mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:25 
Cytuj  
Pierdolenie, każda reforma PO jest robiona od dupy strony, podobnie z listą leków refundowanych i prywatyzacją szpitali w momencie jak kuleje ubezpieczenia i istnieje coś takiego jak NFZ, każdy normalny zaczynałby od prywatyzacji ubezpieczeń, potem brałby się za prywatyzacje szpitali i dopiero rysowałby szkielet refundowanych leków i leczenia, a tak mamy kolejną poczwarkę zjadającą 40% z każdej złotówki wydanej do ZUS.

Reforma emerytalna po tym jak zajebali drugi filar i nic nie zrobiono z przywilejami grup społecznych ?.
Druga sprawa to dziura z umowami o prace, większość do 26 roku życia ma znikome lata składkowe, kolejna dziura to "sezonowa" praca na czarno nawet w wielkich firmach, następna sprawa to dojenie zus-u na lewych zwolnieniach, tak to jest nadal nagminne i niszczy cały system ubezpieczeń dodatkowo.

Linczowanie Grecji po tym jak na wszystko dawała zgodę UE jest nie uczciwe, podobnie z Wegrami, które chcąc tego uniknąć robią reformy, które kiedyś nawet cała UE będzie musiała zrobić, jednak teraz jest to złe, a dlaczego złe bo uderza w prywatne banki, których właścicielami są niemcy i francja ?

UE nigdy nie poradzi sobie z takim molochem jakim się stała i bankrutujące państwa dobrze to pokazują.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:35 
Cytuj  
No super, jak rzadko piszesz do rzeczy. Z tym, że Grekom należy się to co mają obecnie za machlojki przy wchodzeniu do Euro. Najlepszym wyjściem byłoby imo pozwolić im zbankrutować. Może inne kraje by wyciągnęły wnioski wtedy. Ale z drugiej strony przy globalnej gospodarce każdy problem Greków odczuwa choćby polski kredytobiorca.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:40 
Cytuj  
nam tez UE zezwoliła na machlojki, patrz liczenie długu publicznego w stylu rostowskiego, tak samo zaczynało się w grecji


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:45 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
(...) KTO bedzie pracowal w tym kraju za 20+ lat :)
(...)jak dla mnie to juz szkoda slow na to co sie dzieje w tym kraju i naprawde zaluje, ze kiedy mialem okazje to nie wyjechalem.

Zawsze możesz spróbować jeszcze raz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 11:58 
Cytuj  
teraz juz za stary jestem :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 17:39 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
teraz juz za stary jestem :)


no i doswiadczony, bys podbil wyspe:)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 17:50 
Cytuj  
Fajny tekst Ziemkiewicza:

http://www.rp.pl/artykul/774489,874251- ... u.html?p=1

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 18:21 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jak dla mnie to juz szkoda slow na to co sie dzieje w tym kraju i naprawde zaluje, ze kiedy mialem okazje to nie wyjechalem.


hahaha :)
Ja żałuję, że wyjechałem tak pózno - miałem możliwość wyjebać już na studia (do US) ale zostałem w tym kurwidołku. Generalnie czas przepracowany w PL uważam za bezpowrotnie stracony.
Co do reszty to się zgodzę - Polska prowadzi politykę odwrotną od logicznej - zawsze tak twierdziłem. Brakuje pieniędzy w kasie -> podwyższamy podatki -> szara strefa się rozrasta -> wpływy do państwowej kasy MALEJĄ zamiast rosnąć -> znów brakuje pieniędzy -> znów podwyższamy podatki..
Do tego rozbudowujemy aparat biurokratyczny państwa - zwiększając wręcz masakratycznie ilość urzędników nas kontrolujących. Przeciętny obywatel jak się nie wykaże pismem z NIPem, REGON-em, trzema pieczątkami i zaświadczeniem od księdza to sobie wkładu do długopisu nie wrzuci w koszta prowadzenia biura..
Przy okazji tniemy lub nawet likwidujemy wszelkie ulgi, czy świadczenia socjalne bo przecież brakuje pieniędzy.
Do tego pro-PO-wskie media tak namieszały nam w głowach (przynajmniej poniektórym), że składkę 800zł miesięcznie na ZUS przez ~50 lat pracy, a potem bardzo ewentualnie emeryturę 800zł miesięcznie przez średnio ~10 lat (lub co bardziej prawdopodobne kop w dupę) życia uważamy za świetny pomysł. Widać, niektórzy już wychodzą z założenia, że albo damy się państwu okraść, albo państwo upadnie. Imho w tym przypadku słusznie :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 maja 2012, 18:43 
Cytuj  
mrynar napisał(a):


