mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 10:17 
Cytuj  
Ja Ci nie probuje udowodnic, ze masz zle. Jesli Ci to pasuje to najwazniejsze. Nie wszyscy lubia to samo. IT nie wybralem dla kasy ale wiedzialem, ze kasa w tym jest. Chcialem polaczyc przyjemne z pozytecznym.

A w Twoim przypadku co nazywasz 'zmiana pracy'? Nowe zlecenia?

Wiekszosc programistow pracuje na pseudo etacie b2b.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 10:24 
Cytuj  
A to w tym tkwi problem.
Uważasz, że zarabiasz bardzo dobre pieniądze i nie potrzebujesz zarabiać więcej. Co za tym idzie aktualna praca też w pełni Cię satysfakcjonuje - a na pewno finansowo. Zresztą poza finansami jest super - fajni koledzy, teoretyczne możliwości z ktorych można skorzystać - ale w sumie po co?
Spocząłeś na laurach - to się nazywa brak większych ambicji. Zadowala Cię to co już w życiu osiągnąłeś.

W sumie każdy miał takie okresy zastoju. Człowiek obraca się w określonym towarzystwie. Jeżeli nie ma żadnych bodźców zewnętrznych by pobudzać ambicję to poprzestaje na tym co już ma. Uważa, że nie ma sensu się dalej rozwijać, bo osiągnął ten górny pułap poziomu jego znajomych/towarzystwa.
Ja tam przespałem 10 lat w Wwie - bo uwazałem, że 3k na rękę w tamtych czasach to prawie jak milioner. A potem 5 lat w UK - bo w porównaniu do polskich zarobków to zarabiałem ocean pieniędzy i nawet mi przez głowę nie przeszło że tak naprawdę są to grosze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 10:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A to w tym tkwi problem.
Uważasz, że zarabiasz bardzo dobre pieniądze i nie potrzebujesz zarabiać więcej. Co za tym idzie aktualna praca też w pełni Cię satysfakcjonuje - a na pewno finansowo. Zresztą poza finansami jest super - fajni koledzy, teoretyczne możliwości z ktorych można skorzystać - ale w sumie po co?
Spocząłeś na laurach - to się nazywa brak większych ambicji. Zadowala Cię to co już w życiu osiągnąłeś.

W sumie każdy miał takie okresy zastoju. Człowiek obraca się w określonym towarzystwie. Jeżeli nie ma żadnych bodźców zewnętrznych by pobudzać ambicję to poprzestaje na tym co już ma. Uważa, że nie ma sensu się dalej rozwijać, bo osiągnął ten górny pułap poziomu jego znajomych/towarzystwa.
Ja tam przespałem 10 lat w Wwie - bo uwazałem, że 3k na rękę w tamtych czasach to prawie jak milioner. A potem 5 lat w UK - bo w porównaniu do polskich zarobków to zarabiałem ocean pieniędzy i nawet mi przez głowę nie przeszło że tak naprawdę są to grosze.


Marek - klasyka, jak w kazdym temacie twoja wizja swiata to jedyna sluszna i prawdziwa.

Wyzsze zarobki sa fajne, ale wyzsze zarobki nie rowna sie wieksze szczescie. Ludzie potrafia znalezc szczescie pracujac za 1500 w biedrze, a dla odmiany ludzie bardzo bogaci sa rzadko szczesliwi.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 10:51 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Marek - klasyka, jak w kazdym temacie twoja wizja swiata to jedyna sluszna i prawdziwa.

Wyzsze zarobki sa fajne, ale wyzsze zarobki nie rowna sie wieksze szczescie. Ludzie potrafia znalezc szczescie pracujac za 1500 w biedrze, a dla odmiany ludzie bardzo bogaci sa rzadko szczesliwi.


tylko dla tego kto nie rozumie.

Nawet myślałem, czy by się nie przeprowadzić na jakieś Tuvalu :)

dużo pieniedzy szczęścia nie daje - jedno z podstawowych haseł komunizmu. Człowiek bogaty nie może być szczęśliwy bo się martwi o zgromadzone dobra! :lol:
Można to podeprzeć też statystyką - kasjerek uważających się za szczęśliwe pracujących w Biedronce jest na świecie ok. tysiąca, szczęśliwych multimiliarderów zaledwie setka!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 11:21 
Cytuj  
Zazwyczaj sobie umniejszam ale... Nie spocząłem na laurach. Prę do przodu mocno w stosunku do innych ludzi.
Inaczej nie zmienilbym pracy w ciągu 2 lat trzy razy. A zarabiac bede wiecej tak czy inaczej.

Nie wciskaj mi czegos jakbys znal mnie lepiej niz ja sam.

I jak napisałem:
Highlander napisał(a):
A aspiracje mam raczej takie, ze wolalbym pracowac dla Google czy Cern w Szwajcarii niz cos rzezbic jako jakis janusz soft.

