mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 18:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
da radę student zatrudniony za 80zł dniówki.



taki student to swiety graal niby istnieje ale nikt go nie widzial.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 19:01 
Cytuj  
Pieszczoch - sorry, ale dla mnie to przelewanie z pustego w próżnię. Zaraz się okaże że IT to wyjątkowy sektor (i to nie tylko z tego powodu, ze trzeba zostać po godzinach czasami) i tu trzeba samych wąskowyspecjalizowanych superimbaspecjalistów, nieważne, czy to szkolenia podstarzałych pań w używaniu klawiatury i myszki czy kodowanie. Dlatego te 2mln rocznie na utrzymanie to grosze, bo ci wąskowyspecjalizowani specjaliści nawet w Polsce zarabiają wielokrotność tej kwoty.
Kiedyś przeprowadzałem szkolenia z obsługi kas fiskalnych - może się nadam?

Piszpan - u nas w Wwie w sezonie "praktykanci" pracowali i za mniejsze pieniądze. No ale wtedy nie można było ot tak wyjechać na zmywak gdzieś na zachód i zarabiać kilka razy tyle. Z drugiej strony mnóstwo ludzi z głową pracuje w Polsce i za mniejsze pieniądze więc nie sądzę by byłby aż taki problem. Szczególnie, ze kasa pewna, kontrakt na lata, zero ryzyka że firma zbankrutuje, czy stanie się niewypłacalna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 19:04 
Cytuj  
Ale Ty tłuk jesteś.
Nie, nie będę grzebał po BIP żeby Ci pokazać jakieś przetargi, sam sobie poszukaj.
Czy Ty myślisz, że po placówkach to się za darmo jeździ? Dojazd, paliwo, nocleg, czas spędzony, sukcesy, porażki.
To wszystko się wlicza kalkulując taki przetarg i ze strony zamawiającego i ze strony oferenta.
Myśmy swojego czasu przegrali GRUBO z jakąś firmą bo poszła po bandzie, ze studencikami właśnie.
Nie zrobili:)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 19:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
do przeproadzenia szkolenia w MOPS-ie bo tu da radę student zatrudniony za 80zł dniówki.

Za tą stawkę to w dużych miestach możesz mieć problem znaleźć studenta do kelnerowania w knajpie, a co dopiero do przeprowadzania szkoleń w it.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 19:07 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Interesuje cie, co odpisze marek? ;/

Oczywiscie, bo Marek zawsze wie najlepiej.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 19:09 
Cytuj  
Mark, ale zapominasz o jednej rzeczy.
Ciebie już tu od lat nie ma. Chujowo jest i będzie wszędzie, ale ludzie zaczynają się cenić. 30latek z doświadczeniem nie pójdzie za mniej jak 3500 netto pracować nigdzie. Kurwa nigdzie.
Za mniejsze pieniądze to tylko tacy przychodzą na jakiś czas.
Ty serio aż tak jesteś zapatrzony w UK, że nie widzisz że w branży IT zarobki są wysokie? W ubezpieczeniach i bankach także, to już nie te czasy że 10lat człowiek zarabiał 2000 netto.
Wszyscy się WKURWILI i dodając wyjazd takich osób jak ty, zaczyna brakować specjalistów a desperatów jest coraz mniej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 19:14 
Cytuj  
marek serio jak znajdziesz studenta ktory jak piszesz DA RADE ZA 80ZL dniowki cokolwiek zrobic dobrze to zakladaj firme i bedziesz kokosy zbijal na pracownikach :) owszem znajdziesz do pracy kogos za 80 zl dniowki ale moze miec problem z podtrzymaniem szpadla w pionie o takich cudach jak trzezwosc czy brak lepkich rak nawet nie mowie. nikt za mniej niz 100 zl dniowki do jakiejkolwiek pracy nie pojdzie a jak trzeba cos wiedziec umiec to ba no i czesty tekst bo ja w angli to zarabialem 10x tyle, tylko pytanie po uj wracal.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 19:37 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Mark, ale zapominasz o jednej rzeczy.
30latek z doświadczeniem nie pójdzie za mniej jak 3500 netto pracować nigdzie. Kurwa nigdzie.

http://www.forbes.pl/mediana-plac-w-pol ... 1,1,1.html
ta statystyka nieco temu przeczy, ale rozumiem, ze miales na mysli specjaliste w konkretnej dziedzinie ;)


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 20:00 
Cytuj  
@Higlinder
No mówiłem o doświadczonym specjaliście. Marketingowiec, Logistyk, Planista, Informatyk, Programista, Inżynier, Mechanik, Elektryk. Nie wiem jak hujamiści ale też pewnie się cenią.

A statystyka to o kant dupy. Rozkład był prosty w jednym miejscu co pracowałem.
90 osób na produkcji:
4 kierowników po 6k brutto
8 brygadzistów po 3,5k brutto
8 od utrzymania ruchu po 4k brutto
4 mechaników po 7k brutto
2 elektryków (jeden za 4k drugi za 8,5k brutto HEHE)
40-44 pracowników produkcji po 1,8k brutto
8 pracowników magazynu po 2,4k brutto
1 kierownik magazynu 4,5k brutto
Zastępca nie wiem ile robił.

A teraz administracja.
Dyrektorzy wszystkich działów po 10k+ (Logistyki, Handlowego, R&D, QC, Produkcji, Technicznego, Kadr, Finansów).
Do tego Prezes, planista, Dyrektor operacyjny, laseczki z recepcji i kadr, BHPowiec, Informatyk cipka od drukarek i dysków sieciowych. Też wyciągali dobry pieniądz.

