mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 40
Dołączył(a): 28.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 20:01 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
tczewiak co pieprzysz , i tak wszyscy wiemy ze nadejdzie dzien kiedy bedziesz grzecznie zapierdalal pod oltarz :)


Z takim ryjem i poziomem jaki on prezentuje, to nawet jego bźdźina z dupy nie pokocha :)


Goatus dobrze powiedział, nie ma czegoś takiego jak "Wierzący niepraktykujący" Albo wierzysz i praktykujesz albo jesteś niewierzącym i niepraktykujesz.

Każdy klecha na wsi czy w mieście Ci to powie. Możecie też stanąć przed moim obliczem, a udzielę wam sakramentu bierzmowania/ślubu.

Wasz Pan i Zbawiciel,
Mesjasz

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 20:32 
Cytuj  
Mesjasz napisał(a):
Wasz Pan i Zbawiciel,
Mesjasz


Bujna wyobraźnia czy zapomniałeś swoich leków?


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Posty: 40
Dołączył(a): 28.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 21:08 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Mesjasz napisał(a):
Wasz Pan i Zbawiciel,
Mesjasz


Bujna wyobraźnia czy zapomniałeś swoich leków?


Oto wasze 10 przykazań:

1. Mesjasz jest wszystkim, wielbię go, kocham go, on jest wszędzie.
2. Nie będę korzystał z wolnej chwili na waleniu gruchy.
3. Pamiętaj abyś dzień każdy spędzał na dworze.
4. Nie będziesz miał bogów cudzych przedemną.
5. Nie cytuj.
6. Nie edytuj.
7. Nie wyjawiaj fałszywego świadectwa przeciw mesjaszowi.
8. Nie kopiuj postów.
9. Codzienna modlitwa na cześć mesjasza - rano, wieczór i w południe.
10. Nie poządaj gwiazdek bliźniego swego.


Ostatnio edytowano 2 mar 2008, 21:10 przez Mesjasz, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 21:08 
Cytuj  
MagPS, raczej to drugie.

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 21:25 
Cytuj  
Weźcie olejcie themana, znowu spalił 3g czystego haszu z bratem i mu odbiło.


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 21:27 
Cytuj  
@Mesjasz
Poczytaj "Pomniejsze bóstwa " Terrego Pratchetta, a do tego czasu zrezygnuj z tego forum :]


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 21:30 
Cytuj  
Chyba jedyne forum na jakim go z chęcią przyjmą to http://www.forum.radiomaryja.pl/

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 21:34 
Cytuj  
Eleeist napisał(a):
Chyba jedyne forum na jakim go z chęcią przyjmą to http://www.forum.radiomaryja.pl/


Słuchacze radio maryja twierdzą że tylko 'ich' bóg jest prawdziwy co zresztą jest bzdurą, mogą się tego dowiedzieć od pierwszego lepszego księdza :roll:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1085
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 22:01 
Cytuj  
niebezimienny napisał(a):
Weźcie olejcie themana, znowu spalił 3g czystego haszu z bratem i mu odbiło.


A mi sie zdaje ze to courage sie za nami stesknil


_________________
Free your brain of your mind

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 mar 2008, 22:18 
Cytuj  
I zmienił styl na całkowicie kretyński?
Mesjasz... :roll:


_________________
O.o

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 08:56 
Cytuj  
Panpol napisał(a):
tczewiak napisał(a):
BTW. Bierzmowanie chyba mam :D Tak coś w temacie :D
Chyba? To jest tak jakbyś nie wiedział jak twoja stara ma na nazwisko. Takich rzeczy się nie zapomina nawet jak jesteś ateistą.


Bo prawda jest taka ze osobnik Tczewiak sciemnia i troluje na forum.
Jak mozna nie wiedziec czy 'masz bierzmowania' to tak jakby nie wiedziec ze bylo sie chrzczonym czy u komunii:P
Nie wiem czy masz czy bedziesz mial czy mozesz miec dziecko/dzieci- ale kiedy bedziesz mial to napewno pobiegniesz do kosciola ochrzcic.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 09:16 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Nie wiem czy masz czy bedziesz mial czy mozesz miec dziecko/dzieci- ale kiedy bedziesz mial to napewno pobiegniesz do kosciola ochrzcic.


A to niby czemu skoro twierdzi że jest "niewiężący"?

Niby nie żyjemy już w średniowieczu, i wiary się nikomu nie narzuca, a mimo to dzieci dalej chrzci się w wieku niemowlęcym. Jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady w większości społeczności jest niemalże równoznaczne napiętnowaniu co jest chore IMO.

Oczywiście, zdaje sobie sprawę że chrzest jeszcze nikomu nie zaszkodził (sam jestem ochrzczony/po komunii i jakoś żyje ;) ) ale gdybym miał wybór to bym sobie to odpuścił.

Chodzi po prostu o zasady. Świetnie, rozumiem że rodzice w dużej ilości spraw mają pełne prawo decydować za swoje dziecko dla jego dobra ale religia nie jest chyba jedną z takich dziedzin?

IMO rok etyki w którejś tam klasie podstawówki (bliżej końca zapewne) a dopiero potem ewentualnie religia (i to niekoniecznie ta "jedyna właściwa")

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 09:40 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Niby nie żyjemy już w średniowieczu, i wiary się nikomu nie narzuca, a mimo to dzieci dalej chrzci się w wieku niemowlęcym. Jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady w większości społeczności jest niemalże równoznaczne napiętnowaniu co jest chore IMO.