bardzo fajny


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 10:58 
Cytuj  
Projektuj i buduj i nie plac:

http://www.youtube.com/watch?v=DTVlCcK2E2s

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 14:48 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):

@Havok. Skoro wielu ludzi pracuje fizycznie do 65/67 roku życia to może i policjant.



Skoro wielu ludzi pracujących fizycznie dostaje pieniądze za nadgodziny, to powinien również i policjant.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 16:10 
Cytuj  
do tego jedna praca wykancza szybciej, inna wolniej. System: kazdy pracuje tyle samo, wcale nie jest sprawiedliwy.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 16:33 
Cytuj  
A system w którym jedni utrzymują innych jest? :roll:

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 16:58 
Cytuj  
Zależy jak rozumiesz sprawiedliwość.


Zresztą same funkcje państwa i czemu zostały one stworzone są przez jednych inaczej widziane niż przez innych.
Zawsze ktoś się będzie czuł poszkodowany.

System się zaczyna pruć nie dlatego ,że jest sprawiedliwy albo nie sprawiedliwy , tylko przez sytuacje demograficzną kołderka jest zbyt krótka i jeżeli ta sytuacja się szybko nie zacznie zmieniać to klęknie.

Zresztą jak społeczeństwo będzie za stare - to choćby zlikwidować cały ZUS i zrobic system rodem z USA - to i tak państwo klęknie ,a duża część nabardziej obrotnych osób spierdoli stąd.

Wsparcia dla zakładania rodzin i posiadania dużej ilości dzieci nie ma. Abstrachując od tego ,że część osób jest przeciwna jakiemukolwiek socjałowi a polityka prorodzinna to właśnie jest socjał.

Także albo równia pochyła albo masowe otwarcie drzwi dla imigrantów totalnie obcych kulturowo (najbliżej są muzłumanie) i wszystkie problemy z tego wynikające.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 17:10 
Cytuj  
sula napisał(a):
Zależy jak rozumiesz sprawiedliwość. (...)

W tym przypadku rozumiem to tak: skoro ja mogę pracować do 65 czy 67 roku i nikt mnie nie pyta czy się w pracy stresuję czy nie to np. policjant też może. A jeśli go stres wykańcza niech zmieni pracę albo idzie na rentę.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 17:23 
Cytuj  
Havok napisał(a):
sula napisał(a):
Zależy jak rozumiesz sprawiedliwość. (...)

W tym przypadku rozumiem to tak: skoro ja mogę pracować do 65 czy 67 roku i nikt mnie nie pyta czy się w pracy stresuję czy nie to np. policjant też może. A jeśli go stres wykańcza niech zmieni pracę albo idzie na rentę.

Ok.

Tylko warunki pracy obiecywano temu policjantowi inne. Gdyby nie to ,to część by się nie zdecydowała na zostanie policjantami.

Co do nowych policjantów , wojskowych - spoko niech mają obowiązek pracy do 65-67.
Tylko pewnie będzie im trzeba płacić dużo więcej ,skoro zabierasz inne profity.

Co daje powrót do syndormu zbyt krótkiej kołdry.

