mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 08:54 
Cytuj  
hmm tylko ze imho kurczak ze sklepu to nic zdrowego mimo ze bez tluszczu etc. bo te bojlery skoro w 2 tyg sa gotowe na sprzedaz to musza byc faszerowane, swinie chyba az tak nie. ja kurcze ostatnie 5 dni steki z wolowiny i mam troche przesyt.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 08:57 
Cytuj  
Dlatego od kurczaka o wiele lepszy jest indyk. Nie da się go tak nafaszerowac głównem bo by zdechk


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 08:59 
Cytuj  
zawsze możesz nafaszerować gownem mieso z indyka jak już zdechnie :)

możecie się nie wiem jak spuszczać nad zarciem, jakie cos jest zdrowe i tak producent jak będzie chciał to zrobi jak chce a i tak rzadko kto zauważy.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:07 
Cytuj  
high nie rozumiesz, chodzi akurat o to ze kurczaki dostaja jakies hormony bo by nie rosly tak szybko.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:12 
Cytuj  
Ja też niezbyt lubię wieprzowinę i nie wiem co w tym dziwnego. Ale bardziej chodzi o smak niż tłucz. Mendol łódzki Żyd powinien akurat rozumieć to bardzo dobrze. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:14 
Cytuj  
no wieprzowina ma tyle smakow, ze ni chuja nie kumam jak mozna pisac 'nie lubie wieprzowiny' :)
widocznie malo zyda we mnie tor ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:18 
Cytuj  
Jeszcze cię z gminy wykluczą. ;) Ja toleruję schab z kością i czasem mielone, ale to tylko mieszane z wołowym w jakimś bolońskim itp.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:21 
Cytuj  
zeberka sa zajebiste, ale oczywiscie nie w stylu polskim, tylko USA.
no i pare innych czesci ciala swinki tez nadaje sie do schrupania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:22 
Cytuj  
Wiem moja Ty świnko *SERDUSZKA*

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:38 
Cytuj  
no, ze ty w tym (i tylko tym) przypadku jestes w miare normalny to wiem ;p

ale swoja droga to ciekawe, zaczelo sie od kuchni, doszlismy do wieprzowiny i od razu widac ilu zydow na forum.
a tyle lat sie ukrywali.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:42 
Cytuj  
Równie dobrze wyznawcy allah kebaba:>


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 09:47 
Cytuj  
Wołówa, indyk i kurczak ruchaja wieprzowine. Zupa ze swini smierdzi, zawsze, dla mnie to masakra jest. Aczkolwiek na inydku tez jest dosc ciezko jechac, wszystkie szynki wieprzowe omijac musze, ale nie raz sobie pozwole na jałowcową pikantną albo krakowską przesuszoną :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 10:03 
Cytuj  
MOje ulubione miesa to steki z wolowiny, grillowana baranina i kurczak/indyk bo sie super nadaje do kuchni azjatyckiej, ale musze przyznac Mendolowi racje, ze wieprzowina jest najbardziej roznorodna z wszystkich mies i nie wyobrazam sobie zycia bez niektorych dan ze swini. Z tego powdu nie nadaje sie na muzulmanina i kipeskow idze swoja przyszlosc w allaheuropie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 10:05 
Cytuj  
taki standardowy smak kurczaka jest chujowy, w kfc smakuje ok bo nie zalatuje tym chujowym posmakiem (nie, nie mowie, ze kfc jest dobre czy cos)

gotując rosół to można się zerzygac jak się widzi co z tego wylatuje.

dla mnie wieprzowina > kurczak. Wieprzowina może roznie smakować, kurole zawsze podobnie.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 10:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

dla mnie wieprzowina > kurczak. Wieprzowina może roznie smakować, kurole zawsze podobnie.


tyż.

Szczególnie, że w UK 90% to kurczaki. Cała reszta mięs jest sprowadzona do marginesu..
A kurczaki wiadomo pompowane chemią.

Z drugiej strony jakbym miał się przejmować tak jak Sobtainer - co jest dla mnie zdrowe a czego mam unikać to pewnie z głodu bym po prostu umarł. Dawno już dałem sobie spokój z czytaniem pseudonaukowych artykułów na ten temat, które do tego są systematycznie dezaktualizowane co dekada.
Nie ma co ukrywać, życie to nieuleczalna choroba przenoszona drogą płciową.
Eskimosi jedzą sam cholesterol, nie znają warzyw - i co? I są najzdrowszą nacją na świecie. Więc myśle, że mi się nic nie stanie jak raz w miesiącu zjem burgera ze znienawidzonego Burger Kinga (btw. BK >> McDonald) ociekającego tłuszczem. ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 10:35 
Cytuj  
To nie jest tak, że ja się przejmuje. Ja po prostu muszę unikać cholesterolu, którego w wieprzowinie jest najwięcej niestety.

Aczkolwiek lubię wieprzowinę w postaci wędzonych kiełbas bardzo, wręcz przepadam, kabanosy/salami tak samo, uwielbiam. Tylko, że to wszystko jest mega tłuste i naszpikowane cholesterolem. Wątróbka z cebulą albo flaki to są moje ulubione dania, niestety to jest koszmar pod względem ilości tego cholesterolu, zresztą pasztety i podroby tak samo, bomba totalna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 10:41 
Cytuj  
Mogłeś jeszcze napisać, ze jest duzo cholesterolu w świni.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 11:22 
Cytuj  
cholesterol jest potrzebny, zbyt niski poziom cholesterolu wcale nie jest dobry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 11:51 
Cytuj  
500 g łuskanego grochu w połówkach
250 g boczku ( to można zastąpić nawet chudym mięskiem, nie koniecznie musi być boczek i tym bardziej wędzony jeśli ktoś nie lubi takiego smaku )
2 duże cebule
2 duże ziemniaki
4 liście laurowe
5 ziaren ziela angielskiego
4 łyżki majeranku ( połowę dajemy na sam koniec gotowania roztarte w rękach )
2-3 łyżki "vegety" ( takiej bez chemicznych wzmacniaczy smaku )
sól, pieprz

Groch moczymy wcześniej nawet z 6 godzin, cebule drobniutko siekamy z mięskiem/boczkiem podsmażamy, ziemniaki w drobna kostke, wszystko do gara i gotujemy powolutku jak lubimy by groch albo się rozpadł albo został cały w śladowej ilości.

smacznego


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2014, 12:02 
Cytuj  
sula napisał(a):
cholesterol jest potrzebny, zbyt niski poziom cholesterolu wcale nie jest dobry.


Jeżeli mam problemy z gospodarką lipidową, to coś takiego mi raczej nie grozi :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 409 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.