mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 125  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 13:12 
Cytuj  
I dobrze

Rokita > PO.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2007, 16:35 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Qraczek napisał(a):
MagPS napisał(a):
Sidagel napisał(a):
Tu juz granat nie pomoze;) odrazu zburzyc budynek:)


a ja wam proponuje mowiac waszym jezykiem (i zreszta cytujac wasz ulubiony cytat) "spierdalac z tego kraju"
przynajmniej nie bede musial czytac waszych bzdur


Mylisz pojecia. Ja nie chce "spierdalac" z tego kraju ... Ale jak czasem patrze co sie dzieje to mi sie plakac chce ... A kurwa pare lat temu smialismy sie wszyscy z Bialorusi i Lukaszenki ... A brakuje nam juz naprawde niewiele.


Ogladam telewizje, czytam gazety ale jakims cudem umknal mi fakt zeby policja podrzucala opozycji/obywatelom innych krajow np narkotyki.
Albo zeby wybory byly w sposob ewidentny falszowane.
Moim zdaniem albo zatrzymales sie mentalnie w PRL-u albo radzieckie bajki robia Ci sieczke z mozgu :cry:


To moze inaczej - czy zachowania i wypowiedzi obecnych czlonkow tzw wladzy sa Twoim zdaniem absolutnie normalne i mieszcza sie w tzw. kanonach demokracji ? Czy premier ktory wychodzi i wyglasza absolutnie bezzasadne pierdolenie jak to "pani HGW stracila mandat" jest normalny ? Albo kurwa urzednik panstwowy (byly (na szczescie) wojewoda mazowiecki ktory mowi, ze "wpisal w podaniu o wtornik ze zgubil bo tak bedzie szybciej") ?

A jesli zdecydowales sie na dyskusje w ten sposob - czy myslisz ze w bialoruskich mediach znajdziesz cos o podrzucaniu narkotykow ? :) Nie ... no to moze w naszych tez nie z tego samego powodu.

I dodatkowo:

Premier ktory w ciagu tygodnia mowi o warchole Leperze i zaklina sie jak to nigdy wiecej wspolpracy z ludzmi o kiepskiej reputacji i jednoczesnie za chwile obsciskuje sie z Lepperem. Kretyn Giertych z banda debilnych pomyslow ktory mowi, ze albo dostanie pieniadze, albo wyjdzie z koalicji i co ? I dostaje.

I kurwa mac minister Gilowska ktora podczas konferencji tlumaczy ze musi dac szpitalom pieniadze w sposob "ekstraordynaryjny" bo inaczej wezmie je komornik. Komornik ktory jest w prawie - bo odbiera dlugi. Czyli kurwa "damy pod stolem bo inaczej to ktos (KTO KURWA MA DO TEGO PRAWO) moze zabrac".

Itd itd itd ... przyklady mozna mnozyc, a mi sie po prostu noz w kieszeni otwiera.

BTW, na sfalszowane wybory nie mamy szans ... jestesmy w zbyt strategicznej pozycji w Europie i Nato i tzw. spolecznosc miedzynarodowa by na to nie pozwolila. A mala (10 mln ludzi) Bialorus wszyscy maja w dupie i tyle.

I nie - nie zatrzymalem sie w erze PRL, ani nie ogladam "radzieckich bajek" (chociaz Wilk i Zajac jest zajebisty). Po prostu patrze co sie dzieje i mi przykro.

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2007, 21:32 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):

To moze inaczej - czy zachowania i wypowiedzi obecnych czlonkow tzw wladzy sa Twoim zdaniem absolutnie normalne i mieszcza sie w tzw. kanonach demokracji ? Czy premier ktory wychodzi i wyglasza absolutnie bezzasadne pierdolenie jak to "pani HGW stracila mandat" jest normalny ?

Każdy prawnik stwierdzi, że HGW złamała przepis, co skutkuje utratą mandatu. Trzeba było przyjrzeć się cytowanym w programach telewizyjnym przepisom, to byś wiedział, że mówienie o utracie mandatu przez HGW jest jak najbardziej normalne, zaś "absolutnie bezzasadnym pierdoleniem" jest wmawianie, że każda interpretacja prawa przez premiera jest z zasady patologiczna. Dla mnie też było zaskakujące, że osoba powszechnie uważana za inteligentną strzeli sobie tak spektakularnego samobója, ale takie są fakty.

Qraczek napisał(a):
Albo kurwa urzednik panstwowy (byly (na szczescie) wojewoda mazowiecki ktory mowi, ze "wpisal w podaniu o wtornik ze zgubil bo tak bedzie szybciej") ?

