mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 17:50 
 
Zychoo ale narazie chyba pan Piotr na niego nic nie ma :) NIESTETY albo STETY.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 18:05 
 
Oczywiscie Pan Piotr nigdy nic nie bedzie na niego mial. Jego wypowiedzi moga po prostu zainteresowac kogos, kto poprosi Piotra o udostepnienie danych naszego kretacza. Niestety jest to gra w tej chwili nie warta swieczki, glownie ze wzgledu na rozmiar owego. Przynajmniej na 'pewnym szczeblu'. Aczkolwiek lokalna delegatura lub komenda we Wroclawiu byc moze chcialaby sie blizej przyjrzec sprawie.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 19:28 
 
Taunis napisał(a):
Asmax --> Nie mozna czytac ze zrozumieniem bełkotu, w który wplatasz pojęcia nie mające ze sobą nic wspólnego i wysnuwasz zupełnie niezrozumiałe wnioski. Albo nie czytałeś tego co ja napisałem, albo nie wiesz o czym sam piszesz. Możliwe też, że jestes po prostu najzwyczajniejszym idiotą (co wcale nie jest tak mało prawdopodobne).


Nie chce mi sie z Toba dyskutowac. Zastosuje Twoja metode.
Twoj stary.

PS. Moze lepiej nie mysl bo bede mial Cie na sumieniu. Nie chodzilo mi o to, ze jestes nazista czy bolszewikiem. Stwierdzilem, ze jest to modne a po przeczytaniu paru linijek Twoich wypocin mozna po prostu stwierdzic, ze to ten sam rodzaj 'buntu' przeciwko niczemu, bo szczerze mowiac mam w dupie swiatopoglad kolejnego kretyna. Co do poganstwa, zauwaz linijke odstepu. Teraz specjalnie dodalem PS zebys nie polaczyl tego z wczesniejsza wypowiedzia. EOT z mojej strony


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 19:38 
 
Zychoo napisał(a):
Oczywiscie Pan Piotr nigdy nic nie bedzie na niego mial. Jego wypowiedzi moga po prostu zainteresowac kogos, kto poprosi Piotra o udostepnienie danych naszego kretacza. Niestety jest to gra w tej chwili nie warta swieczki, glownie ze wzgledu na rozmiar owego. Przynajmniej na 'pewnym szczeblu'. Aczkolwiek lokalna delegatura lub komenda we Wroclawiu byc moze chcialaby sie blizej przyjrzec sprawie.


Masz lekką shizofrenie chłopie... A z tym ISP to dojebałeś jak dzik w sosne. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej o mnie i moim dostępnie do internetu, wystarczało spytać. Łącze się przez aDSL z Dialogu (tego pewnie nawet nie skumałeś), a mieszkam we Wrocławiu. Namierzać mnie nikt nie musi, bo nie ukrywam swojej tożsamości. Jakby komuś kto w miare biegle porusza się po internecie, zależało na odkryciu moich danych osobowych, to zajęłoby mu to góra pół godziny.

Interesuje mnie bardzo, co ci się w bani uroiło. Że jakieś wały robie, albo dragami handluje? Dżizas. Jesteś bardziej żałosny od swoich poprzedników. I do tego wyglądało jakbyś chciał mnie przestraszyć :D

Pathetic...

A co do spełniania się, to proponuje ci wejść na stronę z gołymi babakami i puścić w ruch rękę. Może po upuszczeniu złej energii ci się troszeczke w głowce rozjaśni i dostrzeżesz jakie bzdety wypisujesz.

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 19:41 
 
Asmax napisał(a):
Nie chce mi sie z Toba dyskutowac. Zastosuje Twoja metode.
Twoj stary.

PS. Moze lepiej nie mysl bo bede mial Cie na sumieniu. Nie chodzilo mi o to, ze jestes nazista czy bolszewikiem. Stwierdzilem, ze jest to modne a po przeczytaniu paru linijek Twoich wypocin mozna po prostu stwierdzic, ze to ten sam rodzaj 'buntu' przeciwko niczemu, bo szczerze mowiac mam w dupie swiatopoglad kolejnego kretyna. Co do poganstwa, zauwaz linijke odstepu. Teraz specjalnie dodalem PS zebys nie polaczyl tego z wczesniejsza wypowiedzia. EOT z mojej strony


Dalej bełkot. Albo nie rozumiesz słowa bunt, albo nie dostrzegłeś, że ja piszę o czymś zupełnie innym niż bunt. W dupie mam bunty wszelkiego raodzaju - świata nikt nie zmieni. Można jedynie zmienić swoją postawe wobec niego. Ale kurwa... Do kogo ja to mówie :D

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 19:49 
 
Straszyc nikogo nie mam zamiaru. Jesli zajmujesz sie czyms godnym pogardy z punktu widzenia prawa to sam doskonale wiesz co Ci grozi i jakie moga byc tego konsekwencje.
Ja tam w internecie biegly nie jestem, ale o dialogu sie dowiedzialem. Dalej nawet nie probowalem, bo po co. Sa od tego specjalisci. Nie moja dzialka.

