mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 11:01 
Cytuj  
Ja cie biore za zwyklego idiote. Nie pochlebiaj sobie :)


_________________
cypis#2942
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 11:25 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
ewolucja ;p jezeli chcecie zyc w panstwie prawa to niema litosci dla przestepcow, jezeli nie to dajcie ludziom wolna reke... demokracja, prawa czlowieka... to wszystko wmawianie sobie ze gowno jest rozowe...

no ale qraczek pewnie znowu wezmie mnie za fanatyka i naziste ;D


Nieeee ... za takie sformulowanie nie bede Cie wyzywal. Wiecej - powiem ze masz racje. A jak juz spadniesz ze stolka to przeczytaj dalej. Zgadzam sie z tym, ze "nie ma litosci dla przestepcow". Jednak tym, co powinno odstraszac przestepcow nie powinna byc wysokosc kary, a jej nieuchronnosc (to milion razy powtarzany banal, ale na mmorpg.pl byl pewnie dopiero jakis 1000 razy, wiec jeszcze mozna).

Oczywiscie ze system wieziennictwa jest z dupy. Tylko ze miedzy karmieniem przestepcow z panstwowych pieniedzy, do robienia na nich eksperymentow medycznych jest dluga droga i raczej nie powinnismy nia isc. Generalnie wiezniowie powinni pracowac, tyle - zeby zarobic na wlasne zarcie. Nie pracujesz ? Chleb i woda - na to podatnika stac jesli za to otrzyma spokoj. Cos wiecej ? Zapracuj. I nie - nie chodzi mi o obozy pracy - tylko o ekhem, samoutrzymanie :P

A rozwijajac mysl o nieuchronnosci kary - nie chodzi o to, zeby przestepca myslal
"A moze mnie wsadza na 10, moze na 15, moze na 25 lat, albo urwa mi jaja"
ale raczej
"15 lat, ale posadza mnie NA PEWNO".

Nieuchronnosc - a nie wysokosc kary. No i dostosowanie jej do przewinienia, ale to oddzielna bajka (w skrocie - nie strzelac do zlodzieja).

****

Posty: 1217
Dołączył(a): 11.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 11:51 
Cytuj  
Quraczek: Mowisz ze wazna jest nieuchronnosc kary a nie jej wysokosc...
Jakze wielce sie myslisz. Bo co wtedy taki bezdomny ma do stracenia??

Moze kogos zabic i powiedziec sobie - eee 25 dostane po 15 wyjde za dobre sprawowanie, panstwo mnie nakarmi, ubierze, umyje. Szlag jasny mnie trafia jak tylko o tym pomysle.

Innym rozwiazanie jest jak mowiles samoutrzymanie, a ja to widze tak: kolo wiezien powiiny byc pola puste, a na nich niech sadza sobie co chca, robia ogrodek, nie wiem moze niech ziemniaki sadza a pozniej to smai pozbieraja i zjedza.

Co nie zmienia faktu ze i tak podatnicy na nich placa kaske, ot chocby utrzymanie wiezienia: woda.prad,gaz oplacanie straznikow.

Dla bezwglednych mordercow zdecydowanie krzeslo elektryczne... Jeszcze mu organy dla potrzebujacych powiini pobrac przed smierca!!)kogos zabil to niech kogos teraz uratuje).


_________________
Śmierć jest czymś normalnym...

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 12:13 
Cytuj  
kkkk20 napisał(a):
Quraczek: Mowisz ze wazna jest nieuchronnosc kary a nie jej wysokosc...
Jakze wielce sie myslisz. Bo co wtedy taki bezdomny ma do stracenia??

Moze kogos zabic i powiedziec sobie - eee 25 dostane po 15 wyjde za dobre sprawowanie, panstwo mnie nakarmi, ubierze, umyje. Szlag jasny mnie trafia jak tylko o tym pomysle.

Innym rozwiazanie jest jak mowiles samoutrzymanie, a ja to widze tak: kolo wiezien powiiny byc pola puste, a na nich niech sadza sobie co chca, robia ogrodek, nie wiem moze niech ziemniaki sadza a pozniej to smai pozbieraja i zjedza.

Co nie zmienia faktu ze i tak podatnicy na nich placa kaske, ot chocby utrzymanie wiezienia: woda.prad,gaz oplacanie straznikow.

Dla bezwglednych mordercow zdecydowanie krzeslo elektryczne... Jeszcze mu organy dla potrzebujacych powiini pobrac przed smierca!!)kogos zabil to niech kogos teraz uratuje).


