mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 01:20 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):

hmmm a ja mam inny pomysł ... wprowadzić dobrą politykę prorodzinną, by ludzie mogli spokojnie cieszyć sie z 3+ berbeci.

THIS.

Narazie to mieliśmy w ramach polityki prorodzinnej podwyżki opłat za przedszkola i żłobki w wielu miastach w ostatnim czasie.

Nie mówiąc o tym ,że mamy najniższy wskaźnik dzieci uczęszczających do takich placówek. Hint: nie z powodu braku chętnych.

Miejsca są (i to nie zawsze) w niepublicznych placówkach na które część rodziców najzwyczajniej w świecie nie stać, coraz mniej osób ma babcie która może wyręczyć ,zresztą coraz większa część dziadków / babć po prostu nie chcę się 5-6 razy w tyg / po 8 + godzin wnukami zajmować - co też nie jest dziwne.

A to tylko jedna z kwestii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 01:32 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
A co to ma do tego, referendum nie dziala?


Wiesz o tym że Szwajcaria to garść kantonów, z których każdy ma swój rząd, konstytucję, legislaturę oraz sądownictwo. A Szwajcaria jako struktura federacyjna odpowiada jedynie za armię oraz przedstawicielstwo dyplomatyczne ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 01:36 
Cytuj  
Cytuj:
Zdaniem premiera, pozostawienie wieku emerytalnego na obecnych poziomach zmusiłoby rząd do szukania pieniędzy gdzie indziej. Wymienił trwałą podwyżkę podatku VAT na wszystkie produkty o 8 pkt. proc., podniesienie składki emerytalnej z 19,5 proc. do 30 proc. pensji oraz obniżenie wypłacanych świadczeń o połowę.

Myślę że każdy to zrozumie zwłaszcza po takich cyrkach jak premia dla prezia od stadioniku, szalejące z wynagrodzeniami banki, które często obsadzone są przez "odpowiednie osoby", rekordy w kosztach budowy czego popadnie w Polsce od autostrad po stadiony, marnotrawienie pieniędzy w NFZ, ZUS i spółkach skarbu państwa lub tam gdzie ma decydujące zdanie, do tego dodajmy niewytłumaczalne i nie do rozwikłania afery.
Tak to są drobniaki i nie warto o tym wspominać, zwłaszcza że to wyciągali cały czas pisiory, czyli nie róbmy z ciebie pośmiewiska i średniowiecza, bądźmy prounijni i otwarci na świat z armią bezrobotnych staruszków czekających na wiek emerytalny.

edit: z tego co wiem w Polsce referendum nie wpływa na władze wykonawczą, a jedynie pełni funkcje pomocniczą jako opinia społeczeństwa, więc szkoda u nas kasy na to, to zwyczajna walka polityczna


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 02:22 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Nefastus napisał(a):
A co to ma do tego, referendum nie dziala?


Wiesz o tym że Szwajcaria to garść kantonów, z których każdy ma swój rząd, konstytucję, legislaturę oraz sądownictwo. A Szwajcaria jako struktura federacyjna odpowiada jedynie za armię oraz przedstawicielstwo dyplomatyczne ?


Wiki.

lol.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 02:26 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Nefastus napisał(a):
A co to ma do tego, referendum nie dziala?


Wiesz o tym że Szwajcaria to garść kantonów, z których każdy ma swój rząd, konstytucję, legislaturę oraz sądownictwo. A Szwajcaria jako struktura federacyjna odpowiada jedynie za armię oraz przedstawicielstwo dyplomatyczne ?



O boze, takiego pierdolenia nigdy nie widzialem. Pieprzenie absolutnie o Szwajcari.


LOL.



I nadal nic do referendum.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 lut 2012, 02:47 przez Nefastus, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 77
Dołączył(a): 19.05.2008
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 02:35 
Cytuj  
nawet cztery miliony złotych mają wynieść w sumie premie dla czterech osób - dwóch wiceprezesów spółki Narodowe Centrum Sportu oraz prezesa i wiceprezesa spółki Pl.2012. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/4-mln-zl ... omosc.html KRYZYS HYmm FLAGA UE Z SIERPEM i MŁOTEM NA OFICJALNYM WYSTOPIENIU TUSKA http://www.youtube.com/watch?v=TghNgBdj ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Yzvtr41NIT8

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 03:42 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):

hmmm a ja mam inny pomysł ... wprowadzić dobrą politykę prorodzinną, by ludzie mogli spokojnie cieszyć sie z 3+ berbeci.


Hmm, a ja mam lepszy pomysl, 10+ rodzinna polityka, by ludzie mogli spokojnie cieszyć sie z 10+ dziecmi.

Czym wiecej dzieci w systemie, tym lepiej!

A realnie, dlaczego system pro-rodzinny? Dlaczego nie pro Polski?

Latwy start up business? Miniumum business start up tax?
Start up tax break?
Nie?

