mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 11:52 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Jestem przeciwko aborcji na życzenie, bo w moim przekonaniu zawsze jest to wynik jakiejś patologii.


Zycze ci, zeby cie kiedys zgwalcil brudny murzyn i zebys zaszla z nim w ciaze. Ciekawe czy bys chciala urodzic takie dziecko :)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:02 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Plutonka napisał(a):
Jestem przeciwko aborcji na życzenie, bo w moim przekonaniu zawsze jest to wynik jakiejś patologii.


Zycze ci, zeby cie kiedys zgwalcil brudny murzyn i zebys zaszla z nim w ciaze. Ciekawe czy bys chciala urodzic takie dziecko :)

Słaby trolling Huragan. To nie byłaby aborcja na życzenie , w każdym razie nie w rozumieniu prawa obowiązującego w RP.

Aktualnie prawo dopuszcza aborcję w przypadku gdy ciąża:
- pochodzi z gwałtu lub innego czynu zabronionego
- ciążą zagraża życiu albo zdrowiu matki
- badania wskazują ,że dziecko posiada ciężką wadę genetyczną lub nieuleczalną chorobę

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:04 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
smeagollum napisał(a):
bo tak samo jak martwy człowiek pozostaje człowiekiem


Martwy czlowiek nie jest juz czlowiekiem, tylko trupem, popiolem, prochem, zgnilizna itd......
Byl czlowiekiem jak zyl i mial mózg... po smierci jest tylko rozkladajacym sie ciałem, ktore jedza robaki.

E tam nie pierdol, nie widziałeś nigdy martwego człowieka? To powiem Ci, że to nadal człowiek, tyle, że martwy. Podonie jak martwa panierowana ryba na talerzu to wciąż ryba.
Pewnie, że w końcu nie będzie tego człowieka i nie będzie tej ryby. ala sama śmierć nie powoduje wykluczenia danego osobnika z grona przedstawicieli jakiegoś gatunku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:06 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Co do argumentu ze zwierzątkami.
Gdyby ktoś mi dał pistolet i kazał zabić dziecko albo świnię, nie miałabym żadnego dylematu. Zabiłabym prosiaczka, a potem zrobiła z niego szynkę. I jeśli czyni to ze mnie hipokrytkę, to trudno - wolę być hipokrytą niż psychopatą.

Jakie to slodkie. A nie przyszlo ci do glowy, ze ten prosiaczek, jak o nim piszesz, czuje wiecej niz np. 7 tygodniowy plod?

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:06 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Plutonka napisał(a):
Jestem przeciwko aborcji na życzenie, bo w moim przekonaniu zawsze jest to wynik jakiejś patologii.


Zycze ci, zeby cie kiedys zgwalcil brudny murzyn i zebys zaszla z nim w ciaze. Ciekawe czy bys chciala urodzic takie dziecko :)


Cool story:
U mojego synka w pierwszym badaniu prenatalnym znaleziono jeden z markerów aberracji chromosomowych. Mimo wszystko nie wykonałam badań inwazyjnych, bo uważam, że dzieci nie wybiera się jak jabłek w hipermarkecie. Urodził się zdrowy, ale przez pół roku dzień po dniu budziłam się z myślą, że może mieć Zespół Downa. Twoja historia o gwałcie nie robi na mnie wrażenia. Nie masz pojęcia, z jakimi dramatami mierzą się ludzie i nie muszą z tego powodu zabijać innych.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:07 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Plutonka napisał(a):
Co do argumentu ze zwierzątkami.
Gdyby ktoś mi dał pistolet i kazał zabić dziecko albo świnię, nie miałabym żadnego dylematu. Zabiłabym prosiaczka, a potem zrobiła z niego szynkę. I jeśli czyni to ze mnie hipokrytkę, to trudno - wolę być hipokrytą niż psychopatą.

Jakie to slodkie. A nie przyszlo ci do glowy, ze ten prosiaczek, jak o nim piszesz, czuje wiecej niz np. 7 tygodniowy plod?
Dostaniesz znieczulenie ogólne i będziesz czuł jeszcze mniej - czy to jest jakiś argument w dyskusji?


_________________
http://karolinacianciara.pl/

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:12 
Cytuj  
Czyli zwierze moze umrzec, 7tygodniowy jest objety immunitetem, bo jest moj. Ok.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:17 
Cytuj  
Dobra tak na marginesie bo zaczyna mnie nudzić ten temat , wypowiem się tylko na temat zwierzę kontra płód czy człowiek.