Co do puszczania w ruch reki to nie wiem jak mialoby mi to pomoc na wzrok i oglad bzdetow ktore wypisuje ale skoro Twierdzisz, ze ta metoda skutkuje to moze kiedys skorzystam. Zawsze dobrze posluchac kogos bardziej doswiadczonego.


_________________
Obrazek

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:00 
 
Taunis:
Spójrzmy na sprawę logicznie i przyjrzyjmy się twoim wnioskom a propo Xantha:
Stwierdziłeś, że jego pracodawca płaci mu mniej niż jest tego wart. Mam pytanie skąd masz takie informacje. Nie interesują mnie twoje przekonania oraz paranoiczne przeświadczenia o teoriach spiskowych dotyczących pracodawców. Skąd posiadasz informacje, że Xanth dostaje za mało kasy?

Rozszerzając to na płaszczyznę bardziej ogólną - skąd wiesz, że inni nie są wystarczająco wynagradzani. Nie interesują mnie tu wiadomości z gazet (w większości informacje nierzetelne, ew. podaj gazetę skąd masz takie informacje), kogoś ze znajomych (ew. podaj skąd czerpała swoją jekże wiarygodną wiedzę dana osoba), mediów (ew. podaj stację/kanał/stronę internetową).

Dlaczego wymagam od ciebie konkretnych dowodów? Ponieważ to ty rozmijasz się z pojęciem większości, dlatego najpierw chciałbym znać prawdziwość twoich poglądów. Osobiście jeszcze nie pracuję, dlatego chętnie posłucham jak ukształtowały się twoje poglądy, jakże dziwne dla mnie oraz innych użytkowników tego forum.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na pytanie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:18 
 
Taunis po pierwsze Stobek nie Strobek, też mógłbym napisac Sraunis ale nie widze sensu...

Pytałeś się co śmiesznego widze w twoich postach, oto odpowiedź pierwsza z brzegu:
Taunis napisał(a):

A co do spełniania się, to proponuje ci wejść na stronę z gołymi babakami i puścić w ruch rękę. Może po upuszczeniu złej energii ci się troszeczke w głowce rozjaśni i dostrzeżesz jakie bzdety wypisujesz.


Chociaż, nie sorry to nie jest śmieszne to smutne i żałosne.
Czytam i widze jakim to jesteś wielkim mastahem i jak pewnie udajesz inwalidę albo chorobę psychiczną żeby tylko dostawać kase od państwa.
NIestety osoby tak postępujące nie są ludźmi wolnymi( w twoim mniemaniu ), ale są pasożytami przez których świat zamiast iść do przodu się cofa.
To tyle.

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:18 
 
Sensem prowadzenia działalności gospodarczej jest wypracowywanie dochodów większych niż poniesione nakłady finansowe, czyli zysków. Jasne jest więc, że koszty produkcji muszą być mniejsze niż rynkowa wartość danego dobra lub usługi. Należy przy tym pamiętać, że prócz pensji pracownika, kosztami produkcji są też nakłady poniesione na środki produkcji itd. Jak sobie to wyobrazisz, albo rozpiszesz matematycznie, albo cokolwiek innego to sobie uswiadmisz, że żeby działalność gospodarcza miała sens, wartość poborów musi być niższa od wartości wykonanej pracy. W celu maksymalizacji zysków, pracowadcy często tę różnicę jeszcze bardziej powiększają.

Oczywiście z innego punktu widzenia - praca jest warta tyle ile ktos jest w stanie za nią zapłacić, ale nigdy nie będzie to kwota większa lub przynajmniej równa, obiektywnej wartości pracy.

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:22 
 
Stobek napisał(a):
Czytam i widze jakim to jesteś wielkim mastahem i jak pewnie udajesz inwalidę albo chorobę psychiczną żeby tylko dostawać kase od państwa.
NIestety osoby tak postępujące nie są ludźmi wolnymi( w twoim mniemaniu ), ale są pasożytami przez których świat zamiast iść do przodu się cofa.
To tyle.


Wybacz literówkę.

