mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 64  Następna strona

Kto prezydentem !!!!!!!!!!!!!
Bronisław Komorowski 39%  39%  [ 86 ]
Jarosław Kaczyński 11%  11%  [ 25 ]
Janusz Korwin-Mikke 27%  27%  [ 60 ]
Andrzej Lepper 5%  5%  [ 12 ]
Bogdan Szpryngiel 0%  0%  [ 1 ]
Bogusław Ziętek 0%  0%  [ 0 ]
Marek Jurek 2%  2%  [ 5 ]
Waldemar Pawlak 0%  0%  [ 1 ]
Kornel Morawiecki 0%  0%  [ 1 ]
Roman Sklepowicz 2%  2%  [ 4 ]
Ludwik Wasiak 3%  3%  [ 6 ]
Andrzej Olechowski 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 220
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 14:38 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
przy naszych gradacjach dochodow to ten dlug x 4 albo wiecej trzeba pomnozyc w stosunku do Grecji / Hiszpanii



4x ? Skąd wziąłeś taką liczbę?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 15:49 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Polska mentalnosc: dorobil sie - o nakradl!. A politycy to podsycali, zwlaszcza PiS i jego wrogosc dla biznesu.

Może dlatego jest taka mentalność ze od 1989 roku większość tych co się dorobili mieli na to zezwolenie od tych co oddawali nam przy okrągłym stole "wolność" ?
Oczywiście nie pisze o ludziach co faktycznie zakładali działalność i ciężko pracowali lub mieli pomysł na biznes i go wykorzystali, to jest niszowa grupa.
Większość wielkich firm w Polsce jak i najbogatszych ludzi ma przeszłość mocno powiązaną nie z ciężką praca tylko z dostępem do informacji, do prywatyzacji, do przetargów i ustaw, które powstawały dla nich.
Zerwanie z tym lub próby grzebania w tym kończą się tak jak w obaleniem rządu Olszewskiego czy zastrzeleniem kilku ludzi, wiec jakoś mnie nie dziwi ze PiS skończył jako partia oszołomów i moherów.
Jedyna szansa na prawdziwa wolność i odcięcie się od golnie zrozumialej komuny były w 1991 roku, jednak jak wiemy nie doszło do tego i nie dojdzie bo społeczeństwo już otrzymało odpowiednie pranie mózgu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 15:50 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Aldatha napisał(a):
przy naszych gradacjach dochodow to ten dlug x 4 albo wiecej trzeba pomnozyc w stosunku do Grecji / Hiszpanii

Dochody na glowe to jedno, a sila gospodarki to drugie. Poska gospodarka jest jakies 2 razy wieksza niz grecka.


Za to Grecja ma 4 razy mniej ludnosci. Wlasnie PKB na osobe swiadczy o prawdziwej sile gospodarki, bo jakos mozna porownac dzieki temu male i duze panstwa.

POlska przy wzroscie gospodarczym 1-2% nie bedzie w stanie w tym stuleciu dogonic nawet biednych gospodarek starej unii.

Greccy robole placza ze zarabiaja tylko 1500 euro, u nas 1500 euro to calkiem przyzwoite zarobki ludzi wyksztalconych...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 16:12 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Aldatha napisał(a):
przy naszych gradacjach dochodow to ten dlug x 4 albo wiecej trzeba pomnozyc w stosunku do Grecji / Hiszpanii

Dochody na glowe to jedno, a sila gospodarki to drugie. Poska gospodarka jest jakies 2 razy wieksza niz grecka.


Za to Grecja ma 4 razy mniej ludnosci. Wlasnie PKB na osobe swiadczy o prawdziwej sile gospodarki, bo jakos mozna porownac dzieki temu male i duze panstwa.

POlska przy wzroscie gospodarczym 1-2% nie bedzie w stanie w tym stuleciu dogonic nawet biednych gospodarek starej unii.

Greccy robole placza ze zarabiaja tylko 1500 euro, u nas 1500 euro to calkiem przyzwoite zarobki ludzi wyksztalconych...