Ten facet szybko wyleciał z posady. Pod tym względem PiS bije na głowę aktualnych "obrońców przyzwoitości" z SLD, czy PO, którzy swoich polityków z zarzutami nawet prokuratorskimi bronią do ostatniego naboju.

Qraczek napisał(a):
A jesli zdecydowales sie na dyskusje w ten sposob - czy myslisz ze w bialoruskich mediach znajdziesz cos o podrzucaniu narkotykow ? :) Nie ... no to moze w naszych tez nie z tego samego powodu.

Wygląda na to, że nie mieszkasz w Polsce. Inaczej wiedziałbyś, że polskie media napiszą o każdej najgorszej rzeczy po stokroć, a ponadto często nawijają o strasznych czynach, które okazują się fikcyjne.

Qraczek napisał(a):
Premier ktory w ciagu tygodnia mowi o warchole Leperze i zaklina sie jak to nigdy wiecej wspolpracy z ludzmi o kiepskiej reputacji i jednoczesnie za chwile obsciskuje sie z Lepperem.

Albo "równoczesnie", albo "za chwilę". Zdecyduj się.

Qraczek napisał(a):
Kretyn Giertych z banda debilnych pomyslow ktory mowi, ze albo dostanie pieniadze, albo wyjdzie z koalicji i co ? I dostaje.

O czym te pomyje mają być? Giertych, gdy został ministrem edukacji przedstawił swoje postulaty, gdzie w pierwszej kolejności były podwyżki dla nauczycieli. A "księgowa" Gilowska stwierdziła, że na to akurat kasa jest. Gdzie tu masz debilstwo?

Qraczek napisał(a):
I kurwa mac minister Gilowska ktora podczas konferencji tlumaczy ze musi dac szpitalom pieniadze w sposob "ekstraordynaryjny" bo inaczej wezmie je komornik. Komornik ktory jest w prawie - bo odbiera dlugi. Czyli kurwa "damy pod stolem bo inaczej to ktos (KTO KURWA MA DO TEGO PRAWO) moze zabrac".

Mylisz się dramatycznie. Przyznanie szpitalom pieniędzy nie ma celu obchodzenia prawa, tylko zadbanie o zdrowie i życie pacjentów, którzy mieli to nieszczęście, że znaleźli się w fatalnie zarządzanym szpitalu. Jestem pewien, że działania ministra Religi i decyzja wicepremier Gilowskiej przyniosła ulgę wielu rodzicom w tym kraju, których dzieci leczone są w szpitalach, a których konta trzyma komornik.

Qraczek napisał(a):
BTW, na sfalszowane wybory nie mamy szans ... jestesmy w zbyt strategicznej pozycji w Europie i Nato i tzw. spolecznosc miedzynarodowa by na to nie pozwolila. A mala (10 mln ludzi) Bialorus wszyscy maja w dupie i tyle.

Sfałszowane wybory są niemożliwe nie dlatego, że tak chce Unia Europejska, ale dlatego, że tak chcą Polacy.
A Białoruś nie wszyscy mają w dupie. Politycy PiSu zawsze sprzeciwiali się dyktaturze Łukaszenki, a poseł tej partii- Marek Suski- był na czele delegacji, która wspierała Związek Polaków na Białorusi.

Qraczek napisał(a):
I nie - nie zatrzymalem sie w erze PRL, ani nie ogladam "radzieckich bajek" (chociaz Wilk i Zajac jest zajebisty). Po prostu patrze co sie dzieje i mi przykro.

Co nie zmienia faktu, że jesteś prostakiem, do tego dramatycznie mijającym się z prawdą.


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2007, 22:13 
Cytuj  
Każdy prawnik stwierdzi, że HGW złamała przepis, co skutkuje utratą mandatu. Trzeba było przyjrzeć się cytowanym w programach telewizyjnym przepisom, to byś wiedział, że mówienie o utracie mandatu przez HGW jest jak najbardziej normalne, zaś "absolutnie bezzasadnym pierdoleniem" jest wmawianie, że każda interpretacja prawa przez premiera jest z zasady patologiczna. Dla mnie też było zaskakujące, że osoba powszechnie uważana za inteligentną strzeli sobie tak spektakularnego samobója, ale takie są fakty.

A ja myslalem ze kazdy, albo wiekszosc, twierdzi ze sam zapis jest niezgodny z konstytucja. Ale co ja tam moge wiedziec.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 01:25 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A ja myslalem ze kazdy, albo wiekszosc, twierdzi ze sam zapis jest niezgodny z konstytucja. Ale co ja tam moge wiedziec.

