązać wojen z Moskwą = Andruszów
Wazowie zaprowadzili kontrreformację = degeneracja administracji i kultury, późniejsze efekty - Polska Chrystusem narodów/przedmurzem chrześcijaństwa = Buczacz + Wiedeń który dał nam rozbiorcę.

długo by wymieniać, gdyby nie katolicyzm + kontrreformacja to pewnie byśmy żyli w RP trojga(czworga?) narodów a nie w Polsce.


Głupota polityki Wazów do temat na niezla rozmowe historykow, wysluchalbym z przyjemnoscia. Ale co ma religia katolicka do polityki? Masz gdzies w KKK nakaz prowadzenia samobojczej wojny? Albo w Biblii nakaz rozwalenia wlasnego panstwa po to zeby zdobyc korone innego? Wazowie, i jacykolwiek inni przywodcy/krolowie etc mogliby byc katolikami/muzulmanami/wierzyc w duchy leśne. Jesli sa nieudolni to sa nieudolni. Religia nie ma nic do tego.

Temat jest flamowy, zalozony przed forumowego kretyna tylko po to zeby wywolac fale postow roznych przemadrzalcow rzucajacych sloganami ale.... niech bedzie.

Sprawa pana Darskiego vel Holocausto vel Nergala jest wrecz banalna. To co sobie p. Darski uwaza to jest jego sprawa, i jego strata. To co zrobil na koncercie, czyli podarcie Biblii i nazwanie jej g... jest obrzydliwe. Nie trzeba nawet byc chrzescijaninem zeby to zrozumiec. Zaden cywilizowany czlowiek nie niszczy świetosci innych ludzi, nawet jesli ich nie uznaje za swiete. Z tego co wiem, koncert byl zamkniety, prywatny, z ostrzezeniem czego sie mozna spodziewac, wiec jest to jakies zabezpieczenie przed "obejrzeniem" tego wystepu przez przypadkowych ludzi. Znowu z tego co wiem, w swietle obowiazujacego prawa nie mozna go skazac za obraze uczuc religijnych. Prawo to prawo, durne ale prawo.

Za zachowanie niegodne cywilizowanego czlowieka p. Darski nie zasluguje na podanie mu reki, ale zgodnie z obowiazujacym prawem nie bylo go za co skazac. Tyle.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.