Jak proporcja ludzie w wieku produkcyjnym vs ludzie w wieku post-produkcyjym będzie odpowiednio zła - to nic nie uratuje gospodarki kraju przed stagnacją lub gorzej ,a społeczeństwa przed spadkiem poziomu życia.
To czy kraj będzie urządzany na modłę neo-liberalno-konserwatywną czy 'państwa dobrobytu' fundamentalnie nic nie zmieni wtedy.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 18:45 
Cytuj  
Havok napisał(a):
sula napisał(a):
Zależy jak rozumiesz sprawiedliwość. (...)

W tym przypadku rozumiem to tak: skoro ja mogę pracować do 65 czy 67 roku i nikt mnie nie pyta czy się w pracy stresuję czy nie to np. policjant też może. A jeśli go stres wykańcza niech zmieni pracę albo idzie na rentę.


skandal


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 18:52 
Cytuj  
sula napisał(a):
Jak proporcja ludzie w wieku produkcyjnym vs ludzie w wieku post-produkcyjym będzie odpowiednio zła - to nic nie uratuje gospodarki kraju przed stagnacją lub gorzej ,a społeczeństwa przed spadkiem poziomu życia.
To czy kraj będzie urządzany na modłę neo-liberalno-konserwatywną czy 'państwa dobrobytu' fundamentalnie nic nie zmieni wtedy.
Myślisz, że jakby w Polsce było więcej ludzi w wieku produkcyjnym to żyło by się nam lepiej i mielibyśmy wyższe emerytury? Otóż nie, bo dla ludzi trzeba jeszcze zorganizować miejsca pracy. Na co nam następni bezrobotni w wieku produkcyjnym?
Ogólnie rzecz ujmując to globalizacja i automatyzacja procesów produkcji przy jednoczesnym przyroście populacji na globie doprowadzi do tego, że ludzie będą pracować za przysłowiową "miskę ryżu", albo przymierać głodem na bezrobociu.
Widzę jak jest u mnie w zakładzie teraz i jak było 20 lat temu. Ogólnie to wygląda tak, że teraz na produkcji pracuje około 10x mniej osób, a produkuje się ~10x więcej na dobę - a i tak pani prezes tylko patrzy, żeby kogoś zwolnić. Podwyżek już nie było od 2 lat i raczej się nie zapowiada, żeby były. Ludzie zarabiają śmieszne pieniądze i są zadowoleni, że mają pracę - bo np. zakłady z Niemiec i zachodniej Europy właściciel firmy przenosi na wschód - na Białoruś, Rosję i Chiny.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 21:47 
Cytuj  
sula napisał(a):
Tylko warunki pracy obiecywano temu policjantowi inne. Gdyby nie to ,to część by się nie zdecydowała na zostanie policjantami.

Co do nowych policjantów , wojskowych - spoko niech mają obowiązek pracy do 65-67.
Tylko pewnie będzie im trzeba płacić dużo więcej ,skoro zabierasz inne profity.

Co daje powrót do syndormu zbyt krótkiej kołdry.

Jak proporcja ludzie w wieku produkcyjnym vs ludzie w wieku post-produkcyjym będzie odpowiednio zła - to nic nie uratuje gospodarki kraju przed stagnacją lub gorzej ,a społeczeństwa przed spadkiem poziomu życia.
To czy kraj będzie urządzany na modłę neo-liberalno-konserwatywną czy 'państwa dobrobytu' fundamentalnie nic nie zmieni wtedy.