Sarga tym razem poniosło bo złapał nieznanego jeszcze usera, w rozmowie z tobą np. nie napisałby o prostaku dramatycznie mijającym się z prawdą, bo właśnie sam się tak przedstawił.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 01:46 
Cytuj  
A ja myslalem ze kazdy, albo wiekszosc, twierdzi ze sam zapis jest niezgodny z konstytucja. Ale co ja tam moge wiedziec.

no i nawet, jest taki przepis i ch, PO wygralo w polsce tylko te wybory w Wawie zadnych innych sukcesow ostatnio.

I wystarczylo kurwa zlozyc swistek papieru w ustawowym czasie i nie bylo by całej afery. A tak HGW nie robiac tego zlamala prawo, chociaz moze to prawo jest z dupy (jak jeszcze pare w polsce, np. przechowywanie kwitow z zusu przez 50lat... ) ale jest. Wiec ona i sztab ludzi ktorzy na nia pracuja imho sa niezlymi kretynami... A teraz zrobia wszystko by utrzymac ten stolek.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 07:37 
Cytuj  
Aleksander Szczygło nowym szefem MON
zegnam Radka <macha reka> szkoda, Sikorski > Szczyglo

Aenima napisał(a):
...Wiec ona i sztab ludzi ktorzy na nia pracuja imho sa niezlymi kretynami... A teraz zrobia wszystko by utrzymac ten stolek.


Gronkiewicz-Waltz: Mogłam paść ofiarą PiS-owskiej pułapki


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 10:33 
Cytuj  
Polecam wywiad z prof. Safianem.
Opisuje w bardzo logiczny sposob do czego sluzy prawo. Mianowicie do tego, zeby spelnialo jakas funkcje, a nie do tego zeby je przestrzegac dla samego przestrzegania.

W tej ustawie chodzi o to, zeby finanse byly przejrzyste. Sa, bo oswiadczenia zostaly zlozone, wiec funkcja prawa zostala spelniona. Kazdy kto chce odebrac mandat ludzion spoznionym o kilka dni to teoretyk prawa, czlowiek malo obyty z tematem i ogolnie marny prawnik lub laik, ktoremu sie wydaje, ze prawo jest po to zeby go przestrzegac. A to nieprawda. Prawo jest do tego, zeby spelnic okreslona funkcje (powtorzenie celowe:).

Mam nadzieje, ze nie chce nikt podwazyc autorytetu Marka Safiana w dziedzinie prawa.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 11:02 
Cytuj  
ogolnie marny prawnik lub laik, ktoremu sie wydaje, ze prawo jest po to zeby go przestrzegac.

Czyli, idac tym tokiem myslenia jak sie spoznie z zusem podatkiem to tez funkcja prawa zostanie spelniona? Bo w sumie kiedys tam zloze oswiadczenie...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 11:50 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
ogolnie marny prawnik lub laik, ktoremu sie wydaje, ze prawo jest po to zeby go przestrzegac.

Czyli, idac tym tokiem myslenia jak sie spoznie z zusem podatkiem to tez funkcja prawa zostanie spelniona? Bo w sumie kiedys tam zloze oswiadczenie...

No... nie, zostaniesz ukarany karnymi odsetkami. Ale... nie zabiorą ci emerytury. Widzisz analogię ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 12:03 
Cytuj  
Bo tak jest zapisane, ale jak bym nagminie uchylal sie od placenia podatku to mogl bym skonczyc w wiezieniu, bo takie jest prawo i nikt dla mnie by go nie zmienil.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 12:13 
Cytuj  
Ale Ae pomijasz jedna sprawe.
Robi sie z tego wielka afere, a przeciez spoznienie sie z deklaracja to jest rzecz normalna.
Ja za rok 2005 sie moze nie spoznilem, ale musialem doplacac roznice w wysokosci 240zl, a z tym sie spoznilem. Wyslali przypomnienie i ostateczny termin z malymi odsetkami (niepamietam juz ile mialem ich dokladnie) i nikt afery nie robil.
Jakos nie stracilem mandat studenta HEHE.
To jest poprostu gra polityczna i wyolbrzymianie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 12:15 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Bo tak jest zapisane, ale jak bym nagminie uchylal sie od placenia podatku to mogl bym skonczyc w wiezieniu, bo takie jest prawo i nikt dla mnie by go nie zmienil.

Czy spóźnienie o dwa dni jest nagminnym uchylaniem się ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 12:24 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Bo tak jest zapisane, ale jak bym nagminie uchylal sie od placenia podatku

Nagminnie? A moze raczej jakbys sie spoznil 2 dni z zaplaceniem podatku, albo z oddaniem PITa, to nic by sie nie stalo i nikt by nie zwrocil na to najmniejszej uwagi?

X.