Grecja ma pkb (ppp) na osobę $29,881, Polska $18,072. Więc nawet nie 2 razy więcej.

Przy wzroście gospodarczym 1-2 %... Ciekawe skąd bierzesz dane? Podczas kryzysu owszem było 1-2%, ale już w tym roku ma być 3%


Według prognoz do 2015 zbliżymy się do $25 000 na osobę (ppp).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 16:29 
Cytuj  
A niech będzie i 5% inne kraje w tym czasie będą się cofać w rozwoju lub nie rozwijać ;). Nie wiem jaki jest sens przerzucania się prognozami, pkb itd. Uwierzę, że polska jest cywilizowanym krajem gdy płaca minimalna w polsce będzie równa min. płacy w uk, niemczech czy innym normalnym kraju europy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 16:41 
Cytuj  
Zobaczymy. Mysle ze prognozy po kryzysie juz nie sa takie pewne jak przed kryzysem.

Nasza gospodarka zwolnia zamiast przyspieszac: IV kwartal 2009 - 3,5%, I kwartal br - 3,0%, II kwartal br moze byc ponizej 3%. Ja tam polskiej gospdarce zycze jak najlepiej, ale roznie moze byc.

Rostowski przed wyborami napewno stara sie przykazac pozytywne wiadomosci, NBP pewnie podobnie. W miare obiektywny powinien byc GUS.

Do tzw. niezaleznych ekspertow nie mam za grosza zaufania.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,795 ... lko_3.html


Ostatnio edytowano 26 cze 2010, 16:57 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 16:49 
Cytuj  
nie ma szans by drugi kwartal byl lepszy,bo dobre pare mld strat w uslugach i handlu to efekt calej szopki smolenskiej - ciekaw jestem w sumie jak wyniki pokryja sie z przewidywaniami/wstepnymi szacunkami.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 17:09 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
nie ma szans by drugi kwartal byl lepszy,bo dobre pare mld strat w uslugach i handlu to efekt calej szopki smolenskiej - ciekaw jestem w sumie jak wyniki pokryja sie z przewidywaniami/wstepnymi szacunkami.


No tak, bo slaby tydzien w malo znaczacej branzy ma duzy wplyw na PKB, ale teoria ok, bo przynajmniej wiadomo, ze za wszelkie niepowodzenia odpowiada w Polsce PIS.
btw jesli chodzi o zawetowane ustawy to Kaczorek zawetowal skutecznie 10 ustaw, za to bez mrugniecia podpisal ponad 900, no ale wiadomo ze biedne PO tak sie balo weta, ze nawet nie probowali niczego waznego uchwalic.

Dobra, mialem wiecej nie pisac pozytywnie o pisiakach. Sorry.

Glosujcie na Bronisława Komorowskiego~!

Jak juz cos mialo istotny wplyw to powodz na poludniu kraju.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 17:11 
Cytuj  
ja z ta teoria nie wyjechalem sam, tylko czytalem o tym w paru miejscach :P

co do powodzi,to rzeczywiscie - zapomnialem wogole o niej (tak to jest jak sie mieszka w bezpieczny miejscu,hehe).


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 19:13 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
ja z ta teoria nie wyjechalem sam, tylko czytalem o tym w paru miejscach :P



Ja nie twierdze, ze to wymysliles.
W Polsce sa dwa typy myslenia, sa ludzie ktorzy sluchaja Radio Zet, czytaja Wyborcza i ogladaja TVN, gdzie kazdy blad PO ma mniej lub bardziej logiczne wytlumaczenia i ludzie ktorzy lykaja kazda brednie ktora wymysli Gazeta Polska, Radio M czy TVP.
Ci drudzy sa bardziej popieprzeni niz pierwsi i latwiej ich osmieszyc, ale sposob myslenia tych pierwszych bardziej boli, bo z reguly sa dosc dobrze wyksztalceni.

Mimo wszystko dobrze zycze PO (choc ich nie cierpie), bo nie chce zyc w kraju gdzie dojdzie do jakiejs finanowej katastrofy. PIS nawet jak wygra za rok to tyle naobiecywal najbiedniejszym, ze ciezko im bedzie ograniczyc wydatki panstwa.

