mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2012, 18:04 
Cytuj  
Ale dla mark24 jak pojechał do UK to trawa była zieleńsza, kwiatki bardziej pachnące, a mużina bardziej czarny.
Polska to bardzo fajny kraj tylko te rządy są żenujące...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2012, 19:15 
Cytuj  
tczewiak - rotfl, twój tok myślenia: przez całe życie jem pączki, nic innego nie próbowałem, bo po co? Przecież jem to wiem, że pączki najlepsze.

sula - ciekawe co za kumpel (Wrocław?) może mamy wspólnych znajomych ;)

Co do odnoszenia się do "przyjezdnych". Oczywiście każdy Francuz czy Anglik inaczej patrzy na swojego niż na obcego. Ale nie tak jak my.
Po pierwsze taki Europejczyk od dziecka wychowywał się w środowisku multikultorowym i multirasowym. Od dziecka wpajano mu baaardzo (uwierz mi baaardzo, w UK to jest przesada), że rasizm jest zły, pod każdą nawet najdrobniejszą postacią.
A u nas? Starsze babcie to by się chetnie na ulicy żegnały po ujrzeniu "czarnego", bo przecież antychryst ;) Zresztą, gościłem u siebie i moich rodziców i moich teściów - pokolenie starsze. Kulturalni, pobożni itd., i nawet sobie nie zdają sprawy, jakimi są rasistami.. Zresztą jakbyś ich zapytał - to co ty "nigdy w życiu".

Do tego dochodzą różnice w kulturze osobistej. Nasza otwartość i szczerość nie zawsze dobrze plusuje w kontaktach międzyludzkich.


_________________
mark24 - inactive.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2012, 19:39 
Cytuj  
Nie nie Wrocław. Wielkopolska :)

Cytuj:
Do tego dochodzą różnice w kulturze osobistej. Nasza otwartość i szczerość nie zawsze dobrze plusuje w kontaktach międzyludzkich.

Zależy w kontaktach z jaką nacją. Z niektrórymi może to przeszkadzać , tak jak w UK na przykład gdzie jesteśmy uważani przez niektórych za zbyt bezpośrednich , źle wychowanych czy wręcz prostackich , a z niektórymi innymi nacjami będzie to plusowało - choćby jak w kontaktach właśnie z Ukraińcami , Rosjanami ale też np. Hiszpanami.

Wszystko zależy.

Jeżeli chodzi o kontakty biznesowe to trzeba po prostu odbrobić zadanie domowe i odpowiednio się zachowywać albo nie-zachowywać.
Każda nacja / cywilizacyjny / kulturowy ma swoje własne wartości w tej kwestii.

Równie dobrze można by z przywar Brytyjczyków w kwestii zachowania zrobić wadę u nas.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2012, 19:40 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
tczewiak - rotfl, twój tok myślenia: przez całe życie jem pączki, nic innego nie próbowałem, bo po co? Przecież jem to wiem, że pączki najlepsze.

Całe życie jem schabowe, czasami fish&chips się zdarzało. Kebaby, spagetti i souvlaki tylko raz przejazdem. Sporadycznie zdarza mi się wyskoczyć na piwo z wurstem.
Schabowe znacznie lepsze od kebabów, natomiast fish&chips fajnie zjeść od czasu do czasu, ale nie codziennie. Wolę jednak schabowe. Przy fish&chips za dużo multikulti i tłustych bab.
Mówisz o kulturze osobistej. Nie wiem czy w tych samych fish&chips byliśmy - zjeździłem ich wzdłuż, i wszerz i w każdym rejonie było mnóstwo bezczelnych, chamskich mieszkańców - nie tylko rodowitych (aczkolwiek tłuste nastolatki z dwoma bahorami na łapach przodowały), ale także ciapatych co w porównaniu do polskiego żula wykazywali się szczytem chamstwa i prostactwa.