Oh MATKA MUSI MIEC 1000 WOLNEGO! Bo Zbysia w Pierowsiowie ma 10 dzieci.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 07:52 
Cytuj  
Jezeli nie rozumiesz czemu panstwo powinno wspierac rodziny tak by byli wstanie miec te minimum 2-3 dzieci przy jak najnizszych kosztach to srsly nie wypowiadaj sie w sprawach polityki.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 08:32 
Cytuj  
embe napisał(a):

edit: z tego co wiem w Polsce referendum nie wpływa na władze wykonawczą, a jedynie pełni funkcje pomocniczą jako opinia społeczeństwa, więc szkoda u nas kasy na to, to zwyczajna walka polityczna


Referendum przy osiągnięciu właściwej frekwencji jest wiążące.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 10:36 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
A realnie, dlaczego system pro-rodzinny? Dlaczego nie pro Polski?


dlatego nasz ty Asie, ze jak na razie nasze przedsiebiorstwa sobie radza.
wiadomo szalu nie ma ale tragedii tez nie.
natomiast bedzie za parenascie/dziesiat lat bo nie bedzie mial kto kupowac dobr wytworzonych przez nasze firmy.
dlatego uk w miare sobie radzi bo placi matkom za to, zeby mialy dzieci.
i te dzieci dorastaja, pracuja, wydaja kase - kazdemu sie to oplaca.
a u nas zamiast pomyslec co zrobic, zeby ludzie decydowali sie na dzieci, pomagac im na rozne sposoby - to sie upierdala.
tylko u nas jest to mozliwe.

a na poczatek proponuje zebys sam postaral sie o dziecko, a pozniej wroc tutaj.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 10:47 
Cytuj  
Mendol to ze zmajstruje dzieciaka to raczej nie wplynie na jego dojrzalosc ja bym zmienil na niech zacznie wychowywac dziecko.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 10:48 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
embe napisał(a):

edit: z tego co wiem w Polsce referendum nie wpływa na władze wykonawczą, a jedynie pełni funkcje pomocniczą jako opinia społeczeństwa, więc szkoda u nas kasy na to, to zwyczajna walka polityczna


Referendum przy osiągnięciu właściwej frekwencji jest wiążące.


50% - niestety ten prog procentowy ujebal ten fajny element demokracji, bo w Polsce rzadko chodzi wiecej niz polowa Polakow do urn. W pozostalych wyborach wladze mozna otrzymac nawet przy frekwencji 5%. To jest idiotyczne, bo to defecto rzady mniejszosci. Wiekszosc nie chce wybierac chujowych przedstawicieli narodu.

tak btw prace magisterska pisalem o instytucji referendum, ktorego jestem wielkim fanem.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:07 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Mendol to ze zmajstruje dzieciaka to raczej nie wplynie na jego dojrzalosc ja bym zmienil na niech zacznie wychowywac dziecko.


I tu nadal Piszpan nic nie ma dodac tylko jak zwykle sie wywyzsza. Wielki Pan Piszpan i jego wielka kobieta Mendol, co wszystko wie, i jest po prostu maczo.

:roll:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:14 
Cytuj  
a zes zaszalal teraz chlopcze.
naprawde :)

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:17 
Cytuj  
Dziekuje za aporobate, dziecko.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:22 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Piszpan napisał(a):
Mendol to ze zmajstruje dzieciaka to raczej nie wplynie na jego dojrzalosc ja bym zmienil na niech zacznie wychowywac dziecko.


I tu nadal Piszpan nic nie ma dodac tylko jak zwykle sie wywyzsza. Wielki Pan Piszpan i jego wielka kobieta Mendol, co wszystko wie, i jest po prostu maczo.

:roll:


Tylko że on ma racje, wprowadzenie dodatkowej kasy tylko za to że ma się dzieci to proszenie się o patologie na masakryczną skale.

Co z tego że będzie więcej dzieci skoro spora część z nich będzie pochodziła z biednych rodzin wielodzietnych które w masowej produkcji bachorów znalazły sobie dodatkowe źródło utrzymania. Takie dzieci _zwykle_ nie wyrastają później na przydatnych społeczeństwu obywateli którzy więcej dokładają do systemu niż z niego biorą. Więc efekt będzie dokładnie odwrotny...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:25 
Cytuj  
a czy ja pisalem, ze u nas ktos ma dawac kase?
jak masz dzieci to powinienes wiedziec, ze gotowka wcale nie jest najwazniejsza. ale przydalaby sie oczywiscie bo pod tym wzgledem to chyba nawet w afryce maja lepiej niz u nas.
poza tym dzieci z dobrych rodzin tez wyrastaja na bandytow, zlodziei i gwalcicieli.
to kwestia wychowania i wlasnie roli panstwa w stworzeniu warunkow do normalnego zycia dla kazdego.

serio, skonczcie z ta teoria bo troche nie macie pojecia o czym piszecie.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:32 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Piszpan napisał(a):
Mendol to ze zmajstruje dzieciaka to raczej nie wplynie na jego dojrzalosc ja bym zmienil na niech zacznie wychowywac dziecko.


I tu nadal Piszpan nic nie ma dodac tylko jak zwykle sie wywyzsza. Wielki Pan Piszpan i jego wielka kobieta Mendol, co wszystko wie, i jest po prostu maczo.

:roll:


Tylko że on ma racje, wprowadzenie dodatkowej kasy tylko za to że ma się dzieci to proszenie się o patologie na masakryczną skale.

Co z tego że będzie więcej dzieci skoro spora część z nich będzie pochodziła z biednych rodzin wielodzietnych które w masowej produkcji bachorów znalazły sobie dodatkowe źródło utrzymania. Takie dzieci _zwykle_ nie wyrastają później na przydatnych społeczeństwu obywateli którzy więcej dokładają do systemu niż z niego biorą. Więc efekt będzie dokładnie odwrotny...


This.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
serio, skonczcie z ta teoria bo troche nie macie pojecia o czym piszecie.


Mendol wszystko wie najlepiej, wszyscy przestac pisac!
:roll:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lut 2012, 13:35 
Cytuj  
wszystko? nie.
ale staram sie wypowiadac na tematy, ktore dotycza mnie bezposrednio i mam jakies pojecie.
w przeciwienstwie do was w tym przypadku.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1034 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.