mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 7 cze 2014, 23:54 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
ehe
http://en.wikipedia.org/wiki/German_Res ... _to_Nazism

może jednak czas wyrosnąć z czarno-białego postrzegania świata


Cytuj:
By contrast, the German historian Hans Mommsen wrote that resistance in Germany was "resistance without the people" and that the number of those Germans engaged in resistance to the Nazi regime was very small.


Czytałeś w ogóle to zanim wrzuciłeś? Nawet na wstępie tego mało wiarygodnego artykułu masz zaznaczone, że to co było w niemczech nie można nazwać ruchem oporu.

Generalnie, nikt nie neguje faktu, że jakiś tam śmieszny ruch oporu był, ale wybielanie niemców na jego podstawie to już po prostu przesada.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 7 cze 2014, 23:59 
Cytuj  
Cytuj:
hmmm

There was almost no organized resistance to Hitler’s regime in the period between his appointment as chancellor in January 1933 and the crisis over Czechoslovakia in 1938.
All sources agree that Hitler’s regime was overwhelmingly popular with the German people during this period.

Już pomijam to, że wrzuciłem Ci obszerny artykuł z którego wyciągnąłeś dwa zdania jakoś tam pasujące do twojego stanowiska i które najwyraźniej pozwoliły Ci położyć lachę na całą resztę. Twoim zdaniem nie było Niemców niepopierających nazizmu, czy po prostu nie wolno o nich mówić, żeby embe nie poczuł kutasa gdzie bądź?

A że był popularny to jakoś mnie szczególnie nie dziwi, system kwiczy, gospodarka w ruinie, skompromitowana klasa polityczna, pojawia się partia buntu z charyzmatycznym liderem która wyciąga kraj z kryzysu. Na mmorpg.pl znalazłby kilku zwolenników.
Cytuj:
Czytałeś w ogóle to zanim wrzuciłeś? Nawet na wstępie tego mało wiarygodnego artykułu masz zaznaczone, że to co było w niemczech nie można nazwać ruchem oporu.

Na wstępie jeżeli już to mam przytoczoną opinię jednego z historyków. Serio nie wiem co to zmienia w tej dyskusji, tak, Hitler był popularny, ułatwię Wam sprawę i z własnej inicjatywy dodam, że afair inwazja na Polskę spotkała się z generalnie pozytywnym nastawieniem wśród Niemców.


Ostatnio edytowano 8 cze 2014, 00:08 przez Junkier, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:02 
Cytuj  
Niemiec płakał jak sprzedawał.

Junkier szkoda klawiatury na beton wyrywający zdania z kontekstu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:23 
Cytuj  
Ale przeciez ten tekst hollande ma wydzwiek jak to wszyscy biedni niemcy są ofiarami nazizmu.
Albo przynajmniej wypowiedzial sie bardzo nieprecyzyjnie.

http://www.bbc.com/news/uk-27741554
"I really wish to pay tribute to the courage and the Germans who were actually victims of Nazi rule," he added.
"They were led into a war which was not theirs and which would have never been theirs. And today we really want to pay homage to all the victims of Nazi rule."


_________________
.


Ostatnio edytowano 8 cze 2014, 00:35 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:27 
Cytuj  
musisz mu wybaczyć, język polski nie jest jego pierwszym językiem :roll:

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:34 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Cytuj:
Już pomijam to, że wrzuciłem Ci obszerny artykuł z którego wyciągnąłeś dwa zdania jakoś tam pasujące do twojego stanowiska i które najwyraźniej pozwoliły Ci położyć lachę na całą resztę. Twoim zdaniem nie było Niemców niepopierających nazizmu, czy po prostu nie wolno o nich mówić, żeby embe nie poczuł kutasa gdzie bądź?