Po prostu dla Ciebie ich trawa jest bardziej zielona, a dokładnie nie zasmakowałeś życia na schabowych. Chociaż nie ukrywam - za dużo schabowego wywołuje często odruch wymiotny, a także niesamowitą zgagę. Gdyby fish były bez chips to by było to znacznie zdrowsze dla żołądka oraz ogólnego samopoczucia. Jednak fish&chips już takie różowe nie jest ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2012, 20:14 
Cytuj  
mark24bis napisał(a):
tczewiak - rotfl, twój tok myślenia: przez całe życie jem pączki, nic innego nie próbowałem, bo po co? Przecież jem to wiem, że pączki najlepsze.

sula - ciekawe co za kumpel (Wrocław?) może mamy wspólnych znajomych ;)

Co do odnoszenia się do "przyjezdnych". Oczywiście każdy Francuz czy Anglik inaczej patrzy na swojego niż na obcego. Ale nie tak jak my.
Po pierwsze taki Europejczyk od dziecka wychowywał się w środowisku multikultorowym i multirasowym. Od dziecka wpajano mu baaardzo (uwierz mi baaardzo, w UK to jest przesada), że rasizm jest zły, pod każdą nawet najdrobniejszą postacią.
A u nas? Starsze babcie to by się chetnie na ulicy żegnały po ujrzeniu "czarnego", bo przecież antychryst ;) Zresztą, gościłem u siebie i moich rodziców i moich teściów - pokolenie starsze. Kulturalni, pobożni itd., i nawet sobie nie zdają sprawy, jakimi są rasistami.. Zresztą jakbyś ich zapytał - to co ty "nigdy w życiu".

Do tego dochodzą różnice w kulturze osobistej. Nasza otwartość i szczerość nie zawsze dobrze plusuje w kontaktach międzyludzkich.


może twoim problemem są znajomi i rodzina ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 19:32 
Cytuj  
Embe uwierz mi, że wychowując się w społeczeństwie tak jednolitym pod każdym względem jakim jest Polska, ciężko jest wynieść z domu chociażby otwartość na inną kulturę, religię, zachowania, etc.
95% polaków twierdzi "ja tam rasistą nie jestem, ale asfalt powinien mieć swoje miejsce" - łapiesz teraz o co chodzi?
Z drugiej strony do tych 5% którzy twierdzą, że żydzi, cyganie, murzyni, azjaci czy hindusi im totalnie nie przeszkadzają też podchodzę z rezerwą. Najczęściej nie mają pojęcia o czym mówią.
Niech najpierw pomieszkają z takimi sąsiadami przez kilka lat, zobaczą jakie są plusy/minusy a dopiero potem się wypowiadają - prawda?


Ostatnio edytowano 8 kwi 2012, 19:34 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 19:34 
Cytuj  
Nie znasz nawet 0.1% polaków, więc może nie wypowiadaj się za 95%.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 19:36 
Cytuj  
myślę, że znam wystarczającą ilość do tego na tyle zróżnicowaną by mogła robić za grupę reprezentatywną. OK?

Badania statystyczne robi się najczęściej na grupie około 1000 osób z 35mln.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 19:42 
Cytuj  
A ja myślę, że nie znasz.

Chyba, że robiłeś szczegółowe badania statystyczne na ten temat (niech już będzie te skromne 1000 osób, uwzględniające takie podstawy jak różnice w płci, wieku, wielkości miasta w którym żyje dana osoba, ilości osób innej rasy w danym mieście czy osobiste doświadczenia z takimi osobami) w takim wypadku zwrócę honor po zaprezentowaniu wyników.

W innym wypadku - nie wypowiadaj się za 95% polaków pls, tylko za siebie i swoich ograniczonych znajomych.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 19:49 
Cytuj  
ok, niech wam będzie, że to moi znajomi i rodzina z polski jest ograniczona. Wszyscy inni to światli światowcy. którzy z niejednym czarnym lub żydem z jednego gara jedli i w jednym łóżku spali :) Naprawdę nie chce mi się kłócić - przecież wiesz lepiej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 19:53 
Cytuj  
No właśnie nie wiem. Tak samo jak ty.

A wypowiadanie się za cały prawie kraj jest trochę weak.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2012, 20:09 
Cytuj  
wiem, napisałem wyżej: wychowanie w państwie jednolitym kulturowo, religyjnym czymś skutkuje.
Nie można wychować człowieka totalnie bez uprzedzeń pod żadnym wzgledem w tak jednolitym pod każdym wzgledem państwie jakim jest Polska. I tyle.