Mi obiecywano pracę do 65 roku, inni mieli pracę w tzw. warunkach szkodliwych i obecnie mimo przepracowanych lat nic z tego nie mają. Skoro w przypadku normalnych ludzi można zmieniać zasady to w przypadku policji chyba również.
Nie jestem przekonany czy trzeba im więcej płacić. Ludzie pracują w marketach za grosze a mimo to pracują. Nikt nikogo do pracy np. w policji nie zmusza. Koszty tych tzw reform powinny być rozłożone na wszystkie grupy społeczne a tak nie jest. Czytając prasie/necie od czasu do czasu doniesienia o płacach w strefie budżetowej nie widzę żadnej stagnacji ;)

Ps. Wiesz co byłoby w polsce gdybyśmy mieli więcej ludzi w wieku produkcyjnym? Odpowiedź jest prosta większe bezrobocie i "na pana miejsce jest 20 chętnych" ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 23:58 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
sula napisał(a):
Jak proporcja ludzie w wieku produkcyjnym vs ludzie w wieku post-produkcyjym będzie odpowiednio zła - to nic nie uratuje gospodarki kraju przed stagnacją lub gorzej ,a społeczeństwa przed spadkiem poziomu życia.
To czy kraj będzie urządzany na modłę neo-liberalno-konserwatywną czy 'państwa dobrobytu' fundamentalnie nic nie zmieni wtedy.
Myślisz, że jakby w Polsce było więcej ludzi w wieku produkcyjnym to żyło by się nam lepiej i mielibyśmy wyższe emerytury? Otóż nie, bo dla ludzi trzeba jeszcze zorganizować miejsca pracy. Na co nam następni bezrobotni w wieku produkcyjnym?
Ogólnie rzecz ujmując to globalizacja i automatyzacja procesów produkcji przy jednoczesnym przyroście populacji na globie doprowadzi do tego, że ludzie będą pracować za przysłowiową "miskę ryżu", albo przymierać głodem na bezrobociu.
Widzę jak jest u mnie w zakładzie teraz i jak było 20 lat temu. Ogólnie to wygląda tak, że teraz na produkcji pracuje około 10x mniej osób, a produkuje się ~10x więcej na dobę - a i tak pani prezes tylko patrzy, żeby kogoś zwolnić. Podwyżek już nie było od 2 lat i raczej się nie zapowiada, żeby były. Ludzie zarabiają śmieszne pieniądze i są zadowoleni, że mają pracę - bo np. zakłady z Niemiec i zachodniej Europy właściciel firmy przenosi na wschód - na Białoruś, Rosję i Chiny.

Masz rację , tylko ,że to jest szerszy proces.

Przyrost o jeden miliard z 6 mld do 7 mld trwał 12 lat.
Myślisz ,że spadek ludności w EU o powiedzmy kiladziesiąt milionów do 2050 będzie miał JAKIKOLWIEK wpływ na dostępność pracy dla Europejczyków?
Jeżeli będzie miał jakikolwiek to ewentualnie negatywny.
Bierz pod uwagę też postęp technologiczny i ,że tej pracy będzie potrzeba jeszcze mniej globalnie niż teraz.

To ,że cała cywlizacja zachodnia się będzie starzeć nie będzie miało żadnego większego znaczenia dla dostępności pracy. Conajwyżej może tylko przyśpieszyć i pogłębić przenoszenie się miejsc pracy 'na wschód' jak to ująłeś.
Przy starym społeczeństwie pracy produkcyjnej będzie jeszcze mniej ,a mniejsza ilość rąk do pracy nie sprawi ,że będzie łatwiej o pracę.

Tu można by szerzej zacząć dyskutować i np. zacząć debatować ,że kapitalizm nie jest do utrzymania w perspektywie kilkudziesięciu lat chyba ,że z 80-90% populacji nie zrobi się śmieci wegetujących bez pracy ,bo spokojnie 10-15% zastraszonych "na twoje miejsce jest tysiące chętnych" wystarczy aby wyprodukować wszystko i utrzymać podstawy funcjonowania bardzo okrojonego państwa i podstawowej infrastruktury.

Masz rację globalizacja i postęp technologiczny będzie dalej w szybkim tempie zmniejszał ilość miejsc pracy globalnie.
Tyle ,że postarzenie społeczeństw zachodnich nie polepszy sytuacji na np. Polskim rynku pracy ani na jotę. Wręcz przeciwnie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.