Bezdomny ma do stracenia wolnosc. Rozchoruj sie powaznie na dluzszy czas to poczujesz o co chodzi w cwiczeniu "siedze w domu i nie moge wyjsc".

I wlasnie nie - panstwo nie ma karmic, ubierac i myc. Zgodnie z tym co napisalem - to wiezien mialby na to zapracowac (moze napisalem zbyt ogolnie, ze chodzi o zarcie). Pewien podstawowy pakiet moglby dostac od panstwa - deska do spania, chleb i woda - za to, ze bedzie bezpieczniej na ulicy, gotow jestem placic.

I zadnych "dobrych sprawowan", "slubow corki", "boli mnie palec u nogi i musze wyjsc". Nieuchronnosc - powtorze raz jeszcze. Na krocej, ale urwa bezwarunkowo.

Z reszta nie polemizuje, bo np. fragment o organach jest tak durny, ze jak odpowiem to zaraz znowu MagPS przyleci i sie bedzie czepial :P

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 12:29 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Pewien podstawowy pakiet moglby dostac od panstwa - deska do spania, chleb i woda


Przepraszam cie bardzo Quraczku, ale teraz mamy XXI wiek a nie wiek XVI i teraz w wiezieniach "na poziomie" sa wygodne lozka, telewizja satelitarna, komputer i telefon komorkowy :) I tak powinno byc... :)
Pobyt w wiezieniu jest zabraniem wolnosci, ale nie wygod socjalnych. Nie cofajmy sie do Sredniowiecza.
Panstwo powinno zapewnic wiezniowi wszystkie wygody by jak najmniej dotkliwie dla psychiki odsiedzial wyrok, wtedy sa wieksze szanse na resocjalizacje. Przykladem tutaj moga byc wiezienia szwedzkie, gdzie jest luksus. Swego czasu popularne było wśród naszych rodaków popełnienie przestępstwa i odsiadka w więzieniu w Szwecji. Szwedzkie więzienie - basen, korty tenisowe, przymusowa praca, za którą przysługuje wynagrodzenie... Wikt i opierunek za darmo, nawet pracy szukać nie trzeba ;)

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 13:22 
Cytuj  
Lil napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Pewien podstawowy pakiet moglby dostac od panstwa - deska do spania, chleb i woda


Przepraszam cie bardzo Quraczku, ale teraz mamy XXI wiek a nie wiek XVI i teraz w wiezieniach "na poziomie" sa wygodne lozka, telewizja satelitarna, komputer i telefon komorkowy :) I tak powinno byc... :)
Pobyt w wiezieniu jest zabraniem wolnosci, ale nie wygod socjalnych. Nie cofajmy sie do Sredniowiecza.
Panstwo powinno zapewnic wiezniowi wszystkie wygody by jak najmniej dotkliwie dla psychiki odsiedzial wyrok, wtedy sa wieksze szanse na resocjalizacje. Przykladem tutaj moga byc wiezienia szwedzkie, gdzie jest luksus. Swego czasu popularne było wśród naszych rodaków popełnienie przestępstwa i odsiadka w więzieniu w Szwecji. Szwedzkie więzienie - basen, korty tenisowe, przymusowa praca, za którą przysługuje wynagrodzenie... Wikt i opierunek za darmo, nawet pracy szukać nie trzeba ;)


O .. krowa :)

Widzisz - problem w tym, ze takie wiezienia az prowokuja, aby do nich trafic. Zreszta nie wykluczam tego, zeby wiezien mial pewne wygody - pod warunkiem, ze sam na nie zapracuje.

BTW, jak sie juz podpierasz Szwecja to zastanow sie przez chwile czy chcialbys placic takie podatki jak placa Szwedzi. Bo ja np. nie. Jestem gotow placic za to, zeby przestepcy przebywali w odosobnieniu, ale nie zamierzam placic za to, ze zlodziej gra w tenisa (z ktorego ja musialbym zaplacic tak najmarniej 120 za godzine z trenerem :P). Bez przesady - to jednak ma byc kara, a nie luksusowe wakacje.

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 13:26 
Cytuj  
Szwecja to w ogóle patologiczny kraj.

Polecam ten blog. Szwecja z punktu widzenia Polaka, który tam mieszka.