Zwróć uwagę, że u nas nawet ludzie wysoko postawieni potrafią się zwyzywać od żydów.... albo jako ostateczny argument w dyskusji podnieść pochodzenie dziadka! :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 07:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
myślę, że znam wystarczającą ilość do tego na tyle zróżnicowaną by mogła robić za grupę reprezentatywną. OK?

Badania statystyczne robi się najczęściej na grupie około 1000 osób z 35mln.


Mylisz sondaze ze statystyka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 07:31 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Nie można wychować człowieka totalnie bez uprzedzeń pod żadnym wzgledem w tak jednolitym pod każdym wzgledem państwie jakim jest Polska. I tyle.



Nie można wychować człowieka totalnie bez uprzedzeń pod żadnym wzgledem w tak zroznicowanym pod każdym wzgledem państwie jakim jest Wielka Brytania. I tyle.

Mysle, ze u nas o tolerancje latwiej niz w UK wlasnie z tego wzgledu, ze wiekszosc poalakow murzynow to zna glownie z TV.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 08:07 
Cytuj  
rotfl, to zle myślisz.
Totalnie błędne założenie pociągnęło za sobą totalny błędny wniosek.

UK jest chyba najbardziej poprawnym politycznie krajem. Tu posądzenie polityka o korzenie żydowskie (zresztą jakiekolwiek) to koniec kariery pismaka. Czasami mi się rzygać chce od tej sztucznej poprawności i uważaniu by absolutnie nikogo nawet w najmniejszym stopniu nie urazić.
To jest wychowanie od małego w środowisku wielokultorowym gdzie od dnia narodzenia jest wpajane, że nikt nie jest lepszy nikt gorszy. A wyjscie poza te ramki chociaż o milimetr i jakiekolwiek szufladkowanie kogokolwiek jest złe, niekulturalne i niezgodne z prawem.
Zresztą od najmłodszych lat mieszka się wśród środowiska wielokulturowego etc. więc np. taki czarny nie jest niczym "dziwnym".

Czasami wolę jak szczerze i bez ogródek w naszym kraju miesza się z gównem całe drzewa genealogiczne ;) Stare babki żegnają się lub spluwają na widok czarnego ;) A na widok faceta z brodą wykrzykują "żyd" :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 08:31 
Cytuj  
Rasizm jest dobry. Dzieki temu jakim narodem jestesmy mamy czyste ulice ( jak bylem we francji to bialy byl widokiem rare ) a nasze geny pozostaja slowianskie.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 08:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
rotfl, to zle myślisz.
Totalnie błędne założenie pociągnęło za sobą totalny błędny wniosek.

UK jest chyba najbardziej poprawnym politycznie krajem. Tu posądzenie polityka o korzenie żydowskie (zresztą jakiekolwiek) to koniec kariery pismaka. Czasami mi się rzygać chce od tej sztucznej poprawności i uważaniu by absolutnie nikogo nawet w najmniejszym stopniu nie urazić.
To jest wychowanie od małego w środowisku wielokultorowym gdzie od dnia narodzenia jest wpajane, że nikt nie jest lepszy nikt gorszy. A wyjscie poza te ramki chociaż o milimetr i jakiekolwiek szufladkowanie kogokolwiek jest złe, niekulturalne i niezgodne z prawem.
Zresztą od najmłodszych lat mieszka się wśród środowiska wielokulturowego etc. więc np. taki czarny nie jest niczym "dziwnym".

Czasami wolę jak szczerze i bez ogródek w naszym kraju miesza się z gównem całe drzewa genealogiczne ;) Stare babki żegnają się lub spluwają na widok czarnego ;) A na widok faceta z brodą wykrzykują "żyd" :D


Marek jak w prawie kazdym temacie pierdolisz.
No bo u nas w szkole i TV wzywaja do napierdalania murzynow. Jestesmy tak samo poprawni politycznie jak UK, niedawno w trojce sluchalem bardzo powazna audycje na temat tego czy slowo murzyn jest rasistowskie.