Bo wydaje mi sie, że na zachodzie mozna pracowac za lepsza kase i przy czyms ciekawszym.
Gdzie u nas wiele technologii sie nie przyjmuje bo sporo to outsourcing z zachodu.
Poki co jednk nie widze mozliwosci wyjazdu gdziekolwiek.

A poki co od 'biznesu' wole trzymac sie dosc daleko. Sporo mocno irytujacych ludzi.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 11:55 
Cytuj  
Znów marek robi z siebie debila i idzie zaparte. :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 11:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar napisał(a):

Marek - klasyka, jak w kazdym temacie twoja wizja swiata to jedyna sluszna i prawdziwa.

Wyzsze zarobki sa fajne, ale wyzsze zarobki nie rowna sie wieksze szczescie. Ludzie potrafia znalezc szczescie pracujac za 1500 w biedrze, a dla odmiany ludzie bardzo bogaci sa rzadko szczesliwi.


tylko dla tego kto nie rozumie.

Nawet myślałem, czy by się nie przeprowadzić na jakieś Tuvalu :)

dużo pieniedzy szczęścia nie daje - jedno z podstawowych haseł komunizmu. Człowiek bogaty nie może być szczęśliwy bo się martwi o zgromadzone dobra! :lol:
Można to podeprzeć też statystyką - kasjerek uważających się za szczęśliwe pracujących w Biedronce jest na świecie ok. tysiąca, szczęśliwych multimiliarderów zaledwie setka!


Twoja obsesja na punkcie pieniedzy (ciegla piszesz o tym ile zarabiasz, albo kto ile zarabia) bierze sie prawdopodobnie z kompleksow, byc moze tez wyrosles w bardzo biednym domu.
Ogolnie wspolczuje, moze warto wybrac sie do psychologa? Pisze powaznie, bez ironii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 11:59 
Cytuj  
Znam gościa co chciał pracować zdalnie mieszkając w Boliwii.
Dla mnie abstrakcja. Ale jeśli jemu miałoby to pasować to co komu do tego?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 12:24 
Cytuj  
mrynar - zacznij czytać ze zrozumieniem albo skończ komentować.

Post highlandera wyglądał tak:
"mam super pracę, super znajomków z pracy - pieniadze nie są dla mnie w ogóle ważne".
Po pytaniu czy pracowałby za darmo w tej pracy:
"oczywiście, że nie, ale zarabiam tyle, że nie widzę powodu do zmian, bo tutaj jest super - ewentualnie praca w google za granicą bo czytałem, że tam jest fajnie"
po pytaniu czy poziom jaki aktualnie osiągnął w zupełności mu wystarcza i absolutnie nie ma już żadnych aspiracji by cokolwiek zmienić w swoim przyznaje w końcu, że:
"na zachód mógłbym wyjechać bo tam lepsza kasa(!!) i ciekawsze projekty".

Ciekawsze projety to i znajdziesz w kraju...

Tłumaczę: jeżeli pracujesz dla pieniędzy a nie dlatego, że masz taki kaprys to w pracy zawsze chodzi o pieniądze. Jak masz taki kaprys to pracowałbyś i za darmo.
A dążenie do czegoś lepszego, nie poprzestawanie na stanie aktualnym to zaleta a nie wada.

Powtórzę w każdej pracy na kazdym stanowisku możesz się rozwijać - jeżeli nie poprzestajesz na tym co już osiągnąłeś i masz większe ambicje. W każdej pracy na każdym stanowisku możesz spotkać ciekawych wartościowych ludzi. Dla mnie to oczywiste - dlatego to pomijam i nie rozstrząsam w kółko tego tematu.


Ostatnio edytowano 25 wrz 2016, 12:31 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 12:28 
Cytuj  
Nigdzie nie napisalem, że kasa nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ani, że na tym poprzestanę co robię teraz.
Zazwyczaj patrze na jedno i drugie. Sporo się płaci za nieprzyszłościową rzeźbę w brązie, na co akurat nie miałbym ochoty.

Pracowałem 5 lat w logistyce i chyba nie spotkałem ani jednej ciekawej osoby co spotkałem w IT całe mnóstwo w ciągu 1 roku.

Według mnie na zachodzie jest więcej różnorodnych technologii i mniej rzeźbienia w dodatku za lepszą kasę.


_________________
.


Ostatnio edytowano 25 wrz 2016, 12:37 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 12:35 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Nigdzie nie napisalem, że kasa nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ani, że na tym poprzestanę.


I tak trzymaj Highlander: "mierz wysoko a po ziemi stąpaj twardo, ..". Resztę sobie sam dopowiedz ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 12:38 
Cytuj  
Niedawno zmienilem prace i robie dużo ciekawsze rzeczy niż wcześniej i dodatkowo za lepszą kasę. Często to idzie w parze.
Ostatnie 2 miesiące robiłem taki syf, ze głowa mała...

