mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 08:48 
 
Profeta napisał(a):
[

Powiedziałeś " kiedy religie się rozwinęły " - otóż różne religie się rozwijały w różnych czasach. Kiedy władca ogłaszał się bóstwem -de facto i de iure tworzył nową religię stając się obiektem kultu (syn boży) i jednocześnie najwyższym kapłanem.


Za duze stezenie madrych slow jak na jeden post ;|\

Nie zawsze krolowi/wladcy/wodzowie oglaszali sie Bogiem dla wlasnych korzyscie. Czasami byli poprostu debilami z przerostem ego, i sadzili ze skoro cos im sie udaje, to musi byc w tym jakas sila wyzsza. A ze Panteon starozytnych bostw bardzo sprzyjal dodawniu nowych elementow, to taka nowa 'religia' znajdowala bez problemu wyznawcow. Pomijajac sie fakt ze jak by sie nie znalezli to by maczuga w leb dostali. Zreszta, nawet taki wspolczeny przyklad, Hittler uwazal sie za jakiegos nad czlowieka ktorego nic nie moze zabic i zawsze bedzie zwyciezac. Pewnie jakby zyl 2 tys. lat wczesniej oglosil by sie jakimis pol bogiem i poszedl dalej napierdalac wroga.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 11:29 
 
Profeta napisał(a):
Powiedziałeś " kiedy religie się rozwinęły "

Nieco wcześniej trwała dyskusja o powstaniu pierwszych religii/praktyk religijnych, więc sądziłem, że wszyscy załapią o co mi chodzi.

Cytuj:
Kiedy władca ogłaszał się bóstwem - de facto i de iure tworzył nową religię stając się obiektem kultu (syn boży) i jednocześnie najwyższym kapłanem.

Niekoniecznie. To, że rzymskich cesarzy deifikowano po śmierci, a niektórzy żądali oddawania im boskiej czci już za życia nie znaczy, że każdy z nich tworzył nową religię.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 17:22 
 
Kurwa zróbcie se jeszcze temat od historii :]


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 19:43 
 
tiomor napisał(a):
Za duze stezenie madrych slow jak na jeden post ;|\

Nie zawsze krolowi/wladcy/wodzowie oglaszali sie Bogiem dla wlasnych korzyscie. Czasami byli poprostu debilami z przerostem ego, i sadzili ze skoro cos im sie udaje, to musi byc w tym jakas sila wyzsza. A ze Panteon starozytnych bostw bardzo sprzyjal dodawniu nowych elementow, to taka nowa 'religia' znajdowala bez problemu wyznawcow. Pomijajac sie fakt ze jak by sie nie znalezli to by maczuga w leb dostali. Zreszta, nawet taki wspolczeny przyklad, Hittler uwazal sie za jakiegos nad czlowieka ktorego nic nie moze zabic i zawsze bedzie zwyciezac. Pewnie jakby zyl 2 tys. lat wczesniej oglosil by sie jakimis pol bogiem i poszedl dalej napierdalac wroga.



Eheheh. Moja 'historyczka' w LO kochała te zwroty. I jeszcze jeden - 'dotkryna' ;-)

Czasem byli po prostu debilami z przerostem ego, ok.


Posty: 24
Dołączył(a): 27.07.2010
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 09:42 
 
Szatan przez was przemawia.

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2010, 09:39 
 
pfhehe

http://wiadomosci.onet.pl/2204680,12,dz ... ,item.html

+

http://www.facebook.com/pages/Internati ... 8123226530


niektore komentarze na fb rozwalaja :D


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2010, 09:44 
 
Ja proponuję kontr-akcję, International Burn a Koran and Bible day.

Choć palenie jakichkolwiek książek kojarzy mi się jeno z Opernplatz.

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/8/88/20091021160514!Bundesarchiv_Bild_102-14597,_Berlin,_Opernplatz,_Bücherverbrennung.jpg[/img]

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 07:56 
 
http://wiadomosci.onet.pl/2205512,11,przed_palacem_stanal_drugi_krzyz,item.html

"Czy zdrajcy i NKWD są tak silni?"

huhuhuhuhu bump

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 08:18 
 
Jakbym mieszkal w wawie, to bym poszedl i i walnal wielki napis: "POLSKA NIE CHCE KRZYZA !"

