mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 252  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 16:44 
Cytuj  
Mysle, ze dyskusja sie zdecydowanie przeintelektualizowala. Kabraxis gdzie jestes?


_________________
cypis#2942
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 17:23 
Cytuj  
Dobra. Nie chcę mi się rozdrabniać, rzeczywiście już dyskusja się przeintelektualizowała. To czy część graczy zarobi czy nie ( a raczej czy to bedzie maly % czy neico wiekszy %) to się okaże. W każdym razie nie ma bolca żeby RMAH ograniczyło botting, farming, itp - to ilu casuali wrzuci ile rzeczy nie ma znaczenia.

Się okaże w praniu w każdym razie.

Co do samych gier.

Mówiłeś o item grinderkach themeparkowych typu WoW. No ja mam na takie gry wyjebane właśnie dlatego, że te gry wraz z czasem się zamieniły w z dupy nudne questowanie i grindzenie jakiś medalionów i innych dupereli.

A "właściwą" grą ma niby być grindzenie dungeonów czy tam BG przez LFG toolsy - ja już mam odruch wymiotny na taki typ gry. Druga sprawa, że nie zniknie to choćby z tego powodu, że cross-server LFG toolsy i wjebanie praktycznie całego gameplay w instancje sa z punktu widzenia operatora gry super remedium na wyludiające się z czasem serwery.

Nie trzeba mergów robić, tylko zminimalizować ilość czasu spędzanego w open world, skoncentrować graczy w miastach / zonach gdzie robi się daily i połączyć serwery LFG-cross server toolsem.

No, ale tu wkroczyłem za bardzo w themeparkowe mmorpg w temacie o Diablo 3.

Nvm - w sumie niech devsi robią grinderskie gry, a gracze im płacą za to, żeby ten grind ominać - mam to sumie gdzieś i tak w zasadzie nie pociągają mnie już tego typu gry. Beta Swtor-a mnie w tym tylko utwierdziła.

Jakbym miał jeszcze płacić albo grać w mmorpg gdzie ja gram a ktoś za 20$ kupuje w item shopie coś na co ja poświęciłem kilka godzin albo i więcej gry - to ja pierdole taki biznes. Z prostego powodu - najbardziej praktyczne byłboy żebym też kupił bo więcej zarobie w RL w ten czas, tylko jak moja gra ma polegać na tym, że kupuje swojemu avatarowi rzeczy w grze, żeby być uber(a ma to dla mnie taki sens jak płacenie komuś z kim gram w kosza, żebym miał fory 10 punktowe - jakaś bzdura) to imho wole wziąść tą kasę i pójść się najebać ze znajomymi albo sobie książke kupić czy cokolwiek.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 17:45 
Cytuj  
sula napisał(a):
Jakbym miał jeszcze płacić albo grać w mmorpg gdzie ja gram a ktoś za 20$ kupuje w item shopie coś na co ja poświęciłem kilka godzin albo i więcej gry - to ja pierdole taki biznes. Z prostego powodu - najbardziej praktyczne byłboy żebym też kupił bo więcej zarobie w RL w ten czas, tylko jak moja gra ma polegać na tym, że kupuje swojemu avatarowi rzeczy w grze, żeby być uber(a ma to dla mnie taki sens jak płacenie komuś z kim gram w kosza, żebym miał fory 10 punktowe - jakaś bzdura) to imho wole wziąść tą kasę i pójść się najebać ze znajomymi albo sobie książke kupić czy cokolwiek.


Widzisz, wszystko kwestią punktu widzenia/siedzenia jest tak naprawdę.

Komuś kto lubi pvp, ale nie ma tyle czasu żeby wyfarmić sprzęt który da mu chociaż cień szansy (nie mówimy o topowym sprzęcie) może się wydawać że sprawiedliwie było by gdyby mógł zapłacić więcej i po prostu dostać ten sprzęt, w końcu czas to pieniądz, wiec on tak jakby kupuje ten czas za swoje pieniądze.

Nie twierdze że popieram takie rozumowanie, ale je rozumiem.

Dlatego mi osobiście nie przeszkadzał by taki sklep gdzie powiedzmy jest "entry level" sprzęt do kupienia, czyli np odwołując się do WoW'a powiedzmy że były by to itemki 2 sezony do tyłu czy coś. Nie odbieram tego w ten sposób że skoro można coś kupić, to po co marnuje swój czas, bo sam etap zdobywania tego sprzętu też dostarcza mi rozrywki.

W sumie z twoim podejściem to właśnie doskonale nadajesz się na klienta RMAH (bez obrazy) skoro większy fun daje ci posiadanie itemów niż ich zdobywanie ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 17:52 
Cytuj  
Wszystko zależy na czym polega zdobywanie.

