mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 22:44 
Cytuj  
No ale co my mamy zrobić?? Wyjść na ulice, palić, plądrować, gwałcić i mordować?

Nie ma alternatywy, trochę za późno ludzie się budzą, jak nie PO będzie u władzy to PiS albo inna partia, i różnice będą minimalne. W Polsce na scenie politycznej jest tragedia od 20 lat, niewykształcony wychowany lud w czasach komunizmu nie za bardzo wiedział co zrobić z tą "Wolnością", partie pousuwały ze sztandarów Sierpy i Młoty ponazywały się jak bajek, i to już wystarczyło by ciemni ludzie głosowali na tych samych ludzi co z czasów PRL.

Ta cała sytuacja mnie śmieszy, takiego "zjednoczenia" nie pamiętam jak żyje, 20 lat afer, korupcji, jawnego okradania społeczeństwa i nikt palcem nie ruszył, ale chcą coś zrobić z moim kochanym Internetem to mi piana z pyska leci ....

Ehhh dobra ja już chyba za stary jestem na te "rewolucje" i postawienie się władzy i uciskowi :P Ja chcę tylko zarabiać godnie, kupić sobie własne 4 ściany, zrobić dzieciaka i spokojnie sobie żyć...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 22:47 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Tak, skalkulowali i stwierdzili 'robienie czegos nowego to ryzyko, a ryzyka nie chcemy'. 'Napierdalanie piratow jest mainstreamowe, bezpieczne i kazdy nam przyklasnie, a innowacja jak nie wyjdzie to nam numerki spadna o pare procent'.

Takie jest myslenie, i jak nie przyjdzie CEO z jajami, to tak bedzie w kazdym corpo.

To nie jest tylko kwestia ryzyka. Zasadniczo to ile jest firm (obecnie to w zasadzie koncernów) działających w obszarze kina/mediów/czy elektronicznej rozgrywki? Kilka? Rynek, jak w przypadku każdej poważnej działalności jest de facto zmonopolizowany. W sytuacji gdy jako producent dyktujesz warunki nie zmiana strategii cenowej nie ma sensu. Oczywiście patrząc z punktu widzenia logiki i wolnego rynku masz rację. Niemniej w rzeczywistości rację ma silniejszy, dla tego nie liczyłbym na to, że nagle pojawi się taki CEO, który zechce kompletnie zmieniać obecne strategie marketingowe (chociaż teoretycznie kto wie). Zakładam raczej, że wraz ze wzrostem kontroli internetu, a raczej tylko to nas czeka ceny będą szły w górę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 22:48 
Cytuj  
apropos czipów http://tech.money.pl/to-wszyja-twoim-dz ... 06379.html , zreszta.. .wszyscy nosimy komorki przy sobie, czy potrzeba czegos wiecej...

Escaflone- ale tu nie chodzi tylko o internautow, chodzi o wszystkich, zreszta obecnie internauta to czlowiek jak kazdy inny, i na wszystkich to sie odbije.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:00 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Nestor napisał(a):
Tak, skalkulowali i stwierdzili 'robienie czegos nowego to ryzyko, a ryzyka nie chcemy'. 'Napierdalanie piratow jest mainstreamowe, bezpieczne i kazdy nam przyklasnie, a innowacja jak nie wyjdzie to nam numerki spadna o pare procent'.

Takie jest myslenie, i jak nie przyjdzie CEO z jajami, to tak bedzie w kazdym corpo.

To nie jest tylko kwestia ryzyka. Zasadniczo to ile jest firm (obecnie to w zasadzie koncernów) działających w obszarze kina/mediów/czy elektronicznej rozgrywki? Kilka? Rynek, jak w przypadku każdej poważnej działalności jest de facto zmonopolizowany. W sytuacji gdy jako producent dyktujesz warunki nie zmiana strategii cenowej nie ma sensu. Oczywiście patrząc z punktu widzenia logiki i wolnego rynku masz rację. Niemniej w rzeczywistości rację ma silniejszy, dla tego nie liczyłbym na to, że nagle pojawi się taki CEO, który zechce kompletnie zmieniać obecne strategie marketingowe (chociaż teoretycznie kto wie). Zakładam raczej, że wraz ze wzrostem kontroli internetu, a raczej tylko to nas czeka ceny będą szły w górę.

Ano.

Większość rynku kontroluję kilka koncernów.

Taki mały przykład - Blizzard należy do Activision (upraszczając) , pakiet więszkościowy Activison ma z kolei Vivendi.

Vivendi to firma która jest właścielem takich firm jak Universal Music ,która jest głównym światowym graczem i właścicielem kiludziesięciu mniejszych wytwórni i Canal + ,a tak przy okazji Canal + ma chyba zostać głównym akcjonariuszem TVN :)

Czyli powiedzmy grasz w WoW i opłacasz tam abo , i kupisz D3 i handlujesz na RMAH , masz Canal + , oglądasz TVN i kupujesz muzykę od Univesal (lub dziesiątków innych wytwórni które universal ma) to kasa de facto leci do jednego miejsca :D

Fajnie?