Edit: jakby ktoś chciał twierdzić, że to jednak świetne państwo: >click<.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 14:12 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Z reszta nie polemizuje, bo np. fragment o organach jest tak durny, ze jak odpowiem to zaraz znowu MagPS przyleci i sie bedzie czepial :P


Za późno! hehe
A trochę poważniej, ktoś proponował żeby robić eksperymenty na więźniach, pomysł lekko mówiąc głupi, żeby nie powiedzieć debilny, ostatnio przeczytałem kim był Mengele to o rzecz kurwa :o
Moim zdaniem dla pedofila-mordercy albo dożywocie albo kulka w łeb nic innego

Imo
(przestępstwo zagrożone karą)
do 3 lat : przymusowa praca jako wolontariusz etc
od 3 do 25 lat : wiezienie + praca (przy budowie dróg np)
25 lat : izolacja (dożywocie)
dożywocie: eliminacja


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 15:24 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
do 3 lat : przymusowa praca jako wolontariusz etc


W kategorii "glupi tekst" jestes za ten cytat na drugim miejscu tuz za "moze Ty pochodzisz od malpy, ale ja na pewno nie".

Grats!

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 16:25 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
MagPS napisał(a):
do 3 lat : przymusowa praca jako wolontariusz etc


W kategorii "glupi tekst" jestes za ten cytat na drugim miejscu tuz za "moze Ty pochodzisz od malpy, ale ja na pewno nie".

Grats!


zamiast się obrażać że czegoś nie zrozumiałeś dziecko, wystarczyło zapytać


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 16:30 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Ja cie biore za zwyklego idiote. Nie pochlebiaj sobie :)


QFT :)

Musisz jeszcze dorosnąc by byc fanatykiem ;).


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 16:53 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Qraczek napisał(a):
MagPS napisał(a):
do 3 lat : przymusowa praca jako wolontariusz etc


W kategorii "glupi tekst" jestes za ten cytat na drugim miejscu tuz za "moze Ty pochodzisz od malpy, ale ja na pewno nie".

Grats!


zamiast się obrażać że czegoś nie zrozumiałeś dziecko, wystarczyło zapytać


Czy przed napisaniem posta wpadles na to, zeby sprawdzic co to znaczy "wolontariusz" ?

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 17:08 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
MagPS napisał(a):
Qraczek napisał(a):
MagPS napisał(a):
do 3 lat : przymusowa praca jako wolontariusz etc


W kategorii "glupi tekst" jestes za ten cytat na drugim miejscu tuz za "moze Ty pochodzisz od malpy, ale ja na pewno nie".

Grats!


zamiast się obrażać że czegoś nie zrozumiałeś dziecko, wystarczyło zapytać


Czy przed napisaniem posta wpadles na to, zeby sprawdzic co to znaczy "wolontariusz" ?


pff, nie sprawdziłem, gdyż wiem kim jest wolontariusz i przyczepienie się do powyższej sprzeczności jest zwykłym...brakiem dobrego argumentu


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 18:08 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ja myslalem ze wolontariat to taka praca za darmo ale z wlasnej woli :<


Wygrales ciastko!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2007, 19:15 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ja myslalem ze wolontariat to taka praca za darmo ale z wlasnej woli :<


ta ale podobno w pewnych warunkach dostajesz normalne ubezpieczenie zdrowotne jakbys pracowal za kase , ale nie wiem napewno


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2007, 00:08 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ja myslalem ze wolontariat to taka praca za darmo ale z wlasnej woli :<


normalnie mnie zadziwiasz robaq właśnie uświadomiłeś sobie coś co każdy wie, gratki!


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2007, 10:02 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
roball napisał(a):
Ja myslalem ze wolontariat to taka praca za darmo ale z wlasnej woli :<


normalnie mnie zadziwiasz robaq właśnie uświadomiłeś sobie coś co każdy wie, gratki!


MagPS napisał(a):
do 3 lat : przymusowa praca jako wolontariusz etc


Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2007, 10:23 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
MagPS napisał(a):
roball napisał(a):
Ja myslalem ze wolontariat to taka praca za darmo ale z wlasnej woli :<


normalnie mnie zadziwiasz robaq właśnie uświadomiłeś sobie coś co każdy wie, gratki!


MagPS napisał(a):
do 3 lat : przymusowa praca jako wolontariusz etc


Obrazek


to był skrót myślowy ynteligencie :P


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 175
Dołączył(a): 5.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 lip 2007, 21:10 
Cytuj  
Mam pytanie odnosnie Gdanska Wrzeszcza. Niedlugo sie przeprowadzam i zastanawiam sie czy to prawda ze nadal grasuja bandy drechow itp. i ze mozna zostac ojebanym z kasy i komorki na kazdym kroku, czy moze takie przypadki sa sporadyczne?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2007, 21:26 
Cytuj  
we wloszech na farmerow napadal rosyjski ninja zainspirowany Robin Hoodem!

Ja bym nie wierzyl w miasteczko bezprawia ;) wszedzie Cie to moze spotkac ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.