Zobaczmy, latasz przez miesiąc na jednego bossa non stop bo dropuje 8 część do Twojej kolekcji. Latasz, srasz już pod siebie conentem i dalej nie leci...

Wchodzisz na RMAH, patrzysz jest! za 40PLN! bez jaj, od razu bym kupił... trzeba sobie po prostu dać jakieś wytyczne dotyczące tego. Czy chcemy od samego początku jak debil kupować itemy do tego aby w ogole nie mieć przyjemności z gry, czy chcemy sobie od czasu do czasu ułatwić po prostu grę tym!

Ja się zaliczam do osób które prawdopodobnie nie będą używać RMAH aczkolwiek nie będę udowadniać że nie zrobię tak jak wyżej napisałem, czyli że po prostu kupię po miesiącu niefarta jakąś rzecz.

Natomiast wiara, która będzie grać i kupować od początku itemy jest dla mnie żałosna, bo wtedy ta gra nie ma w ogóle sensu.

Aha, pamiętajcie, że w tym wszystkim Wam również może coś dropnąć fajnego co będziecie mogli później sprzedać - też to brzmi nieźle.

P.DS
Zgubiłem się w tych opowieściach waszych w pewnym momencie i nie mam pojęcia czy napisałem na temat czy nie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:24 
Cytuj  
Nie wiem w ogole kurwa o co ten placz. Diablo 3 to nie mmorpg ze ktos cie bedzie ownowal w kupionych epikach na arenie/bg/gdzies w zonie jak bedziesz questowal, tylko gra coop, w ktorej najwiekszym funem jest zbieranie lootu i ownowanie coraz bardziej wymagajacych mobkow wraz ze znajomymi/randomami/solo.Tak wiec chuj mnie obchodzi skad ktos wzial itemy, bo rownie dobrze mogl je wyfarmowac/kupic za real kase/dostac od kumpla/kupic za golda/zdobyc poprzez zwyczajny handel item-za-item i nie bedzie to mialo zadnego wplywu na to jak ja gram, no to czy mam fun czy nie, poza tym, ze jak trafi mi sie taki swir co kupil itemy za 5000$ to bede szybciej czyscic lokacje.
Co innego osoby, ktore chca sie bawic w jakies PvP w D3, wtedy faktycznie mozna by sie wkurwic, jak ci wyskoczy jakis obkupiony epaxami koles i cie zniszczy na Arenie w 5s, ale D3 to nie byla gra PvP i taka nie bedzie, tak wiec ten argument tez odpada. Moze niektorym osobom zylka skacze, ze ktos tam w swiecie ma tyle siana, ze moze sobie kupic toporek za 500$, a oni nie i dlatego bashuja na RMAH? :D

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:26 
Cytuj  
O ile w ogólę kupię tą koreańską grę, nie widzę za bardzo sensu kupowania itemów. D3 da się zapewne przejść bez posiadania jakichś uber itemów. Natomiast jeśli komuś zależy na miejscu w rankingach gdzie lepszy sprzęt może jakoś być przydatny, to jego sprawa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:27 
Cytuj  
true true, a tak w ogóle to możesz wybrać pomiędzy serwerem z RMAH a takim na którym będzie AH za golda. Więc świadomie wybierzesz serwer na którym będziesz klepany w dpsie przez kogoś innego kto ma $ na rl koncie.

A whinując po tym jak wy bierzesz serwer z RMAH w momencie kiedy spotkasz gościa lepiej ubranego od Ciebie = EPIC FAIL.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:30 
Cytuj  
Cos ci sie pomylilo. W D3 nie bedzie roznych serwerow z RMAH lub bez. Jedynie w trybie Hardcore nie bedzie RMAH, a w Softcore kazdy serwer bedzie mial RMAH i AH za golda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:31 
Cytuj  
O właśnie, sorki. Anyway, mnie to jebie, masz szmal masz stuff. A jak Ci nie pasuje, to PoE otwiera swoje wrota przez Tobą.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:33 
Cytuj  
No ale to dalej nie mmo, więc nikt nikomu nie każe walczyć pvp z obkupionym kolesiem. Poza tym, będzie tam jakieś pvp poza umawianymi duelami?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:34 
Cytuj  
Goatus napisał(a):

W sumie z twoim podejściem to właśnie doskonale nadajesz się na klienta RMAH (bez obrazy) skoro większy fun daje ci posiadanie itemów niż ich zdobywanie ;)

Spoko nie obrażam się.

Ja też rozumiem jak to działa i wiem jak ktoś rozumuje, ale osobiście nie umiem się "wczuć" w to.

Co do mnie jako klienta. Hmm nie bardzo - u mnie proces zdobywania i posiadania "sprzętu" są rzeczami ze sobą nierozerwalnie związanymi.

Samo granie bez (może być odsunięta w czasie nie potrzebuje instant) gratufikacji mnie nie bawi, ale sama gratyfikacje (tu posiadanie) bez grania też mnie nie bawi.