Nie jest powiedziane, ze za 5-10 lat mnie to nie znuży albo trudno będzie wykonać już jakikolwiek ruch, wtedy pewnie pomysle nad czymś innym.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 13:20 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
jeżeli pracujesz dla pieniędzy a nie dlatego, że masz taki kaprys to w pracy zawsze chodzi o pieniądze. Jak masz taki kaprys to pracowałbyś i za darmo.


Wiejska retoryka jak zwykle. Nihil novi.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 13:44 
Cytuj  
Spoko. 10-15kzł to w Polsce mało gdy się pracuje przy tym co się lubi, bo Marek wyciąga 20kzł ciągnąc druta dla cyganów :D

@embe: a kto pisał o informatykach głupku? programista od sprzedawcy różni się tak samo jak robotyk od elektryka.
Robotyk to pochodny od elektronika, ale już całkowicie oddzielny zawód, ale z elektrykiem nie ma nic wspólnego. Ty chyba należysz do tych starych zgredów, którym się wydaje, że każdy inżynier byłby świetnym budowlańcem lolz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 14:44 
Cytuj  
marek nie rozumie ( zresztą on wielu rzeczy nie rozumie ) ,że w pewnym momencie życia kasa przestaje być ważna, ważniejsze są zdrowie ( a nie żeby zapierdalać od świtu do zmierzchu bo wpadnie trochę kaski), rodzina ( nie ma cie całymi dniami w domu, pojawiasz sie na wieczór i nawet dzieci cię mało widzą ) i ogólnie wygoda
kasa jest środkiem do celu jakim jest zadowolenia z życia, dla jednych więc jej pułap jest większy dla innych mniejszy, ale takie myślenie przychodzi po prostu z wiekiem gdy coś się z życiu zrobiło i osiągnęło
owszem zawsze może być więcej, lepiej ale wtedy zawsze warto zadać sobie pytania- ale po co?
a odpowiedź już jest zależna od człowieka

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 15:10 
Cytuj  
Tczew, osiadles na laurach i brak Ci wiekszych aspiracji! :P


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 15:49 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tczew, osiadles na laurach i brak Ci wiekszych aspiracji! :P

Jup.
Tylko kładzenie kabli dla murzynów i cyganów dopełni moje szczęście.
Ale najpierw długa ścieżka kariery w wyrównywaniu tynków.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 16:06 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Highlander napisał(a):
Tczew, osiadles na laurach i brak Ci wiekszych aspiracji! :P

Jup.
Tylko kładzenie kabli dla murzynów i cyganów dopełni moje szczęście.
Ale najpierw długa ścieżka kariery w wyrównywaniu tynków.


Nie zapominaj o niezbednym doswiadczeniu nabytym na ebayu sprzedajac uzywane gry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 16:16 
Cytuj  
To już w trakcie nabędę. W ramach rozwoju ścieżki zawodowej :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2016, 17:44 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
marek nie rozumie ( zresztą on wielu rzeczy nie rozumie ) ,że w pewnym momencie życia kasa przestaje być ważna, ważniejsze są zdrowie ( a nie żeby zapierdalać od świtu do zmierzchu bo wpadnie trochę kaski), rodzina ( nie ma cie całymi dniami w domu, pojawiasz sie na wieczór i nawet dzieci cię mało widzą ) i ogólnie wygoda
kasa jest środkiem do celu jakim jest zadowolenia z życia, dla jednych więc jej pułap jest większy dla innych mniejszy, ale takie myślenie przychodzi po prostu z wiekiem gdy coś się z życiu zrobiło i osiągnęło


nie to ty nie rozumiesz. Zresztą jak zwykle.
Na zdrowie często nie masz wpływu. Natomiast możesz mieć wpływ na to czy jak już cię dopadnie choroba to bedzie cię stać na lekarza-specjalistę czy nie.
Nikogo też nie namawiam do pracy 24/7 - pisałem jedynie o tym, że każdy z tego forum pracuje GŁÓWNIE dla pieniędzy, bo kazdy ma rachunki do zapłacenia. Ja rozumiem, że jak ma się ~20lat to się łyka "możliwości rozwoju osobistego, super zarąbisty klimat, młody ambitny zespół" i 1500zł brutto, ale nie w wieku 30-40+ jak już ma się rodzinę na utrzymaniu... Nie oszukujmy się pracujemy GŁÓWNIE dla pieniedzy. Każdy z nas.
Nigdy nie twierdziłem, że kasa jest celem samym w sobie - kiedyś nawet napisałem, że kasa to jedynie środek do osiągnięcia życiowych celów.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.


Tomugeen - z chęcią zapoznam się z miastową retorykę. Przekonaj mnie.

Tczewiak - przypominam ci, że zaledwie 2 miesiące temu sam pisałeś iż zarabiasz 8k. I tak pewnie przybajdurzyłeś - sorry odkąd pisałeś o ruchaniu modelek to tak średnio ufam temu co tu wypisujesz..


Ostatnio edytowano 25 wrz 2016, 17:52 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.