Tak dla mnie jest ogromna różnica. 7 tygodniowy płód , nie mówiąc już o starszym , znaczy dla mnie nieporównywalnie więcej niż jakiekolwiek zwierzę i nie nie odczuwam najmniejszych wyrzutów sumienia jedząc mięso.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:18 
Cytuj  
Dla mnie tez, ale ja nie udaje obroncy zycia.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:21 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Huragan napisał(a):
Plutonka napisał(a):
Jestem przeciwko aborcji na życzenie, bo w moim przekonaniu zawsze jest to wynik jakiejś patologii.


Zycze ci, zeby cie kiedys zgwalcil brudny murzyn i zebys zaszla z nim w ciaze. Ciekawe czy bys chciala urodzic takie dziecko :)


Cool story:
U mojego synka w pierwszym badaniu prenatalnym znaleziono jeden z markerów aberracji chromosomowych. Mimo wszystko nie wykonałam badań inwazyjnych, bo uważam, że dzieci nie wybiera się jak jabłek w hipermarkecie. Urodził się zdrowy, ale przez pół roku dzień po dniu budziłam się z myślą, że może mieć Zespół Downa. Twoja historia o gwałcie nie robi na mnie wrażenia. Nie masz pojęcia, z jakimi dramatami mierzą się ludzie i nie muszą z tego powodu zabijać innych.



Ogólnie, ok. Ale weź też pod uwagę że niektórzy ludzie nie będą sobie wstanie poradzić z ciężarem dziecka cięzko chorego. Czy to finansowo, czy psychicznie. Więc jak dla mnie powinni mieć wybór czy chcą je, czy nie. Pierwszeństwo mimo wszystko powinni mieć ludzie którzy już są na tym świecie.

A abrocja na życzenie "bo wpadke zaliczyłam" jest chujowa. Miałem w bliskiej rodzinie taką sytuacje - wyszła z tego całkiem szczęśliwa rodzinka :p.

@Huragan - weak;<

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:25 
Cytuj  
Ok rozumiem , można to było inaczej rozumieć.

Zresztą ja też nie uważam się za obrońcę ogólnie pojętego życia , mam tylko przekonania odnośnie obrony życia w konkretnych przypadkach i dopuszczam jego przerwania w konkretnych okolicznościach.
Mniej więcej z obowiązującą ustawą się zgadzam , oczywiście to oznacza ,że grzeszę i prawdopodobnie narażam się na ekskomunikę ,ale to sprawa na inną dyskusję.

No nic przestaję się wtrącać w dyskusję.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:25 
Cytuj  
Cytuj:
@Huragan - weak;<

Spoko, w następnej dyskusji o islamie Huragan będzie udawał katolika, pierdolił o swoim dziadku krzyżowcu i nawoływał do krucjaty ;p

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:26 
Cytuj  
Tiomor, biorę pod uwagę i dlatego uważam, że dobrze, że mozna u nas za darmo zrobic amniopunkcję i w przypadku wyniku wskazującego na nieprawidłowy kariotyp dokonać terminacji ciąży.

Uważam jednak, że jest to ogromna tragedia i jest to zło, które nie powinno spotykać nikogo. Osobiście odrzuciłam tę procedurę, bo uznałam, że być może urodzenie chorego dziecka mnie złamie, ale zabicie go złamie mnie na pewno.

I nie, nie stawiam znaku równości pomiędzy życiem człowieka, a życiem zwierzęcia. Tak samo, jak nie stawiam znaku równości pomiędzy życiem zwierzęcia a życiem bakterii, i nie płaczę nad marchewką, którą jem. I bardzo mi z tym dobrze. :)


_________________
http://karolinacianciara.pl/

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:30 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
A abrocja na życzenie "bo wpadke zaliczyłam" jest chujowa.


Tu tez moze byc przeciez problem finansowy. Wpadki nie zaliczaja jedynie ludzie bogaci. Podejrzewam nawet, ze jest wrecz odwrotnie.
Ogolnie problem jest na tyle chujowy, ze nie ma dobrego rozwiazania. Tyle, ze wedlug mnie pozostawienie rodzicom wyboru jest mniejszym zlem.

Plutonka, 7tygodniowy plod to dopiero bedzie czlowiek. A ta ironie to sobie mozesz wiesz, gdzie wsadzic.


