mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 252  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:17 
Cytuj  
a tak patrzac na to cale sprzedawanie kluczy na allegro, tych kluczy "dla kolekcjonerow" to jak sie ma do takich aukcji allegro? Nic z tym nie moga zrobic czy ni chca bo i tak % dla nich leci? Kiedys cos czytalem i niektore tego typu aukcje moim zdaniem łamią nieco regulamin allegro. Poza tym jeśli klucz "jest w użyciu" to nie podpada pod sprzedaż własności osób trzecich, co jest raczej zabronione?

Pisze z powodu tych wielu co nie doczytalo, ze ktos używane/kolekcjonerskie klucze D3 sprzedaje .


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:23 
Cytuj  
Weź High po polsku napisz bo nie wiem o co ci chodzi.

Że ktoś sprzedaje keye lub D3 na allegro? albo pudło i zawartość bez klucza? albo sam klucz?

ew. zlinkuj przykładową auckję

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:25 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Jak jest z tym aucion house za kaske ? Mozna juz wystawiac itemki za rzeczywista kase?


Od 23 maja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:27 
Cytuj  
spieszylem sie ;d

http://demotywatory.pl/3803148 tu mam najszybciej link, w tym linku to jeszcze w miare latwo mozna wyczytac co i jak, ale co jak ktos takie cos dopisuje malymi literkami?

Ale chodzi mi rowniez o sprzedaż "używanych kluczy" np. steam na allegro, czyli bezużytecznych.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:34 
Cytuj  
Hmm sprzedaż "klucza ,którego nie można aktywować" to można by podciągnać imho skutecznie pod zamierzone wprowadzanie w błąd czyli oszustwo inaczej.

Dopóki paru pokrzywdzonych się nie zbierze i nie spróbuje pozwać lub nawet spróbować załatwić ,żeby to z urzędu poszło - to się nic nie zmieni.
Podobnie allegro na to w dupie pewnie - kasa z prowizji leci. Dopóki ktoś z pokrzywdzonych allegro nie pozwie, żeby np. moderowało mocniej i szybciej takie aukcje to będą one tolerowane.
Allegro ma zarabiać jak najwięcej i moralność tu jest na ostatnim miejscu niestety ,ale taki 'świat' a im większa i odpersonalizowana firma (szczególnie spółki giełdowe) to tym bardziej liczy się tylko i wyłącznie efektywność, profity , przychody.
Także albo mega-duża zła prasa albo pozew inaczej allegro nic sobie nie będzie robić z takich aukcji.
Parę % w końcu idzie do ich kasy.

edit:
trochę wykasowałem bo źle zrozumiałem

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:40 
Cytuj  
Powiem tak, ja sie nabralem na to ponizej. Mała kasa, zle pachnialo, ale stwierdzilem najwyzej. I allegro mi odpisalo ,ze samo z siebie nic nie moga zrobic bo nie są stroną. I ze mam to zglaszac na policje/do sądu. Napisalem wiele w tej sprawie. Teraz chce tylko uniewaznienie negatywa, o 20 zl to mi sie nie chce dzwonic nigdzie do wyzszych instytucji. Ale kuzwa allegro mi pisze, ze nie moga mi uniewaznic komentarza bo to niezgodne z regulaminem. Ale wystawiac aukcje neizgodne z regulaminem juz mozna?

http://allegro.pl/counter-stike-global- ... 66805.html - ta aukcja juz nie jest tak czytelna

powolalem sie na sprzedaz wlasnosci osoby trzeciej, jak i na regulamin allegro. Nic poza tym, ze Allegro nie jest strona.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:43 
Cytuj  
Skurwysyństwo jest niesamowite. Bo nie każdy ma x lat doświadczeń z cfaniakami.
A komunie ogólnie są teraz.
Kiedyś Szwedów i Ruskich bardzo bano się w portach, więc szwedzki król wprowadził zasadę - ukradłeś to odrąbujemy rękę. No i nagle szwedzkie statki zaczęły być przyjmowane normalnie.
Ja bym upierdal rękę wszystkim scamerom. Tak po prostu. Dla zdrowia systemu..


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:49 
Cytuj  
High w sprawie gnoja - to tylko zgłoszenie na policję. No chyba ,że jakiś młody gnojek to interwencja u 'mamy i taty' być może ,ale to dużo szukania i zachodu ,a i efekt nie pewny. No można próbować straszyć policją lub 'innymi konswekwencjami' ,ale to pewnie działa na nowicjuszy tylko ,choć może się mylę - nie wiem nie byłem w takiej sytuacji ani nie próbowałem nikogo straszyć ,zresztą nie zachęcam nikogo.