Problem teraz TYLKO w Polsce pojawia się przy pierwszych rekrutacjach, bo HRki lubią sobie dopierdalać premię za tanich pracowników. Wyobraźcie sobie, że raz dali nam do R&D do pracy w laboratorium i ze mną przy pilotażach produkcyjnych specjalistkę za....1700 brutto.
Sama wypłata już mi podpowiadała że będzie beka, no i była.

PS. 100k rocznie robią mechanicy i elektrycy z 5+ lat doświadczenia w parkach technologicznych. Więc Marku IT nie jest aż tak rozpuszczoną branżą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 20:26 
Cytuj  
hehe, ja jestem ogolnie przeciwnikiem statystyki, w sensie ufania jej za bardzo, w dodatku bardzo potrafi zjebac logiczny tor myslenia poprzez "bo moje słupki są najważniejsze" ;)

elektryk na produkcji - pros :)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2014, 20:28 
Cytuj  
e w handlu da sie wciagnac minimum 3,5 k brutto lekkim chujem , nawet jak nie masz zajebistego doswiadczenia
wystarczy (albo i az) charyzma i jezyk

of premie zazwyczaj drugie tyle ale jak to premie-nie jest to staly dodatek

inna sprawa ze nie ma nic gorszego niz uzeranie sie z klientami , ale zarobic sie da

nie jest to jednak stabilna praca , co srednio rok - dwa jest wymieniany caly dzial handlowy , rotacja olbrzymia

IT to inna bajka , warto nawet murzynic na pocztek i zlapac doswiadczenie , nawet brac mniej ale pracowac w firmie od a do z informatycznej i korzystac z ludzi z wiedza i szkolen , jak komus sie chce to jest mozliwosc sie wybic
jak ktos ma leniwe dupsko to nawet praca biurowa za 6k na lape bedzie za ciezka

pieszczoch ma nieco racji , ludzie juz poza stabilnym zatrudnieniem zaczynaja wolac wiecej , glownie dlatego ze widza na co starcza srednia wyplata , nie moze byc tak ze ceny rosna a pensje sa na tym samym poziomie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 01:07 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/nowa-turcja-zwyciez ... 624,s.html

WYKURWIŚCIE! Silna Turcja wygrała, a pedały przegrały \o/

+ Jestem zażenowany polskimi debilami atakującymi Nigel Farage któremu do pięt nie dorastają.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 06:06 
Cytuj  
Niah napisał(a):
+ Jestem zażenowany polskimi debilami atakującymi Nigel Farage któremu do pięt nie dorastają.

link?


http://biznes.newsweek.onet.pl/biznes-n ... 049,1.html
kocham tą całą politykę 'eko'...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:51 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://www.tvn24.pl/nowa-turcja-zwyciezyla-stara-turcja-przegrala,413624,s.html

WYKURWIŚCIE! Silna Turcja wygrała, a pedały przegrały \o/



Silna w sensie, dążenia do miękkiego autorytaryzmu, islamizacji i ograniczaniu wolności słowa. O korupcji nie wspominając. Ziemkiewicz zatwierdził twoją opinię?


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:56 
Cytuj  
Nie przemyślałeś za bardzo swojej wypowiedzi, głupi lewaku.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 08:57 
Cytuj  
Coś pomyliłeś, to ty głosujesz na socjalistów, więc ci bliżej w tę stronę. Wolność osobista to cecha tzw. liberalizmu, trudne słowo, wiem.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:04 
Cytuj  
Widac, ze dla Turkow liczy sie gospodarka i to, ze panstwo sie rozwija. To czy to miekki autorytaryzm maja w dupie. Znajomi ktorzy tam jezdza dosc regularnie mowia, ze zmiany sa kolosalne w ostatnich latach.

Partenerstwo z UE jest fajne, ale zbyt bliskie zwiazki z tym trupem raczej sa zabojcze dla kazdej gospodarki.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:10 
Cytuj  
Jezeli nie pojda w islamizacje tylko zachowaja zdobycze ataturka, to Turcja bedzie sie miala dobrze.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
e w handlu da sie wciagnac minimum 3,5 k brutto lekkim chujem , nawet jak nie masz zajebistego doswiadczenia
wystarczy (albo i az) charyzma i jezyk



Moja pierwszą śmieciową pracą w 2003r było przedstawicielstwo Cyfry+ :D
Wytrzymałem ze 3 miesiące. Chodzisz po domach, pukasz i mówisz że na całym osiedlu zmieniamy telewizję i że robię zapisy. Ludzie płacili po 350zł za montaż z promocyjnym pakietem, 90zł z tej kwoty szło dla "Juiceman-a" czyli tego co nakręcał klientów.
Target był prosty, 2 umowy na dzień i 180zł w kieszeni. Ale nachodzić się trzeba było gorzej jak listonosz.
Inkasować w 2003r jako smarkacz ponad 3k było czymś - za to psycha zrezana. Ale cięty język, lekkość w rozmowach z obcymi wynosiło się już po tygodniu. Kolesie co wyglądali jak brzydkie kaczątka zamieniali się w mega pewnych siebie kozaków z chujowym produktem i bananem na twarzy :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2014, 09:19 
Cytuj  
ech to byly czasy :) ja wtedy inkasowalem po 10-12k na miech szparka sekretarka biurko itd. :) ale po roku sie skonczylo ;/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.