Nie, nie to nie tak. Pewnie oglądałeś taki film "Mumia". Może pamiętasz tam takiego kolesia, który na szyi nosił całkiem pokaźną kolekcję różnych symboli religijnych. Więc co do chrztu dziecka to pewnie ta sama sprawa, w sumie nie zaszkodzi, a może pomóc :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 10:19 
Cytuj  
zapominacie ze to Polska nie Holandia i takie rzeczy jak : chrzest , komunia czy bierzmowanie jest tak samo wazna jak ubezpieczenie chociazby , jak ktos chce sie bawic w rebela to jego sprawa , ten kraj mu dostatecznie utrudni zycie :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 10:26 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
zapominacie ze to Polska nie Holandia i takie rzeczy jak : chrzest , komunia czy bierzmowanie jest tak samo wazna jak ubezpieczenie chociazby , jak ktos chce sie bawic w rebela to jego sprawa , ten kraj mu dostatecznie utrudni zycie :)


Ciekawe porównanie, gdzie ty widzisz tą tolerancje w Holandii?


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 11:23 
Cytuj  
Pewnie mu się skojarzyło, że tam jest legalna marihuana i wysnuł taki z tego wniosek.

PS. *tę tolerancję


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 12:19 
Cytuj  
Poziomka napisał(a):
Bo prawda jest taka ze osobnik Tczewiak sciemnia i troluje na forum.

"twoja stara"

Cytuj:
Jak mozna nie wiedziec czy 'masz bierzmowania'

Można. Bierzmowanie przeszedłem, a kwita nie dostałem. Więc... nie wiem... i niewiele mnie to interesuje.

Cytuj:
Nie wiem czy masz czy bedziesz mial czy mozesz miec dziecko/dzieci- ale kiedy bedziesz mial to napewno pobiegniesz do kosciola ochrzcic.

Nie mam, będę miał, na pewno nie pobiegnę/pójdę do kościoła, bo nie będzie to mi, mojej kobiecie, mojemu dziecku do szczęścia potrzebne. Ty naprawdę jesteś ograniczony/a myśląc, że istnieje tylko jedna wiara...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 12:34 
Cytuj  
Goatus,Tczewiak:
Niestety zyjemy w panstwie jakim zyjemy, nie jest to jakas Holandia,USA czy inny 'wyzwolony kraj". U nas wciaz osoba ktora nie ma chrztu/bierzmowania/komunii ma przesrane w zyciu..taka prawda..

a dziecko takiego malzenstwa to bedzie mialo przesrane x2 w szkole i wogole wszedzie.

Tczewiak: a jak to u ciebie jest ze swietami np Wielkanoc? Boze narodzenie?itp..obchodzisz/uznajesz czy nie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 12:46 
Cytuj  
Odnoszac sie do tematu:

Jestem niewierzacy wychowany w rodzinie religijnej bez przegiec. Zostalem ochrzczony, mialem komunie i bierzmowanie. Sam z siebie stwierdzilem, ze dalsze brniecie w chrzescijanizm nie jest mi potrzebne, nie widze w tym sensu i koniec. Duzy wplyw na to ma podejscie do wiary w Polsce (sytuacja kosciola, obowiazek kosciola) i posiadam skrajnie lewicowe poglady polityczno-swiatowe.

Wzialem slub cywilny, a potem koscielny. Zrobilem to dla zony i nie zaluje.

Moje nadchodzace dziecko bedzie ochrzczone itd. bo zostawiam ta sprawe mojej zonie i nie bede jej przekonywal do swoich racji. Zaznaczylem tylko, ze jak dziecko dojrzeje do pewnych wartosci w zaden sposob nie bedziemy naciskali na to czy chce chodzic do kosciola czy nie. Krzywda od chrztu czy bierzmowania mu sie nie stanie.

Obchodze swieta Bozego Narodzenia i Wielkanocy ale dla mnie to bardziej tradycja i towarzyszenie reszcie rodziny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2008, 12:51 
Cytuj  
Nie obchodzę, nie uznaję, pracuję jeśli trzeba.
W ogóle to nie masz pojęcia o czym mówisz. W życiu miałbym przesrane może i gdybym miał narzeczoną katoliczkę. Jednak też jest ateistką więc wszystko jest ok.
Dzieci ateistów. Świat idzie do przodu. Z tego co mi wiadomo - mój młodszy brat niedawno kończył szkołę i już jakoś nie miał problemów związanych z poglądami. Ani w podstawówce, ani w gimnazjum...
Myślę, że za te 11 lat (nie planuję potomka przez najbliższe 5 lat - najpierw trzeba świat zwiedzić i się ustabilizować, a kobieta musi skończyć studia) gdy moje dziecko dorośnie do wieku zerówki to będzie na tyle normalnie, że nauczyciele się o to czepiać nie będą.

Wbrew temu co wciska kościół - nie mam 95% społeczeństwa wierzącego. Może i żyję w specyficznym rejonie kraju (pomorze), ale tutaj 20% wykształconej części młodego pokolenia to niewierzący. Tacy, którzy również nie chrzczą swoich dzieci.

Tak zahaczając o politykę. Pieprzona lewica też to zauważyła i próbuje zdobyć popularność walką z klerem. Na szczęście tak nie pozyskają wielkiej ilości wyborców mylnie interpretowane jest pojęcie niewierzący. Niewierzący nie musi być antyklerykałem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.