PS. Bardzo czesto spozniam sie nawet o 2 tygodnie z placeniem rachunkow. I co? Nico, nikogo to nie obchodzi. A tu jakas wielka afera o nic...


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 13:34 
Cytuj  
Tym bardziej ze w przypadku HGW chodzi o zlozenie jej deklaracji ale deklaracji jej meza ktory dodatkowo nie dziala w Wawie. Wiec nie bylo do konca jasne czy trzeba to zlozyc czy nie.

Nie rozumiem dlaczego zamiast przypieprzenia jej kary finansowej (z korzyscia dla ogolu) rozpisuje sie cholernie drogie ponowne wybory (ze strata dla ww ogolu). Zreszta, czy fakt ze wiekszosc osob chciala by HGW byla prezydentem warszawy jest bez znaczenia? Ja rozumiem ze Kaczory maja wyborcow (szczegolnie nie swoich) w dupie no ale bez przesady.


pozdrawiam

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 14:33 
Cytuj  
Prawo nie jest do tego zeby zwiekszyc wydatek panstwa.
Wiadomo, ze tacy ludzie jak prezydent stolicy powinni swiecic przykladem, ale to nie powod do rozpisywania nowych wyborow. Natomiast za konkretnym mandatem to glosuje wszystkimi konczynami, skoro ja sie mam uczyc na bledach to i zabrac babie miesieczna pensje prezydenta, dac ja na bezdomne kury i koniec.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 15:29 
Cytuj  
Jedyna kara dla zwyklego czlowieka jaka moglaby byc za spoznienie sie z czymkolwiek 2 dni, to kara pieniezna, a w 99% przypadkow brak kary. Dlaczego w tym wypadku mialoby byc inaczej?

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 15:29 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Aenima napisał(a):
Bo tak jest zapisane, ale jak bym nagminie uchylal sie od placenia podatku

Nagminnie? A moze raczej jakbys sie spoznil 2 dni z zaplaceniem podatku, albo z oddaniem PITa, to nic by sie nie stalo i nikt by nie zwrocil na to najmniejszej uwagi?

X.

PS. Bardzo czesto spozniam sie nawet o 2 tygodnie z placeniem rachunkow. I co? Nico, nikogo to nie obchodzi. A tu jakas wielka afera o nic...


No wiesz nalezy chyba oddzielic placenie rachunkow od placenia PITu.
W pierwszym przypadku firmie najzwyczajniej w swiecie nie oplaca sie wszczynac egzekucji przed uplywem okreslonego terminu (choc sa takie ktore potrzafia odlaczyc prad/gaz, lub naliczac odsetki). W drugim przypadku masz ustawowo wyznaczona kare ktora powinno ci sie naliczyc, choc nie wiem czy ostatecznie nie decyduje o tym naczelnik oddzialu skarbowego. Nie wiem.

Tak wiec w jednym przypadku mamy tryb cywilno-prawny, a w drugim tryb administracyjny. Sa to dwa zupelnie odmienne tryby i nie ma co rozwijac tematu :P Znaczy jest co, ale mnie sie nie chce :P

Oglednie rzecz biora prawo dla wszystkich jest takie samo, a przynajmniej powinno byc. Dura lex, set lex. Jak nie dopelnila obowiackow to powinna dosiegnac ja przewidziana przepisami restrykcja. To nie jest piaskownica. Nie tworzmy jakichs precedensow. Szkdoa tylko, ze HGW zalatwila siebie (a przy okazji nas) w tak glupi i sztubacki sposob. :/ Ale ostatecznie o wszystkim zdecyduje sad.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.


Ostatnio edytowano 6 lut 2007, 15:33 przez KromeR, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 15:32 
Cytuj  
To niech placi "grzywne", czy jak to tam sie nazywa, za spoznienie sie 2 dni, tak jak kazdy inny by musial placic. I tyle, o co ta afera?

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2007, 15:37 
Cytuj  
Edytowalem jak pisales posta.

No wiec jakby to odemnie zalezalo to tez bym jej dal jakas kare. Ale prawo jest prawem. Jak za niedopelnienie obowiazku jest odebranie urzedu to nie moze to byc zamienione na grzywne, albo stanie w koncie.

Inaczej to panstwo "prawa i sprawiedliwosci" bedzie mialo mniej wspolnego z tymi terminami, niz teraz ma :P

Ps. Ja wiem ze sytuacja jest glupia. Wybory beda glupie i bedzie to marnotrawstwo pieniedzy podatnikow. No ale co poradzic. WOle HGW niz PiS, ale to jest jej wina. Nie pracownikow wojewody, nie pani Jozi z warzywniaka, tylko Hanki. I kropka.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2488 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 125  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.