Ja pindole, normalnie Marek w pelnej krasie?
Ty czasem przeczytaj co piszesz zanim nacisniesz wyslij :lol:

Widze, ze jednak nie chciales pominac strzalu w stope milczeniem to Ci wyjasnie:

1) My smiejemy sie z Zabojada, bo jego slowa maja jasny wydzwiek: Byli Niemcy i byli nazisci, i Ci pierwsi to sa ofiary wciagniete do wojny

2) Ty zalaczasz arta z wiki, ktorego najwyrazniej nie przeczytales(inaczej nie wierze, ze bys go tutaj dal) gdzie:
a) zaraz na poczatku napisane jest wyraznie, ze Niemcy przez okres do '39 a jak spojrzysz dalej to do '42 w zasadzie bezkrytycznie popierali Hitlera i nosili go na rekach
b) jak sie zaczely bombardowania Aliantow i pierwsze kleski(jakos po 42), to zaczelo im sie mniej podobac i zaczeli biernie sie opierac :lol:
c) w zasadzie nie bylo wsrod Niemcow zorganizowanego ruchu oporu

I na moj komentarz, dajesz to co powyzej, gdzie od tych slow zabojada, probojesz przejsc do: "Twoim zdaniem nie było Niemców niepopierających nazizmu, czy po prostu nie wolno o nich mówić"

Juz pomijam to, ze nic takiego nie napisalem, ale to samo w sobie bylo weak :lol:

Next time serio, czytaj co wklejasz :oops:

@Ojciec

eheheh :lol:

@High

"I really wish to pay tribute to the courage and the Germans who were actually victims of Nazi rule," he added.
i do Niemcow, ktorzy w rzeczywistosci byli ofiarami Nazistow...
To jeszcze gorsze w brzmieniu, niz w tym tlumaczeniu, ktore do nas dotarlo :o


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 8 cze 2014, 00:46 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:44 
Cytuj  
Cytuj:
Ty czasem przeczytaj co piszesz zanim nacisniesz wyslij

Zabawne, chciałem napisać Ci to samo, ale zobaczyłem, że tiomor użył już tej samej formułki.
Cytuj:
My smiejemy sie z Zabojada, bo jego slowa maja jasny wydzwiek: Byli Niemcy i byli nazisci, i Ci pierwsi to sa ofiary wojny

Powtórzę:
Cytuj:
to się serio da odczytać w sposób, który nie powinien oburzać nikogo z odrobiną dobrej woli i IQ powyżej 70.

Ale każdy widzi co chce.
Podtrzymuję co pisałem do tej pory i faktycznie kończę dyskusję, po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch tygodni dochodzę do wniosku, że mentalnie jesteśmy z innych planet.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:49 
Cytuj  
Indeed:
"I really wish to pay tribute to the courage and the Germans who were actually victims of Nazi rule," he added.

Jak nic chwali niemiecki ruch oporu i oddaje hold odwadze tych dzielnych Niemcow opierajacych sie Nazistom.
Teraz ktos powinien napisac, ze angielski to nie jest jego pierwszy jezyk... :lol:

Przypomina mi sie Obama i jego Polish Death Camps czy jak on to tam nazwal.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 8 cze 2014, 00:53 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:53 
Cytuj  
Dziwnie to wyglada jeden po drugim:
tiomor napisał(a):
Generalnie, nikt nie neguje faktu, że jakiś tam śmieszny ruch oporu był, ale wybielanie niemców na jego podstawie to już po prostu przesada.


Junkier napisał(a):
Twoim zdaniem nie było Niemców niepopierających nazizmu, czy po prostu nie wolno o nich mówić, żeby embe nie poczuł kutasa gdzie bądź?



Rzeznik: No po angielsku brzmi gorzej, ale pewnie wypowiedz byla po francusku, ale nie umiem znalezc.


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 00:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Rzeznik: No po angielsku brzmi gorzej, ale pewnie wypowiedz byla po francusku, ale nie umiem znalezc.


Z tego wynika, ze i Polacy i Anglicy to debile nie potrafiacy zrozumiec slow zabojada.
Na szczescie ponoc sa tacy, ktorzy maja IQ wieksze niz 70...mityczni medrcy :o


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 01:03 
Cytuj  
no Polacy sa nieeuropejscy, ale angole juz powinni ;)

Co do polish death camps to pewnie Obama tego nie wymyslil, tylko wynika to z 'bledow' w prasie. Pozniej są kwiatki jak ta dziennikarka z USA, ktora atakowala najgorszych w calym WW2 Polakow... powtarzany mit o szarzowaniu konno polakow na czolgi itp. To sie utrwalilo. Ja zawsze mowilem, ze po prostu nasze dziady odcinaly im lufy ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 07:16 
Cytuj  
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szar%C5%BC ... zo%C5%82gi

też tak zawsze myślałem Highlander.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 08:01 
Cytuj  
Junkier zapewne wiele razy przeczytal w GW, ze Niemcy sa bardzo w porzadku, co kloci sie troche z wizerunkiem narodu niemieciego popierajacego Hitlera, wiec musial sobie to jakos wytlumaczyc.