Ogolnie Polacy dali sie wpuscic w straszny schemat, albo ogladasz TVN i jestes fajny swiatowiec, albo nie ogladasz i jestes burak i zasciankowiec.
Trzeciego wyboru nie ma, moze odrodzi sie SLD, ale narazie tanczace i spiewajace jest srednio przekonywujace mimo wszystko, no poza tym to ciagle SLD z Leszkiem Millerem i baronami w tle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2010, 19:19 
Cytuj  
Jest jeszcze trzeci sposób myślenia - nie oglądać ani TVN, ani TVP. Do tego trzecia opcja jest - tylko młodzi (25-40 lat) są zbyt negatywnie nastawieni by wystartować z własną, niepowiązaną ze starymi układami inicjatywą partyjną.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 10:55 
Cytuj  
Ale miałem przygodę. Byłem na chwilę w sklepie, gdy nagle, z piskiem opon zajechał mi drogę dziwny wehikuł. Początkowe przerażenie ustąpiło, gdy stwierdziłem że to nie jest zwykły wehikuł, tylko "Bronokwóz", ew. "Bronkomobil".
Szybka w drzwiach się obniżyła, a mym oczom ukazała się cudowna młoda niewiasta o kruczoczarnych włosach i przywitała mnie swym perłowym uśmiechem, jakoby jakaś driada lub rusałka.
Po chwilowym otąpieniu wywołanym urodą tej białogłowej, do uszu mych dotarło nieśmiałem pytanie, "Czy podjął Pan decyzję na kogo zagłosuje" ? Nim jeszcze zdążyłem wymarotać odpowiedź, wręczono mi pakiet materiałów propagandowych, a sam Bronkowóz ruszył z piskiem opon i tye go widziałem.

No cóż pomyślałem, zapoznam się z owymi materiałami, zobaczę co mi może Bronisław Komorowski zaproponować jako prezydent RP.

Na pierwszy rzut poszła gruba broszura, w formacie książeczki raczej.

Na okładce przywitało mnie lico Jaśnie Oświeconego Bronka, opatrzone tytułem "Zgoda Buduje", miał ładny krawat w grochy więc +1.

Na drugiej stronie, tytułem wstępu, odezwa Bronisława do narodu, osobiście podpisana. "Odpowiedzialność", "Kompromisy", "Łączyć nie dzielić", mądrze gada rzekłem i dałem mu +1.

Na następnej stronie zastałem uśmiechnięte twarze Bronisława uściskającego ręce takich zagranicznych mężów i żon stanu, jak Nikolas Sarkozy, Angela Merkel czy...Jerzy Buzek ? Został tam zawarty prawdopodobnie "program wyborczy" kandadata na prezydenta, pełen górnolotnych frazesów i ogólników. Ale co tam, +1 za fajnych kolegów.

Dalej znalazłem Kalendarium vel życiorys Bronisława. A tamteż informacja że w 81' został on internowany w Białołęce, a potem Jaworzu, gdzie w obozie zagrał Konrada w inscenizacji "Dziadów" (Mazowiecki Tadeusz zagrał ducha).
No, wiadome jest wszystkim że postać Konrada mże zagrać tylko wyjątkowy Patriota, więc +1

Na następnej stronie wielka "rozkładówka" z Bronkiem i Szanownie nam Panującym Donaldem Tuskiem, opatrzona cytatem drugiego o dobroci, odwadze i pokoju. Aż mi się łezka zakręciła +1

Następne dwie stronice poświęcone zostały rodzinie Komorowskich. Ktoś kto ma żonę i dzieci zasłużył na mój głos, +1.

Ostatnią stronę zamyka poczet honorowy, którym przewodniczy PROFESOR Bartoszewski. Patrzę, a tam Krzystof Materna, mój ulubiony satyryk. No nic, dzielę już z Bronisławem nie tylko ideały łączenia nie dzielenia, miłości i pokoju, lecz nawet poczucie humoru ! I jeszcze ten Profesor ! +1 jak nic.