W sprawie ogólnego procederu to:

- ze strony gnojów - dopóki pokrzywdzeni się nie zaczną skrzykiwać i wspólnie zgłaszać sprawę na policję i / lub pozywać typów grupowo (już jest to i działa w Polskim prawie od jakiś 2 +- lat) to będą to mieli w dupie i będą ludzi oszukiwali bo przecież nic im nikt za to nie robi

- ze strony allegro - mega zła prasa i / lub pozwy najlepiej grupowe , inaczej będą się wykręcać - bo ukrócenie tego to po prostu strata kasy dla nich ,a dla akcjonariuszy tylko to się liczy

Po prostu kapitalizm lub szerzej ludzkość. Zawsze się znajdą kurwy i oszuści. I mówie tu tylko o cwaniaku ale i o allegro.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:58 
Cytuj  
Wedle prawa oni grają prawie uczciwie, poza tym trzeba włożyć kasę w sprawę. świadkowie, wydatki... kto z was pojdzie na świadka?
Wielkie gęby, ale do sądu nie będzie czasu (to zwolnienie, faktyczne całodzienne, platne przez państwo).


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 22:59 
Cytuj  
Ja tylko teoretyzuje - nie byłem w takiej sytuacji nigdy także nie mogę być pewien co bym zrobił i jak się zachował.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2012, 23:31 
Cytuj  
Jakbym widzial w tym mozliwosc szybkiej reakcji z kogokolwiek strony, a nie jawi mi sie to jako bardzo dlugi proces by cokolwiek wyegzekwowac, to moze zdecydowalbym sie ciagnac to dalej. Dla 20 zl nei bardzo mi sie chce, choc z poczatku chcialem dla samej zasady, bo myslalem sobie "skoro ja olewam to ilu osobom takie cos sie upiecze". Ale bedzie to trwalo i trwalo... ale z takim czyms jak z D3 to juz grubsza sprawa. Ponoc ten sam uzytkownik wystawil tez pelno triali za 150 zl....


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 00:00 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
http://demotywatory.pl/3803148


Szczerze wątpie czy to nawet są zużyte klucze, raczej wymyślone.

W takim przypadku próujesz go przypisać do konta i jeżeli nie wyskoczy ci "key has been already registered blabla" tylko "key is invalid". Zgłaszasz reklamację i żadasz zwrotu. Oko za oko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 00:02 
Cytuj  
w sumie jak sie kupilo od "firmy" to chyba powinno byc latwiej niz od indywidualnej osoby. Bo w przypadku firm obowiazuje chyba prawo zwrotu w ciagu 10 dni od zakupu, a od osob co nie prowadz firmy to chyba nie dziala, right?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 01:07 
Cytuj  
http://allegro.pl/diablo-iii-3-gold-10t ... 02329.html pierwsze zloto? ;)


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 05:26 
Cytuj  
sula napisał(a):
- ze strony allegro - mega zła prasa i / lub pozwy najlepiej grupowe , inaczej będą się wykręcać - bo ukrócenie tego to po prostu strata kasy dla nich ,a dla akcjonariuszy tylko to się liczy

Wykręcą się bo nie są stroną, tylko ułatwiają kontakt klienta i kupującego. Jedyna możliwość to nagłaśnianie takich spraw, co jak najbardziej słusznie będzie psuło portalowi opinię. Nie jest to pierwsza taka aukcja i imo powinny one przez allegro usuwane.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 07:22 
Cytuj  
@high
podawaj jego dane osobowe, jak się rozniesienie, że to złodziej i kurwa to zmięknie mu pała


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 08:39 
Cytuj  
Sprzedać można wszystko ale pod warunkiem że to sam zrobi, w tym przypadku powołuje sie na licencjonowane i zastrzezone produkty blizzarda, po pierwsze trzeba mieć firmę, trzeba mieć zezwolenie na posługiwanie się znakami, nazwami i co najważniejsze nie można handlować czymś co nie istnieje i w tym przypadku gościu powinien byc zgłoszony na policje i potem sądownie go udupią.
Nie ma takiego sposobu by sobie sprzedawać wymyślony produkt pod marką firmy/produktu i/lub wprowadzając w błąd klienta że takie coś istnieje.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 08:51 
Cytuj  
Niah napisał(a):
@high
podawaj jego dane osobowe, jak się rozniesienie, że to złodziej i kurwa to zmięknie mu pała



w sumie, a czy mozna udostepniac kogos dane osobowe bez jego zgody? ;) jak to od tej strony wyglada?

heh, przynajmniej bede teraz bacznie czytal co sprzedaja na allegro, ale mysle, ze to nie o to chodzilo.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 09:02 
Cytuj  
Kaban napisał(a):
Huragan napisał(a):
Jak jest z tym aucion house za kaske ? Mozna juz wystawiac itemki za rzeczywista kase?


Od 23 maja.


Od 30 maja.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 maja 2012, 11:02 
Cytuj  
@h!gh
no właśnie nie, szybciej zostaniesz ukarany za podawanie danych osobowych oszusta niż oszust


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 252  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.