Tyle, ze wychowanie przez szkole i media to jedno, a zachowanie ludzi to drugie. Tak sie sklada, ze mam znajomych polakow w londynie, ktorzy maja znajomych anglikow i powiem szczerze, ze z takim rasizmem sie w polsce nie spotkalem jak tam. Pure hate.

Masz tu filmik z waszego krolestwa tolerancji i wzajemnej milosci:

http://www.youtube.com/watch?v=k060Q_re ... re=related

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 09:16 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Rasizm jest dobry. Dzieki temu jakim narodem jestesmy mamy czyste ulice ( jak bylem we francji to bialy byl widokiem rare ) a nasze geny pozostaja slowianskie.


Bzdura. Mamy czyste ulice, bo jestesmy biednym krajem i mamy prawie zerowy socjal, a nie dlatego, ze Polacy to rasisci. Polski rasizm jest soft, sprowadza sie glownie do opowiadania kawalow o murzynach i zydach.

Libijczycy ktorych sciagnal Sikorski sa przerazeni gdzie trafili, proby ucieczki na zachod sa u nich na porzadku dziennym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 10:08 
Cytuj  
Cytuj:
Mamy czyste ulice


Bo nie mieliśmy imperialistycznej i kolonizacyjnej historii.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2012, 11:39 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Mamy czyste ulice


Bo nie mieliśmy imperialistycznej i kolonizacyjnej historii.

Nie no trochę tej imerialistycznej by się znalazło jakby dobrze poszukać.
Może nigdy nie było u nas absolutyzmu i 'państwo to ja' w styulu monarchii absolutystycznych bo władza królewska była słaba a państwo radykalnie zdecentralizowane ,ale z tym brakiem imperializmu to bym nie przesadzał
:P

Można się zdzwić jak Polska była postrzegana na ziemiach białoruskich czy ukraińskich czy nawet części rosyjskich hehe

Fakt ,że nie trwało to tak długo jak w przypadku innych dużych państw europejskich ,ale mimo wszystko.

Co do tego ,że jesteśmy homogenicznym krajem to 'zasługa' najpierw rozbiorów i likwidacji państwa - 'odrodzenie' jeszcze było jako państwo wielokultourowe choć już znacznie mniej niż 'za Jagielona' , a ostateczna homogenizacja społeczeństwa jest wynikiem II W.Ś po prostu.

Jałta , Poczdam i takie tam...


@Mark

Powiem ci coś , z jednej strony masz w niektórych sprawach trochę racji ,ale z drugiej wpadasz w to co niektórzy emigranci wpadają.
To znaczy gloryfikowanie i idealizowanie sytuacji i rozwiażań / zasad w kraju do którego wyemigrowałeś i dokładnie odwrotna sytuacja w przypadku Polski.
Też spędziłem swego czasu trochę pracując / mieszkając za granicą , fakt nie były to lata ale parę razy po parę miesięcy także trochę rozumiem ,ale trochę to wygląda jakbyś przez to cały czas potwierdzał przedewszystkim sobie ,że dobrze zrobiłeś emigrując.

Nie wiem nieszczęśliwy jesteś w UK? Musisz utwierdzać się cały czas ,że jest lepiej tam?

Wiadomo ,że część aspektów życia jest lepsza a część gorsza.
Bo jak każdy chyba mam trochę znajomych którzy mieszkają lub mieszkali przez dłuższy czas zagranicą i zauważyłem ,że część do tego podchodzi normalnie zauważając zarówno plusy i minusy , część 'jedzie' po tych nowych krajach powtarzając ,że są tylko dla kasy ,a część dokładnie odwrotnie tak jak ty wpada w "UK / Irlandia / Holandia / Kanada / etc jest zajebista a Polska to kurwa syf".

Wyluzuj - więcej dystansu - bo się to nudne robi.
Tak z jednym kumplem muszę sobie dawkować spoktania / rozmowy bo przez 80% czasu słyszę monolog "rzecz X w Polsce jest chujowa a w kraju Y jest tak zajebiście , no i poza tym kupiłem sobie nową plazmę"

Ja jebie...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.