To nie jest też żaden wyjątek. Większośc info jest choćby w Wikipedii , tylko trzeba trochę poczytać i przeklikać powiązania kapitałowe.




-----------

Co do cen to wiadomo ,że będą rosły. Piractwo to de facto konkurencja, nielegalna ,ale po prostu konkurencja.

Mniejsza konkurencja = wyższe ceny. Normalne i logiczne.

Smutne jest to ,że jest trochę ludzi ,którzy dają się nabrać na bajeczki typu , nie będzie piractwa = będzie zajebiście tanio.

Wystarczy się zapytać samych siebie. Niby czemu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:09 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
No ale co my mamy zrobić?? Wyjść na ulice, palić, plądrować, gwałcić i mordować?

Jest to dość radykalne na te chwile rozwiązanie, niemniej jeszcze kilka popisów polityków i może się okazać ostatnim skutecznym wyjściem.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:13 
Cytuj  
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1102 ... okale=lodz

Jednak ten koleś jest tępy w chuj.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:25 
Cytuj  
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,11026458,Migalski__Poslowie_nie_wiedza_za_czym_glosuja__Glosowalem.html
Ciekawe wyznanie na temat demokracji i pracy posłów. Szkoda, że w innych zawodach nie można się w ten sposób tłumaczyć :roll:

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:28 
Cytuj  
pajac jak bierze za to pieniądze to powinien wiedzieć co podpisuje


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:31 
Cytuj  
Choose Your Weapon Wisely
http://www.bron.pl/shopbron/product/ART ... RCER/47771

http://allegro.pl/kij-baseballowy-drewn ... 35477.html

http://www.bron.pl/shopbron/listing/luk ... 9/1/1/3/10

;d


_________________
.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:34 
Cytuj  
jak bym miał wybierać brał bym łuk, do walki wręcz mam katanę


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:42 
Cytuj  
http://www.goods.pl/product/description ... 22%29.html

http://www.goods.pl/product/description ... 12%29.html

http://www.colosus.pl/kusze-refleksyjne/
Niestety na te cudeńka potzeba zezwolnia. (notabene jeśli strzełaby by przysawkami z siłą 0.5g, to też trzeba ;p).

http://www.colosus.pl/luki-bloczkowe/
Ale na te nie trzeba. A zbijają równie skutecznie. A i naciąg łatwiejszy..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:47 
Cytuj  
Obrazek

;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:49 
Cytuj  
Gowno nie miecz. Nawet naostrzony nie jest :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:50 
Cytuj  
http://wiadomosci.wp.pl/title,Batalia-o ... omosc.html

Cytuj:
Dziękuję informatykom za utrzymywanie witryny MSZ wbrew huraganowemu atakowi

;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:51 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Gowno nie miecz. Nawet naostrzony nie jest :D.

powalasz przeciwnikow rozsmieszajac ich ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:56 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/-1,1732529,0,1,prem ... omosc.html


lol.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 sty 2012, 23:58 
Cytuj  
Omg lol skąd oni biorą takie teksty ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 sty 2012, 00:03 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=kEfQ3WCgt7U

Ciekawe ile z tego sie okaze prawdą :roll: :roll: :roll:

Ale dobrze by bylo, chociaż wątpie ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2012, 00:11 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Ehhh dobra ja już chyba za stary jestem na te "rewolucje" i postawienie się władzy i uciskowi :P Ja chcę tylko zarabiać godnie, kupić sobie własne 4 ściany, zrobić dzieciaka i spokojnie sobie żyć...


Fakt, wszyscy jestesmy za starzy na rewolucje... dlatego mlodziez to robi. Kazda rewolucje robili mlodzi, bo starzy to tylko by chcieli sobie spokojnie kupony odrywac od dawnych zaslug.


_________________



******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 25 sty 2012, 00:25 
Cytuj  
Wojciech Cejrowski o ACTA

Cytuj:
Na temat ACTA myślę tak: ZAGROŻENIE.

Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.
Zwalczać... mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.
Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być "ułatwieniem dla Ciebie", do obsługi "wyłącznie Twojego sprzętu"... Tęczówka, siatkówka, fale muzgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela... ZAGROŻENIE.

A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

A piractwo w sieci?
Z piractwem się nie wygrywa zakazami - z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.
Steve Jobs - ten od firmy Apple - wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za... no właśnie - za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach - to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości.
Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi.
Dlaczego?
Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.
A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce - działa, jestem w Meksyku - działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa - odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy... co tylko mi się podoba.

ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy.
Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest.

I przypomnę Państwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą - ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci... A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie.
I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrzeń, gdzie władzy być nie powinno.
A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc - OBALIĆ.

Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się kończy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.

Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być?
Widzisz już, gdzie jest Twój wróg?
To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor - my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza.
I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić - po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej.
Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham.
Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w końcu runie w cholerę.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.