Udawanie inwalidy to wcale nie taka zła opcja... Z tym że w moim odczuciu to zwyczajne korzystanie z możliwości jakie daje niedoskonały system prawny polegający na redystrybucji dóbr, w twoim pasożytnictwo.

łapiesz powoli?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:33 
 
Taunis napisał(a):
Oczywiście z innego punktu widzenia - praca jest warta tyle ile ktos jest w stanie za nią zapłacić, ale nigdy nie będzie to kwota większa lub przynajmniej równa, obiektywnej wartości pracy.


Pomyśl jest jakiś kolo (Franek) i wykminił pomysł na biznes, zebrał skład (kumple z ogólniaka), materiały co i jak przygotował cały biznes plan , zdobył kasę i razem z kumplami (on jako szef) rozpoczęli interes. Oni robili swoje a on nad wszystkim czuwał i załatwiał klientów, nowych pracowników, dzielił kasę... TO oczywiste że on powinien zarabiać najwięcej w końcu dzieki Frankowi bezrobotni kumple mieli co do gara włożyć, co w tym złego?
NIemożliwym jest aby każdy miał własną firmę i zarabiał miliony i inteligentny człowiek niemusi mieć "mentalności murzyna" jak to okresliłeś żeby u kogos pracować. Tak jest łatwiej, idziesz sobie do robty i dostajesz za to umuwioną kasę, nie każdy ma pomysł/odwagę/kase/chęci na założenie własnego biznesu.
Ale twierdzenie, że jak ktoś ma własny biznes to i tak płaci podatki więc jest murzynem państwa. jest już wogóle bezsensu.

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:36 
 
pewnie, że nie ma w tym nic złego. ktoś musi być od czarnej roboty, a ktos od zgarniania z tego kasy. zawsze tak było i zawsze tak będzie, chyba że w końcu wprowadzą socjalizm :/

a z państwem i podatkami to nie ja wymyśliłem. też uważam to za bzdurę :)

*

Posty: 50
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:40 
 
Tak - masz rację co do tego co piszesz, ale wysnuwasz nieprawidłowe wnioski. Pracownik teoretycznie uzyskuje pełne wynagrodzenie za swoją pracę, ale jednocześnie w domyśle dobrowolnie oddaje część swojego wynagrodzenia mając na względzie istnienie/rozwój firmy. Nikt nie jest zmuszany do pracy (zawsze się może zwolnić), a także nikt nie musi oddawać części wynagrodzenia na rozwój/istnienie firmy (wtedy firma upada).

Pracownik nie jest "ruchany", gdyż dobrowolnie zrzeka się pewnej części udziałów dla firmy (nie dla szefa).

Cytuj:
W celu maksymalizacji zysków, pracowadcy często tę różnicę jeszcze bardziej powiększają.

To akurat jest przypuszczenie i raczej nie można tego traktować jako argumentu dla konkretnych ludzi (np. dla pracodawcy Xantha) chyba, że masz jakieś inne dowody/informacje.

edit: błędy


Ostatnio edytowano 5 lut 2005, 21:18 przez Tymek, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:41 
 
Eh tak widze ze temat dalej jest prowadzony.
No coz juz mialem wychodzic ale przytocze jedno.

Mianowicie Taunis mowisz ze te informacje sa zbyt cenne?
Oczywiscie ja zgaduje ale nasza firma Luiza Valenss zajmuje sie dotacjami unijnymi (i nie tylko).
I z pewnych juz doswiadczen na temat unii zaobserwowalismy jak i konkurencja i gazeta prawna, ze juz w naszym kraju pojawili sie kretacze w tej dziedzinie.
Nie bede tlumaczyl co i jak ci ludzie robia, ale cos czuje ze bawisz sie w tej branzy.
Gwarantuje ci ze dlugo na tym nie pociagniesz, ten system tak na pozor wydaje sie "dojna krowa", a na dodatek jak jeszcze sie nie zarejestrowales w urzedzie pracy (poniewaz sie uczysz prawda?) to po pierwszym dniu od odebrania magistra i przerwaniu nauki na dobra (lub dluzszy czas) trzeba bedzie to wszystko opodatkowac.
I tu bedzie twoj koniec, zapewniam cie.
Zwlaszcza ze takie firmy jak LV wspolpracuja z urzedem podatkowym i ten system jest to coraz bardziej udoskonalany.

Juz nie ma tak jak we wczesnych latach 90tych, ze mozna bylo sobie na takie numery pozwolic.