Zamknąłem książeczkę w poczuciu nienasycenia. Mimo aż 8 punktów, ciągle nie byłem pewien na kogo oddać głos.
I nagle, kiedy przypatrywałem się tylnej okładce z której świdrował mnie wzrokiem (niczym Hypno Żaba z Futuramy) Kandydat na Prezydenta RP Bronisław z dwoma podniesionymi kciukami w amerykańskim geście "OK", zza tej okładki wypadła "trójwymiarowa" kartka pocztowa. Oczom mym ukazały się uśmiechnięte postacie Bronka i Donka opatrzone hasłem "Zgoda Buduje", me serce napełniło są nadzieją i dumą. Zaciekawiony postanowiłem zobaczyć co się znajduje "wewnątrz" i przechyliłem kartę. Nagle zaatakowały mnie wykrzywione i zastygłe w grymasie twarze Jarosława K. oraz Tadeusza R. z napisem "Niezgoda rujnuje". Odrzuciłem kartę z odrazą, podjąłem decyzję. Mój głos otrzyma Bronisła Komorowski !

ps. tak miałem za dużo wolnego czasu, tak jest żartobliwy skecz sytuacyjny, nic na poważnie, mam nadzieje że mi to zostanie wybaczone.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 11:13 
Cytuj  
Dobre.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 12:25 
Cytuj  
Cytuj:
Ciocia Hela - Helena Wołłowicz herbu Bogoria
Łączniczka i sanitariuszka w kompanii K1 pułku „Baszta”. Jej towarzyszem broni był ojciec braci Kaczyńskich. Był Jej pierwszym rannym, którego opatrywała 1 sierpnia 1944 roku w czasie ataku na tor wyścigów konnych na Służewcu. Opowiadała, że uratowała siebie i Rajmunda Kaczyńskiego wymuszając wyjście z domu przy Puławskiej 132. W chwilę później dom został zbombardowany i zginęło w nim wielu powstańców Za udział w powstaniu ciocia została odznaczona Krzyżem Walecznych i Krzyżem Zasługi z Mieczami.


Komorowscy sa posrednio odpowiedzialni za kaczynskich ;/


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 12:50 
Cytuj  
Obrazek

Twarz Komorowskiego - cynicznego, bezwzględnego polityka
http://www.blogpress.pl/node/4597

;d


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 27 cze 2010, 20:59 
Cytuj  
1:0 dla gajowego. Najlepsza obrona to atak.
Kanczynski bronil sie jak Szwajcaria, ale pare malych bledow i jest zmuszony odrabiac starty w 2 polowe w srode.


Posty: 14
Dołączył(a): 11.12.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2010, 09:23 
Cytuj  
Nie postuje tutaj, ale często czytam z zapartym tchem i nie mogę się powstrzymać

Jeśli coś do końca zrujnuje ten kraj to będą to umowy zlecenia za 1300 zł brutto i powstające jak grzyby po deszczu agencje pracy tymczasowej. Ludzie bez stabilizacji i z kasą wystarczającą co najwyżej na opłaty i to też nie zawsze, w żaden sposób nie napędzą gospodarki.

PO, PiS, SLD, .... to jeden szmelc

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2010, 09:31 
Cytuj  
Rajin napisał(a):
Jeśli coś do końca zrujnuje ten kraj to będą to umowy zlecenia za 1300 zł brutto i powstające jak grzyby po deszczu agencje pracy tymczasowej. Ludzie bez stabilizacji i z kasą wystarczającą co najwyżej na opłaty i to też nie zawsze, w żaden sposób nie napędzą gospodarki.


To zawsze było, jest i będzie - aktualnie jest w takiej formie, za parę lat pojawi się w innej. Omijanie formalnej formy zatrudniania jest praktykowane chyba na całym świecie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2010, 10:36 
Cytuj  
od umow zlecen tez trzeba teraz placic ZUS :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2010, 10:42 
Cytuj  
To swoją drogą.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1273 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.