Ostatnio edytowano 19 wrz 2011, 12:33 przez candidoser, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:31 
Cytuj  
sula napisał(a):
Słaby trolling Huragan. To nie byłaby aborcja na życzenie , w każdym razie nie w rozumieniu prawa obowiązującego w RP.

Aktualnie prawo dopuszcza aborcję w przypadku gdy ciąża:
- pochodzi z gwałtu lub innego czynu zabronionego
- ciążą zagraża życiu albo zdrowiu matki
- badania wskazują ,że dziecko posiada ciężką wadę genetyczną lub nieuleczalną chorobę


Nie taki słaby bo parę tygodni temu o mały włos obywatelski projekt całkowitego zakaz aborcji przeszedłby w sejmie. I wtedy choćby góry srały, życie matki i dziecka byłoby zagrożony to nie mogłaby usunąć.
A tymczasem podziemie aborcyjne kwitnie, te które stać jadą do Anglii na zbieg, a my nadal pozwalamy żeby ludzie których ten problem w ogóle nie dotyczy decydowali co dla kobiet dobre a co nie.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:37 
Cytuj  
Senex napisał(a):
sula napisał(a):
Słaby trolling Huragan. To nie byłaby aborcja na życzenie , w każdym razie nie w rozumieniu prawa obowiązującego w RP.

Aktualnie prawo dopuszcza aborcję w przypadku gdy ciąża:
- pochodzi z gwałtu lub innego czynu zabronionego
- ciążą zagraża życiu albo zdrowiu matki
- badania wskazują ,że dziecko posiada ciężką wadę genetyczną lub nieuleczalną chorobę


Nie taki słaby bo parę tygodni temu o mały włos obywatelski projekt całkowitego zakaz aborcji przeszedłby w sejmie. I wtedy choćby góry srały, życie matki i dziecka byłoby zagrożony to nie mogłaby usunąć.
A tymczasem podziemie aborcyjne kwitnie, te które stać jadą do Anglii na zbieg, a my nadal pozwalamy żeby ludzie których ten problem w ogóle nie dotyczy decydowali co dla kobiet dobre a co nie.

Też mi się to nie podobało i zaskoczyło , ale ja nie lubię gdybać "co by było gdyby babcia miała wąsy". Opieram się na tym co jest i imho już szybko nie powtórzy się próba , która będzie tak blisko zmiany obowiązującego kompromisu z 1997 r , w żadną ze stron, poza ew. jakimiś drobnymi zmianami.

Taki sejm jak teraz mamy z taką ilością posłów gotowych głosować za ustawą całkowicie zakazującą aborcji nie powtórzy się szybko imho , a na pewno nie w przyszłej kadencji sejmu.

Co do kto decyduję , to uważasz ,że parlament nie ma legitymizacji do stanowienia prawa w Polsce?

O ile ja dobrze pamiętam to został on wybrany w wolnych i uczciwych wyborach (wd. dzisiejszych standardów) przez wyborców , a w ławach poselskich zasiadają również kobiety.

Także ma on prawo decydować o kształcie każdej ustawy, chyba ,że uważasz ,że należało by pozbawić sejm pewnych jego kompetencji , ale to chyba temat nie na tą dyskusję.


Ostatnio edytowano 19 wrz 2011, 12:40 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:39 
Cytuj  
Zawsze jest cos takiego jak referendum, nie?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:41 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Zawsze jest cos takiego jak referendum, nie?

No to jak ktoś chcę referendum to musi działać na jego rzecz, samo się nie zrobi.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:47 
Cytuj  
Google podpowiada, ze takich inicjatyw bylo troche.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2011, 12:54 
Cytuj  
Nom , tylko to trzeba zmusić partie polityczne do działania ,albo zrobić najpierw inicjatywę ustawodawczą w sprawie zmiany ustawy o referendum ogólnokrajowym.
Zbieranie podpisów pod rozpisaniem referendum dla ustawy aborcyjnej nic nie da , bo nie ma takiej opcji w polskim prawie ,żeby to obywatele inicjowali referendum ogólnokrajowe.


Czyli albo nie głosować na partię , które nie chcą poddać ustawy o aborcji pod referendum albo / i zrobić samemu inicjatywę obywatelską - ustawodawczą i zmienić ustawę o referendach ,żeby umożliwić inicjatywę referendalną dla obywateli.

O ustawie o aborcji jest głośno i będzie głośno non-stop jaka by ona nie była , bo po prostu społeczeństwo jest spolaryzowane i zawsze będą grupy dążące do jej zmiany.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.