Jak czterech kolesi zgwalci dziewczyne to dwoch z nich to ofiary tej tragedii na rowni z dziewczyna, bo gwalcili choc zbytnio nie chcieli. Podobna logika.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 08:04 
Cytuj  
mrynar, mimo wszystko ja przedkładam niemców nad ruskich.
Opowieści mojej babci ktora przeżyła obie okupacje na tym zaważyły. My natomiast przez ~50lat wybielaliśmy rosjan, ba z urzędu traktowaliśmy ich jako naszych najbliższych friendów i wyzwolicieli, co dopiero się kłóciło ze stanem faktycznym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 08:11 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar, mimo wszystko ja przedkładam niemców nad ruskich.
Opowieści mojej babci ktora przeżyła obie okupacje na tym zaważyły. My natomiast przez ~50lat wybielaliśmy rosjan, ba z urzędu traktowaliśmy ich jako naszych najbliższych friendów i wyzwolicieli, co dopiero się kłóciło ze stanem faktycznym.


No wiadomo, ze jak Niemcy mordowali z kultura. W obozach koncentracyjnych porzadek byl, to sie ceni!
Moja babcia tez nienawidzila Ruskow, najgorsi byli ci ze wschodu ZSRR. Dzicz totalna podobno.

II Wojne Swiatowa jednak wywolali Niemcy. No i mimo wszystko wolalbym zyc w swiecie gdzie wszyscy sa rownie chujowo traktowali niz w swiecie gdzie Niemiec jest zajebisty tylko dlatego, ze jest Niemcem, a Zyd jest smieciem tylko dlatego, ze urodzil sie Zydem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 10:30 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Junkier zapewne wiele razy przeczytal w GW, ze Niemcy sa bardzo w porzadku, co kloci sie troche z wizerunkiem narodu niemieciego popierajacego Hitlera, wiec musial sobie to jakos wytlumaczyc.

Jak czterech kolesi zgwalci dziewczyne to dwoch z nich to ofiary tej tragedii na rowni z dziewczyna, bo gwalcili choc zbytnio nie chcieli. Podobna logika.

No jednak jesteś idiotą :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 10:53 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
mrynar napisał(a):
Junkier zapewne wiele razy przeczytal w GW, ze Niemcy sa bardzo w porzadku, co kloci sie troche z wizerunkiem narodu niemieciego popierajacego Hitlera, wiec musial sobie to jakos wytlumaczyc.

Jak czterech kolesi zgwalci dziewczyne to dwoch z nich to ofiary tej tragedii na rowni z dziewczyna, bo gwalcili choc zbytnio nie chcieli. Podobna logika.

No jednak jesteś idiotą :)


:) Jak brakuje argumentow to zaczynaja sie epitety.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 10:57 
Cytuj  
na chujowe insynuacje i debilne porównania faktycznie argumentów nie mam

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 11:05 
Cytuj  
W porównaniach II wojennych Niemców, a Rosjan często jest zapominana jedna rzecz. Plan Niemiecki wyniszczenia narodu Polskiego (i nie tylko zresztą), z ewentualnym przesiedleniem resztek daleko na wschód. Pamiętajmy, że Niemcy zaczeli ten plan realizować (wysiedlenia polaków z Ziem Wcielonych bezpośrednio do Rzeszy w 39 + anihilacja edukacji + inne rzeczy).

Ruscy chcieli Polskę podporządkować i przerobić, oczywiście doprowadzając do wielkich niegodziwości i zbrodni, ale jednak chcieli kraj i naród zachować.

Niemcy nie.

Chyba współcześnie się o tym zapomina.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2014, 11:29 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
na chujowe insynuacje i debilne porównania faktycznie argumentów nie mam


Porownanie ok moim zdaniem. Hipotetyczna dziewczyna mogla przezyc gwalt, 47 milionow cywilow w czasie II wojny swiatowej nie mialo tego szczescia.

Mam nadzieje, ze kazda proba wybielanie Niemcow bedzie trafiac na silny opor.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 583, 584, 585, 586, 587, 588, 589 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.