EDIT:Poprawiony pewien blad 8)


Ostatnio edytowano 5 lut 2005, 20:47 przez Pieszczoch, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 20:45 
 
OT ale derwujaca muza na tej stronie :)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 21:48 
 
Taunis napisał(a):
Sensem prowadzenia działalności gospodarczej jest wypracowywanie dochodów większych niż poniesione nakłady finansowe, czyli zysków. Jasne jest więc, że koszty produkcji muszą być mniejsze niż rynkowa wartość danego dobra lub usługi.

A jesli firma nie produkuje, tylko sprzedaje wiedze swoich pracownikow, a zysk dzieli wedle zaslug kazdego z nich? (odejmujac oczywiste koszta typu podatki, czynsze, inne oplaty). Widze, ze faktycznie w jakiejs dzungli mieszkasz, jesli nie slyszales o udzialach i rownym podziale. Ale nic, skrzywionego swiatopogladu nic nie zmieni, nie ma sensu sie produkowac. Milej niewiedzy i powodzenia we wlasnym biznesie. Jak cie kiedys US na spolke z ZUSem wyrucha, to moze wtedy sie obudzisz. A tymczasem milego spania ;)

X.

PS. I moze ci sie to wydac nieprawdopodobne, ale ja zarabiam na siebie, nie na swojego pracodawce. A nawet jesli w jakims niewielkim procencie i na niego, to i tak chwala mu za to, ze dzieki niemu moge zarobic tyle kasy ile zarabiam (3 prog podatkowy, dla ciebie pewnie sa to kwoty astronomiczne). A ze przyokazji lubie swoja prace, to zarabiam sporo kasy bawiac sie tym (a nie robiac jakas wydumana przez ciebie czarna robote). Dziwne dla ciebie, prawda? ;)
Zyj dalej w nieswiadomosci, szkoda psuc klawiature na ciebie.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 22:19 
 
Xanth napisał(a):
A jesli firma nie produkuje, tylko sprzedaje wiedze swoich pracownikow, a zysk dzieli wedle zaslug kazdego z nich? (odejmujac oczywiste koszta typu podatki, czynsze, inne oplaty). Widze, ze faktycznie w jakiejs dzungli mieszkasz, jesli nie slyszales o udzialach i rownym podziale. Ale nic, skrzywionego swiatopogladu nic nie zmieni, nie ma sensu sie produkowac. Milej niewiedzy i powodzenia we wlasnym biznesie. Jak cie kiedys US na spolke z ZUSem wyrucha, to moze wtedy sie obudzisz. A tymczasem milego spania ;)

X.

PS. I moze ci sie to wydac nieprawdopodobne, ale ja zarabiam na siebie, nie na swojego pracodawce. A nawet jesli w jakims niewielkim procencie i na niego, to i tak chwala mu za to, ze dzieki niemu moge zarobic tyle kasy ile zarabiam (3 prog podatkowy, dla ciebie pewnie sa to kwoty astronomiczne). A ze przyokazji lubie swoja prace, to zarabiam sporo kasy bawiac sie tym (a nie robiac jakas wydumana przez ciebie czarna robote). Dziwne dla ciebie, prawda? ;)
Zyj dalej w nieswiadomosci, szkoda psuc klawiature na ciebie.


Wmawiaj sobie.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 8.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 22:22 
 
Bredzicie tu że pracując u kogoś w jakieś firmie, zarabiasz na swojego szefa, z drugiej strony nikt nie powiedział tu o tym że aby powstała jakaś firma, ten SZEF musiał mieć na nią pomysł i musiał też ponieść jakieś koszty przy jej zakładaniu, to że z twojej pracy on ma zyski jest chyba normalne, po co by miał kogoś zatrudniać jak by nic z tego niemiał ?

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 22:28 
 
cFANiaKoZz napisał(a):
Bredzicie tu że pracując u kogoś w jakieś firmie, zarabiasz na swojego szefa, z drugiej strony nikt nie powiedział tu o tym że aby powstała jakaś firma, ten SZEF musiał mieć na nią pomysł i musiał też ponieść jakieś koszty przy jej zakładaniu, to że z twojej pracy on ma zyski jest chyba normalne, po co by miał kogoś zatrudniać jak by nic z tego niemiał ?


raczej, że normalne. to że szef czerpie zysk z pracy swoich pracowników to rzecz oczywista. ale Xanth uparcie twierdzi, ze jego szef daje mu kase bo go lubi... w dodatku daje mu tyle kasy ze placi z 3 progu! :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2005, 22:37 
 
Oczywiscie ty wiesz lepiej niz ja gdzie pracuje, na jakich warunkach pracuje, na jakim stanowisku, jak duzo wiem o firmie i ile zarabiam? Buhaha, niezly jestes... komik ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.