Tak czy owak, beda niezle jaja o 13 :] Szkoda ze w pracy jestem, to bym TVN 24 odpalil i wszystko byloby Live. A tak pozostaje mi tylko wersja radiowa :/
Juz widze oczami jak ci wszyscy oszolomi rzucaja sie na kordony policji. Placz, krzyki i te skurwysyny PISowskie ktore bryluja miedzy armia rydzyka zeby pokazac mordy w telewizji.


_________________
Be cool,be Ziolo.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 09:07 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
No to jest nas dwoch. Kiedys czlowiek prosty widzac slonce na niebie wymyslil boga ktory lodka przewozil je po niebie. Dzis widzac nagle cofniecie sie smierelnej choroby bez znanych powodow reaguje podobnie. Mozna nawet powiedziec, ze jest glupszy niz starozytny Egipcjanin, bo dzis ma znacznie wieksza wiedze do ddyspozycji.


Hmm aby ustalic jak elektorwnie maja dzialac (ktora ile ma dostarczac pradu, w jakich godzinach itp) uzywa sie miedzy innymi algorytmow genetycznych i komputerow, ktore wykonuja sporo liczbe operacji przez kilka dni - w wyniku otrzymujemy wynik, ktory spelnia jakas funkcje celu, ale i tak nie wiemy czy znalezione rozwiazanie jest idealne.

Faktycznie jestesmy glupi wierzac w ewolucje (z matematycznego pkt widzeniw wg mnie nie ma najmniejszej szansy aby w tak krotkim czasie powstalo samoistnie zycie, i rozwinelo sie do tak "zaawansowanego poziomu" - to podchodzi pod cud).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 09:14 
 
Ziolo napisał(a):
Jakbym mieszkal w wawie, to bym poszedl i i walnal wielki napis: "POLSKA NIE CHCE KRZYZA !"

Tak czy owak, beda niezle jaja o 13 :] Szkoda ze w pracy jestem, to bym TVN 24 odpalil i wszystko byloby Live. A tak pozostaje mi tylko wersja radiowa :/
Juz widze oczami jak ci wszyscy oszolomi rzucaja sie na kordony policji. Placz, krzyki i te skurwysyny PISowskie ktore bryluja miedzy armia rydzyka zeby pokazac mordy w telewizji.


http://tvn24-stream.onet.pl/nazywo.html

Samo audio jest za darmo :D


Posty: 24
Dołączył(a): 27.07.2010
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 10:01 
 
Kabu napisał(a):
Faktycznie jestesmy glupi wierzac w ewolucje (z matematycznego pkt widzeniw wg mnie nie ma najmniejszej szansy aby w tak krotkim czasie powstalo samoistnie zycie, i rozwinelo sie do tak "zaawansowanego poziomu" - to podchodzi pod cud).


Taaaaaak? :lol: :lol: Prosiłbym o rozwinięcie tego matematycznego punktu widzenia :lol: No chyba ze jesteś z tych co to uważają, że Ziemia ma 10 000 lat - w takim wypadku rzeczywiście ewolucja miałaby mało czasu;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 10:45 
 
Już się zaczyna, omg jak religia ogłupia :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 11:17 
 
Relacjonujcie, bo siedze w robocie i nie mam jak sluchac :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 11:19 
 
Z tymi "obrońcami" krzyża powinni postąpić jak za starych dobrych czasów...wypuścić wygłodniałe lwy na plac.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 11:39 
 
Senex napisał(a):
Z tymi "obrońcami" krzyża powinni postąpić jak za starych dobrych czasów...wypuścić wygłodniałe lwy na plac.

sami chca, by "postapic z nimi jak z jezusem". nie to rozpierdala mnie to wszystko, serio brak slow.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 11:46 
 
tiomor napisał(a):
Relacjonujcie, bo siedze w robocie i nie mam jak sluchac :D


Dałem link wyżej do słuchania.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 11:58 
 
Zebym to ja mogl, nie mam ani glosnikow, ani sluchawek. A z tego cos sie orientuje to nawet dzwiekówki w tym kompie nie mam:P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 12:20 
 
"Błaagaamy, nie przenoście krzyża, naród go potrzebuję !" *random modlitwa*. Przykre.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 12:33 
 
1:0 dla rydzyka


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.