Muszą być te obie rzeczy łącznie inaczej nie jest fajnie.

@raggnarok

Tu już dyskusja dawno wyszła poza Diablo 3, i zresztą się kończyła dyskusja no przynajmniej z mojej strony. W D3 może być sobie cokolwiek - bardziej mnie interesuje jak taki RMAH się sprawdzi i czy i jaki wpływ to będzie miało na branże gier ogólnie, a to jaki wpływ to bedzie miało na samo Diablo3 to mi zwisa i powiewa, bo nie będę grał.

dobra eot - bo kolejny derail się zrobił


Ostatnio edytowano 4 gru 2011, 18:36 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 18:35 
Cytuj  
Jakieś areny mają być które do mnie kompletnie nie przemawiają.

Wracając do tematu RMAH, to tak samo można się doczepić do tego, że gra wymaga internetu. No sorry ale chyba 100% graczy aktualnie ma dostęp do netu więc trzeba iść do przodu z tym.
Pomysł z RMAH może nie zlikwiduje farmerów, ale na pewno zlikwiduje oszustwa a co za tym idzie, gracze będą po prostu świadomie i w 100% bezpiecznie mogli kupować co chcą.

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 19:41 
Cytuj  
Co do gearu i pvp- na arenach przeciwnicy beda dobierani wg posiadanego sprzetu, wiec jak ktos sie obkupi we wszystko co najlepsze to bedzie na takich samych oszolomow trafial.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 19:48 
Cytuj  
Archer napisał(a):
Co do gearu i pvp- na arenach przeciwnicy beda dobierani wg posiadanego sprzetu, wiec jak ktos sie obkupi we wszystko co najlepsze to bedzie na takich samych oszolomow trafial.

Jakies zrodło?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 19:49 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Archer napisał(a):
Co do gearu i pvp- na arenach przeciwnicy beda dobierani wg posiadanego sprzetu, wiec jak ktos sie obkupi we wszystko co najlepsze to bedzie na takich samych oszolomow trafial.

Jakies zrodło?


No to by była idealna odpowiedź na te powieści z ostatnich 2 stron co do tego tematu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 21:45 
Cytuj  
Archer napisał(a):
Co do gearu i pvp- na arenach przeciwnicy beda dobierani wg posiadanego sprzetu, wiec jak ktos sie obkupi we wszystko co najlepsze to bedzie na takich samych oszolomow trafial.


Pierwsze słyszę. Pewnie jakiś marzyciel się znalazł i puścił plotę.


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 21:53 
Cytuj  
Wyczytalem to chyba na ktoryms Q&A, ale nic sobie uciac nie dam, nie potrafie tego teraz znalezc.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 21:56 
Cytuj  
Rozwiązałoby to kilka problemów aczkolwiek jak nie możesz tego znaleźć znaczy się - nie istnieje.


_________________
LaMoon#2988

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 4 gru 2011, 23:52 
Cytuj  
Archer napisał(a):
Wyczytalem to chyba na ktoryms Q&A, ale nic sobie uciac nie dam, nie potrafie tego teraz znalezc.


Na Blizzconie 2010 zapytano J.Wilsona o to, czy będą mieć jakiś system matching'owy do PvP - oto jego odpowiedź:

Cytuj:
We’ll have matchmaking, yes. We’ve not implemented that into Diablo III yet, but we have a lot of company experience with matchmaking in World of Warcraft and Starcraft, and what we’ve found is to consider character level, and then a [hidden from the player] skill ranking. The skill ranking is usually sufficient to make good player matches, because even if there’s a vast difference in gear between the characters, that’s reflected in the skill ranking. That’s what we’ve talked about for Diablo III, at least.


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 138
Dołączył(a): 24.03.2009
Offline
PostNapisane: 5 gru 2011, 07:42 
Cytuj  
Jako że pykam w D2 po dzień dzisiejszy, więc zapytuję... Czy D3 będzie z trybem HC ?

Ktoś pisał wyżej że Diablo to nie mmo gdzie cię będą ownować bo nie masz geara. No niby nie, ale ja właśnie lubię D2 za to że robię grę na hardcore Low Duelz i wskakuje taki 89 lvl hammer (oglądam go i widzę eni, hoto, czako etc) a moja 69 lvl soso robi mu kuku. Nie wiem czy kupował sprzęt (aczkolwiek po ostatnim patchu to głupie bo isty robi się hurtowo) czy zbierał, ale samo to że w sekundzie zginął i wszystko stracił jest mega ... no taki dreszczyk emocji jest słitaśny.

I jak pisał Sob, może zacząć od nowa robić postać i szukać geara albo po prostu kupić. Blizz bardzo mądrze pokombinował z tym AH. Ktoś będzie kosił kokosy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 252  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.